Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Co do uszkodzenia krocza pod zzo, to dementuję.
Po pierwsze nie czujesz pękania ani nacinania przy porodzie "na żywca". Mnie raz nacinali i raz pękłam, nic a nic nie czułam. Za to myślę,że skurczy możesz nie czuć przy zzo i wtedy nie wiesz kiedy przeć (prze się podczas skurczu),ale położna i tak zawsze mówi kiedy masz przeć a kiedy przestać.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj byłam tak zmęczona że zasnełam z bolem głowy o 19:30. Spałam 11 godz. I dalej czuję się zmęczona. Ziewam...ale muszę coś zjeść bo głodna jestem.

Co do porodu to ja będę miała cc ze względu na wiek i to że jeszcze nie rodziłam. Dwóch lekarzy tłumaczyło mi że chodzi o miednice która w ciąży się rozrasta i później coś tam może się nie domknąć i to może być dla mnie niebezpieczne. Mam słabą pamięć i nie pamiętam dokładnie o co chodzi.

Moniaaa bluzka bardzo ładna :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

Moniaaaa
Stardust do 5go stycznia to moze jeszcze i bym wytrzymała ale moje dopiero pod koniec...teraz nie wiem jak z terminami ale jutro zobaczę

Ja sobie taką bluzkę kupilam...bedzie jak znalazł na 35 rocznicę ślubu moich rodziców na 26go grudnia:))

Moniaaaa, super bluzka! Moi rodzice też mają tego dnia rocznicę, ale 40 :)

Anton - 15.06.2016, godz. 18:08, 52 cm, 3505 g ❤️

Odnośnik do komentarza

Ja zzo miec nie moge i nawet nie chce. Raz rodziłam na gazie. W zasadzie na bole nic nie pomagał, ale mogłam maskę z bólu gryźć ;) i śmiałam sie ze wszystkich. ;))) tez miałam bole krzyżowe i wyłam z bólu.
Moj zeszłoroczny poród był na morfinie. Nic nie czułam.
Moja siostra po zzo tak strasznie cierpiała na bol głowy, ze stwierdziła ze nigdy wiecej. To tyle z moich "doświadczeń".
Ojjjj. Wlasnie mam Braxtona. Brzuch zwiększa swoja objętość 2x wtedy :/

N4t4, ja mieszkałam pod 1, nadal moi rodzice maja tam mieszkanie. Ale ten świat jest mały, co? ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/c2f250a4ad.png

http://www.suwaczek.pl/cache/b9fe27cfa4.png

Odnośnik do komentarza

Również witam:)
Ja ide na sniadanie...chyba głód mnie obudził :D
Posiedzialam do północy i czuję że po sniadaniu jeszcze oko przymkne...dzieci smacznie śpią tylko mąż się krząta na dole..

Usmiech ja nie mam wyboru - bedzie cesarka (bo dwa ostatnie porody też przez cc), mam za sobą poród naturalny z zzo i właśnie dwie cesarki. Problemy z kręgosłupem mam ale mialam je też wcześniej więc trudno winic za to zzo.

Dobra idę....czuję głód..konia z kopytami zjeść bym mógł hehe :D

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k4js4kvrf.png

Odnośnik do komentarza

Moniaaaa
Również witam:)
Ja ide na sniadanie...chyba głód mnie obudził :D
Posiedzialam do północy i czuję że po sniadaniu jeszcze oko przymkne...dzieci smacznie śpią tylko mąż się krząta na dole..

Usmiech ja nie mam wyboru - bedzie cesarka (bo dwa ostatnie porody też przez cc), mam za sobą poród naturalny z zzo i właśnie dwie cesarki. Problemy z kręgosłupem mam ale mialam je też wcześniej więc trudno winic za to zzo.

