Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

U nas krostki na całej głowie i buzce wyszły juz 3 tygodnie temu. Z początku myślałam że to od czapki albo potówki ale przyjechała położna i stwierdziła że to atopowe zapalenie skóry. Zaleciła nie mycie głowy ta sama woda co z kąpieli tylko przemywac woda przegotowaną i faktycznie zaczęło schodzić. Okcenisept niestety tylko pogarszal.
Co do wagi to mała przy urodzeniu 3330g a po 6 tygodniach 4600g karmiona piersią:) wczoraj szczepienie 6w1, i bardzo marudny dzień...na szczęście noce mamy całkiem całkiem. Pobudka o 1, 4 i 7.

Odnośnik do komentarza

U nas wysypka ewoluuje. Tzn pojawia się w coraz to nowych miejscach 2 dni schodzi i w nowym miejscu. W sumie jest w typowych miejscach dla azs tj policzki kolanka. Na główce tez były takie jakby potowki. Dzisiaj byłyśmy na kontroli i niby za szybko żeby stwierdzić azs czy też skaze bialkowa. Niby mi kazała odstawić nabiał ale jestem do tego mocno sceptyczna Pozatym mleko modyfikowane podaje (dokarmiam na noc) zwykle nanpro 1. Pytałam czy przepisze mi specjalne ale powiedziała ze za szybko i mam dawać nanpro ha. Kapie w emolium a do smarowania mam maść robiona. Tyle że ja miewam czasem podobna wysypke alergiczne i ona strasznie swędzi jak się to nawilża. Najlepiej zasuszyc. I tak się dalej martwimy i nie wiemy o co chodzi. Każdy mówi co innego.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, my sie wlasnie karmimy do spania. Wczoraj Kuba miał szczepionkę na rotawirusy i pneumokoki i wieczorem niestety dostał gorączki ;( strasznie sie przestraszyłam ale daliśmy mu czopki z paracetamolem i szybko spadła, noc tez spokojna - co chwile sie budziłam i mierzyłam mu temperaturę, ale o 7 rano znowu sie podwyższyła miał 37 i znowu dałam czopek. Na szczescie spadła i od tamtej pory cisza wiec chyba przeszło. Szczepienia to taki stres ze masakra ale co zrobić :/

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5edh0z9t4d.png

Odnośnik do komentarza

Emka,Sevenka,Renii pieknie wasze maluszki przybraly na piersi!Troszke zazdroszcze bo u nas pewnie nie jest tak rozowo,dwa tyg walczylysmy o powrot do wagi urodzeniowej.
Ale musze wam powiedziec ze mam cudownego i genialnego meza!od jakis 2tyg nie uzywalam nakladek bo Lila nauczyla sie pieknie jesc z brodawki.natomiast od 3dni strasznie wila sie,stekala i plakala przy jedzeniu.myslalam ze moze to bol brzuszka.a dzis maz ma wolne,wchodzi do pokoju jak karmilam i mowi zebym nakarmila ja przez nakladke.czemu ja na to nie wpadlam?!nagle cisza i piekne spokojne jedzenie!chyba sprawdzilo sie u mnie to o czym pisala hafija z linku od Charlotte,ze mleko za szybko wyplywa i tryska doslownie wiec dziecko sie denerwuje i dlawi.a tak,z kapturka powolutku sobie ciagnie.kamien z serca:))))))

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Maaag, swietnie, ze wypuscili Was do domu, ale co sie nadenerwowalas to Twoje ;/ oby okazalo sie, ze te posiewy tez sa ok! ;)

Mind fantaztycznie, ze udalo Wam sie znalezc przyczyne ;) i oby Lilka przybierala pieknie ;) my nadal walczymy, gdzy pojawia sie krecenie przy piersi, czasem wystarczy zmienic piers (domyslam sie wtedy, ze moze Stas chce sie po prostu napic, a nie jesc) czasem zmienic jego pozycje, czasem moja a czasem wystarczy, ze odloze telefon, ksiazke czy co tam jeszcze robie w trakcie karmienia i sie skupie na jego jedzeniu albo po kupie albo nie przechodzi i tak sie meczymy ;)

A tak w ogole to po dobie spania po pol godziny, godzine moj kochany synek przespal ciagiem od 22 do 1, normalnie bylam w szoku jak do niego wstalam. Teraz jestesmy juz po kupie i dwoch cycach i idziemy dalej spac ;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz Megaritka zgadzam się z takimi artykułami, ale w praktyce mylące są opinie ludzi. Np. kilka dni temu jak byłam na usg brzuszka z Maciusiem to lekarz stwierdził, że może te kolki to przez coś co ją jem, żebym spróbowała np wyeliminować kawę (powiedziałam mu, że piję 1 słabą kawę dziennie). I bądź tu mądry...
Maaaaaag cieszę się że jesteśw domu. Sama oddałam przedwczoraj mocz małego do posiewu i zaczynam się obawiać o wyniki czytającte twoje przygody.
Mind fajnie jak mąż jest taki zaangażowany

