Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Marzi a powiedz, ta nowa opiekunka sprawdziła się? Mały ją polubił? No dziś to na pewno nie fajny dzień dla Ciebie i dla Niego...
Kurde ja mam to samo, nie mam co robić, paczki nie przyszły, jak na złość większość rzeczy mi się pokończyła i nawet sprzątać nie mam jak :D Katastrofa :P Siedzę, kręcę się, krzątam... Nie lubię tego, ja lubię działać, robić :D
Nawet mi się kawa skończyła! :|

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Morawcia u mnie jest dostępne i zamierzam skorzystać jak mi dadzą ze względu na moje płytki.
Poprzednio też korzystałam choć to nie jest tak że nic nie boli. Znaczy moja siostra mówiła że nie bolało ale i dziecko było małe bo 2750 a u mnie córa 3740 była do tego bóle krzyżowe. Ale bez znieczulenia chyba bym umarła.
Wtedy musiałam dopłacać 500zł. Teraz już NFZ refunduje.
Wiem że jeszcze w Simin-ie w Chorzowie bez problemu dają 95%rodzących.
Jola trzymamy kciuki i czekamy na wieści. Piatek 13 to musi być szczęśliwy dzień. Chrześniaka mam z 13.05 tylko on się w niedzielę rodził.

Odnośnik do komentarza

aga8207
Morawcia u mnie jest dostępne i zamierzam skorzystać jak mi dadzą ze względu na moje płytki.
Poprzednio też korzystałam choć to nie jest tak że nic nie boli. Znaczy moja siostra mówiła że nie bolało ale i dziecko było małe bo 2750 a u mnie córa 3740 była do tego bóle krzyżowe. Ale bez znieczulenia chyba bym umarła.
Wtedy musiałam dopłacać 500zł. Teraz już NFZ refunduje.
Wiem że jeszcze w Simin-ie w Chorzowie bez problemu dają 95%rodzących.
Jola trzymamy kciuki i czekamy na wieści. Piatek 13 to musi być szczęśliwy dzień. Chrześniaka mam z 13.05 tylko on się w niedzielę rodził.

Moj nie mąż urodził sie piątek 13.05:D
Tam gdzie planuje rodzić nie ma znieczulenia.A jak ból bedzie nie do wytrzymania to co w takich przypadkach:/?Zaczynam sie martwić.

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

A ja poszlam na manicur w ramach odstresowania. Pierwszy raz w zyciu.
Milo ale do relaksu mi daleko. Czekam na rozmowe z pania profesor moja. Tak sie martwie, czy te wady sa operacyjne...
Dzis zobaczylam na neonatologii straszne rzeczy. Boje sie cieszyc, ze Milusia zyje, zeby zly los nie uslyszal.
Ale wierze, ze bedzie z nia dobrze.

Jakie to szczescie jak jest wszysto dobrze.

Odnośnik do komentarza

Kamilaaa_n oj jak ja Cię rozumiem, widzę ze mamy te sama przypadłość ;) a Mały szybko się do niej przekonał. ..mały zdrajca:) a poważnie to bardzo dobrze, dużo też do niego mówi itd tylko widzę ze ja testuje bo jest chyba trochę bardziej miękka niż ja, ja do niego tak jak do własnego dziecka, wytyczylam granice i się ich trzymamy. Mówiła mi ostatnio ze jej uciekł, czego mi przez 1,5 roku nie zrobił. Ale ogólnie dobrze się z nià czuje wiec jest ok.
Jola ale jaja...trzymam kciuki za Was żeby było szybko i sprawnie a Maleństwo zdrowe jak rybka.
Goherek u nas to praktycznie w każdym szpitalu już znieczulenie dają, ja sobie nie wyobrażam bez . Specjalnie jeszcze zwracałam uwagę żeby anestezjolog był typowo tylko na oddziale położniczym.

Odnośnik do komentarza

Goherek wiem ze są jeszcze jakies inne środki przeciwbólowe ale te już działają na dziecko. Słyszałam też ze czasami dają nospe - ale to już jest wg mnie jakiś żart. Bo to może pomóc przy okresie a nie przy porodzie. Czasem dostępny jest gaz rozweselający, pomaga też prysznic. Musisz się nastawić że dasz radę bo najgorszy jest stres na zapas.
Ja napisałam, że zamierzam skorzystać ale łykam teraz wiesiołek i piję herbatkę z liści malin. Może jakimś cudem urodzę normalnie. Ale jak dotrwam do terminu to synek znów maly nie będzie.
Babyjago dobrze że znalazłaś chwilę żeby trochę się odstresować. Należy Ci się. Pamiętaj, że szczesliwa mama to szczęśliwe dziecko. Co do operacji to trzeba mieć nadzieję, że medycyna tak poszła do przodu że potrafią cuda zdziałać.
Nie chciałam wcześniej o tym pisać żeby Cię nie stresować ale moja mama miała podobną sytuację wiele lat temu. Urodziła pierwsze dziecko też dziewczynkę. Całą ciąże przechodziła normalnie. Dziecko urodzilo się z poważną wadą serca o której nikt wcześniej nie wiedział nie miała usg. Mała żyła kilka godzin. Teraz pewnie zawczasu by ja skierowali do jakiegoś specjalistycznego szpitala ale wtedy były inne czasy. Dwa ata później urodziła się moja siostra całkiem zdrowa ale stres towarzyszył przez całą ciąże. 10lat później ja się urodziłam - też zdrowa tyle że pchalam się odwrotnie na ten świat. Najpierw pupa potem glowa.
Ja też miałam stresa w pierwszej ciąży i teraz o serduszko bo skoro mamie się cos takiego przytrafiło to nigdy nie wiadomo. Moim zdaniem to loteria na którą nie mamy wpływu.
Trzeba wierzyć i tyle możemy zrobić.

