Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarnykwiat

~ularupola
Hej. Jestem w 13 tygodniu ciąży. Wczoraj Zjadłam cos co nie chciałam i jakos tak sama spowodowałam wymioty. Martwię się ze tym swoim postępowaniem mogłam zaszkodzić jakos maluszkowi. Co sadzicie? Bo to nie byly naturalne wymioty ale wymuszone..dzieki. Powodzenia dla wszystkich.

To już raczej pytanie do psychologa a nie do nas. Bulimia ma podłoże psychologiczne może warto, żebyś porozmawiała z lekarzem rodzinnym, że robisz takie rzeczy i poprosiła o skierowanie bo w ciąży bulimia może być podwójnie niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza

Moniska-12
Ja jestem w 13 i 3 i już myślałam że wszystko źle odeszło poczułam więcej energii i nadrobilam nawet trochę lozkowych uniesień ale znowu mnie męczą mdłości do tego cały czas czuje się pełna i jakaś taka wzdęta ;( apetyt jakiś taki mizerny wszystko prawie jem na siłę a najgorzej z mięsem potrafię 30 minut siedzieć przy obiedzie... A wszyscy każą mi jeść. Wy tu piszecie o smakolykach a mnie to wgl nie kręci. Zazdroszczę wam. Chciałabym żeby już te żołądkowe dolegliwości się skończyły.

U mnie jest podobnie. Jem bo muszę. Po zjadaniu małych porcji czuję sytość, jednak po 2-3 godzinach znów jestem bardzo głodna. Zanim coś zrobię do żarcia to już umieram. Nawet jeśli jestem głodna to nie mam ochoty nic jeść, robię to bo muszę; czasami wydaje mi się, że kiedy napiję się wody to jest ok i głód minie, ale to pomyłka. Również nie mam specjalnych zachcianek. Już więcej ich miałam przed ciążą. Na szczęście nie wymiotuję... jeszcze, ale niekiedy dopada mnie zgaga.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3kbj6t2ud5.png

Odnośnik do komentarza
Gość ularupolaaa

~czarnykwiat
~ularupola
Hej. Jestem w 13 tygodniu ciąży. Wczoraj Zjadłam cos co nie chciałam i jakos tak sama spowodowałam wymioty. Martwię się ze tym swoim postępowaniem mogłam zaszkodzić jakos maluszkowi. Co sadzicie? Bo to nie byly naturalne wymioty ale wymuszone..dzieki. Powodzenia dla wszystkich.

To już raczej pytanie do psychologa a nie do nas. Bulimia ma podłoże psychologiczne może warto, żebyś porozmawiała z lekarzem rodzinnym, że robisz takie rzeczy i poprosiła o skierowanie bo w ciąży bulimia może być podwójnie niebezpieczna.

Zrobilo mi się baaedzo bardzo niedobrze myślałam ze cos mi na żołądku zostalo i tak nawet samoistne te wymioty byly. Zle się wyraziłam. Chodzi o to ze wymusilam zjedzeniem czegos bardzo bardzo słodkiego. A wymiotów nie mam już od 11 tygodnia a jak to bylo u Was. Czy bola was piersi nadal?

Odnośnik do komentarza
Gość ula rupolska

~czarnykwiat
~ularupola
Hej. Jestem w 13 tygodniu ciąży. Wczoraj Zjadłam cos co nie chciałam i jakos tak sama spowodowałam wymioty. Martwię się ze tym swoim postępowaniem mogłam zaszkodzić jakos maluszkowi. Co sadzicie? Bo to nie byly naturalne wymioty ale wymuszone..dzieki. Powodzenia dla wszystkich.

