Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, drugi raz wam napiszę bo widzę, że ktoś znowu to myli ;). Usg pomiędzy 11+3 a 12+6 dni to tak zwane usg prenatalne, które należy się wszystkim kobietom w ciąży niezależnie od wieku, ryzyka. Jeśli są jakieś wskazania do poszerzonej diagnostyki (wiek, obciążenia w rodzinie) wtedy wykonuje się test pappa (pobranie krwi i zestawienie wyników z usg, które w tym przypadku robi jeden lekarz niekoniecznie wasz :)). Ja prenatalne mam 5 lutego i to będzie równe 12 tygodni.

Odnośnik do komentarza

Myszka83 jeśli dobrze myślę to chodzi Ci o usg genetyczne które jest obowiązkowe pomiędzy 11-13 tygodniem mniej więcej. Sprawdza się na nim czy z dzidzia wszystko dobrze, jak się rozwija i czy wszystko jest na swoim miejscu, można wtedy wyłapać jakieś wady nieprawidłowości itp. Dodatkowym jest test Pappa, jest to test z krwi i jeśli wyniki testu genetycznego będą sugerować jakieś wady można go zrobić. Ja osobiście go sobie daruje bo przecież i tak nie usunę ciąży a często testy są mylne. Na pewno lekarz Ci wszystko wyjaśni i wtedy będziesz mogła zdecydować co i jak :)

Lenka89 bądź dzielna. Może akurat w tym czasie miałabyś @ i dwa dni te plamienia podobno czasem tak jest. Odpoczywaj, lez a gdyby się coś działo id razu jedz do szpitala. Lepiej pojechać nawet gdyby nic się nie działo niż coś zkekcewazyc. Ściskam mocno.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Lenka leż, leż i jeszcze raz leż!
Może masz jakiegoś małego krwiaczka? U mnie tak było w ostatniej ciąży. Pierwszy raz w 10tygodniu a drugi w 14. Także mam nadzieję, że to nic nie jest złęgo!!! Trzymam kciuki!
Co do tych prenatalnych to zobaczę co powie lekarz. Co zaradzi. Bedę robiła te badanie miedzy 11 a 12 tygodniem jak każda z nas. :)
Pozdrawiam wszystkie mamy. I lece się odstresowywać przed wizyta:)

Odnośnik do komentarza

Lenka odpoczywaj i dbaj o Was a wszystko na pewno będzie dobrze. Trzymam kciuki :)
Tak pytałam o te prenatalne bo to moja pierwsza ciąża i nie do końca wiem co i jak z tymi badaniami. Poczekam do wtorku i zobaczę co mi lekarz powie.
Mam jeszcze pytanie do dziewczyn z niedoczynnością tarczycy. Jakie miałyście TSH w ciąży i jaką bierzecie dawkę leków?
Mój M odebrał mi wyniki i TSH mam 2,86. Normalnie biorę dawkę 175 Letrox + 200 Jodid (taka dawka ze względu na to, że prawie nie mam tarczycy). Na wizytę do endokrynologa jestem umówiona na następny czwartek tj. 21.01.

https://www.suwaczki.com/tickers/atdckqi1ni5sg5zb.png
https://www.suwaczki.com/tickers/l22ny2v4a5hyiypu.png

Odnośnik do komentarza

Kasiunia88 krwiaczka nie mam tylko torbiel 3 cm. Torbiel może mieć wpływ?
Fiolka ja miałam różnie okres, ale jak już to w przyszły wtorek najwcześniej by wypadał. Leżę, jest lepiej. Ze szpitalem wiem że lepiej jechać, ale ja mam już tyle leków, że nie wiem co by mogli dać więcej. Szczerze? Przy poprzednim poronieniu jak przyjechałam do szpitala dostałam jedną tabletke duphastonu... Nie muszę komentować.

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Sandrusia1995
Ja nie wiem jak tu u nas w DE jest z prenatalnymi. Wizytę mam teraz 01.02 to się zapytam. Ale będę robiła w marcu badanie 3D .

Hej tez mieszkam w de:)Wykupilas pakiet badan usg za 100€?Mi zalecono abym nie musiala co 3 tyg plaic za usg po 40 €.Porzednia ciaze stracilam wiec robia mi usg na każdej wizycie.A z jakiego miasta jesteś?I ile już tutaj mieszkasz?