Dobra idę....czuję głód..konia z kopytami zjeść bym mógł hehe :D

Zostaw chociaż kopyta kobieto idę do sklepu :P

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Bagietka z masłem i pastą z makreli...mmmmniam :D

Stanęłam rano na wagę choć miałam pietra bo ostatnio apetyt mi dopisuje aż zanadto...no ale tragedii nie ma, od początku schudłam 3kg z czego 2wrocilo wiec ok 1kg nadal na minusie - nie zmienia to faktu że nadal muszę trzymać rękę na pulsie bo zaczęłam ciążę z dużą nadwagą :/

Idę szukać usg prywatnie ciekawe czy uda się jeszcze wcisnąć na grudzień..

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k4js4kvrf.png

Odnośnik do komentarza

Ale mi zapachniala ta pasta z makreli !!!!!
a tu jak na zlosc zadnej ryby w lodowce :P

ja dzis zostalam zaskoczona przez mena wlaczyl mi muzyke relaksacyjna przeczytal bajke o smutku i nadziei zrobil kawe i przyniosl kolaczyka z serem...
no i zrobilo mi sie jakos lepiej na duszy :)

wczoraj probowalam go obciac ale zle uzylam maszynki i zrobilam tylko dziure w i tak niezbyt gestych wlosach, poszedl dzis do fryzjerki po ratunek i po powrocie zacheca do otwarcia wlasnego zakladu fryzjerskiego :)

Usmiechu
ja rodzilam naturalnie, dosc krotko mialam bole bo od ok 22 a mlody urodzil sie za 5 czwarta. Znieczulenia nie mialam. Najgorsze dla mnie byly te trzy bole parte, kiedy urodzila sie juz glowka i trzeba bylo sie wstrzymac przed urodzeniem reszty, po za tym szycie bolalo jak cholera, ale potem sie okazalo, ze na kazde szycie moj organizm tak reaguje mimo znieczulenia, no i potem dlugo do siebie dochodzilam po porodzie. Teraz bedzie cc i w sumie sie ciesze, bo z moja terazniejsza kondycja to chyba normalnie nie urodzilabym.

Odnośnik do komentarza

Moniaaaa
Beata ja też nie stworzona do porodu naturalnego i ta cesarka to dla mnie wybawienie...choc boję się żebym nie przeszła jej tak źle jak tej z bliźniakami...bo pierwsza to był cud miód orzeszki, no ale pocieszam sie ze ciąża pojedyncza to bedzie lepiej

No i mam usg na wtorek :D Ale się cieszę :D :D :D

super :) zobaczysz Dzidzie, moze sie juz dowiesz jaka to plec

ja mam usg dopiero 5 stycznia tak jak nasza naczelna wiedzma :)

Odnośnik do komentarza

Moniaa to może dowiesz się czy syn czy córka? Chyba że już wiesz a ja to przegapiłam?

Zazdroszczę co niektóryn wam ze już macie ubrane choinki. Ja może dzisiaj zawiesze światełka w oknie a choinkę ubierzemy jutro. Dziś rozmroziłam i umyłam lodówkę i przy tym nieźle się zmachałam. W międzyczasie robiłam sobie przerwy na leżenie ;)

Dziewczyny kontrolujecie swoją tarczyce? Ja wczoraj byłam endokrynologa (w kolejce czekałam godzinę i w międzyczasie zasnęłam bo obudziła mnie taka drgawka orhanizmu - aż podskoczyłam hi hi) no i okazało się, że TSH mam 2,12 a w ciąży powinno być ok.1
Dostałam euthyrox 50. Za miesiąc mam powtórzyć badania.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

