Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Charlotte, jesteś bezlitosna z tą zupą szpinakową!jeszcze z orzeszkami i lanymi kluseczkami,mmmmm....:)Jak masz to zapodaj przepis, bo jak nie to wygooglam;)Ja dziś mam luz, bo na obiad to co wczoraj.Tylko wywiadówka mnie czeka o 17:30:(Przynudzają strasznie.
Ja mam połówkowe jutro, oby wszystko było dobrze.Ja mam taki plan ze po zakonczeniu roku szkolnego jeśli pogoda pozwoli jadę do domku na wieś lipiec-sierpień(w miedzyczasie jakis wyjazd we trójkę, no i do Wawy do teściowej) wiec raczej odcięcie od internetu.Dlatego wczoraj spisalam wszystko czego potrzebuje do wyprawki(nawet rzeczy ktorych nie kupuje na start typu laktator) i mam dwa miesiące żeby wybrac odpowiednie rzeczy z pomocą internetu i kupienie.W lipcu ewentualnie poszaleje na wyprzedażach w zarze, kappahlu czy lindexie, no ale to juz przez internet pewnie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Maaag ja tez dzisiaj na wizytę. Mam nadz, ze wyjdziemy uszczęśliwione :)
Wczoraj poczułam pierwszego prawdziwego kopniaka pod zebra, aż mi sie ciemno przed oczami zrobiło :))) aż sie zdziwiłam ze był tak silny od takiego małego człowieczka :)

Piękne te akcesoria, ale zacznę chyba kompletować w czerwcu.
Wózek u nas tez juz wybrany. Ja jestem zakochana w Stokke i pewnie mnie zwymyślacie, bo cena jest kosmiczna, ale zbieram na niego juz od 3 miesięcy ... :)))) jesli mi zabraknie czasu i kaski do lipca to kupimy używany ;))) podobno tylko miesiąc sie czeka na kolor :)
Ojejku... Zupa szpinakowa z kluseczkami .. Juz mi ślinka leci ;))) u mnie na obiad sznycelki ;)

http://s6.suwaczek.com/201609034565.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane!
Ale duzo popisalyscie, ale zacznę od poczatku ....
Co do imion- mi tez bardzo sie podoba Tymek i Jas, ale mojemu mezowi stanowczo nie i u nas ostatecznie zostaje Kubus :)

Co do materacy- chcemy pojechac do ikei i tam kupic wszystko, lacznie z materacem (czytalam ze najlepiej twardy piankowy). Co do materaca z gryka i kokosem poczytajcie sobie o nim- czesto podobno zalegaja sie tam robaki! Albo sa juz nawet w nowych materacach!!! Ja chyba postawię na zwykla pianke z ikei.

Mam jeszcze pytanie z innej beczki- czy slyszalyscie o tym, ze od 20tyg nie mozna spac na plecach i najlepiej spac na lewym boku? Pytala sie ktoras o to lekarza? Ja sie ostatnio na ten temat naczytalam i staram sie spac na lewym boku, ale juz wszystko mnie od tego boli;( a wizytę mam dopiero 17 maja...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5edh0z9t4d.png

Odnośnik do komentarza

Mindticks tak dokładnie to nie wiem, bo tylko czasem podglądam mu przez ramie, ale na pewno dusi liscie szpinaku na patelni chyba z czosnkiem, miksuje je w blenderze i dodaje do rosołu, wiadomo sól, pieprz no i rowniez zmielone na drobno orzechy :) zwykle z jednej paczki tych liści szpinaku z biedronki wychodza nam dwie male miseczki ;) tak na smaka :)

Co do urlopów, to nic nie planujemy, ja tylko chciałabym w licpu albo sierpniu pojechac na tydzien do teściowej sie polenić jak bedzie mniała wolne, bo ona taka kochana jest :) a w maju jak bedzie ten weeken z Bożym Ciałem to jedziemy w góry do Łącka do rodziny męża, takiej dalszej, on bardzo za podtrzymywaniem więzi rodzinnych jest ;) A moja Tosia była najlepsza, jak sie dowiedziała, że jedziemy, "Mamo.. ty w góry? Przecież ty sie nie możesz wspinac!" więc tłumaczę jej, że nie będziemy się nigdzie wspinać, tylko na spacerki chodzić :P zawsze taka troskliwa ;P

Odnośnik do komentarza

Charlotte,to w sumie podobnie sie robi jak z zielonego groszku,chyba:)A orzechy włoskie?Na bank robie ją na dniach.Pychota, no i ile żelaza,które teraz cenniejsze od złota,hehe.
Greenrose, w zupełności zgadzam sie z tobą w kwestii podejscia facetów do wyprawki, nie liczę na to ze zachwyci sie sówką czy groszkami na pościeli.Czasami mnie przedrzeznia jak zaglada mi przez ramie a ja ogladam cos na necie i mowi:ojeeeej, jakieee tooo słooodkieeee!Przynajmniej wybierzemy z córką to co nam się podoba;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Odnośnie spania to faktycznie wskazane jest na lewym boku żeby nie uciskać tętnicy głównej dolnej. Wcześniej też był poruszany temat nie głaskania brzucha i potwierdzam nie wolno głaskać brzucha bynajmniej na tym etapie ciąży, w którym obecnie jesteśmy. Powód jest jeden powoduje to skurcze macicy, które nie są teraz wskazane. W szpitalu lekarze bardzo za to gonili jak tylko wchodzili do pokoju i widzieli, że ktoś głaska dzidzie zaraz było: ręce z brzucha nie głaskamy i nie dotykamy. Prawdę mówiąc trudno było tego nie robić bo czasami był to odruch bezwarunkowy :)

