Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Aga8207, głodzić to ja bym nawet sie nie umiała . Jak jestem głodna to mam mdłości. Tyle że mój organizm fajnie reguluje sobie zapotrzebowanie na jedzonko, bo do południa jem naprawdę dużo, ale po południu wystarczy mi lekki posilek i po 18:00 zazwyczaj już nie jem. Chciałabym utrzymać ten rytm tez po ciąży.
A w ciąży z córka jak w42 tc miałam bilans -1 kg to żarłam jak głupia i to słodycze. Do północy potrafiłam lody albo czekolady wcinac a waga zupełnie nic z tego sobie nie robila: )

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Kati78
Hej Beata, pokrewna duszo: ) Ja wczoraj znów w Twoich okolicach byłam:) Tez mam powera ostatnio. Czekam tylko na wypłatę żeby zacząć szaleństwa świąteczne. Cieszę sie że więcej czarownic ma wagę na plusie: )

Kati my to chyba musimy kiedys te kawe zaliczyc, Ty jezdzisz w moje strony, a ja w Twoje, bo mam tam tesciow :)

Aga
nie odwazylabym sie glodzic wlasnego dziecka,
przypuszczam, ze moja waga ma zwiazek z tarczyca, tak to kojarze, przed ciaza ciagle bylam glodna i wciaz tylam, odkad wyszla mi niedoczynnosc i biore leki wszystko sie unormowalo, ale i tak wspaniale czasy szczuplej sylwetki pewnie juz przeminely :)

Odnośnik do komentarza

Pocieszyłaś mnie, Kati78 - dzięki :-*

Staram się jeść w miarę mądrze, nie obżeram się i chciałabym utyć te przepisowe 10kg... Boję się jednak, że skoro już 3kg "wykorzystałam" to jednak ten mój plan będzie można wstawić do lamusa...

Bea.ta1 - przybij piątkę! Ja wczoraj też miałam super energiczny dzień - pierwszy od początku! Dzisiaj też jest całkiem fajnie! :-)

Za to ujawnił mi się nowy objaw, który fajny wcale nie jest. Od wczoraj zrobił mi się okropny zapach potu - normalnie nie mogę ze sobą wytrzymać - byłam akurat u endokrynologa i się poskarżyłam przy badaniu, a ona mi powiedziała, że to przez progesteron i "kiedyś mi przejdzie, ale kiedy, to nie wiadomo". Narazie udaje mi się ukrywać z tym objawem przed otoczeniem, ale jak tak dalej pójdzie, to będę musiała się zacząć myć domestosem! Oooo!

Odnośnik do komentarza

Bea.ta1 - ja też mam niedoczynność tarczycy, właśnie wczoraj po raz kolejny od początku ciąży doktor zwiększyła mi dawkę hormonu tarczycy... W ciągu miesiąca TSH wzrosło mi z 0,95 an 2,55, więc zamiast Letrox 100mg mam brać 125 przez 5 dni w tygodniu i 100mg w weekendy :-)

Odnośnik do komentarza

Usmiech
Ty sie waga nie przejmuj!
w pierwszej ciazy przytylam tylko 12 kg, co zrzucalam jakies poltora roku, natomiast moja kumpela rodzaca dwa dni po mnie przywalila 25 kg i schudla w ciagu kilku miesiecy,
to jest bardzo indywidualna sprawa, duzo zalezy od tego jaka masz przemiane materii, ja niestety paleczke przejelam po mamie, wiec cudow sie nie spodziewam :P

Odnośnik do komentarza

Usmiech
Bea.ta1 - ja też mam niedoczynność tarczycy, właśnie wczoraj po raz kolejny od początku ciąży doktor zwiększyła mi dawkę hormonu tarczycy... W ciągu miesiąca TSH wzrosło mi z 0,95 an 2,55, więc zamiast Letrox 100mg mam brać 125 przez 5 dni w tygodniu i 100mg w weekendy :-)

mi na szczescie leci w dol z kazdym badaniem
z tego co pamietam, to Nefer pisala, ze stosuje specjalna diete bezglutenowa i wyregulowala poziom TSH bez zazywania lekow, wiec jakbys miala ochote czegos sie dowiedziec to na pewno Ci podpowie :)