To już raczej pytanie do psychologa a nie do nas. Bulimia ma podłoże psychologiczne może warto, żebyś porozmawiała z lekarzem rodzinnym, że robisz takie rzeczy i poprosiła o skierowanie bo w ciąży bulimia może być podwójnie niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza

~czarnykwiat
Asienka91

No ja to miałam ryzykowny początek to musiałam być częściej pod okiem lekarza bo mam macice dwurozna, ale na szczęście maluch wypchal przegrode

Też mam macicę dwurożną podobno taka moja specyficzna anatomiczna budowa, ale obaj ginekolodzy i prowadzący i ten na usg prenatalnym powiedzieli, że to zupełnie nie przeszkodzi dziecku się rozwijać i że spokojnie znajdzie miejsce a macica się dostosuje. Fajnie, że ktoś jeszcze ma dziwną macicę hehe

O to nie jestem sama :) ja to się niepotrzebnie kiedyś naczytalam o tym i jakoś bardzo się bałam pierwszego trymestru, tym bardziej że rok w ciążę zajść nie mogłam. Doskwiera Ci ta wada w jakiś sposób ?

Odnośnik do komentarza

~ularupolaaa
~czarnykwiat
~ularupola
Hej. Jestem w 13 tygodniu ciąży. Wczoraj Zjadłam cos co nie chciałam i jakos tak sama spowodowałam wymioty. Martwię się ze tym swoim postępowaniem mogłam zaszkodzić jakos maluszkowi. Co sadzicie? Bo to nie byly naturalne wymioty ale wymuszone..dzieki. Powodzenia dla wszystkich.

To już raczej pytanie do psychologa a nie do nas. Bulimia ma podłoże psychologiczne może warto, żebyś porozmawiała z lekarzem rodzinnym, że robisz takie rzeczy i poprosiła o skierowanie bo w ciąży bulimia może być podwójnie niebezpieczna.

Zrobilo mi się baaedzo bardzo niedobrze myślałam ze cos mi na żołądku zostalo i tak nawet samoistne te wymioty byly. Zle się wyraziłam. Chodzi o to ze wymusilam zjedzeniem czegos bardzo bardzo słodkiego. A wymiotów nie mam już od 11 tygodnia a jak to bylo u Was. Czy bola was piersi nadal?

No ja też mam czasem wymioty, jak coś zjem i to przeważnie na wieczór, nawet gdzie szczoteczka do zębów sobie podrażnienia i od razu wymioty. Zależy jakie mam sanopoczucie, a co do piersi to ciągle mam wrażenie że są coraz większe, ale bolą mniej niż w poprzednich tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Gość ula rupoolska

Dzieki za odpowiedz. Bardzo mi pomogłaś. Ja odczuwam piersi jak wstaje z łóżka rano najmocniej. Potem w ciagu dnia tez po bokach są jakby w dotyku obolale. No i racja coraz większe. A ubrania ciążowe od którego tygodnia ciąży zaczelyscie nosic/zaczniecie?

Odnośnik do komentarza

N4t4
~ula rupoolska
Dzieki za odpowiedz. Bardzo mi pomogłaś. Ja odczuwam piersi jak wstaje z łóżka rano najmocniej. Potem w ciagu dnia tez po bokach są jakby w dotyku obolale. No i racja coraz większe. A ubrania ciążowe od którego tygodnia ciąży zaczelyscie nosic/zaczniecie?

Ja noszę spodnie ciążowe od ok. 10 tygodnia. Co prawda najmniejszy rozmiar z H&M ale miejsce na brzuszek jest :) Bardzo wygodne są, nie chciałam cisnąć Malucha biodrówkami ;) I zmieniłam staniki na większe. Reszta garderoby bez zmian jeszcze.

Tej to dobrze ehh

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

~ula rupoolska
Dzieki za odpowiedz. Bardzo mi pomogłaś. Ja odczuwam piersi jak wstaje z łóżka rano najmocniej. Potem w ciagu dnia tez po bokach są jakby w dotyku obolale. No i racja coraz większe. A ubrania ciążowe od którego tygodnia ciąży zaczelyscie nosic/zaczniecie?

Ja noszę spodnie ciążowe od ok. 10 tygodnia. Co prawda najmniejszy rozmiar z H&M ale miejsce na brzuszek jest :) Bardzo wygodne są, nie chciałam cisnąć Malucha biodrówkami ;) I zmieniłam staniki na większe. Reszta garderoby bez zmian jeszcze.

