Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

czarownicavip
Marzi82 mam pytanie widziałam u ciebie na fb tahustawke hybrydowa.powiedz jaksie sprawdza i czy godna polecenia

Huśtawka fajna , cicha ma te melodyjki wszystkie i dźwięk wody, samochodu, sama się buja i do tego osobno ma wibracje. Moja Mała jak ma humory to nigdzie dłużej nie posiedzi ale jak ma lepsze dni to i pół h się buja. Lubi wibracje.
Odnośnik do komentarza

No to mamy "małą" na świecie :-) ponad 3800g wagi, 54cm długości i 10pkt.
Po 15h skurczy z bólami krzyzowymi, gdzie zzo działało na mnie może z godzinę zrobili mi cc, bo córcia wgl nie mogła wejść w kanał rodny, po czym będąc już na stole słyszę "no jeszcze 3 minuty skurczów i macica by pękła", ale tak czy siak zrobiłabym to jeszcze milion razy!

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Mimina
No to mamy "małą" na świecie :-) ponad 3800g wagi, 54cm długości i 10pkt.
Po 15h skurczy z bólami krzyzowymi, gdzie zzo działało na mnie może z godzinę zrobili mi cc, bo córcia wgl nie mogła wejść w kanał rodny, po czym będąc już na stole słyszę "no jeszcze 3 minuty skurczów i macica by pękła", ale tak czy siak zrobiłabym to jeszcze milion razy!

Gratulacje :) odpoczywajcie i cieszcie się sobą.
Strasznie Cię wymeczyli, całe szczęście że tak się to wszystko skończyło. Całujemy mocno

Odnośnik do komentarza

Mimina
To teraz proszę o dobre rady w pielęgnowaniu blizny po cesarce i co ile mogę przyjmować/wołać leki przeciwbólowe??

W szpitalu dostawałam leki na żądanie, jak tylko zaczynało boleć, nawet co 3-4h, w domu już nic nie brałam.
A pielęgnacja blizny to dopiero po zdjęciu szwów, bo wcześniej to było zaklejone plastrem typu 'plaster miodu' wiec dopóki mi tego nie ściągnęli to nawet nie wiedziałam co tam się dzieje. A potem przemywanie octaniseptem. Jak już się zagoilo to plastry Sutricon.

Odnośnik do komentarza

Jola widzisz, ja już bym się nie zgodziła na noszenie plastra. Przy pierwszej cesarce tak miałam i rana sama w sobie się zakaziła prawie.. Finał był taki, że tydzień po cięciu wylądowałam na ip, stamtąd skierowanie na zabieg. Znowu znieczulenie w kręgosłup, wycinanie skóry, szycie na nowo.. Efekt ogromne zrosty na macicy o czym dowiedziałam się dopiero teraz. Higiena rany przede wszystkim jak dla mnie, jeszcze teraz jak gorąco jest. Mi troszkę sączył się płyn surowiczy jak się zrastała rana, mogłam to "wyłapać" właśnie przez to, że nie miałam plastra, myłam częściej, psikałam, przemywałam wacikami ze spirytusem. Już nawet nie widać śladu po nowym cięciu.. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Mimina gratulacje wielkie!!
Ranę, jak pisały dziewczyny wietrz przede wszystkim, bez zaklejania najlepiej się goi. Szare mydło bardzo delikatnie, osctanisept. Ja miałam szwy rozpuszczalne, więc przy wyjściu tylko panie przycięły mi końcówki odstające po bokach i tyle. Nosiłam te gatki siatkowe z canpolu, żeby się wietrzyło. Zagoiło się bez problemów.
Teraz dostałam maść na blizny Contractubex (bez recepty), żeby blizna była miękka. Ale to dopiero jak się juz całkiem zagoi.
O przeciwbólowe proś jak zaczyna boleć, na pewno nie dadzą Ci więcej niż wolno, a nie ma co cierpieć. Mi dawali ketonal w zastrzyku, bo paracetamol na mnie nie działał, a na wynos przy wypisie receptę na tabletki ketonalu, ale nie były już potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Cze mamuśki i brzuchatki.
Mimina moje gratulacje, niech maluszek zdrowo rośnie a Ty dochodz do siebie.
Również pozostałym rozpakowanym mamom gratulacje.
Dziewczyny mam do Was pytanko ponieważ mam taki mały problem z karmieniem piersia. Mój mały ma dobry odruch ssania ale nie chce zbytnio ssać. Mam własne mleko raz więcej a raz mniej. W dzień staram się karmić tylko piersią a w nocy różnie to bywa. Używam również laktatora i po każdym karmieniu staram się jeszcze odciągnąć (oprócz nocy). Problem jest taki że nie za każdym razem mój synek dobrze ciągnie i nie zawsze naje się z piersi (czasami musze mu jeszcze dac w butelce wlasne wczesniej sciagniete mleko albo w nocy jak nic nie mam extra mleko w proszku). Czy macie jakieś dobre sposoby na to żeby go pobudzić do dobrego ssania (bo ja już chyba wszystkiego probowalam). Czasami już rozkladam ręce. Pomożecie?? Pzdr :)

Odnośnik do komentarza

Kasia-a jesteś pewna, że ma dobrą i właściwą technikę ssania? Bo ponoć przyczyną nienajadania się może być błędne przystawienie. Trudno mi powiedzieć, bo mój to w ogóle je przez kapturki, bo nie chwyta inaczej. A może przysypia przy piersi? Wtedy można mu dmuchnąć pod nos, połaskotać w stopy albo zwilżyć czoło zimną wodą.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6v34fky.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jy8pb7r.png

Odnośnik do komentarza

Moje gratulacje goherek, niech maluszek zdrowo rośnie a mamusia dochodzi do siebie.
JustynaD jeśli chodzi o technikę to ma dobrą bo nawet położna sprawdzała i jest ok. Tylko tak samo jak twój szkrab mój też je przez kapturek bo jedna brodawke mam zapadnieta a druga nie zawsze też jest ok. A zapomniałam też dodać, że pod koniec karmienia poprostu zasypia przy cycu. I wtedy ani stopka ani boczek ani nic już nie działa na niego tylko muszę go odłączyć od cyca i wtedy ma pobudke.
Bo ogółem to wygląda to tak: jak mały jest przy cycu to łapie pierś z kapturkiem i ładnie ssie razem z polykaniem z tą słynna literka "k" a po kilku minutach już te polykanie zanika i jest tylko takie ciągnięcie cycy żeby tylko mieć umilacz w buzi i zasyna. Więc w trakcie jedzenia pilnuje go i laskocze go pod paszkami i plecki oraz inne miejsca żeby tylko nie spał ale jak już zaśnie to zostaje mi tylko odstawienie go od piersi i wtedy albo już śpi do następnego karmienia albo budzi się bo jeszcze jest głodny. I tak to wygląda w skrócie. I nie wiem co mam robić.
Jola nawet ta symulacja pod broda nic nie daje. Jest on poprostu leniwy :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...