Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! Dziewczyny powiedzcie mi jak wyglądają te całe kolki. My wczoraj mieliśmy pierwszy raz tragiczną noc, Mała obudziła się o 1 i nie spała prawie do 4. Niby nie płakała cały czas tylko leżała i wywijała rękami nogami, po czasie płacz i jeść i znów spokój względny potem machanie rękami nogami i płacz mijający jak ja przystawilam...I tak się bujałyśmy kilka godzin..w końcu dałam jej te kropelki sab simplex nie wiem czy słusznie bo brzuszek w moim odczuciu był miękki ale już nie wiedziałam o co chodzi a krople nie zaszkodzą jej. I zaczęłam walczyć ze smokiem i koniec końców ciumkając go przysneła. ..na koniec położyłam jej jeszcze termofor na brzuch. Mam nadzieje ze to tylko przemijający kłopot z brzuszkiem. Dałam jej w nocy butlę ale chyba tak od razu jej nie zaszkodziła? Uff ciekawa jestem co będzie dziś zwłaszcza, ze w dzień mi dziś dużo śpi...
My kąpiemy codziennie bo Majka uwielbia, poza tym chcieliśmy jej wprowadzić rytm ale z tym tak średnio póki co ;)
Ostatnio troszkę częściej mi ulewa, w szpitalu i na początku w ogóle jej się nie zdarzało...nie wiem od czego to zależy. Staram się ją odbijać ale nieraz chyba za krótko ja trzymam bo mi ręce więdnà i coś jej się uleje jeszcze ale nie jakoś bardzo.

Odnośnik do komentarza

A ja dziewczyny mam juz dość! Prawa pierś mi sie zaczerwienila, boli jak cholera. Jest miekka. Bylam u lekarza żeby mi przypisal proszki na wstrzymanie laktacji. Stwierdził ze mnie pogielo. Dosłownie. Ja juz nie mam sily nie wiem co robię nie tak ze ona sie robi czerwona i tak boli, nawet pod pacha. Dla mnie to jest jakis horror! :( i to ściąganie i cycki i noce. Jeszcze miałam 38,3 st gorączki :( wylam pól dnia. Mam dość :( :( :'(

Odnośnik do komentarza

agnieszka.94
A ja dziewczyny mam juz dość! Prawa pierś mi sie zaczerwienila, boli jak cholera. Jest miekka. Bylam u lekarza żeby mi przypisal proszki na wstrzymanie laktacji. Stwierdził ze mnie pogielo. Dosłownie. Ja juz nie mam sily nie wiem co robię nie tak ze ona sie robi czerwona i tak boli, nawet pod pacha. Dla mnie to jest jakis horror! :( i to ściąganie i cycki i noce. Jeszcze miałam 38,3 st gorączki :( wylam pól dnia. Mam dość :( :( :'(

Ja Ci Aga strasznie współczuję, moim zdaniem jesteś w takiej sytuacji, że powinnaś od razu dostać te proszki, bo to nie jest tak, że Ci się nie chce tylko rzeczywiście masz z tym karmieniem ogromne problemy, a przecież nie jesteś dojną krową, która MUSI karmić, mamy XXI wiek i mamy to mleko modyfikowane więc po co już tyle masz się męczyć, probowałaś, nie udało się i trudno, jesteś nie tylko mamą, ale też człowiekiem, kobietą i masz prawo cieszyć się z macierzyństwa, a nie wspominać pierwszych chwil z dzieckiem jako katorgi. Dzwoń do innego lekarza i mów od razu po co chcesz przyjść, może znajdzie się jakiś normalny lekarz - człowiek :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

agnieszka.94
No właśnie, myślałam ze mi jakos pomożecie :( ale chyba tylko ja jestem taka niewydarzona, dla matka :(

Aga jaka niewydarzona matka???? Po prostu nie każdemu jest pisane KP i nie ma co... płakać nad rozlanym mlekiem :-D tylko właśnie jakieś niewydarzone matki zdecydują się na krytykowanie tego, że nie będziesz karmiła :-) nie masz jakiegoś małego problemiku z karmieniem, czy niechęci tylko już poważne sprawy, Twoje zdrowie też ważne

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Marzi pewnie Cię to nie pocieszy ale my też mamy wieczorne jazdy od zeszłego czwartku mniej więcej. Raz lepiej raz gorzej. Dzisiaj miałam masakrę od mniej więcej 19-21:30. Do tego mąż poszedł z kolegami z pracy opić w końcu syna a ja z małym i córcią sama w domu. Mały wrzeszczał w niebogłosy a biedna Majka nie wiedziała co się dzieje.
Położna poleciła mi spróbować delicol i ograniczyć mleko. Do tego jak będzie miał gazy espumisan. Po delicolu w ciągu dnia jest lepiej chyba ale wieczorem 2-3h jazdy.

