Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

chillwood ja tą książką jestem zachwycona ;) no może nie wszystkim ale większością tak. Olejek migdałowy i mąka ziemniaczana to moje dwa "kosmetyki" i nic więcej. Zastanawiam się też nad eko pieluchami. Łóżeczko kupię ale tak aby było, bo mała będzie spała z nami. Mam koleżankę, która wychowuje swoją córkę z zasadą bliskości rodzicielskiej i tak jak na początku nie mogłam pojąć, że cały czas jest noszona to teraz z każdym dniem jestem za ;) swojej córce ,która skończyła 6 miesięcy daje stałe pokarmy. Nie wiem czy znacie książkę "Bobas lubi wybór" to podobnie jak w przypadku noszenia tu moje podejście też się zmieniło.

Pozdrawiam nowe dziewczyny. A teraz wracam do pracy, po dwutygodniowym zwolnieniu ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Ja odebrałam przed chwilą wyniki od laryngologa z języka i nie ma żadnych bakterii ani grzybów, lekarz powiedział, że mógł być to stan alergiczny na zjedzony pokarm (faktycznie jadłam więcj orzechów dzień wcześniej a po nich czasem mam taką reakcję, albo kwasy z owoców bo też ich dużo wtedy jadłam), niestety też powiedział że mógł być to wirus i powtórzył żebym sprawdziła sobie tę cytomegalię...troszkę mnie tym zdołował, no ale cóż badania zrobię na kolejnej wizycie u ginka za 1,5tyg

Monika a ten olej migdałowy to gdzie kupisz ? bo tak z ciekawości poszperałam w necie i jest kilka rodzajów tych olei, bo są do używania w kuchni (wiem że to nie o taki chodzi), potem są jakies olejki, ze słodkich migdałów, są rafinowane, nie rafinowane i troszkę z tego zgłupiałam...

A ja też czytałam o oleju sezamowym że jest bardzo dobry dla niemowląt bo pomaga zwalczyć ciemieniuchę, zresztą jest właśnie ten olej w olejkach z weledy które są ekologiczne

Mp1 przepraszam że narobiłam stresu przez tę świńską grypę, ale strasznie się tego boję tym bardziej że mam powtórkę z rozrywki bo przy pierwszej ciąży też ten stres przechodziłam a wtedy nie miałam az tyle kontaktu z chorymi ludźmi, a teraz córa do przedszkola chodzi i co tu robić...

Chillwood podziwiam jak będziesz chodzić codziennie na basen :) ja normalnie jestem tak leniwa że wolę na kanapie seriale oglądać pół dnia jak córa w przedszkolu ;) ale na następnej wizycie zapytam czy mogę jakieś ćwiczenia na spojenie łonowe wykonywać

Aga ja kiedyś jak słyszałam o sushi to tylko odpowiadałam fuuuj ;) ale w zeszłym roku koleżanka nam zaserwowała (ja też ze smażoną rybką) i byłam zachwycona smakiem i lekkością tego dania :)

A u mnie ta sama historia jak Twoja z paznokciami ale z włosami :( chwaliłam się że mam gęste, nie wypadające włosy, a od jakiś 2 tyg po myciu to garść włosów zostaje w wannie na spływie :(

Anka z drutami to nie słyszałam nigdy takiego zabobonu mam wrażenie że ludzie czasem takie farmazony wymyślają żeby kogoś zdołować...

Kochana spokojnie, jutro zadzwonisz to się okaże co jest nie tak, a nawet jak coś wyjdzie to zrobią antybiotygram i będzie po sprawie, najważniejsze że szybko zareagowali i badania zrobili !

Karola piękny brzusio :) i rzeczywiście podobne te brzuszki mamy :)

Ciotka nie grzeszy delikatnością...ehh niestety są tacy ludzie co lubią komuś dogryźć...z łańcuszkiem faktycznie kiedyś słyszałam taki zabobon ale to śmieszne naprawdę jest...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie do oczu koniecznie musi być jałowy gazik, bo płatki mogą zostawić klaczki. Tylko bez spirytusu oczywiście. Wydaje mi się, że pisałam, ale tyle razy mi się wiadomości kasowały, że mogło mi w końcu umknąć. :)

Byłam dzisiaj u lekarza po zwolnienie i mam na wadze +4,3 kg. Więc chyba zbliżam się już do średniej.