Odnośnik do komentarza

Moniska12 - ojej! nie śnij takich snów - takie sny są zabronione! Proszę śnić o miłych rzeczach, zrozumiano? :-) Jak nie masz siły, to napisz czasem : "Helou, to ja! Wszystko ok", bo się człowieki martwią, jak wieści brak!

Jak tam w nowej pracy i na nowym miejscu?

Odnośnik do komentarza

Beata, koniecznie jakiś szabat przy kawie trzeba będzie odstawić ;)

Uśmiech, Twoje teksty mnie powalają, myć sie domestosem, haha:-D

Dziewczyny, a czy istnieje jakaś postać utajonej niedoczynnosci tarczycy? Ja niby tsh miałam zawsze w normie ale poza ciąża tyję z powietrza. Muszę cały czas sie pilnowac z zjedzeniem bo inaczej z dnia na dzień tyje. W ciąży natomiast jest całkiem normalnie. Jem ile chcę i waga stoi a nawet jak mówi doswiadczenie bywało ze mogłam żreć a waga i tak spadała. Ktoś umie to wyjaśnić?

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Kati no widać różnicę w wielkości brzuszka. Super :)

Donka88 ja miałam już 5 usg. Uśmiech - u mnie waga raz 1 kg w górę, raz 1 kg w dół. Kręcę sie wokół tej samej wagi a brzuch rośnie :D co mnie bardzo cieszy.

Patsy nie nakręcaj sie negatywnie, bo na pewno wszystko jest ok. Mi tez powiedziano żebym na te pierwsze wyniki nie patrzyła dotyczące ryzyka ze względu na wiek, tylko na te drugie, które są OK.

Dziewczyny - ciąża naprawdę jest , jak dla mnie, wielką niewiadomą. Dziś w nocy spałam tylko 2 godziny a jakoś funkcjonuję. Teraz jestem w pracy. Nie chce mi się spać. Zrobiłam sobie małą przerwę aby zajrzeć na forum :D

Moniśka przed snem pomysl sobie o sexie :D Moze tematyka snów sie zmieni ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

Kati78
Beata, koniecznie jakiś szabat przy kawie trzeba będzie odstawić ;)

Uśmiech, Twoje teksty mnie powalają, myć sie domestosem, haha:-D

Dziewczyny, a czy istnieje jakaś postać utajonej niedoczynnosci tarczycy? Ja niby tsh miałam zawsze w normie ale poza ciąża tyję z powietrza. Muszę cały czas sie pilnowac z zjedzeniem bo inaczej z dnia na dzień tyje. W ciąży natomiast jest całkiem normalnie. Jem ile chcę i waga stoi a nawet jak mówi doswiadczenie bywało ze mogłam żreć a waga i tak spadała. Ktoś umie to wyjaśnić?

z tego wynika Kati, ze czeste ciaze Ci sluza po prostu :D

a tak zupelnie powaznie tez tak mialam, ale nie badalam tarczycy kilka lat, wiec mogla zle dzialac, a ja o tym nie wiedzialam

Odnośnik do komentarza

Kati - zapomniałam napisać o Twoim brzusiu - różnicę widac wyraźnie!

Nikaa76 - super zdjęcia, brzuszek super zgrabniutki, synek fajniutki :-)

Ja zaczynam mieć ciążę na ramionach i na udach, he, he :-) Ale, że energii mi przybyło to wczoraj i dzisiaj zaczęłam spalać kalorie aktywnością :-) mam nadzieję, że energia mi zostanie i nie będę się już wlekła z kąta w kąt jak do tej pory, dostając zadyszki od byle czego.

