Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Blacky - gratulacje ogromne! Wymęczyło Cię strasznie - odpoczywaj - najważniejsze że już masz swoją Kruszynkę u boku!
Dziewczyny dzięki za podpowiedź z tymi kulkami - fajnie o wygląda - czy 10 wystarczy by rozświetlić do przewijania nocą czy lepiej więcej?
Witaj Paulazdr - tu wszyscy są mile widziani!
Jakarta piękny kącik! Mała będzie zachwycona!
Doroti90 - na pewno wszystko w porządku - po prostu jest jej tam za dobrze! Niech tatuś zrobi masaż mamusi i przy okazji pogada z córeczką - może posłucha taty!

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vkrnt0svj1r1r.png

Odnośnik do komentarza

37 skonczony tydzien to juz ciaza donoszona, wiec wszystko powinno byc ok jak rozpocznie sie wtedy porod, moj lekarz tak mowil, w szpitalu tez ciagle to slyszlam. ja jak stuknal 37 to chcialam juz jak najszybciej urodzic, wlasnie przez duza wage dzieciaczka, dobrze ze cora nie kazala dlugo czekac ;)
no i wszystko z nia ok jak narazie :)

Dawid ur. 9.09.2014
Oliwia ur. 5.05.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Blacky - nasza korespondentko spomiędzy skurczow wielkie gratulacje... ja się trochę przekomarzalam pod Twoją nieobecność ale jestem pełna podziwu i szczerze współczułam nękających Cię bóli... odpoczynku oraz dużo zdrowia i sił...
Leia gratulacje tez dla Ciebie :) prawie 4 kg to było co wypychac... :)
Jakarta kącik śliczny i klimatyczny :) u Moli zresztą też :)

Odnośnik do komentarza

Chyba na fb teraz wiekszy ruch niz tu :)
Dziewczyny mam 2 pytania i licze na Wasza pomoc. Po 1 moj maly Kopacz jeszze sie nie odwrocil Wiem ze byly juz ćwiczenia na to ale i tak mi nie daje spokoju ze jeszcze jest w pozycji poprzecznej termin coraz blizej a gabaryty ma dosyc spore (teraz dokladnie nie wiem ile dowiem sie za tydzien ale szacowana waga do porodu to ponad 4kg) Ktoras tak miala ze dzidzius obrocil sie w ostatnim momencie?
A po 2 jako szczesliwa posiadaczka kota chcialabym miec pewnosc ze Maly i kotka sie polubia i nie bedzie zadnych problemów Podobno koty nie lubia malych dzieci i sie nimi za bardzo nie interesuja - zdanie behawiorysty A jak bylo u Was?
Z góry dzieki za info I jesli tematy byly to przepraszam ale czasem ciezko za Wami nadazyc :(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Leia gratulacje:))! Ja mam te cotton na baterie:). Co do kotów to jak przyszłam z małym do domu to jak wydobyl z siebie dźwięk to razu jeden kot przyleciał i jakby chciał skoczyc;). Ale przygladnal się i jakoś się przyzwyczail:). A drugi go nie zauwazal i się nawet na nim kładł! Wiec trochę trzeba uważać:P.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

Leia gratulacje! ♡
Duża dziewczynka, wiedziała kiedy się urodzić:-)

Dziewczyny te domki są na baterie.
Kupiłam je na wyprzedaży zimowej w sklepie z dekoracjami, a teraz uwaga komplet kosztował mnie tylko 2 zł! Kocham takie okazje ♡

Piękne łóżeczko Jakarta!!!Widać, że włożyłas w to kawał serca.

Byłam na spacerze po lesie. Fajnie się szło i szło, ale gorzej z powrotem do domu. Ledwo doszłam, tak mnie krzyż bolał. Ach te uroki ciąży:-)

Odnośnik do komentarza
Gość Nicotam84

Gratuluje wszystkim nowym Mamusiom :)... I zazdroszczę, ze juz macie swoje Skarby przy sobie :)!!!
Ktos pytał ktora kolejna :)... Ja sie z chęcią deklaruje :), ale moj Hrabia chyba niekoniecznie :).

Jesli chodzi o cotton ballsy to mnie udało sie dorwać tydzien temu w biedronce :)- sa na baterie, wiec z powieszeniem tez nie ma problemu. Ja mam 20, ale mysle, ze 10 to wystarczająca liczba. Sprawdźcie tez na fb, bo niektóre Panie robią własnoręcznie i mysle, ze wtedy mozna zdecydowac czy chce sie na baterie czy z wtyczka.

Któraś z Was pytała o 'odwrocenie' sie Maluszka. Kolezanka miała juz wyznaczony termin cc, po rozmowie z anestozjologiem, ostatnia wizyta przed (38tv) i okazało sie, ze Młoda sie obróciła ;)... Takze zdarzają sie takie przypadki ;)