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

Majka super ze język zdrowy:)
Brzuszki piękne, ja nie widzę żeby któraś miała za maly-wszystkie są w miarę podobnej wielkości na tych zdjęciach, tez musze sobie takie rozebrane zdjęcie zrobić żeby sobie z wami porównać.
Anka ten zabobony to tak naprawdę nie dotyczą tylko drutów, ale w sumie pracy z nićmi czy sznurkiem, że takie ich platanie będzie miało coś do zaplatania się pepowiny, ale to naprawdę zamierzchly zabobon, moja mama 4 nas miała i ciągle coś dlubala na drutach. Ja zupełnie nie wierze i tez juz te buciki zrobiłam. Trzymam kciuki za badania żeby tam jednak nic takiego nie bylo:)no i w razie co dobre leki i szybciutko będziesz zdrowa.
A ja wczoraj wyrwała się po dwóch tygodniach na świat, czytaj byłam u koleżanki no i później noc nieprzespać, bo brzuch pobolewal, za to w dzień trzy drzemki zaliczyłam bo co zasnęła to telefon mnie budził, jak nigdy się rozdzwonili, jak nie śpię to cisza. No ale wracając do brzucha to mam takie bóle samym dołem, niezbyt przyjemne, a do tego nie wiem czy też jakaś pęcherza infekcja mnie nie dopadła bo ciągle czuje jakby mi się chciało siku i w ogóle cewkę moczową czuje, a wizyta za tydzień, bo na izbę znając mnie to się nie wybiorę. ...

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Hej. Piękne macie brzuszki dziewczyny :)
ja mam wrażenie, że mój jest taki mały jeszcze :( Wczoraj teść u nas był, to powiedział, że prawie nie widać :(
Ale poproszę może później męża, jak już się obudzi, żeby mi zrobił zdjęcie, to wrzucę, to ocenicie, czy faktycznie taki malutki...

Dopadł mnie dzisiaj kryzys. Może to głupio zabrzmi, ale okropnie dzisiaj mi się nudzi, no nie wiem co z sobą zrobić. Trochę czytałam, trochę przeglądałam internet, ale wszystko jakoś mnie kompletnie nudzi. Koleżanka, z którą najczęściej gdzieś wychodzę nadal chora, mąż po obiedzie poszedł spać i tak sobie śpi...
Jeszcze jest mi smutno, bo tak strasznie się cieszyłam, bo kuzynka miała przyjechać na kilka dni do mamy, to się cieszyłam, że się zobaczymy, bo bardzo rzadko się widujemy, bo ona z facetem i dziećmi w Warszawie mieszka. Ale własnie do mnie dzisiaj dzwoniła, żebym sama podjęła decyzję, czy przyjdę czy nie, bo oni niestety są chorzy :( Więc no nie pójdę, od dzieci jest się tak łatwo zarazić ponoć. No i w sumie nie wiadomo co im jest. No ale mają iść do lekarza, to zobaczymy, no i mają być przez tydzień, to może im przejdzie i jakoś pod koniec pobytu uda mi się z nimi na trochę spotkać.

Ech przepraszam, musiałam się wyżalić, chyba już nie mam siły tak siedzieć... teraz taki okres, że wszyscy ciągle chorzy i trzeba unikać. A w domu samej idzie zwariować...