Anton - 15.06.2016, godz. 18:08, 52 cm, 3505 g ❤️

Odnośnik do komentarza
Gość czarnykwiat

Asienka91
O to nie jestem sama :) ja to się niepotrzebnie kiedyś naczytalam o tym i jakoś bardzo się bałam pierwszego trymestru, tym bardziej że rok w ciążę zajść nie mogłam. Doskwiera Ci ta wada w jakiś sposób ?

Najgorszej to się naczytać :) no ja o tym zupełnie zapomniałam. jestem w 13 tyg i ogólnie na razie to jeszcze nie miałam żadnych bóli, ani kłucia w macicy ani w jajnikach ani nic z tych rzeczy więc chyba z tego wynika, że nie doskwiera.

Odnośnik do komentarza

elikgtsport
Moniska-12
Ja jestem w 13 i 3 i już myślałam że wszystko źle odeszło poczułam więcej energii i nadrobilam nawet trochę lozkowych uniesień ale znowu mnie męczą mdłości do tego cały czas czuje się pełna i jakaś taka wzdęta ;( apetyt jakiś taki mizerny wszystko prawie jem na siłę a najgorzej z mięsem potrafię 30 minut siedzieć przy obiedzie... A wszyscy każą mi jeść. Wy tu piszecie o smakolykach a mnie to wgl nie kręci. Zazdroszczę wam. Chciałabym żeby już te żołądkowe dolegliwości się skończyły.

U mnie jest podobnie. Jem bo muszę. Po zjadaniu małych porcji czuję sytość, jednak po 2-3 godzinach znów jestem bardzo głodna. Zanim coś zrobię do żarcia to już umieram. Nawet jeśli jestem głodna to nie mam ochoty nic jeść, robię to bo muszę; czasami wydaje mi się, że kiedy napiję się wody to jest ok i głód minie, ale to pomyłka. Również nie mam specjalnych zachcianek. Już więcej ich miałam przed ciążą. Na szczęście nie wymiotuję... jeszcze, ale niekiedy dopada mnie zgaga.

Mam identyko ale nie pociesza mnie fakt że jesteś 2 tyg do przodu i masz tak samo bo to znaczy że mi nie minie pewnie. Też nie wymiotuje ale mam odruch wymiotny rano albo przy myciu zębów lub jak jestem glodna.

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3kwlknu3e0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/8unes65g1giu5hc4.png

Odnośnik do komentarza

~ula rupoolska
Dzieki za odpowiedz. Bardzo mi pomogłaś. Ja odczuwam piersi jak wstaje z łóżka rano najmocniej. Potem w ciagu dnia tez po bokach są jakby w dotyku obolale. No i racja coraz większe. A ubrania ciążowe od którego tygodnia ciąży zaczelyscie nosic/zaczniecie?

Ja to tylko w leginsach chodzę, bo wwszystkie moje jeansy uciskaja mnie, a bluzki to narazie wszystkie dobre :) i staniki też już wymienilam, ale zaczne sie juz rozgladac za faintly ciazowymi ciuszkami :)

Odnośnik do komentarza

~czarnykwiat
Asienka91
O to nie jestem sama :) ja to się niepotrzebnie kiedyś naczytalam o tym i jakoś bardzo się bałam pierwszego trymestru, tym bardziej że rok w ciążę zajść nie mogłam. Doskwiera Ci ta wada w jakiś sposób ?

Najgorszej to się naczytać :) no ja o tym zupełnie zapomniałam. jestem w 13 tyg i ogólnie na razie to jeszcze nie miałam żadnych bóli, ani kłucia w macicy ani w jajnikach ani nic z tych rzeczy więc chyba z tego wynika, że nie doskwiera.

No to dobrze:) u mnie jest podobnie:) I tez jestem w 13 tyg w sumie to juz przy koncowce, a mowil ci lekarz ze mozesz wczesniej urodzic ?