Odnośnik do komentarza

Pysznie brzmi ta zupa szpinakowa,nigdy takiej nie jadłam, ale muszę ją wypróbować warto poszerzać swoje menu :) ja wczoraj ugotowałam młodą kapustę, do tego będą ziemniaki :)
A co do imion to my dla naszej córci wybraliśmy (póki co, bo może po porodzie się zmienić) Aleksandra czyli mała Ola, Olcia, Olunia :) chociaż podoba mi się Hania ale trzeba było z lubym ustalić jakiś kompromis.
Wiecie, co do naszych chłopów, myślę, że trzeba im trochę odpuścić, oni są inaczej skonstruowani, my się zapalamy na remonty, ciążę, dzieci a oni ryby, samochody i komputery, w końcu my jesteśmy z Wenus a oni z Marsa :) choć przyznaje, że wolałabym żeby ten mój też tak się cieszył tym planowaniem, zakupami itp. To staram się wyluzowac, w sumie dobrze jest mieć wolna rękę w pewnych wyborach, za to on ma wybrać samochód, przy którym może siedzieć i siedzieć, a jak pyta, który mi się podoba to mu mówię że mi to obojętne, i tak to, on pewnie też by wolał żebym z nim siedziała i się ekscytowała nowszym autem :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Co do spania na lewym boku, to próbuje ale np dziś w nocy co się przebudzilam to już na plecach spalam:) i stresuje sie ze dziecię niedotlenione ale tak z drugiej strony to kiedyś chyba o tym się nie mówiło a ludzkość przetrwala:) ja teraz to wogóle mam wyrzuty bo najchętniej tylko tak bym lezala na plecach- to jedyna pozycja kiedy czuję dzidzie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

Odnośnik do komentarza

Ja tylko oglądam i robię rozeznanie w temacie wyprawki. Będe kupowac bliżej czerwca/lipca. Za to wczoraj byliśmy na chwilę w galerii razem z teściowa. I tak zaszłam zobaczyc co tam w smyku, żeby chociaz oczy nacieszyc. I ja z teściowa od razu podarłyśmy oglądać bodziaki, pajace i inne sliczności, a mąż gdzieś znikł. Po pół godzinie wraca do mnie i mówi: weź już zostaw te szmaty, chodź zobacz jaką wannę dla Wiktora znalazłem ;-) Wnioskuję, że mój mąż podobnie do Waszych skupi się raczej na tych technicznych sprawach, a wybor najsłodszych czapeczek pozostawi mi ;-)
Idę dziewczyny na długi spacer, obliczyłam, że musze pokonać dziennie 7km marszem, dopiero wtedy nie będę mieć wyrzutów, że za mało się ruszam.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Mindtricks
Charlotte,to w sumie podobnie sie robi jak z zielonego groszku,chyba:)A orzechy włoskie?Na bank robie ją na dniach.Pychota, no i ile żelaza,które teraz cenniejsze od złota,hehe.

Najbardziej na wypasie to migdały ;):):) z włoskimi też robiliśmy i też moga byc ;) ale dziś mamy z pestkami dyni i słonecznikiem :) Właśnie z tego powodu mężuś ją zrobił, że dużo żelaza, a wczoraj na kolacje uraczył mnie sałatką z pieczonymi buraczkami :P

Co do spania, tez staram się dużo na lewym boku, choć nie świruje jak mi niewygodnie to sie przekrecam i na plecy i na prawo.

Odnośnik do komentarza

MałaMi25
Tekst linka

Anusia92 ja bóle w okolicy pępka ma praktycznie od początku ciązy, ostatnio moja gin powiedziała, że może mi się robić przepuklina pępkowa.. Musisz powiedzieć o tym na kolejnej wizycie. Ja mam czasami takie bóle, że nawet posmarować balsamem brzucha nie dam rady..


Kochana dziękuję bardzo za odpowiedź :-)

Wracajac do tematu obiadu, u mnie dziś spaghetti :-) :-)

Odnośnik do komentarza

Agaa33 super wieści, cieszę się razem z tobą:) Gratuluję :):):):):)
Witaj w gronie mam dziewczynek:) Ratujemy cywilizację, bo sami chłopcy prawie:)

Ja dziś na obiad po prostu zupkę jarzynową, tak dawno nie jadłam, że aż ochotę miałam i kopytka z mięskiem.

Ja na razie nie mam kreseczki na brzuchu, albo nie widzę :) Staram się też spać na lewym boku, bo też słyszałam o tym, ale czasem obudzę się na plecach i cóż. Śpię na tej podusi bananie i powiem wam, że całkiem fajnie się na tym śpi.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...