Ania na pewno będzie wszystko dobrze, tylko się nie martw, bo stres Ci niepotrzebny, nawet jeśli faktycznie coś jest nie tak, to dostaniesz leki i na pewno szybko Ci pomoże ;)
Haha a babkę co o tych drutach gadała to bym wyśmiała :D Jak mnie zawsze takie zabobony śmieszą i denerwuje mnie jak ktoś mi wpiera, ze to takie prawdziwe jest... :O Jak można jeszcze w takie rzeczy wierzyć? :O Mi koleżanka za to kiedyś gadała o "myszkach", że jak kobieta się oparzy albo wystraszy i złapie gdzieś za ciało, to że w tym miejscu dziecko będzie miało znamię. Słów mi zabrakło. Ponoć jej mama tak miała i że ona ma jakieś znamię, mój mąż tez coś zaczął gadać, że jego mama coś też takiego mówiła (akurat mama mojego męża jest w zabobonach najlepsza, ślubu nam nawet w maju zabroniła, bo przesąd jest, że w maju ślub to szybki grób i że ponoć jej brat właśnie zmarł w rok po ślubie... Nie kłóciłam się, bo sensu nie było, moje argumenty nie trafiały do niej. A chcieliśmy w maju 23, dokładnie 3 lata po tym jak się poznaliśmy, ale no nie chciałam wojen toczyć :) zagroziła, że w maju nie przyjdzie ;) więc sensu nie było....).
A co do tych znamion, to wydaje mi się, że jakby się uprzeć, to każde znamię dziecka można by tak wytłumaczyć - ciąża trwa 9 miesięcy, to w sumie przez taki czas to ta kobieta zdąży się wiele razy choćby lekko oparzyć czy wystraszyć i dotknąć niemal każdy element swojego ciała :D

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Jestem w 26tyg i mam pytanie. Dziewczyny twardnieje wam czasem brzuch ,ja mam takie uczucie czasem jakby mi ktos w brzuchu balon dmuchal ,trwa to ok 10sek i jest dwa trzy razy na dobe. Po za tym ,jak u was z oddawaniem moczu bo mi ostatnio sie bardzo nasililo w nocy wstaje po dwa ,trzy razy na dobe, dodam ze wyniki badania moczu mam idealne.

https://www.suwaczki.com/tickers/qsky2t30d5l81y2h.png

Odnośnik do komentarza

Antilope witaj ponownie :) cieszę się że napisałaś i dałaś o sobie znać :)
U mnie też się zdarzają takie dziwne twardnienia, ale w sumie dmuchaniem balona to nazwać nie umię, bardziej tak jakby powietrza w tym momencie mi brakowało i tak jakby ciśnienie mi uderzało do głowy i wtedy brzuch twardy się robi, najlepsze że jak miałam KTG to się mi taki incydent zdarzył i maszyna nie zanotowała w tym momencie żadnego skurczu i w sumie nie wiem o co chodzi

A siusiu chodze non stop, w nocy 3-4 razy, w dzień co chwilę, ale fakt taki że staram się 3l płynów dziennie pić więc myślę że to też na skutek tego a badanie moczu też wychodzi dobre, więc chyba tak u ciężarnych normalne

Mag90 wstawiaj zdjęcie, ale nie ma co patrzeć na wielkość ważne że maluch dobrze się rozwija !!
Niestety rozumię Cię z Twoim kryzysem...ja mam też takie chwile że strasznie mi nudno, choć staram się seriale oglądać, gotować, czytać a potem popołudniu jak córa przychodzi to już ona czas mi zajmuje, ale mimo wszystko mam problem ze skupieniem więc czasem poprostu leżę na kanapie i patrzę w dal...
Ehh no teraz taki czas że wszędzie choróbska się czają więc czasem lepiej się ponudzić i nie spotykać z chorymi

A ja w pierwszej ciązy oparzyłam się w nogę :) (wylałam gorącą herbatę) i córa nie ma żadnego śladu w tym miejscu ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Witaj Antilope! Jeśli te skurcze masz niebo leśne to nic się nie dzieje to zapewne skurcze braxtona hicksa, które mogą się pojawiać nawet od 20tygodnia. Macica ćwiczy przed porodem, ale gdyby było ich powyżej 10 w ciągu dnia i byłyby co 20 minut i bolesne, to lepiej wtedy skontaktować się z lekarzem.
Majka może maszyna nie zanotowała bo to małe natężenie skurczu było a one chyba zbierają tylko takie mocniejsze. Choć ja jeszcze kto nigdy nie miałam.
A co do siusiania to w trzecim trymestrze właśnie sytuacja się pogarsza bo dzidziuś więcej waży i mocniej naciska na pęcherz.
Mag tez rozumiem te smuteczki bo siedzę wciąż sama w domu i ani rodziny tu nie mam, a mąż coraz dłużej w pracy siedzi, i tak siedzę na tym internecie....

