Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
Piszecie o zakupach dzidziusiowych, ja się wstrzymam do marca, ale tak jak pisałam wcześniej większość rzeczy mamy po starszej córce także mało rzeczy zostało do kupienia. Pamiętam że uwielbiałam kupować wyprawkę te łóżeczko, wózek, wanienkę ubranka mm :).
Co do wzroku to mam wrażenie że się pogorszył wcześniej używałam tylko w pracy do komputera ale teraz czuje że jest gorzej.
Włosy i paznokcie faktycznie mocniejsze.
Mp1zdrówka oby nic się nie rozwinęło więcej
Chillwoodja wyniki glukozy 75 g: na czczo 78 mg, po 1 h 175 mg a po 2 h 146 mg. Do diabetologa nie dostałam skierowania jedynie wskazanie dieta, zero słodyczy :( a miałam taką chcicę na słodkie i faktycznie trochę pofolgowałam.
Meegmi lekarka powiedziała żeby przed badaniem krzywej cukrowej nie brać leków na tarczycę; fajny wózek
Anka_heyteż laseczka, bardzo ładnie :), powodzenia u dentysty
ruda.ntort bezowy i skitelsy, marzenie :/
Majka1982też laseczka :) też powodzenia u dentysty i u ginki.
Mnie to mdli już od picia tej wody :/.
LineGMi przedwczoraj wyszedł 1-szy hemoroid ale już go prawie nie ma, stosowałam 2 razy dziennie maść Aesculan Herbapolu także naturalny; tylko trzeba dłuższe wkładki założyć bo brudzi bardzo. Być może tak szybko mi znika bo był mały i nie krwawił nie piekł.

Ok idę zjeść obiad potem po małą do przedszkola, miłego popołudnia :).

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny!
Bylam dzisiaj w klinice na Kopernika, przez te amniopunkcje.. okazalo sie, ze kolega po fachu tego lekarza, ktory mnie straszyl nie widzi problemu.. malo tego powiedzial, ze wszystko jest w normie i nie ma zadnych klinicznych zmian! Siedzac w poczekalni czwarta godzine, podsluchalam inne dziewczyny, ktore mowily, ze ten sam lekarz przyslal je na te kontrolne badanie i tez straszyl amniopunkcja..

Porazka! Nic sie zlego nie dzieje, a oni sobie nabijaja $$$ wysylajac pacjentki z prywatnych przychodni, do kliniki na NFZ, a potem sa kolejki i brak funduszy na badania.. nie ogarniam tego!

Wniosek- trzeba wszystko 5 razy weryfikowac..

Z pozytywnych newsow, wszystko z maluchem ok, skacze i fika w brzuchu, kopie mnie po czyms tak, ze czasem mnie zgina w pol :D wazne, ze caly zdrowiutki!

Odnośnik do komentarza

Fajny ten wózek, jednak u mnie się nie sprawdzi... U mnie wygrywają 4 nieskretne koła, mieszkam blisko lasu itd.,itp... Więc wygrywa taki dalga :-)
Glukoza o dziwo poszła, nawet bez cytryny.. najgorzej było wysiedziec raz bo senna dwa ze głodna... Ale już się wyspalismy i najedlismy:-)
Wyniki jutro, oby dobrze... Bo nie powiem odkad jestem w ciąży jem słodycze, których w lipcu zeszłego roku bym nie wzięła do ust... Jestem miesożerna:-)

Ważyłam się dzisiaj w przychodni 60,7kg... Pierwszy raz w życiu przekroczyłam 60 kg..:-) zawsze ledwo 49kg.. A odkąd rzuciłam papierosy to 54-55 kg... Jeden plus wszystko idzie w brzuch...będzie łatwiej później zrzucić... Bynajmniej tak mi się wydaję...

