Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Kaska,super ze Milenka tak cudnie rosnie i zdrowo sie rozwija.ciesze sie ze pomimo problemow wszystko sie dobrze skonczylo!

Maag,jak idziesz do Bijosia to on ci jeszcze dokladnie zbada czy mala ma refluks,ale faktycznie moze byc tak jak pisze Mama Joasi ze ma zbyt silna potrzebe ssania.mowili nam o tym na szkole rodzenia ze bardzo zadko ale mieli takie przypadki w poradni laktacyjnej.a ty w koncu bylas u nich bo nie pamietam?
Ja tez nie mam sposobu na usypianie,roznie to jest.zawsze jest scisle zawinieta w rozek albo kocyk(bo rozek ma pecha i czesto sie pierze)i albo zasypia lezac kolo mnie,albo trzymam ja na rekach na siedzaco ale nie bujam,a dzis drugi raz zasnela sama lezac w swoim lozeczku.
Sevenka,a ten widok malucha ktory az caly "chodzi" i sie trzesie na widok zabawki jest przeuroczy!Czesto tez wyda jakis glosny dzwiek ze az sama wielce zdziwiona jest:)Ostatnio czesto tez wystawia język,to chyba tez zwiazane z proba "mowienia".A jak jest niezadowolona i zbiera sie na placz to robi taka zawodowa podkowke ze moglaby byc wzorem do emotikonu smutnej minki:))
Dobrej nocki mamusie!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Szczesciara ja jak juz jestem m ocno zmecona to klade sie z Filipem na swoje lozko po kapieli i karmie go na lezaco, tylko przystawiam piers i on wtedy od razu po zjedzeniu zasypia, a ja go nie przenosze i sie nie wybudza:) wiem ze moze ty nie chcesz spac z malym tzn chcesz zeby spal u siebie w lozeczku ale u mnie to dziala i maly spi o 20 i mam czas na inne rzeczy. oczywiscie nie zawsze tak jest, czasami tez ma dni ze nie spi i do 23:)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mamo Joasi ja mam hustawke graco ma już 7 lat ale jest super. Jedynie tam Ninka siedzi bez płaczu nawet pół godziny sama. Moja sama buja jest wibracje 2 stopniowa. Melodie poważne i szumy. I maskotki. Fotelik regulowany na 3 stopnie. Także polecam.
Co do usypiabia to moja tylko o wyłącznie teraz w kolysce. Wózek poszdl już w niepamięć.
Mamy ulewajacych dzieciaczkow współczuję i życzę również wytrwałości.

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) u nas cudne 2 dni mala jak aniołek grzeczna, dziś szczęście nas opuściło a punktem kulminacyjnym popołudniowy zyg życia Ninki;) No już tylko oczami jej nie wyszło mleko, tak źle nigdddyyy nie było.
Co do spania to ja chyba wyrodna bo często odkładam do lozeczka jeśli nie płacze to przeczekuje i zazwyczaj zasypia. Na razie wieczorkiem odpukac żadnego problemu z zaśnięciem co dzień kąpiel koło 19-20, karmienie i śpi do ok 2.
Moja też się śmieje a dziś był dzień piszczenia.wodzenie wzrokiem nie zawsze. I tak jak u mindtrickc dołączyły mega minki podkowki:D
Padme super że wrocilas:*

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

Odnośnik do komentarza

Mind ja tez odkladam mała do lozeczka i czekam az skoncza sie ogdlosy ale tylko w nocy ( i w tym czasie czytam forum jak teraz) . Zosia ciagle skroszczona niby pediatra i polozna mowia ciagle ze to potowki no ale jak dlugo potowki moga sie utrzymywac , teraz sie karmilam i patrze ze jej sie zaczerwienily i na dekoldzie pojawily... Hmm moze to przez czekolade ktora od niedzieli jakos codziennie po kosce moze trzech zjadalam ??

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, jak dobrze że jesteście, problemy nie są takie uciążliwe jak się wie że ktoś jest po drugiej stronie w podobnej sytuacji. U nas różnie, są dni ze mały ładnie śpi i w ciągu dnia i nocy, a bywa że w dzień zasnie tylko na spacerze:/ monikae, też się zastanawiam ile taki szkrab może nie spać, pytałam pediatre to powiedział że dziecko samo to sobie reguluje i żeby na siłę w ciągu dnia go nie usypiac:/ A ja czasem też padam na twarz, tym bardziej że mój w chuscie nie chce chodzić:/ i najlepiej mu na rączkach u mamy. Ehh. Co do gorączki nam polecili pedicetamol, łagodny paracetamol w syropie. A, i jeszcze jedno dla mam z dziećmi z katarem: pediatra powiedziała że maść majerankowa można stosować dopiero po roku, to samo wyczytałam w necie. My po pierwszym szczepieniu i ortopedzie, na szczęście wszystko ok. Miej nocy moje drogie

Odnośnik do komentarza

Alimak A nic się nie działo po szczepieniu? Gorączka itp? Ja się teraz boję jakoś szczepic okres zachorowań. I mnie dookoła wszyscy chorzy. Ale zaraz będą kolejne szczepienia. U mnie jak swoją nie zakolysze w dzień to nie śpi. I płacze z braku snu bo widzę jak ciągle ziewa. Moja śpi w łóżeczku. Ze mną w ogóle nie spala.

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane,
Padme super ze jesteście w domu.

Markocyk może zróbcie usg brzucha? My u Alicji tez musimy obserwować sikanie bo przez ta miedniczke poszerzona moze mieć zastoje moczu.