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór :) ja dziś korzystałam z luzu i poszłam na zakupy :) kupiłam niewiele - 2 białe body i 2 czapeczki, ale sobie pooglądałam :)

Napiszę Wam też 2 uwagi położnej ze szkoły rodzenia: pierwsza, żeby nie obcinać dziecku paznokci w szpitalu. Jeśli się wtedy skaleczy paluszek, murowane 10 dni dłużej w szpitalu i antybiotyk. 2 - podobno te wszelkie oleje jadalne też nadają się do pielęgnacji, oliwa z oliwek i inne takie. Są naturalne. A jeśli już kosmetyki, to nie kąpać w nich dziecka codziennie, wystarczy woda.

Antilope jak fajnie, że napisałaś :) ja mam czasem takie skurcze, mam wtedy wrażenie, że mi skóry na brzuchu brakuje. Ale tak jak dziewczyny napisały, jeśli nie są bolesne i regularne, to wszystko w porządku.
A na siku nawet 5-6 razy wstaję, mocz ok, posiew też, chyba pozostaje ucisk...

Mag koniecznie wrzuć fotkę! :) A co do nudy, no to ja mam na odwrót, nie mogę się obrobić ze wszystkim, ale wydaje mi się, że zawsze jakaś jednostajna sytuacja nie jest fajna.

Zawiszka może zrób sobie po prostu ogólne badanie moczu? To parę groszy kosztuje, a będziesz wiedziała, czy coś jest nie tak.

Majka cieszę się, że wyniki w porządku :) brzuszek masz śliczny :) a ja zdjęcie zrobię w czwartek, jak zacznę 7 miesiąc ;)

Monika ja nie mam przekonania do teorii rodzicielstwa bliskości. Owszem, chcę być blisko z dzieckiem, ale znam rodziców, którzy je stosują - Dzieci nie mają żadnych zasad, żadnego rytmu dnia, a matka wygląda na wiecznie sfrustrowaną i niewyspaną. Chyba że źle te zasady wprowadza w życie, ale jakoś mnie zniechęciła...

mp1 mój mąż stwierdził, że na zakupy ciuszkowe mam jeździć sama, bo też mnie nie mógł ze sklepu wyciągnąć ;)

chillwood trzymam kciuki, żebyś dostała zgodę na basen :)

aga też jadłam sushu, wczoraj i dziś. Mój mąż wczoraj zrobił po raz pierwszy w życiu. Oczywiście grillowane. Już mu marudziłam, że tak mi sushi brakuje, to zrobił i wyszło mu bajeeeeczne! Dziś jeszcze lepsze niż wczoraj :)
A ja mam jak Majka - tzn. na początku tak się zachwycałam, jakie mam piękne włosy, jak szybko rosną i nie wypadają... jak zobaczyłam ostatnio, ile ich zostało po kąpieli, to się przeraziłam... i wróciły do ślimaczego tempa rośnięcia :(

Anka trzymam kciuki, żeby to nie było nic poważnego. A brzusio prześliczny i jak widać różnicę!
Mój Łukaszek też duży, brzuch też, więc pewnie będę wieeeelka. Falujący brzuch mnie rozczula. Zazwyczaj muszę odsłonić, żeby widzieć, jak faluje, dziś na szkole rodzenia tak wojował w brzuszku, że było widać nawet przez ubranie :)

karola wow, u Ciebie różnica też spora, sama muszę porównać, czy u mnie też jest :) i podziwiam, że nie zapomniałaś języka w gębie, bardzo celna riposta!