Odnośnik do komentarza

Laseczki a propo bolacych cyckow, bo mnie już przestały boleć praktycznie całkiem i jakoś tak średnio się powiększają i teraz wkręcam sobie taką teorie ze pewnie nie będę mieć pokarmu przez to jak urodze. No bo nie bolą nie rosną tzn ze nic się tam w nich nie dzieje/produkuje. 8-) może tak się stać? Czy serio mnie juz pogielo z tymi teoriami :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprcbxm8tja4d5c.png

Odnośnik do komentarza

Karolala
Laseczki a propo bolacych cyckow, bo mnie już przestały boleć praktycznie całkiem i jakoś tak średnio się powiększają i teraz wkręcam sobie taką teorie ze pewnie nie będę mieć pokarmu przez to jak urodze. No bo nie bolą nie rosną tzn ze nic się tam w nich nie dzieje/produkuje. 8-) może tak się stać? Czy serio mnie juz pogielo z tymi teoriami :D

Też tak mam, już praktycznie mnie nie bolą- jestem w 14tyg+4, myślę, że to normalne. Już wystarczająco urosły :D

Odnośnik do komentarza

Moniska-12, mnie też smakołyki nie kręcą, więc nie jesteś sama ;) Choć mdłości na szczęście z każdym dniem mam mniejsze, ale poprawę zauważyłam dopiero z trzy dni temu? A jestem w 14+3.

ularupolaaa, nie sądzę, żeby wymuszenie w ten sposób wymiotów zaszkodziło dziecku ;) Przecież każdy może się przeliczyć co do tego, czy coś może zjeść czy nie. Sporo wymiotowałam od jakiegoś 8 tygodnia i lekarz zawsze mnie uspokajał, że dziecko w I trymestrze nie ma aż takich wymagań i spokojnie zabierze to, czego potrzebuje Tobie :P Ty będziesz się gorzej czuć, ale z dzieciątkiem powinno być wszystko ok :)

Na szczęście piersi bardzo krótko mnie bolały. Nawet nie wiem, w którym momencie przeszły i czy na dobre czy jeszcze wrócą ;)
Ubrania ciążowe, tj. legginsy z brzuszkiem - dopiero od wczoraj. Ale jeansów nie dopinałam już chyba od 8/9 tygodnia :P Tyle, że większość czasu spędziłam na L4, więc wystarczyło wciągnąć dresy na codzien i było ok. Wkurza mnie za to, że dopiero co zdążyłam kupić kilka fajnych staników, w które niedługo przestanę się mieścić :( Nadal mam nadzieję, że biust wcześniej zastopuje :P

Karolala - nie słyszałam tej teorii i mam nadzieję, że to mit, bo mam podobnie :P

Zuzia, 10.06.2016, 3230 g, 56 cm

Odnośnik do komentarza
Gość czarnykwiat

Asienka91
No to dobrze:) u mnie jest podobnie:) I tez jestem w 13 tyg w sumie to juz przy koncowce, a mowil ci lekarz ze mozesz wczesniej urodzic ?

Nie. Wszystko u mnie przebiega jak najbardziej poprawnie moja mama też ma taką macicę i przenosiła o tydzień ciążę. Ani jeden ani drugi lekarz nie powiedzieli, że coś złego moze z tego wyniknąc tylko, że taka budowa i na nic to w ciąży nie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Gość czarnykwiat

Daga15
hej mam takie moze i glupie pytanie czy w 12 tc mozna prasowac swoje ciuchy i sprzatac przed swietami ? bo nie chcem zaszkodzic dziecku ;)

Nieeee absolutnie :) prasowanie i sprzątanie to główne przyczyny poronienia. nic nie można robić w ciąży tylko leżeć oczywiście w bezruchu bo można zaszkodzić jak przypadkiem poruszysz ręką albo nogą ;) Kobiecinko troszkę logiki. Jak się czujesz dobrze to sprzątaj na ile masz siły a jak słabo to sobie odpuść i ogarniaj obowiązki na tyle ile możesz, sama wiesz najlepiej jak się czujesz. Jeśli dobrze to możesz robić wszystko normalnie, kobiety które się czują dobrze chodzą przeciez normalnie do pracy!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...