Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez sie zastanawiam co z tymi moimi bebechami.. czy to.jakis rozwlekly okres czy co.. po cc czyscilam sie jakies dwa tyg, potem bylo z piec dni, moze tydzien spokoju i od tego czasu mam takie plamienia np co dwa dni, ze wystarczy mi wkladka higieniczna, no ale cos tam sobie kapnie. Do lekarza jeszcze troche.. dopiero w przyszłym tyg w piatek.. jak mamy po cc?

Odnośnik do komentarza

Na nas floraktin nie działał. Espumisan 100 coś tam działa, synek więcej śpi i kupki ładne robi. W sobotę w nocy mieliśmy przeboje. Ja polspiaca nie dokrecilam dobrze smoczka i wszystko wyladowalo na małym, musiałam przebierać.
Ciemieniuchy też jeszcze nie mamy, ciekawe czy będzie w ogóle.
Teściowa zwróciła mi uwagę ze mały ma krótkie wedzidelko na jezyczku i że trzeba będzie to przeciąć hirurgicznie. A wasze pociechy jak tam z tym? ?
Mój malutki śpi juz trzy i pół godziny ale zaczyna już kwekac przez sen.

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Sevenka ja też myślałam że dostałam okres ostatnio. Miałam nagle takie żywsze krwiste mocniejsze plamienia. Ginekolog jednak stwierdziła, że ponieważ trochę mi szyjka podczas porodu popękała teraz jakieś naczynko w niej pękło. Jednak zwróciła uwagę, że dobrze, że przyszłam, bo to mogą być różne powikłania poporodowe i trzeba zawsze zbadać.

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Witam Mamusie. U mnie dzisiaj trochę nerwowo. Mama przyszła o 11 żebym się zbierała z dzieckiem bi jedziemy do pediatry na lwowską żeby zrobił usg i wykluczył różne choroby odnośnie tych wymiotów. Pojechałyśmy i moje przeczucia były dobre. Mała za dużo łyka powietrza i jest cała zagazowania. Lekarz mówił ze ciężko usg zrobić bo tyle gazów ma w jelitach i powietrza w żołądku. Kazał mi ja karmić praktycznie pionowo. Cholernie to ciężkie. Chyba będę po prostu odciągać i dawać jej z butelki moze wtedy mniej będzie łykać powietrza.
Mała gratuluje zdrowego Maleństwa !! :)
Ja dalej coś tam brudzę jeszcze ale już na prawdę niewiele. Ginekologa mam dopiero 21 listopada. Czyli po 8 tygodniowym okresie połogu. Wcześniej będzie wizyta u nefrologia. Co ciekawe lekarz który robił dzisiaj usg malutkiej nie znalazł jej prawej nerki (tej która niby jest w miednicy). Mówił ze często myla nerkę z kawałkiem jelita wiec możliwe ze moje dziecko ma tylko jedna nerkę :( mam nadzieje ze tak nie jest....

Odnośnik do komentarza

Szczęściara dobrze ze pierdzi tak tez się odgazowuje. Nie dostałam innych zaleceń tylko to pionizowanie. Wydaje mi się ze jak ja karmie z butelki to mniej łyka tego powietrza. Dlatego odciągam i podaje z butli. Moja je 90 ml. Ciekawa jestem ile wazy. Mam nadzieje ze ładnie przybiera. Na pewno jest więcej bo czuje już jak ja trzymam na rękach. Tak bardzo bym chciała żeby to wszystko się już unormowalo.

Odnośnik do komentarza

Tala gratulacje :)
U nas marudzenie się zaczęło. Dzisiaj nie spałam całą noc :)
Podaję małemu cały czas espumisan pierdzi ciągle. Ulewa mu się po każdym jedzeniu, masakra.
Zaraz się chyba pomoże spać bo dzisiaj mąż wstaje tylko oby Stefanek ladbie spał bo jak będzie tak jak dzisiaj to i tak nie zanse.
Czytam Was dziewczyny ale średnio mam czas pisać, cały czas coś. Zresztą same wiecie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsve6yddajp3o3a.png

Odnośnik do komentarza

Mała serdeczne gratulacje, niech Błażejek rośnie duży i zdrowy ;)

Moje dziewczynki też mają dużo gazów, ale lekarz powiedział że w tym wieku to normalne.