Odnośnik do komentarza

Gratulacje mamuśki!
Ja mam termin cesarki na 12 mają :-)/czyli za tydzień o tej porze już będę mieć córeczkę przy sobie <3<br /> U mnie wlasnie malutka się nie obróciła... CC mam w 40 tyg z om i 39w2d z USG.
Mam nadzieje że dotrwam do daty cesarki bo lekarka powiedziała że może się zacząć u mnie w kazdej chwili, mam rozwarcie na jeden palec i bardzo miękka szyjkę.
Co do lampek to ja na razie nic nie mam. Tzn nad komoda mamy lampkę na ścianę z ikei a do kontaktu chcieliśmy kupić taką malutka co swieci delikatnie cały czas. Alee nie pojechałam w sumie jeszcze do sklepy więc pewnie kupie dlugo po porodzie;)

http://lmtf.lilypie.com/FfsCm5.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuje dziewczyny za miłe słowa nt. wózka i kącika dla małej. Zawsze można na Was liczyć ;)
Jezu coś mi sie stało po tym kilkudniowym sprzątaniu i stałam sie dosłownie kaleka... Normalnie ledwo chodzę, brzuch sie opuścił i spojenie mnie boli tak jakby mi mała miała zaraz wypaść, a to parcie na krocze i odbyt to jakiś koszmar. Majka o tym pisała wcześniej, a ja totalnie nie miałam pojęcia o co jej chodzi. To teraz wiem;) moja aktywność spadła do prawie zera, miałam poplanowane, ze jutro zrobię zakupy mega duże żywnościowe i chemiczne w razie W dla męża, żeby przeżył mój pobyt w szpitalu i na pierwsze dni po porodzie, a tutaj chyba nie ma sie co na takie ekstrema nastawiac. Modlę sie, żeby dotrwać w dwupaku do jutrzejszej wizyty u fryzjera;) Boże ale to jest najazd na krocze, szok!!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/9cd98a8df4.png

Odnośnik do komentarza

Jakarta - to się połóż i odpoczywaj. Mnie się to przytrafiło w zeszłym tygodniu - cudem dojechałam do lekarza a ona że szyjka miękka rozwarcie na palec - dała nospe magnez i kazała leżeć - jeśli przetrwam noc i nie wróce do nich z akcją to mam leżeć - na wtorek mam cc. no i leże - jak tylko wstanę to wraca wszystko. Daruj sobie zakupy bo po kilku minutach nie zrobisz kroku. No chyba że bardzo już chcesz urodzić -:)

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vkrnt0svj1r1r.png

Odnośnik do komentarza

Nic nie dawałam kotom ale możesz spróbować, na pewno nie zaszkodzi:). My mamy jedną dość agresywną kotkę ale teraz go traktuje łagodniej niż nas;). Ma już 2 lata wiec koty nie mają zycia;). Jakarta ja się tak czuję juz od szpitala:/. Łono jakby mi się miało na pół rozerwac:/. To niby przez małą bo jest bardzo nisko. Dzisiaj za to miałam takie mocne bole od krzyza do kolana, jakby mi łamano kość udowa....masakra nic nie mogłam zrobić aż łzy same leciały ehh...ciąża mnie wykancza:(((.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

Jezu dziewczyny ale mnie nastraszylyscie, zakupy juz odpuściłam, bo przecież bym nie dała rady chodzić po tych alejkach, jeszcze sama, bo maz akurat jutro ma zajęty dzień. Krzyż boli jak cholera, parcie na pęcherz nawet nie wspominam, Jezu jak to Majka i dziewczyny miały przez kilka tygodni to sobie tego zupełnie nie wyobrażam.
Meeg nawet nie mów;)
Leia gratulacje!!!!
Na kotach sie nie znam ale psy wyczuwają noworodki i raczej tez omijają z daleka.

http://www.suwaczek.pl/cache/9cd98a8df4.png

Odnośnik do komentarza

MaGda lekarz kazał Ci po prostu czekać te dwa tygodnie? Czy masz chodzić na ktg, albo coś?
Leila gratulacje!

Nie mogę z Was dziewczyny, że tyle Was przed terminem urodziło, w 38 tygodniu, a ja dziś termin i nic się nie dzieje... :) a teraz np Jakarta już się szykuje ;) Trzymam kciuki, żebyś zdążyła jeszcze wszystko przygotować, może te bóle Ci jeszcze przejdą ;)

A ja byłam dzisiaj u lekarza, jako że na dzisiaj termin. Jeszcze spotkałam położną co mi ktg ostatnio robiła i też się śmiała, że przeglądała nazwiska w szpitalu i widziała właśnie, że mnie nie ma, ale mówi "może przeoczyłam" hehe jednak nie :)
No a wizyta wyglądała tak, że mnie zbadał i nic się nie dzieje hehe jeszcze zanim mnie zbadał, to mu mówię, że może ten termin wcześniejszy na 14 był po prostu bardziej prawidłowy, a on że no możliwe. Po chwili bada mnie i jak mnie zbadał to w śmiech i do mnie "chyba dotrwamy do tego 14" haha musiałybyście widzieć jego minę :D Myślałam, ze padnę, taki był rozbawiony, że tam się nic nie dzieje :P Dziecko wysoko, żadnych objawów :) Taaa to mu powiedziałam, że tak samo też czuje, ze nic :D
Ale do mnie po chwili powiedział, że żartuje, że wypisze mi skierowanie do szpitala na poniedziałek, że mam być o 8:30 spakowana i wyszykowana w szpitalu, że "mają swoje sposoby" ;0 Także pewnie po prostu będą wywoływać.Ale szczerze, wolę to, niż czekać, tym bardziej że przyszły tydzień męża prawie by nie było, to siedzieć samej i bać się, że trzeba taksówką jechać? o nieeee.....
A tak, weekend ma wolny, już sobie załatwił, że nic nie chce brać dodatkowo, poniedziałek też sobie załatwił i ze mną jedzie :)

Pytał lekarz o zwolnienie do kiedy mam, to mówię, że do dzisiaj i czy mi wypisze i on, że oczywiście :) i wypisał mi do 13, bo jak powiedział, jak będę w szpitalu będzie mi szło ze zwolnienia a nie z macierzyńskiego już :) Czyli tak jak MaGda pisała, da się po terminie jeszcze wypisać :)

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...