Karmelku my chyba bazę kupimy. I nawet do końca nie przeważył argument bezpieczeństwa, co też wygody i pewności, że dobrze się ten fotelik zamontowało....
Polecałaś to szkolenie bezpiecznymaluch. Zapisałam się, ale nie dostałam potwierdzenia. Ty dostałaś?

jagoda chyba mam porównywalną ilość ciuszków :)

Nulka dzięki za polecenie termometru :)

Buziak ja na szkole rodzenia właśnie próbkę loveli dostałam i uznałam, że w tym wypiorę. Potem zobaczę, czy nie uczula, jak nie, to zostanę przy loveli, jeśli tak, to wtedy będę szukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza

Wiecie co, mam wrażenie, ze na każdym zdjęciu ten brzuch wygląda inaczej, a i tak zdjęcia nie oddają stanu faktycznego... takie mam wrażenie. dodaje dwa zdjęcia, oba robione dzisiaj, jedne nagi brzuszek, drugie w ubraniu. Właściwie jak tak jeszcze sweter założę, to już prawie wcale nie widać, już nie mówiąc o kurtce ;)

monthly_2016_02/majoweczki-2016_43361.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry!

Dziewczyny super macie brzucholki. Nie ważne czy duże czy małe, czy okrągłe czy nie, ważne że lokatorom tam dobrze. ♡

Musze się pochwalić, 27 stycznia zostałam ciocia. Urodziła się moja bratanica Urszulka♡
Troszkę mi smutno, że przez odległość nie mogę jej osobiście poznać. Kawałek babeczki 4280gram i 59 cm!!!

Dziewczyny mam pytanko czy rozważałyscie zakup monitora oddechu dla noworodka? Ja w zasadzie nigdy o tym nie myślałam, do czasu kiedy poznałam dziewczynę, której 8 miesięczny syn zmarł na nagła śmierć łóżeczka. Bardzo mnie to poruszyło.
Wiem, że są takie maty na materacyk, ale też przenośne klipsy. Snuza go czy jakoś tak zwie się ta firma. O nawet tutaj to znalazłam.
https://katalog.parenting.pl/p/521,przenosny-monitor-oddechu-snuza-go
Co o tym sądzicie?

Miłego dnia bez stresu, nudy, bólu :-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;) Macie też tak że mały-mała kopie wyżej około pępka a za jakiś czas tak nisko że to mnie przeraża ;( prawie nad spojeniem łonowym ;( martwię się że to chyba za nisko trochę.
No i powiedzcie mni czy wasze dzieciaczki mają już czkawkę?? i jak to wygląda mniej wiecej? bo ja narazie takiego czegoś nie odczuwałam.
Mag90 śliczny brzuszek i nie jest taki mały ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w390bv26lgymhk.png

Odnośnik do komentarza

Jagoda, SylwiaWien też wydaje mi się, że nie jest taki malutki, no ale własnie wszyscy mi mówią, że jak na ten miesiąc to słabo widać.No teść to jeszcze zrozumiem, bo porównując jaki brzuch miała szwagierka dwa miesiące temu (ona jest też w ciąży dwa miesiące do przodu), to miała duuużo większy. No ale ona druga ciąża i ponoć dziecko będzie bardzo duże, bo pierwszy jej syn miał ponad 4 kg, a ginekolog mówiła jej, że mały jest dużo większy niż pierwszy syn w tym okresie, więc pewnie będzie większy, więc to też ma pewnie wpływ na wielkość brzucha.
No ale tak ogólnie znajomi jak mówię, że to początek 7 miesiąca, to się dziwią, ze prawie nie widać jak na ten miesiąc.
SylwiaWien mi się też czasem tak zdarza, że raz kopie wyżej, a za chwilę własnie dość nisko.