Odnośnik do komentarza

Hej, nie odzywałam się sporo ale wróciliśmy w srode do domu ze szpitala i zaczęły się problemy. Mała jeść nie chce ani ssać. Na szczęście od dzisiaj jakoś się uaktywniła i położna była. Niestety mała spadła z wagi i jeżeli do jutra zleci to mamy do szpitala wracać:( ale karmimy ja co dwie h butelka z moim pokarmem i mam nadzieje ze juz jutro przybierze. Karmienie piersią odpada bo musi nabrać a przy tym tylko schudnie, zreszta to zupełnie mam nie idzie. Trzymajcie kciuki zeby nabrała i żebyśmy zaczęli kp. Strasznie współczuje kolek. Trzymam kciuki zeby skończyły sie jak najszybciej.

http://s1.suwaczek.com/201606257448.png

Odnośnik do komentarza

Aga. Ale z proszkami na wstrzymanie to nie tak, ze sie je bierze i cyk. Dzialaja nawet do dwoch tygodni. Ja stopowalam laktacje przez ponad tydzien bolu i odciagania po troszeczce (tylko tyle, zeby nie bylo twardo) i bardzo delikatnych masazy (od ciala ku sutkom, nie za duzo, zeby nie pobudzac). Mialam bole i gule, nie moglam sie schylac.
Mysle, ze lekarz powinien dac przede wszystkim cos przeciwzapalnego, proszki na powstrzymanie laktacji i poinstuowac jak to wyhamowac bez szkody dla zdrowia, zeby zapalenie minelo.
Lec do innego lekarza. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Aga nie jestes wyrodna matka! Moja siostra karmila tylko tydzien z podobnych powodow i nikt nie robil z tego powodu wyrzutow. A czlowiek jest tylko czlowiekiem chcialby jak najlepiej ale musisz miec sile na inne czynnosci kolo maluszka. Ja jeszcze zapakowana i tez nie mam juz sily. Od tygodnia nie spie po nocach, strasznie bol rozrywa mi dlonie. Mam uciski z kazdej strony jak leze. I do tego opuchlizna na stopach chodzic nie daje. To jest koszmar. Ale do wtorku jakos dam rade. Jak sama malutka nie wyskoczy we wtorek jej pomoga. Jestem chodzacym zooombi! Milego dnia Mamusie!

http://www.suwaczki.com/tickers/eikt9n734u7oxxls.png

Odnośnik do komentarza

Jola dzueki za art szczepienia nas nie obejmą póki co ale chociaż wiadomo ze warto śledzić temat, za to usg bioderek można zrobić. Mieliśmy iść prywatnie tak nam pediatra doradziła to można zrobić tutaj jeśli będzie termin a i tak robimy jeszcze usg brzuszka to jeden koszt mniej będzie.
Aga u nas przedwczoraj od 1 w nocy do 4 ale jeszcze nie było aż tak tylko nerwowa byla ale wczoraj...po 21 się zaczęło po kąpieli i skończyło po północy. Książkowe 3h...jeden ryk, pomagało trochę wciskanie smoczka i kolysanie przy szumie okapu. Termofor na brzuch nie za bardzo pomagał. Kupę zrobiła po kąpieli i brzuch miała miękki., nie wiem gdzie leżała przyczyna. Zaczęłam dawać krople sab simplex do każdego karmienia i dzis już nic nie jem. Może to ja cos...ale Mała skończyła dziś miesiąc a jadłam do tej pory wszystko i było ok. Juz nic nie wiem. ..to jest krzyk jakby ją ze skóry obdzierali, bite 3h i cały czas jakby chciała jeść to już potem tego smoczka dawałam ale ona go co chwile wypluwa i od nowa ryk.jak zasnęła o 12.30 to dopiero wstała o 5 rano, zjadła I spać. . Cały dzień tez ok ale spodziewam się znów wieczorem koszmaru bo wygląda na klasyczna kolke.
Mam krople viburcol ale nie wiem czy mogę jej już dać ewentualnie. Zalamka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...