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny za wsparcie. Przestałam plamic, mam brać Luteinę 2x2 dziennie, jak najwięcej leżeć i zero seksu, z którego i tak zrezygnowalismy gdy się dowiedzieliśmy o ciąży. Lekarka mówiła, że większość plamien jest właśnie po seksiku. W poniedziałek mam do niej zadzwonić. Ja mam o tyle źle, że mieszkamy w domku sami(ja i mąż) a ogrzewanie na piec bez podajnika. Mąż mi rano napali a później muszę podkladac co 2-3 godz. I tak muszę chodzić góra-dol... Uprzedzam odpowiedzi, nie da się do tego modelu dokupić podajnika, musielibyśmy wymieniać piec na nowy, a najprawdopodobniej będą za parę lat zakładać gaz, więc się nie oplaca. Ech

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Lenka 3mam kciuki za Ciebie. Mówiłam ze z prenatalnymi kobitki nie ogarniają, wszystko przez błędne nazewnictwo i z tego co czytałam tych badań jest mnóstwo. Ja mam obrzydliwe bóle promieniujące od kręgosłupa do pośladka. Myślałam ze to przez moje ZZSK ale dziś się okazało ze mam zasadowy mocz 7. To mogą być bakterie:/ jutro oddaje mocz na posiew. W poniedziałek wszystko się wyjaśni.

Tymoteusz ur. 07.07.2016 2,954kg 54cm mój bohater ;)

Odnośnik do komentarza

kf ja nic nie wykupowalam . Na ubezpieczeniu państwowym mam 3 usg darmowe. Ale mam kochanego lekarza który robi na każdej wizycie ale nie wpisuje tego w karte. :) Nic nie muszę płacić za nic bo pytałam. Tylko za dodatkowe 3D ale to na własne życzenie 120 euro będę robiła.
Jestem Jestem Hamburga a Ty?

mirabelka Ja z Hamburga jestem , mieszkam tu ponad 2 lata . Chodzę do szkoły językowej, zaczęłam od listopada. Jak muszę to się dogadam. Wypisze papiery czy pójdę do urzędu. :) a ty gdzie jesteś?

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjo01cbdzcc.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72018.png

Odnośnik do komentarza

Lenka odpoczywaj ile wejdzie dla mnie każda wizyta w wc to niepewność a jak poczuje ze mokro mi się robi to cała blada ale przyzwyczaiłam się ze to po luteinie lubi czasami coś wypłynąć.
Ja jakbym mogła to chętnie bym polezala choć nie wiem ile dałabym rade.... póki co energii nie mam jak długo jestem w pozycji stojącej robi mi się słabo jestem niskocisnieniowcem i jak zawsze kawę uwielbiałam tak teraz na samą myśl mi niedobrze
Dziś byłam jedynie z córą na zakupach w lidlu ok 15 min w jedną stronę do tego torba z zakupami i śnieg na chodniku całe szczęście ze mała mi nie marudzi bo do niedawna było marudzenie ze bolą nogi i ze nie ma siły iść.
Z jednej strony ciesze się ze to zima bo wiosną czy latem to my zawsze bardzo aktywne jesteśmy i domu siedzieć nie lubimy ;)

Kasiunia czekam na dobre wieści po wizycie! ☺

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

Przyznamy ze faktycznie odkąd jestem w ciazy od mięsa mnie odrzuca, próbuje trochę przemycić w diecie;) lekarka właśnie kazała mi pic dużo wody z sokiem z cytryny, ale to od dzisiaj. I rano jadę powtórzyć morfologię i mocz. Zawsze było ok, ciaza chyba broi w moim organizmie.

Tymoteusz ur. 07.07.2016 2,954kg 54cm mój bohater ;)

Odnośnik do komentarza

Kurcze ja tez od nowego roku nie mialam w ustach zadnego miesa, wedliny czy innych podobnych... Sam widok jakiego kolwiekmiesa mnie odrzuca.. Dzis zjaflam normalny obiad... Pierwszy raz od ostatnich 2 tygodni...ryz z ryba... Zjadlam malenkie porcje a do tej pory czyje sie jak bym cala olbrzymia pizze zjadla :/ na szczescie wszystko zostalo w brzuchu bo nie wymiotowalam :D ale ciagle mi sie odbija ta rybka.. A byla to duzona rybka a nie smazona...

Córcia styczen 2010r. Aniołek 17.09.2015http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kiu2rjd9s.png

Odnośnik do komentarza

A ja mam przeciwnie. Mam zachcianki na mięsko. Pod każdą postacią mogę je jeść.
Sok z żurawiny to dobry pomysł, ja pije truskawkowy albo malinowy.
Wiem, że są takie paski pH do badania moczu, zmieniają kolor i możesz porównać. Jak miałam za bardzo kwaśny to piłam na czczo ciepła wodę z miodem i z sokiem z pół cytryny. Ble ale pomagało.

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...