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :)
Moli moj maz cos przebakiwal o tym monitorze ale tak na serio to jeszcze sie myśleliśmy o tym.
Mag90 widac brzuszek ;) do mojej ginki chodzila pacjentka ktora przed samym porodem miala takiej wielkosci jak Ty teraz ;)
Tak jak Ty nude mam ogromna, bo od wrzesnia na wolnym i juz zbzikowac idzie ale u mnie w miescie teraz ta grypa panuje, juz 9 przypadkow wykryli wiec jak to ktoras pisala teraz najlepiej byloby sie zamknac w bance :p
Meeeg dzieki za rady. Jednak na tych szkolach rodzenia cos ciekawego zawsze powiedza :) co ciekawego robicie jeszcze na tych zajeciach?
Z ta baza jest roznica przy tym malym foteliku. W sklepie babka nam pokazywala jak montowac pasami i na bazie, szczerze powiedziawszy montaz na pasy wydawal sie taki watpliwy...
A z tym szkoleniem to zapytam jutro na szkole rodzenia czy dostali potwierdzenie bo na kwiecien jeszcze nie robia zapisow a wtedy dopiero bedzie u mnie.
Majka1982 super ze w badaniach nic nie znalezli i jestes zdrowa :)
chillwood super ze zrelaksowalas sie na basenie :)
Twoja lekarka bystra jak ja :) wczoraj gdyby nie chlopak ktory na mnie dziwnie popatrzyl to chodziła bym w kolko w drzwiach obrotowych galerii :D nie pytajcie o czym myslalam ze sie zakrecilam i to doslownie ;)
U mnie polozna ten olejek obok oliwki polecala na ciemieniuszke.
Karola_krakow masz ciotke :) co jak co ale mnie tez denerwuje takie wtracanie sie wiec dobrze ze zachowalas trzezwosc umyslu i powiedzialas co myslisz :)

Chcialam Was zapytac czy w ciazy mozna zrobic sobie hybryde na paznokciach czy zostaje mi tylko malowanie?
A co do robotek to tez uwazam ze to przesad. Znam dwa przypadki gdzie dzieci byly okrecone pepowina i tylko w jednym z nich bylo dlubanie na drutach. Druga kolezanka nawet guzika w ciazy nie przyszyla a mala byla tak okrecona ze gdyby wywolali jej skurcze przed cesarka to dziecko by sie udusilo. Na to raczej reguly nie ma.
Pobuszowalam wczoraj po sklepach, kupilam pare ciuszkow, oczywiscie w groszki do ktorych mam slabosc :) pozniej moze wrzuce zdjecia.
Milego dnia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

A i jeszcze chcialam doswiadoczonych mam czy kupowanie ciuszkow gdzie sa wlochate materialy jest bezpieczne dla takiego malucha? Pytam bo widzialam takie z naszyta owca i ona miala na brzuchu taki kudlaty material. Pierwsza moja mysl ze jak dziecko za to zlapie i wlozy do buzi to sie moze udusic... Byla cala seria która slicznie wygladala ale czy to praktyczne?

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Karmelek Hybrydę na pewno w ciąży można, położna na szkole rodzenia mówiła nam nawet, że przy porodzie lekarze nie mają przeciwwskazań. Chociaż ogólnie lepiej jest jeśli paznokcie przy porodzie są widoczne, bez żadnych lakierów niczego, bo wtedy widać jakieś ewentualne zasinienia jak coś się dzieje.

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

zawiszka ja tez czesto w dzien na necie siedze potem za duzo czytam i sie wkrecam ostatnio maz mi powiedzial ze mi wylaczy ;)

meeeg paznokietkow nie powinno sie przez 2 tyg obcinac wtedy podobno wzmacnia sie plytka paznokcia ale czy to tak naprawde to niewiem ja w kazdym razie nie obcinalam

Falujacy brzuszek tez uwielbiam jak tylko czuje ze kopie to odslaniam i patrze :)

Ja podobnie jak Ty chce z dzieckiem byc blisko ale nie non stop, wole jak samo spi a nie ze mna w lozku i bede tego uczyla jak pierwsza core teraz przynajmniej spokojnie z mezem sie wysypiamy bo cora nauczona od poczatku spac w swoim lozku moja kolezanka od poczatku nauczyla spania ze soba i teraz 6-cio latek cisnie sie do lozka i kreci sie i wiecznie nie wyspani po za tym dzieci nie powinny spac z doroslymi poniewaz nastepuje jakies podkradanie energi dziecku przez doroslego kiedys o tym czytalam czy to prawda to niewiem ale ja wole dziecko uczyc samodzielnosci ale zarazem czesto przytulac

mag90 moim zdaniem masz spooory brzuszek i taki spiczasty :) a w kurtce to mnie tez nic nie widac wiec spokojnie

moli noo dziewczynka spora sie urodzila a byla po terminie ?