ninatka, ja miałam problemy z wit. D jeszcze przed ciążą i suplementuję w sumie od 2 lat. W tym roku lekarz się kapnął, że mogłabym przyjąć dawkę uderzeniową, która pomogłaby trochę zmniejszyć niedobór, ale akurat byłam już wtedy w ciąży. Ogólnie z tą wit. D to jest tak, że podobno w Polsce wszyscy mamy jakiś niedobór: http://www.naturalna-medycyna.com.pl/witamina-d-wszystko-co-powinienes-wiedziec-witamina-d3.html. Tylko, że ja mam o połowę mniej niż norma.
ninatka, współczuję :( Świetnie Cię rozumiem. Sama też dopiero co się zbieram psychicznie. Liczyłam, ze chociaż wymioty mi przeszły, ale wczoraj prawie nic nie udało mi się utrzymać :/ W nocy o 4:00 obudził mnie koszmarny ból brzucha. Dobrze, że uchowała się ostatnia Nospa. Dzisiaj nadal walczę, by nie zwymiotować śniadania... Masakra :/

Zuzia, 10.06.2016, 3230 g, 56 cm

Odnośnik do komentarza

~Bea.ta1
Moniaaaa
Beata ja też nie stworzona do porodu naturalnego i ta cesarka to dla mnie wybawienie...choc boję się żebym nie przeszła jej tak źle jak tej z bliźniakami...bo pierwsza to był cud miód orzeszki, no ale pocieszam sie ze ciąża pojedyncza to bedzie lepiej

No i mam usg na wtorek :D Ale się cieszę :D :D :D

super :) zobaczysz Dzidzie, moze sie juz dowiesz jaka to plec

ja mam usg dopiero 5 stycznia tak jak nasza naczelna wiedzma :)

No to obie będziemy fiksowac haha kuzwa mój synuś chyba to zebro zabierze ze sobą nie mam pojęcia co z nim wyprawia Ale boli.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza
Gość Moniaaaaa

Beata z dostepnych opcji wybralam wlasnie 'usg plec' bo o to glownie mi chodzi:) no I fotki dzidziusia 3D :D
Nawet nie wiedzialam ze mam ten gabinet niecale 10min autem od domu :)

wozek tez juz raczej wybrany...zrezygnowalismy z polskiego wozka ze wzgl na ewentualny serwis - bylyby z tym problemy ze wzgl na odleglosc, czas oczekiwania itp.
tutaj bardzo popularne sa kola piankowe, ktore nie przebijaja sie...dlatego szukalam wozka z dobrym zawieszeniem no I wybor padl na Nuna ivvi :D
Znalazlam nawet caly pakiet w dobrej cenie w kolorze czerwien-bordo, wiec pasowalby dla obu plci aczkolwiek zastanawiam sie czy po nowym Roku nie bedzie wyprzedazy...pomyslimy jeszcze nad tym czy kupowac teraz czy jeszcze sie wstrzymac.
z polskich wozkow nasz wybor padlby na Babydesign Lupo Comfort :)

Odnośnik do komentarza

stardust.serw
~Bea.ta1
Moniaaaa
Beata ja też nie stworzona do porodu naturalnego i ta cesarka to dla mnie wybawienie...choc boję się żebym nie przeszła jej tak źle jak tej z bliźniakami...bo pierwsza to był cud miód orzeszki, no ale pocieszam sie ze ciąża pojedyncza to bedzie lepiej

No i mam usg na wtorek :D Ale się cieszę :D :D :D

super :) zobaczysz Dzidzie, moze sie juz dowiesz jaka to plec

ja mam usg dopiero 5 stycznia tak jak nasza naczelna wiedzma :)

No to obie będziemy fiksowac haha kuzwa mój synuś chyba to zebro zabierze ze sobą nie mam pojęcia co z nim wyprawia Ale boli.

ja tak mialam z moim pierworodnym :)
od 7 miesiaca siedzialam na lezaco, to mi pomagalo, ale komicznie wygladalo, wtedy studiowalam i na sali pelnej zakow wylegiwalam sie jak slonica :D

Odnośnik do komentarza
Gość Moniaaaaa

Nikaaa no wlasnie nie znam jeszcze plci...oby dzidziol wspolpracowal we wtorek :D

Gianna jak ja Ci wspolczuje...mi od kilku dni dopiero odpuscilo, to moja czwarta ciaza ale mdlosci I wymioty trzymaly najdluzej...jeszcze zdarzaja sie dni ze zapachy bardziej mi przeszkadzaja ale to juz duzo rzadziej...z tym ze wieczory to codziennie ta sama historia...nie wacham poduszki, koldry, recznikow nic bo od razu mnie ciaga, dzieki Bogu ze juz tylko poznym wieczorem
Mam nadzieje ze jeszcze chwila I odpusci...trzymaj sie!