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Błażej wczoraj skończył dwa tygodnie i przeżyliśmy najgorsze 12 godzin. W dzien bylo fajnie, zdążyłam zrobić obiad, zdrzemnac się, nosilismy się nawet w chuście, potem kąpiel i jedzenie, a ok. 20 wszystko zwymiotiwal :( Dał się potem nakarmić i nawet pospal do 23, za to potem bujalismy się do drugiej. Co zasypial i lądował w łóżeczku to się budził... w końcu dal mi dwie godziny pospać i o 4 znowu pobudka, następna o 5... Poszłam juz spać do niego żeby nie latać. Pospalismy razem do 7 i dopiero przed chwila znowu zasnął. Padam z nóg!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ko4mkw3ce.png

Odnośnik do komentarza

Mała moja Tosia jest tylko dzień starsza od Błażeja i chociaż w nocy śpi ładnie bo budzi się tylko 2 razy - o 2 i między 5 a 6, to w dzien daje czadu... Śpi po 15 minut najlepiej na rączkach bo odłożona do łóżeczka zaraz się budzi. Teraz wciągnęła butlę i padła po 5 godzinach rajcowania. Śpi u mnie na brzuchu i aż boję się ją odłożyć.

Maaag cieszę się, że wszystko skończyło się dobrze i malutka jest zdrowa.
Padme dużo zdrówka dla córci!

Dziewczyny a to badanie moczu robiłyście same z siebie czy zalecone przez lekarza?

http://www.suwaczek.pl/cache/a542f2a4e4.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie, u nas ciężka noc... Mój smerf od 3 do do 5.30 harcowal, pospal godzinkę i znowu pobudka, teraz śpi mam nadzieję że dłużej niż godzinę.... W ogóle w nocy tak wymiotowal po jedzeniu że masakra. Nie radzimy sobie z tym, a wszyscy do okola mówią że to normalne... że dzieci tak czasami mają...
Padme dużo zdrówka dla malutkiej i szybko wracajcie do domu.
Maag dobrze że jesteście w domu.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje dziewczyny za wsparcie :*! Agarek i Mała moja Hania wymiotowała tak raz dziennie przez prawie 3 tygodnie. Od 3 dni cisza odkąd ja dobrze odbijam i długo. Może Wasze pociechy tak jak moja bardzo się zapowietrzaja i zbierają to powietrze w żołądku i jelitach. Stad potem te wymioty chłostające. Tak mi pediatra powiedział. My byłyśmy dzisiaj na usg i prawa nerka się znalazła koło pęcherza bo inny lekarz jej nie znalazł.

Odnośnik do komentarza

Tala u nas odpadł w 14 dzień. W sumie to mu pomogłam, bo po umyciu trzymał się już tylko na dwóch niteczkach (chyba martwy naskórek czy coś) więc go odcięłam.
A na posiew moczu skierowała mnie tzn małego pediatra. I ogólnie właśnie przyszedł wynik i znowu napisali że materiał nie diagnostyczny i nie jałowy. Próbowaliśmy już 4 razy na różne sposoby pobrać ten mocz, zawsze nie jałowy wychodzi mimo naszych największych starań. Nie będę próbować znowu. Każde badanie to 25zł, bo robię prywatnie bo najbliżej domu. Ze skierowania bym miała bezpłatne, ale nie sposób z moim małym dotrzeć tam rano ze świeżym moczem. To jest niewykonalne jak dla mnie...

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Tala nam jakoś po 3tyg odpadł. Też przeszłam z ocyeniseptu na spirytus 96% i na drugi dzień po smarowaniu się wysuszyl i odpadł. Małemu nic nie było od tego spirytusu. Nie poparzyłam go ani nic jak to niektóre mamy twierdzą na temat użycia tego spirytusu. Po prostu moczylam wacik do uszu w buteleczce i dokładnie głęboko i przy nasadzie czyscilam pępek i kikut.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73l6d8be5v79y5.png

Odnośnik do komentarza

Maciek charczal od rana okropnie, w nocy nawet spokojnie spał. Zrobiłam mu inhalacje, porządnie oklapalam i pomoglo, zasnął w końcu. Ciekawe czy pospi dłużej. Cały czas przy piersi mój Glodomorek. Ja dziś jakaś bez życia jestem, głowa mnie boli, dłuży się ten dzień.
U nas kikut odpadł po tygodniu.
Ja dalej plamie na czerwono już miesiąc :/ i czasem boli mnie całe podwozie i tak dziwnie mrowi

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...