Skocz do zawartości
Forum

Mamy, które nie pracują, zajmują się dziećmi i domem - zapraszam


Edzia

Rekomendowane odpowiedzi

NATKA08 właśnie chodzi o to że chce mieć dziecko żeby dostać becikowe i z ubezpieczenia też się dostaje za urodzenie dziecka.On nie liczy się z tym że później trzeba utrzymać za coś to dziecko tak jak kiedyś powiedział że utrzyma dziecko z drugiej roboty na która jeździł i z której zarobił 400zł miesięcznie...No i jakbyśmy mieli jeszcze jedno dziecko zaliczalibyśmy się do rodziny wielodzietnej a wtedy zapewne załapalibyśmy się na rodzinne i masz rację że to są marne grosze ale on jest łasy na każdą złotówkę poza tym on w pracy może się ubiegać o tzw zapomogę zbiera faktury i składa je najczęściej są to faktury na małą.No i te becikowe i pieniądze z ubezpieczenia też zapewne by poszły na jego wydatki duperele na jego długi czy też na spłacenie kredytów tak jak pieniądze które dostaliśmy z rozliczenia przeznaczył je na swoje wydatki a mi dał tylko część i to okłamując mnie że przyszło z rozliczenia tylko tyle ile mi dał.Tak jak z tej zapomogi jak bierze pieniądze to ja nie mam dowodu ile tak naprawdę przyznają mu bo bierze do ręki.On nigdy nie pomyślał żeby coś małej kupić czy też odnowić mieszkanie on nigdy nie odłożył pieniędzy na "czarną godzinę" dlatego napisałam że czerpie korzyści majątkowe z dzieci...

Odnośnik do komentarza

to może tu powinniście szukać rozwiązania tych problemów, fajnie byłoby gdybyś ty mogła iść do pracy i stać się niezależna finansowo chociaż to też nie może być tak ze jak ty zaczniesz zarabiać to twój mąż zostanie zwolniony zupełnie z łożenia na utrzymanie rodziny musi wiedzieć ze to też jego obowiązek ale może łatwiej byłoby gdyby wykładał na to ustaloną wspólnie z tobą kwotę ty drugie tyle i sprawa załatwiona. Ale czy ty możesz iść teraz do pracy?

Odnośnik do komentarza

Właśnie do tego dążę żeby iść do pracy i mam wsparcie sióstr i mamy ale jak na razie nie mogę podjąć pracy póki pati nie pójdzie do przedszkola.Jeśli przyjmą ją od września do przedszkola (bo jeszcz eto nie jest pewne) to wtedy będę mogła podjąć jakąkolwiek pracę chociąż już dwa cv złożyłam. I tak jak napisałaś że nie może być tak że mąż będzie zwolniony z płacenia na utrzymanie a znając jego to zapewne na to liczy...

Odnośnik do komentarza

U nas nie ma czegoś takiego jak pisanie testów.Szukałam też i dodatkowej pracy typu chałupnictwo ale jak zwykle rodzice mnie zbesztali że ja nie mam czasu garków pozmywać a co do piero na takie rzeczy a ojciec zaczął gadać że nie zdaje sobie sprawy z tego że oni mi tak bez zabezpieczenia nie dadzą towaru i że to się kałcję płaci no i już se popracowałam...A teraz już nie ma takich ofert...

Odnośnik do komentarza

Katarzyna jak możesz nie mieć czasu skoro nie pracujesz?
na pewno trzeba być ostrożnym przy wzięciu pracy chałupniczej ale powiem ci że kiedyś moja bratowa jak nie miała pracy to wzięła sobie taka pracę polegała ona na związywaniu kokardek zarabiała ok 1000 zł miesięcznie może to i nie wiele ale jak sie nie ma nic to dobre i to a jeśli chodzi o pisanie tych tekstów to przez internet to załatwiasz

Odnośnik do komentarza

NATKA08 to był sarkazm wymyślony przez moją mamę jak widziała że garki są nie pozmywane...No dobrze rozumiem że trzeba być ostrożnym "ostrożnym" a nie omijać szerokim łukiem takie rzeczy bo jak nie spróbuję to nic nie będę miała. Ja jak bym teraz zarabiała 100zł miesięcznie to by było już dobrze.A na czym polega to pisanie testów?To jest chyba na czyjeś zlecenie?