Ja okresu nie miałam, ale podobno dopóki biorę te tabletki antykoncepcyjne może go w ogóle nie być.

Mojej Alicji nadal poszerza się miedniczka nerkowa i mamy podejrzenie wodonercza. Czekają nas wizyty u urologa i nefrologa i jakieś badania z ostrzykiwaniem nerki kontrastem ;( aż się boję na samą myśl, pewnie będę ryczeć razem z malutką ;( Jutro musze dzwonić po szpitalach, mam nadzieje że terminy nie będą strasznie odległe ;( Mam też zrobić dziewczynkom badanie moczu, tylko zastanawiam się jak ja go złapie?

Maaag oby u was wszystko było ok z nerką, trzymam kciuki.

Ja miałam dylemat odnośnie karmienia o wydawało mi się że dziewczynki ostatnio ciągle jedzą i jedzą, ale dziś się ważyłyśmy i jest wszystko w normie;) Blanka waży 4500g a Alicja 4330g więc już prawie dwa razy więcej niż przy porodzie :)

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Dlaczego mój synek się tak drze? Całą noc ryk. A wszystko zrobione koło niego. Kolki to też nie są według mnie. Uspokaja się tylko lulany na rękach. A kręgosłup napierdziela, cycki też zaraz wybuchną bo całą noc nie odciągane. Przystawić nie mogę, ból nie pozwala. Czuję się jak zombi. Mąż w delegacji. Wczoraj wyjechał na miesiąc... A ja sama siedzę i ryczę.

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Monikae, na pewno Ci bardzo ciezko, moze Malutek wyczuwa Twoj smutek zwiazany z delegacja meza.. i dlatego taki placzliwy. Glowa do gory, dasz rade! Ten miesiac szybciutko zleci.

Maaag i GreenRose zycze Wam pomyslnych wizyt lekarskich, aby okazalo sie, ze problemy Hani i Alicji sa przejsciowe i predko sie wszystko unormuje.

My chyba powoli zaczynamy lapac rytm. Podudki dzis w nocy o 12, potem o 3 i o 6, jak w zegarku ;)

Odnośnik do komentarza

Monikae współczuję ale nie łam się, wiesz, że przy naszych dzieciaczkach każdy dzień inny. Sprawdź czy to nie ucho, nie ma gorączki? płacz dziecka nie zawsze musi oznaczać problemy z brzuszkiem. Powodzenia.
Agnes ja podawałam i starałam się nie przekraczać 50 kropel dziennie ale podobno tego nie można przedawkować,tak mi ktoś powiedział.
Maag i Greenrose życzę dobrych wieści nereczkowych :)
Charlotte a skąd ty bierzesz to mleko ryżowe, pojechałam wczoraj do Tesco a tam sam napój ryżowy i to za 10 zł. To stwierdziłam, że wolę sama zrobić.
U nas wczoraj był naprawdę dobry dzień, już nie pamiętam tak spokojnego, w porównaniu do wcześniejszych dnia, oczywiście nie było idealnie, ale nie musi oby nie było gorzej. Jak mi dusza się radowała gdy malutka po kąpieli leżała na brzuszku spokojna a ja ją masowałam :)
W środku nocy tylko coś tam grymasiła, niby spała a kręciła się, skrzeczała coś pod noskiem, wstałam do niej, a ona odkryta, leży w poprzek kołyski, nóżka pomiędzy szczebelkami, może jej zimno było :) czy wasze maluchy też tak się kręcą, i wyginają w podkowę?