Moja mała w 19 tyg i 6 d wazyla 300g, kruszynka..myślałam że tylko moje było takie malutkie...:-) a od lekarza co usłyszałam, "że nie jest źle":-) tacy to pocieszą... Zobaczymy ile będzie miała pod koniec stycznia na początku lutego...:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/oar890bvnevvo7qm.png

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvh371ie7tqtzh.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny ;)
Ja znów w nocy nie spalam, normalnie zwariowac idzie. Za to odespalam jak wróciłam z badań, ale tak mocno zasnelam że nawet nie obudził mnie telefon ;p

Buziak81 mam podobnie co do kupowania rzeczy ;)

Meeg śliczny wózek i też takie mi się podobaja! ;) a powiedz mi ile cm długości ma gondola ?

Anka śliczny brzuszek! ;)

Majka1982 nie przesadzaj, też masz super brzuszek. A co do dentysty też muszę się w końcu zapisać, zrobię to w poniedzialej po wizycie u gina,mam nadzieję, że też uda mi się tak szybko dostać jak Tobie ;)

Mp1 zdrowia życzę ;)

Co do włosów i paznokci to zazdroszcze tym które chociaż jedno maja piękne, bo mi włosy wypadają strasznie, ale chociaż ładnie rosną.. O paznokciach już nie wspomne, ale wiem że to też od tego że od roku ciągle nosilam żele :)

Hemoroidy!? Słyszalna ale nie wiem jak to wygląda, jak to wyczuć i otóż wczoraj coś mnie bolalo i na końcu wkładki widziałam małe plamki krwi (napewno nie były że środka) i właśnie wydaje mi się, że coś mi wyskoczył ale tak blisko wejścia do pochwy, czy to to ? Jak mam to usunąć ? Czulam kiedyś tam jakąś "guleczke" ale nie bolalo ani nic a teraz mam wrazenie, że jest większe i troszkę krwawi i czasem zapieczę. Czy mogę sama się za to zabrać czy lepiej poczekać do poniedziałku i zobaczyć co lekarz powie ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3febfp1bd.png

Odnośnik do komentarza

Co do zakupów, szału itd:-)
Jestem z tych powściągliwych... I mimo, że naprawdę się cieszę..marzyłam o tej pchełce tyle lat, zjawiła się nie spodziewanie to po mnie tego nie widać...:-)
Podchodzę z rezerwą...
A zakupy zostawiam do końca marca, w sumie to już tylko dwa miesiące...:-)

Za to babcia zadbała:-) ciuszków mam na pierwszy rok życia małej, wanienka, przewijak też są. Nawet mam łóżeczko turystyczne tak w razie czego gdyby wyszła wcześniej i nie zdążyła bym kupić...A dwa, że jak wrócę do siebie to żeby miała gdzie u babci spać :-) na razie nie rozkładam bo już wiem kto pierwszy tam będzie spał... :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/oar890bvnevvo7qm.png

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvh371ie7tqtzh.png

Odnośnik do komentarza

Moja mała w 19tc+3d ważyła 285g, a teraz w 23tc+4d nadrobiła sporo bo ma około 650g więc waga u każdego malucha jest indywidualna i najważniejsze, że dzieciaczki rosną w miarę w normach

Line niestety sposób na pozbycie się takich już dużych hemoroidów to operacyjnie, a takie doraźne środki to wszystkie te maści i czopki z apteki, ale niestety nie zawsze pomagają...

Meeeg wóziorek prezentuje się bardzo ładnie :)

Buziak ja już to picie ogarnęłam, co chwilę popijam, nie jakieś duże łyki tylko malutkimi łyczkami tak co 10min i jest dobrze, dzisiaj mam za sobą prawie ponad 2l więc idzie do przodu, oby tylko to wszystko poprawiło ten stan wód...

Justyna porażka z tym lekarzem że tak postraszył, ale najważniejsze że jest wszystko dobrze i tylko się cieszyć :)

Olcia strasznie trudno wytłumaczyć te hemoroidy...w każdym razie u mnie jest tak że po wypróżnieniu jak się podcieram to pod papierem czuję zgrubienie, naszczęście później tak jakby wracają do środka, gorzej jak zostają na zewnątrz. Czasami jak pęka hemoroid to lepiej bo wtedy zgrubienie powinno zniknąć, ale jak za duzo krwawi to lepiej zasięgnąc porady lekarza, w pon jak masz wizytę to zapytaj, może Ci tam lekarka zajrzy.