Kolezanka mi mowila o tym monitorze oddechu i miala taki na materyc i powiedziala ze fatalnie bo jak dziecko sie krecilo to pipalo ciagle niby lepszy ten na pieluche ale ja w sumie raczej nie kupie przy pierwszej corve to i tak co 5 min chodzilam i sprawdzalam czy wszystko ok jak spala bo inaczej nie umialam

sylwia u mnie tak samo w zeszlym tyg np. Stopka byla centralnie przy zebrach u gory z prawej strony a od kilku dni dostaje boksy na samym dole prosto w pecherz widocznie dziecko tak sie obrocilo najwazniejsze ze cxuje sie ruchy tak mysle

karmelek ja mialam rozne takie ubranka z wlochatym przodem i dziecku nic sie nievstalo niema co panikowac o to wazne zeby ogolnie ciuszek byl z naturalnych materialow a fajne dodatki czemu nie

Jaki olejek na ciemieniuche polecala ci polozna ?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Mag90, co Ty opowiadasz ;) jak dla mnie jest to brzuszek typowo ciążowy.. Ludzie muszą być ślepi, że tego nie zauważają :P

Meeeg, u Nas na szkole rodzenia położne odradzały Oilatum itp.. Bo to są niby produkty lecznicze i powinno się je stosować w przypadku konkretnych problemów skórnych.. Tak samo jak sudocream.. Polecały za to Bepanthen albo Linomag.. Ja do kąpieli kupiłam Sylveco, zawiera głównie olejek migdałowy i jest bez zbędnej chemii... A co mówili u Was o pępku? Bo niby obecnie wskazują octanisept ale u Nas stwierdziła, że po tym pępek nawet 3 tygodnie odpada :| i może lepiej gaziki ze spirytusem?

Wczoraj na szkole rodzenia mieliśmy wycieczkę po porodówce.. I jak zobaczyłam łóżko porodowe to dopadł mnie blady strach :P uświadomiłam sobie, że za 10 tygodni teoretycznie będę już w terminie i że już nie ma odwrotu :P

Chyba faktycznie trzeba kompletować torbę do szpitala :)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Aaa, jeszcze miałam napisać o ruchach.. Ja też tak mam, że czuję kopniaka pod żebrami i zaraz nisko, jakby Mała chciała wyskoczyć ;) ale wydaje mi się, że na dole to są rączki albo główka a na górze nogi i pupa ;) bo czasem jak się wypnie to aż skóry brakuje ;) no i na dole czuje bardziej "łaskotanie" a na górze mocne uderzenia więc domyślam się, że tak jest ułożona..

Dziewczyny mówili Wam już lekarze coś o usg 3 trymestru? Zastanawiam się czy umawiać się do specjalisty, prywatnie tak jak na połówkowe czy nie..

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :) ale się dziś wyspałam :) cudownie tak móc odpocząć :)

Umówiłam się na sesję zdjęciową ciążową na 21 lutego. Już się nie mogę doczekać!!

karola ja zawsze na te "poważniejsze" usg i tak chodzę do swojej, bo ona ma uprawnienia. Mam właśnie takie na następnej wizycie, to będzie 29 tc. Ona mówiła, że to usg nie jest aż tak istotne jak tamte pozostałe. Jak wcześniej szukałam info. w internecie, to nawet sprzecznie podwali, kiedy je robić.
U mnie na szkole rodzenia sudocrem też odradzają. Co do pępka, to właśnie tak dziwnie powiedziała... na pewno nie spirytus, ale Octanisept też nie do końca. Padło stwierdzenie, że najnowsze zalecenia są, by wprowadzić "pielęgnację na sucho". Tylko w zasadzie oczyścić patyczkami i najlepiej nie robić nic...

Majka położna mówiła to samo - nie obcinać jak najdłużej (tylko szczególnie na ten szpital uczulała, bo tam przecież sporo bakterii jest i można coś załapać). Jak się dziecko drapie, to zakładać niedrapki.
Moja siostra spała ze starszą córką i przy drugiej obiecała sobie, że od razu będzie ją uczyć spać osobno. Ja korzystając z jej doświadczeń też chcę uczyć spać osobno.

sylwia bardzo często tak mam, że czuję wysoko, za parę sekund nisko i myślę, co ten mój synek wyprawia? :D
Wydaje mi się, że raz mój synek miał czkawkę, bo te ruchy były bardzo rytmiczne.