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Dziekuje Wam za wsparcie :) Green jesteśmy myślami z Tobą bo wiem co przezywasz... u nas tez nerwowo.
My tez mamy zrobić badanie moczu. Wszystko już mam zakupione tylko jakoś nie mogę się zebrać żeby to zrobić.
Monikae dzidziuś czuje ze jesteś smutna i pewnie dlatego jest niespokojny. Hania od razu wyczuwa moj stres i drze się jeszcze głośniej a jak ja mąż weźmie to się wycisza... wczoraj znowu nie mogła zasnąć od 20:00 do 24:00. Międzyczasie pozygala się, standardowo. Nie było dnia żeby się obyło bez fontanny mlecznej. Strasznie mnie to martwi i meczy ale musi przejść samo nic nie poradzimy :/ ja muszę pilnować żeby przy karmieniu nie połykala tyle powietrza ale ona i tak nawet jak jej nie karmie to łyka powietrze także chyba sama musi się nauczyć żeby tego nie robić. Jak zasnęła o 24 to spała do 5. Aż byłam w szoku

Odnośnik do komentarza

Mała gratulacje w końcu się doczekalas. Dużo zdrówka dla Was .
Maag i Green trzymam kciuki zeb6 wszystko było dobrze.
U nas bez zmian przy karmieniu płacz.
Co do espumisanu to można do przedawkowac i wtedy jest skutek odwrotny dziecko wymusza pierdziawki chociaż nic w brzuchu nie ma i płacze wtedy. Położna mu to powiedziała.
Ja podaję bobotic i delicol.
Co do alergii na mlek9 krowie. Dieta jest dopiero widoczna o skutkuje po 2 tygodniach także odstawienie na kilka dni nie zda żadnego efektu.
Ja jestem ogólnie załamana wszystko mnie wkurza. A najbardziej mąż. Normalnie czasami mam chęć palnac to w głowę. Wszystko robi a ja się wkurzam ze nie po mojej myśli. I mam pretensje i fochy. Nie wiem co się ze mną dzieje.
A sobotę chrzciny. Byłam na zakupach kupiłam spodnie eleganckie i bluzkę ale nie jestem zadowolona. Normalnie tragedia jakaś.
A muszę się pochwalić moja Ninka wazy 6 kg a ma skończone 5 tyg. Karmię wyłącznie piersią.

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Maag Green powodzonka u lekarzy, oby okazalo sie wszystko dobrze!
U mnie wczorajszy dzien masakra, karmienie placz ulewanie i tak caly dzien. Filipek tylko troche spal.. przez te ciagle ulewanie piecze go przeluk i lezec na wznak nie moze bo go boli:/ uzywa ktoras z was specjalnej poduszki, zeby dzidzius nie lezal na plasko? Sprawdza sie wam? Ja pod lozeczko podlozylam cos zeby bylo wyzej glowka ale to nic nie daje wiec nad ta poduszka sie zastanawiam..
Wczoraj mialam awarie podawalam malego espumisan i on tak sie krecil, ze popchnal moja reke i jedna kropelka w oczku wyladowala.... przemywalam kilka razy, ale oczko czerwone i spuchniete, dzisiaj juz troszke lepiej..Tekst]http://www.suwaczki.com/tickers/qb3canli90fyzffh.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny trzymam kciuki za wizyty u lekarzy, oby wszystko się unormowało i dziewczynki były zdrowiutkie!
My musimy stosować szerokie pieluchowanie bo malutka ma problem z bioderkami. Niestety nie chce leżeć na wznak, zaraz się denerwuje i sama przekręca na boczek. Staram się ją układać na brzuchu w pozycji żabki jak śpi. Końcem miesiąca kontrola u ortopedy, zobaczymy czy jest postęp.

Miałam napisać jak to wyszło z karmieniem, więc malutka zjadła 5x 100ml i jeden raz 90ml. W sumie 6 razy jadła. Karmię ją jak widzę że jest głodna, czasem co 3 a czasem co 4 godziny.

Co do wagi to ja mam mniej o 12 kg w stosunku do tego co przed porodem. Ale zostało mi jeszcze 18kg do wagi sprzed ciąży więc długa droga przede mną ;-)

http://www.suwaczek.pl/cache/a542f2a4e4.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...