Odnośnik do komentarza

specjalitUsmiech"]Moniska12 - ojej! nie śnij takich snów - takie sny są zabronione! Proszę śnić o miłych rzeczach, zrozumiano? :-) Jak nie masz siły, to napisz czasem : "Helou, to ja! Wszystko ok", bo się człowieki martwią, jak wieści brak!

Jak tam w nowej pracy i na nowym miejscu?[/quote]

Haha nie rozbrajaj mnie ;) niech już się czlowieki nie martwią.
W pracy w miarę to poradnia specjalistyczna i przychodzą ludzie z nowotworami i innymi chorobami więc się myślisz tym dodatkowo terminy długie więc się wzywają.
Dlatego czasami nawet w domu mi się nie chce rozmawiać. W pracy oczywiście nikt z współpracowników nie wie o ciąży 3 tyg temu zaczęłam nie wiem kiedy wrócę do tematu. Brzuch zaraz zacznie rosnąć i wszystko sie wyda...
A jak tam u Ciebie?

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3kwlknu3e0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/8unes65g1giu5hc4.png

Odnośnik do komentarza

Beata, w sumie to ja tarczyce badam tylko w ciąży, a w ciąży jak widać pracuje dobrze. Muszę sprawdzić tsh jak urodzę, bo tak poza ciążą to badałam jakieś 7-8 lat temu..

Moniska-12, podziwiam,że się tak zaaklimatyzowałaś po zmianie otoczenia. Wiem,że nerwami na pewno to przypłaciłaś,ale dzielna baba z ciebie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Moniska12 - staraj się nie brać do siebie negatywnej energii od innych - nie dziwię się, że pacjenci są sfrustrowani, ale jeśli nie możesz nic na to poradzić staraj się odciąć od tego maczetą...

U mnie wszystko ok, dziękuję :-) szczególnie po wczorajszej wizycie i przypływie energii. Nadaję się do pracy i do życia, i mam nadzieję, że tak mi już zostanie :-)

Poza tym mam już ubraną choinkę :-)

Odnośnik do komentarza

N4t4
O! Dobrze, że mi przypomniałyście o C&A. Niestety w moim miasteczku go nie ma, ale zajrzę do niego jak będę w Szczecinie :)

Patsy, jeśli usg było ok, to ten wynik PAPP-A to tylko formalność :) bądź spokojna!

N4t4 a gdzie w Szczecinie mieszkasz jak tam jestes? Ja w samiutkim centrum, na Wojciecha. Ty Szwecja, ja Norge i obydwie Szczecin. Moje kochane miasto. :)
Ja nadal kg na minusie. Brzuchol rośnie, a waga stoi. W każdej ciazy chudłam. I ani razu nie wymiotowałam.
Z Markusem przytyłam 6 kg ale urodziłam w 30tc. Nie wiem ile bym ważyła w 40-tym.

http://www.suwaczek.pl/cache/c2f250a4ad.png

http://www.suwaczek.pl/cache/b9fe27cfa4.png

Odnośnik do komentarza

Kati78
Beata, koniecznie jakiś szabat przy kawie trzeba będzie odstawić ;)

Uśmiech, Twoje teksty mnie powalają, myć sie domestosem, haha:-D

Dziewczyny, a czy istnieje jakaś postać utajonej niedoczynnosci tarczycy? Ja niby tsh miałam zawsze w normie ale poza ciąża tyję z powietrza. Muszę cały czas sie pilnowac z zjedzeniem bo inaczej z dnia na dzień tyje. W ciąży natomiast jest całkiem normalnie. Jem ile chcę i waga stoi a nawet jak mówi doswiadczenie bywało ze mogłam żreć a waga i tak spadała. Ktoś umie to wyjaśnić?