Co tam z Antosiem i bliźniakami nie odzywacie się dziewczyny???!!!

Odnośnik do komentarza

Dagmara dzięki za info o pampersach. To te oryginalne pampersy czy rossmanowe? Jak oryginalne to bardzo dobra cena. Mam zapas 3paczek kupowałam za 39zl. za 88szt. jedynek i 80 szt. dwójek. Ale może jeszcze się skuszę bo pieluchy na poczatku idą jak woda. Oceniam swój zapas na 1 miesiąc więc nie zaszkodzi więcej.

Odnośnik do komentarza

To fakt. Gdyby Milcia nie byla zdiagnozowana w ciazy to juz by jej nie bylo.
Jaczuje sie ok. Mam nowa przypadlosc. Wloski odrastaja i jak siadam draznia rane/blizne (teraz to cos posrodku), co powoduje swedzenie i laskotki... aale ogolnie ok. Miesnie troche bola od chodzenia przez tydzien na sztywnych nogach, ale po bolu bebzola nie ma sladu

Odnośnik do komentarza

U mnie nie ma znieczulenia, tzn jest dostepny gaz ewentualnie :)
jola to trzymamy kciuki za szczesliwe rozwiazanie i jak najmniej bolu po! Faktycznie zaskok. Wczoraj 10 dni, a dzisiaj ze jutro :) moze i lepiej, stresowala sie cc jeden dzien mniej ;)
babyjaga chwila relaksu Ci sie na pewno przydala. Pewnie nie mozesz sie doczekac spotkania ze swoja psorka, taka niepewnosc musi meczyc. Trzymamu kciuki z taka sama intensywnoscia! ;)
Ahh, ja juz nie robie zapasow pampersow bo boje sie ze ja uczula i zostane z masa pampersiakow ktorych nie bd mogla uzyc. Mam cicha nadzieje ze w czerwcu bd jakies fajne promocje :D

Odnośnik do komentarza

No właśnie chciałam zobaczyć jak to wygląda statystycznie, bo niby od lipca 2015 roku znieczulenie refunduje NFZ, ale w praktyce to tylko chyba w dużych miastach w jakiś większych szpitalach, tam gdzie jest wystarczająca liczba anestezjologów. U mnie w mieście (Bielsko-Biała), które nie jest wcale jakieś małe nie ma takiego znieczulenia w żadnym państwowym szpitalu (właśnie ze względu na niedobór anestezjologów), jedynie w prywatnym za opłatą, która na dzień dzisiejszy wynosi 2500 zł (cały poród obojętnie czy sn czy cc). Dlatego zazdroszczę tym, które mają wybór, chociaż różne rzeczy nam mówili o tym znieczuleniu na szkole rodzenia. Ale chyba byłabym spokojniejsza wiedząc że mam wybór.

Odnośnik do komentarza

Bo mi wyszedł gbs a wody wyciekaja juz od wczoraj i podobno dla dziecka mniejszym ryzykiem jest bycie wczesniakiem niż pływanie w zainfekowanych wodach
Plus jest taki że w moim szpitalu mają najwyższy stopień referencyjnosci na neonatologia. Wiec jestem w miarę spokojna i im ufam. Tylko martwię się co potem - ja w domku a synuś tutaj.
Zresztą Babyjaga Ty wiesz najlepiej jak to jest.

Odnośnik do komentarza

Babyjaga super, że zrobiłaś coś dla siebie, mała rzecz a cieszy. Tobie też należy się chwila. Cieszę się, że Milenka daje radę.
My właśnie wróciłyśmy spacerkiem z przedszkola, zahaczyłyśmy o plac zabaw. Czuję się oczywiście jakbym zamiast 2 kilometrów zrobiła 20 :-)
Zła jestem, bo auta oczywiście nadal nie mam. Będzie wieczorem, to pewnie późnym. No się aż popłakałam normalnie. Takie bzdety mnie tak z równowagi wyprowadzają.
Nie mam jak odebrać paczek z poczty, zrobić normalnych zakupów, muszę jechać do apteki. Aaaa... zła :P W sumie zaraz jak mi złość przechodzi to się sama z siebie śmieję, że sobie idiotyczne problemy stwarzam.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...