Najgorzej to miałam po porodzie, koszmar normalnie...jak dotknęłam tamtych miejsc i pochwy i odbytu tak godzinę po porodzie i podczas mycia to myślałam że zemdleję z przerażenia...normalnie jakby bomba tam wybuchła...no ale 2 tyg po porodzie wszystko do normy wracało...niestety do teraz mam czasem dolegliwości po pierwszym porodzie, boję się jak już będzie po drugim...

Zuzulinek powiem Ci że ja tez się martwię tym testem na cukrzyce, bo strasznie folguję ze słodyczami i oby to sie nie odbiło właśnie na poziomie cukru...naszczęście już teraz ograniczam się tylko do rzeczy które naprawdę lubię czyli kromeczka chleba po śniadaniu z nutellą a popołudniu lody, innych słodyczy szczególnie jakiś cukierków z samego cukru nie podjadam już...

Dzisiaj piekę ciasteczka owsiane bez cukru tylko słodzone miodem, dam znac jak wyszły

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny za miłe słowa.
Ja się tak cudownie czuje z brzuszkiem:) też tak macie?

Majka brzuszek masz śliczny nie gadaj głupot oj oj wyglądasz bardzo ladnie :) a powiedz lekarz podał Ci AFI? Wody się szybko wymieniają i na pewno jak będziesz piła to będzie ich więcej trzymam za to mocno kciuki. Ach te nasze głowy...chciałabym mieć podejście mojego męża. Skoro lekarz powiedział, żeby się nie martwic to się nie martwic. Dla niego nie ma żadnego ale. Powodzenia u dentysty!

LineG trzymam kciuki za wyniki glukozy. Dobrze mieć to badanie za sobą ;) ja też mam problem z krwawieniem po wyróżnieniu. Dostałam też posterisan i mi pomaga. Chociaż teraz robię tak że smaruje sobie przed i po wazelina i to na mnie
też w miarę działa, bardziej zapobiegawczo.

Meeeg śliczny wózek ja chyba wezmę ten model z ekoskorka :)

Justyna to super że z maluchem wszystko okey i nie musisz mieć tej amniopunkcji bo to okropne badanie. Ale swoją drogą co to za lekarz...:/

Zuzulinek ja niby szukam wybieram mebelki, wózek ale to tak bardziej z rozsądku, żeby nie robic tego na ostatnią chwilę. Wyprawkę typu wanienka, butelki, smoczki itp to chyba mój mąż kupi że znajoma położna jak już maly się urodzi. Ja się boję cieszyć...choć to że Kacper fika w brzuszku to teraz moje największe szczęście jestem zachowawcza w tej radości :(

I wiecie co umówiłam się na sesję brzuszkowa 11.02 :) planujecie też sobie zrobić takie pamiątkowe zdjęcia?

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Majka1982 z tym pierwszym porodem i stanem po, to bylo zle przez hemoroidy czy generalnie?
Kurcze, obawiam sie tego, a juz szczegolnie, ze peknie mi szyjka i do tego jeszcze ten odcinek pomiedzy jednym a drugi wyjsciem.. plus, co jak zle zszyja? Niby nie widac, no ale trzeba miec jakies standardy :-D

Zuzulinek tez mam wrazenie, ze ja z tych powsciagliwych, ale slyszalam historie gdzie dziewczyny w 8 mc dostawaly szalu zakupowego i nagle pare tysiecy znikalo z konta ;-)

Olcia93 tez mam slabe paznokcie, a wlosy leca mi garsciami.. mam za to dobre wyniki z krwii wiec sie tym obecnie nie martwie. Gorzej bedzie jak zaczne tracic wlosy po porodzie, bede musiala o jakiejs peruce pomyslec :-P w koncu bede ruda haha