Jest subkliniczna niedoczynnosc tarczycy.
Tak w ogole to nie panikujcie jesli tsh jest wyższe. Na specjalistycznych angielskojęzycznych stronach o tarczycy wlasnie duzo piszą o tym zeby nie sugerować sie tylko tsh. ZWLASZCZA, ze w ciazy tsh rośnie i spada i tak na zmianę. Ja tsk mam. A produkcja hormonów na super poziomie. Wiec sie nie stresuje. A lekarka juz mnie nie namawia usilnie na hormony. Wie, ze truć sie nie bede. Pyta, czy rozważę ew branie hormonów.
Ja mysle, ze w ciazy nie tyjemy od niedoczynnosci bo wszystkie hormony sa na dosc wysokim poziomie. A po ciazy sie zacznie. Ja nie tyłam cały czas. Tylko doszło mi 2-3 kg i stanęło i zejsc nie chciało. A w ciazy od razu -2 na wstępie.

http://www.suwaczek.pl/cache/c2f250a4ad.png

http://www.suwaczek.pl/cache/b9fe27cfa4.png

Odnośnik do komentarza

Kati78
Beata, w sumie to ja tarczyce badam tylko w ciąży, a w ciąży jak widać pracuje dobrze. Muszę sprawdzić tsh jak urodzę, bo tak poza ciążą to badałam jakieś 7-8 lat temu..

Moniska-12, podziwiam,że się tak zaaklimatyzowałaś po zmianie otoczenia. Wiem,że nerwami na pewno to przypłaciłaś,ale dzielna baba z ciebie:)

Podziwiać to można te mamuśki które są w ciąży i jeszcze mają dzieciatka do ogarnięcia. :-D

Ja nie mam problemu w kontaktach z ludźmi chociaż nie lubię zmian i to tak drastycznych. Szybko się przyzwyczajam i angażuje. Cóż teraz dziecko najważniejsze i to dla niego te wszystkie zmiany. Odwrót o 180 stopni. Też bym troszkę chciała już być na zwolnieniu i się polenic ;)
Dzisiaj mąż przywiózł białe łóżeczko dostaliśmy po znajomych. Tak że jakieś wydatki odpadły. Fajnie ze juz macie niektóre te zdjęcia 3d nam ostatnio też próbował pokazać ale tak się poskladalo wszystko że nie l było nic widać dlatego musimy czekać do 7 stycznia.

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3kwlknu3e0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/8unes65g1giu5hc4.png

Odnośnik do komentarza

Uff... ale ten wątek szybko się rozwija :)
Co do wagi to u mnie narazie bilans wychodzi na -1kg. Ale w końcu ruszyła w górę po pierwszym trymestrze. I dobrze, bo chyba już pora :P
Usmiech, 3 kg to dobry wynik na 15 tc :) Nawet powiedziałabym, że książkowo. I trymestr +2kg, od II trymestru +0,5kg / tydz. - przynajmniej z tego, co czytałam. Wiadomo, że w rzeczywistości różnie wychodzi :) Np. ja już liczyłam, że wymioty mam za sobą, miałam dwa dni spokoju i czułam się taaaak dobrze... do dzisiejszego poranka. Mam dziwne przeczucie, że jest to związane ze zmęczeniem wynikającym z bezsenności, która męczy mnie od kilku dni :/ Czy Wy też macie ten problem?
Patsy, jaką bierzesz dawkę wit. D? Bo u mnie internista i ginekolog przepisali różne. Słucham ginekologa i biorę 1000 j. na dwa dni... a miałam spory niedobór..
Chyba i ja zacznę sobie robić zdjęcia brzuszka dla porównania :P Dziwne, że wcześniej jakoś nie przyszło mi to do głowy.
Moniska-12, zmiana pracy i otoczenia w ciąży to zdecydowanie powód do podziwu ;) Osobiście nie wyobrażam sobie, bym sama miała tyle odwagi :)

Zuzia, 10.06.2016, 3230 g, 56 cm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...