Karmelku u mnie szkolenie jest dokładnie za 2 tygodnie, więc niedługo. Jak nikt Ci nic nie odpowie, to znalazłam do nich telefon.
A w środę na szkole rodzenie będą ćwiczenia praktyczne na lalkach :D nie mogę się doczekać, na pewno zdam relację :)

Mag śliczny duży brzuszek :) nie ma co słuchać opinii, każdy ma jakieś swoje wyobrażenie i niepotrzebnie stresuje, ech nie rozumiem. A też mam wrażenie, że brzuch na każdym zdjęciu wygląda inaczej i żadne nie oddaje rzeczywistości ;)

Moli wow, spora dziewczynka :) o monitorze oddechu myślimy, takim połączonym najlepiej z nianią elektroniczną. Koleżanka polecała mi Angel Care.

Odnośnik do komentarza

antilope milo ze jestes :) szczerze to ostatnio mylalam o tobie :) tez mam nieraz takie nie wiem jak to nazwac... tak mnie cisnie jakby rwie w dole brzucha ale zauwazylam ze maly sie wtedy kreci wiec chyba lokuje sie w miejscu gdzie jest ciasno :P lekarz tez mi powiedziala ze musi mi na cos naciskac :)

co do ruchow to tez nieraz czuje w okolicy zeber a po paru minutach w dole brzucha hehe :) smieszne jest to jak czuje jak sie przemieszcza :) ostatnio upodobal sobie prawa strone :D i tak jak wy uwielbiam patrzec na falujacy brzuszek :)

majka super ze nic ci tam nie wyszlo :)

meeeg zazdroszcze sesji :) my moze znajomego poprosimy o fotki bo troche sie tym interesuje ale zobaczymy jescze :)

mialam dzis dziwny sen... porod.. ale jakis taki lagodny byl (w rzeczywistosci tez by taki mogl byc :D) i pozniej dostalam maluszka do ciala go przytulilam ahhh piekny sen :)

a co do zakupow to powiem wam ze moj maz z chcecia wybiera ciuszki razem ze mna :)

mag a brzuszek masz spory :) nie wiem jak mozna go przeoczyc hehe :):) a pod kurtka u mnie tez nie widac takze sie nie przejmuje tym :)

karola fakt porod tuz tuz :) a ja jeszcze nic do glowy hehe :)

moli gratuluje bratanicy :) spora dziewczynka hehe i wlasnie to jest to ze nigdy nie wiadomo jaki maluszek sie urodzi i ciuszki trzeba kupowac kazdego po troszku :)

karmelek usmialam sie na dzien dobry jak sie "zakrecilas" hehe :):)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Witam Przyszłe Mamy!
Nie jestem w ciąży i jeśli ten post będzie dla Was spamem, proszę, usuńcie go.
Jestem na V roku fizjoterapii, równocześnie na ostatniej prostej do zdobyci tytułu dyplomowanego fizjoterapeuty. Aby tak się stało, potrzebuję pomocy przyszłych Mam.
Moja praca magisterska dotyczy Aktywności fizycznej w profilaktyce bólu kręgosłupa u kobiet w ciąży.
Jeśli znajdziecie Panie ok 5 minut na wypełnienie niniejszej ankiety, będę ogromnie, ale to ogromnie wdzięczna. Im więcej przeprowadzonych badań, tym bardziej rzetelnie wyniki mojej pracy.
Jeszcze raz powtarzam, jeśli to dla Was spam, usuńcie ten post.
Za kazdą pomoc już teraz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
PS. Ankietę może wypełnić każda kobieta będąca w ciąży, niezależnie od tego czy jest aktywna fizycznie, czy nie.

http://www.ankietka.pl/ankieta/215873/aktywnosc-fizyczna-w-profilaktyce-bolow-kregoslupa-kobiet-w-ciazy.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...