Ja mam karuzele Canpol taka z misiami piratami nie pamiętam nazwy, ale zabawki sa ustawione w stronę dziecka i ma kontrastowe kolory. Dziewczyny ja uwielbiają. A misie wiszą dość niski tak ze mogą ćwiczyć łapanie rączkami albo nozka zdarza się kopnąć ;)

Moje dziewczynki zaczęły bardziej zauważać zabawki jak skończyły 2 miesiące wcześniej mało je interesowało ;) a wazymy juz prawie po 5kg;) czyli jakiś kilogram na miesiąc.

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Cześć z rana, choć w nocy też was czytałam :)
To naprawdę wspaniałe móc obserwować nasze szkraby, być częścią tych zmian bo każdego dnia widać postępy, nasza córeczka wczoraj np. Zaczęła jakoś tak inaczej płakać, tak czasami piszcząco i głośno, mam nadzieję, że nic jej nie dolega. A w nocy była pobudka przed 3 ale odrazu z płaczem nie ma co myśleć o przewijaniu przed kamieniem bo cały dom by na nogi postawiła, więc przebrałyśmy się po i malutka się rozbudziła i sobie po 3 w nocy opowiadała historie do ścian i ciemności, jakie słodkie są te gugania, choć zdecydowanie wolę je w biały dzień :) potem pobudka o 6 i zaraz po 7 marudzenia i nie wiadomo o co chodzi, takie poranki u nas to już standard, a teraz zjadła i śpi sobie na mamusi, to jedyne kiedy dobrowolnie leży na brzuszku.
Dziewczyny, których dzieciaczki jeszcze nie strzelają uśmiechów i gaworzenia, wszystko w swoim czasie, każdy jest inny, cierpliwości :)
Miłego dnia dla wszystkich :)
Padme dobrze, że jesteście w końcu na wolności, zdrówka dla Poli i spokojności dla ciebie :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Witam Mamusie :) u nas nocka w miarę spokojna ale jakoś się nie wyspalam głowa mnie rozbolała i kiepsko spałam. Marzy mi się żeby chociaż jedna noc przespać tak od 22 do 8:00 :p ciekawe kiedy to nadejdzie. Jakbym miała jeden dzień w tygodniu żeby się wyspać to byłabym szczęśliwa. Właśnie leżę sobie z Hania w łóżku i się karmimy. Mam nadzieje na jakaś drzemkę :)
Jak ona śpi to ja tez. Mąż wróci z pracy to wtedy się będzie sprzątać. W sobotę mamy gości. Przyjeżdżają moi znajomi ze studiów poznać Hanusie :) jedyne 7 osób. Jeszcze mamy na weekendzie teraz córkę mojego męża. Także wesoło będzie. Dom pełen gości :) tylko ja się martwię ze nie wyrobie się do soboty z gotowaniem i sprzątaniem. Już dzisiaj zaczęłam od prania kocy na które Hania regularnie ulewa :p wszystko pachnie mlekiem Haha albo raczej śmierdzi. Jutro jeszcze popołudniu badanie bioderek. Dobrze ze dzisiaj obiadu nie muszę robić bo mi ciocia naleśniki robi :)
Powiem Wam ze Hania codziennie się już uśmiecha i rozgląda tak mądrze :) głowę trzyma wysoko. Potrafi dość długo ale ja jej nie pozwalam bo zdecydowanie za wcześnie na takie gimnastyki. Fajna się już robi :). Chciałabym zeby miała już 3 miesiące jak bliźniaczki Green :p

Odnośnik do komentarza

U nas też ciemieniuszka się pojawiła. Dziewczyny, stosuję Olejuszkę, zero poprawy, nie polecam!! Oliwka też nie działa u mnie. Zamówiłam szampon z Musteli na ciemieniuszkę, zobaczymy czy będzie jakaś różnica.
Co do krostek na twarzy u Maciusia też cały czas coś tam się pojawia. Przecieranie twarzyczkę octeniseptem.
U nas nic też znośna. Teraz Maluch śpina brzuszku już 1,5h, ale coś się budzi powoli.
Mamuśki ja nadal mam problem z zajmowaniem synka w dzień. On śpi coraz mniej, czasem jest aktywny przez 8-10h a ja nie wiem jak go zająć. Trochę pogadamy, pośpiewamy, pokazuję mu zabawki. Ale to ile - 2-3h, a pozostały czas? Sam nie chce leżeć... W chuście nie chce siedzieć. A pogoda u nas taka, że leje od kilku dni i nie można nawet na spacer wyjść... Takie nam obawy że jestem złą matką. Chyba po prostu się do tego nie nadaję...

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Monika nie obwiniaj się ja tez nie wiem co mam robić z mała. Trochę jej pośpiewam, pogadam do niej poprzytulam ja i w sumie leży mi cały czas na piersi albo ssie cycka. Bo się prosi o cycuszka dość często. Teraz śpi ze mną w łóżku już 2 godzinę. Pewnie jak się obudzi to zaśnie dopiero o 22:00. Wczoraj jak zrobiła sobie popołudniu drzemkę 3 godzinna to nie mogła później zasnąć dopiero o 23:00 zasnęła i spała 4 godziny a nie 5:00. Wiec nie będę jej za dużo pozwala spać popoludniu żeby w nocy spała.
Mamo Joasi moja tez ma krostki ba buźce ale to chyba takie potowki bo najczęściej ma po tej stronie na której trzymała główkę na podusi w trakcie snu. I to schodzi po paru godzinach.

Odnośnik do komentarza

Mama Joasi dermatolog mi powiedziała zeby niczym nie smarować. Tylko jak sie będzie łuszczyc to kremem z cynkiem.

Nie wiem co zrobić bo Maciek mi nie zaśnie przed północą. Wczoraj myślałam że śpi o 22 padlam a on w ryk. Mąż mówi że nie kontaktowalam i sam go usypial do 24. A przez dzień prawie w ogóle nie spał rano tylko w sumie 2h. A tak to dzemki przy piersi.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...