Margeritka wiem że jest w necie ale w ogłoszeniach nie widziałam a te w necie to nie jestem pewna czy są szczere skoro nie wiadomo gdzie znajduje się firma i dla kogo wykonujesz to zlecenie...

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki!
Przepraszam,ze pisze z bledami,ale komp mi cos fiksuje
Daaaaaaaaaaaawno nie pisalam,bo nie mialam totalnie do tego glowy.Od kad przylecialam z corka do Walii to ciagle choruje.Miala moze ze 2 lub 3 przespane noce,a tak potrafila sie budzic z placzem i po 10 razy.Masakra.Dopiero ostatnio zaczelo sie poprawiac,wiec mam chwilke zeby napisac.
Widze,ze 'rozmawiacie ' o pracy.Ja jestem w trakcie poszukiwani i na razie bez skutku.Ale mam nadzieje,ze to sie niedlugo zmieni.
POZDRAWIAMY

Odnośnik do komentarza

katarzyna1234
NATKA08 to był sarkazm wymyślony przez moją mamę jak widziała że garki są nie pozmywane...No dobrze rozumiem że trzeba być ostrożnym "ostrożnym" a nie omijać szerokim łukiem takie rzeczy bo jak nie spróbuję to nic nie będę miała. Ja jak bym teraz zarabiała 100zł miesięcznie to by było już dobrze.A na czym polega to pisanie testów?To jest chyba na czyjeś zlecenie?

Margeritka wiem że jest w necie ale w ogłoszeniach nie widziałam a te w necie to nie jestem pewna czy są szczere skoro nie wiadomo gdzie znajduje się firma i dla kogo wykonujesz to zlecenie...

Katarzyna ja ci w tym nie pomogę bo nigdy tego nie robiłam ale Marg na pewno coś ci doradzi i dobrze że zaczęłaś się tym interesować zawsze to jakiś krok do przodu

Odnośnik do komentarza

tropical to faktycznie ciężko było ale dobrze że się powoli normuje
kasiu wiadomo jest że na zleceniówka może być półapką ale warto odezwać się zmodyfikować swoje cv co do adresu zamieszkania i poczekać aż firma sie odezwie wówczas będziesz wiedziała jak się nazywa i poszukasz trochę o niej

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Wynajmujemy dom-w Polsce mieliśmy mieszkanie na 4piętrze(masakra jeśli chodzi o wnoszenie wózka z dzieckiem i zakupami);a teraz po prostu wjeżdżam z wózkiem do domu no i już jestem w domu:)Jaka wygoda:)ALe minusem jest duużo więcej do sprzątania.Blisko mamy do miasta,ale do żłobka trochę dalej-ale ustalam grafik tak,żeby mąż mógł Sońkę zawozić.
Jestem tu 4 mies.i nie mam za bardzo znajomych i są dni,kiedy baaaardzo mi się "nudzi"-tylko dom,zakupy,żłobek.I najgorsze jest to,że nie ma z kim porozmawiać,bo mąż oczywiście mnie nie rozumie,bo on pracuje,więc wychodzi z domu i ma gdzie odreagować i z kim pogadać.To jest jak na razie jedno z niewielu miejsc,gdzie mogę z kimś porozmawiać.
Cieszę się,że mogę spędzać tak dużo czasu z córcia,ale trochę mi tęskno za znajomymi.
Widzę,że na forum piszecie o pracy w domu.Teraz takie czasu,że jakąkolwiek pracę trudno znaleźć nawet na wyspach.
POZDRAWIAMY:)

Odnośnik do komentarza

WITAJCIE KOCHANE
tropical miło Cię poznać!!
u mnie chwilowo brak dostępu do internetu, także teraz korzystam w pracy, Juleczka moja napsuła nam modem i czekamy na jego naprawę, a nie jest to takie proste. Może któraś z Was miała taką sytuację i wie gdzie to się dobijać,
Jeśli chodzi o serwis to można się z nimi kontaktować tylko drogą mailową wysłałam maila od rodziców, jednak nadal nie mam odpowiedz

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...