Odnośnik do komentarza

nefer, 10 000 j wit D? Wow... Sporo.

Moniaaa, dziękuję :* Też mam nadzieję, że to już końcówka. Ogólnie ostatnie dwa tygodnie wymiotowałam już tylko z rana, po pierwszej szklance wody lub jeszcze przed. Tylko wczoraj tak wróciło :/ Mam dziwne przeczucie, że wszystkiemu winne są problemy ze snem, które mnie męczą już kilka dni...
Nawiasem, skąd ta bluzka, którą pokazywałaś? Świetna :) Też z chęcią bym sobie taką kupiła :P

Usmiech, u mnie jeszcze nie wiadomo czy nie będę musiała mieć cc. Sama nie wiem czy to dobry pomysł czy lepiej próbować naturalnie...

Nikaa76, sprawdziłam swoje wyniki i pierwsze badanie miałam wynik 1,68, ale lekarza jakoś to nie zaniepokoiło. Drugie badanie miałam w szpitalu, i TSH wyszło o połowe mniejsze - 0,74. Swoją drogą spora różnica jak na 1,5 miesiąca czasu.

stardust.serw, już się za żebro zabiera? :P Kurczę, zazdroszczę, ja jeszcze nie czuję ruchów.
Śliczna choinka :) Ma talent chłopak ;)

Zuzia, 10.06.2016, 3230 g, 56 cm

Odnośnik do komentarza

Gianna
nefer, 10 000 j wit D? Wow... Sporo.

Moniaaa, dziękuję :* Też mam nadzieję, że to już końcówka. Ogólnie ostatnie dwa tygodnie wymiotowałam już tylko z rana, po pierwszej szklance wody lub jeszcze przed. Tylko wczoraj tak wróciło :/ Mam dziwne przeczucie, że wszystkiemu winne są problemy ze snem, które mnie męczą już kilka dni...
Nawiasem, skąd ta bluzka, którą pokazywałaś? Świetna :) Też z chęcią bym sobie taką kupiła :P

Usmiech, u mnie jeszcze nie wiadomo czy nie będę musiała mieć cc. Sama nie wiem czy to dobry pomysł czy lepiej próbować naturalnie...

Nikaa76, sprawdziłam swoje wyniki i pierwsze badanie miałam wynik 1,68, ale lekarza jakoś to nie zaniepokoiło. Drugie badanie miałam w szpitalu, i TSH wyszło o połowe mniejsze - 0,74. Swoją drogą spora różnica jak na 1,5 miesiąca czasu.

stardust.serw, już się za żebro zabiera? :P Kurczę, zazdroszczę, ja jeszcze nie czuję ruchów.
Śliczna choinka :) Ma talent chłopak ;)

No pojechał z tematem hihi w tym roku jakby nie patrzeć :D bardzo ciężko pracował a ja musiałam pod drzwiami czekać jak psiak kiedy mnie wpuscie tam hihihi.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza
Gość Moniaaaaa

Gianna bluzka wyhaczona na ebay ;) gdybym nie wygrala aukcji to poszlabym do krawca zeby sobie taka uszyc:) w sumie to ta gora tak dodaje jej uroku I po ciazy pewnie tez sie sprawdzi :)

szukam farmy gdzies niedaleko I zabieram tam dzisiaj dzieci bo juz mi zyc nie daja a pogoda ladna:)

milego dnia dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...