Odnośnik do komentarza

Hejka:)
Karmelek super, że córcia zdrowa. A fotka przecudna, idealna do rodzinnego albumu :)
Jagoda25 bardzo się cieszę, że zmartwienie minęło.
Monika2016 to witaj w 'majowym ogonie' ;) Kolejna zdrowa dziewczynka, brawo:D
Olcia93 ładny brzunio :) A z włosami to teraz Ci wypadają, to później będą piękne. To tak jakoś działa. Ja mam teraz grubaśne, ale wiem, że po porodzie będą wychodziły garściami. Także się nie przejmuj. A co ze wzrokiem? Gorzej widzisz? Mnie czasem oczy łzawią.
Anka_hey no teraz coś widzę :) Ciekawe te mebelki i fajnie, że z szufladą, podobno się przydaje. A ciąża widzę Ci służy :) Pokaźny już ten brzuszek. Ja też czuję się super z brzucholem i wypinam i się chwalę jak mi się udaje gdzieś wychodzić ;) No bo mamy z czego być dumne :)
Ruda.n, mp1 zdrówka dziewczyny! Nie dajcie się.
Chillwood muszę Cię zmartwić, kopniaki naszych maluchów raczej nie są intencjonalne. To po prostu aktywność. A ten prawy bok to może co najwyżej nam mamom naszkodzić, ale to dopiero w bardzo zaawansowanej ciąży. Dziecku ponoć bez różnicy ;) Nawet jak się wydaje inaczej.
Majka1982 u mnie też boczki się zaokrąglają ;) Taka uroda. Tłumaczę, że to amortyzacja :D No ale ja mam mniejszą jeszcze piłeczkę, ale kiedyś Was dogonię :P Poproszę przepis na ciacha :D
Meeg bardzo ładny ten Wasz wózek:) I tyle gadżetów! Przypomnij, to ten Adamex? Ile dałaś? Potem zamienia się jakoś na spacerówkę, czy to tylko gondola? Wiesz, ja jeszcze zielona w tym temacie ;) Co ma za rozwiązania, które Cię przekonały?
Justyka_krk dobrze, że szukasz zanim podejmiesz decyzję. A no właśnie, trzeba być ciągle czujnym, echh. Ale najważniejsze, że maleństwo ma się dobrze :)

Co myślicie w temacie 'swojej położnej'? Coraz częściej słyszę, że bez 'kogoś swojego' w szpitalu to nie ma pewności, że znieczulenie będzie na czas lub w ogóle, że nie będę na korytarzu sama itd. Ale moja Szwagierka dzielnie urodziła 2kę bez takich udogodnień. Jak myślicie? Duże mają Wasze szpitale obłożenie?

http://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjo8i3z02bn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/y86z7ddlb3pndx6a.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y86z7ddlb3pndx6a.png

Odnośnik do komentarza

Anka właśnie nie podała mi AFI, zresztą babka była taka sobie, niezbyt miła i wylewna, no ale cóż byłam na kasę chorych, a w de też jak widać czasem różnica jest...no i wszystkie pomiary i jej wnioski mają przyjść bezpośrednio do mojego ginekologa pocztą, nie dostałam nic do ręki bo na kasę chorych, jutro od mojej lekarki postaram się wszystkiego dowiedzieć i wyproszę ją o USG i pomiar tych wód

Justyna sama nie wiem czy mam wszystko opisać Wam tutaj, bo chyba czasem lepiej niektórych rzeczy nie wiedzieć...
Mnie szyjka pękła, miałam ją szytą i dopóki nie wypadły szwy to ciągnęło mnie tam strasznie. Z zewnątrz nie pękłam tylko położna mnie lekko podcięła na bok, ale to akurat mi ładnie poszyli i zagoiło się praktycznie nie widocznie, jedynie czasem takie napięcie czuć po bliźnie. Niestety po porodzie te miejsca tam już nie są normalne, takie wszystko bardziej naciągnięte, kolor inny, no ale cóż wkońcu główka o obwodzie 32cm tam przechodziła, nie ma cudów ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Aga.tymrazemsieuda no tak mi się wydaje, że coś gorzej Widzew, nawet chłopak mi zwraca uwagę że strasznie mruze oczy i wygania mnie do okulisty, ale wydaje mi się, że poprostu muszę w końcu zacząć nosić okulary, bo powinnam ale mi nie wygodnie ;) i teraz mam efekty :p

Justyna_krk chociaż nie jestem sama ;) ja się ludze, że skoro teraz mi tak wypadają to po ciazy już gorzej nie bedzie ;p

Anka_hey, ej ja też będę miała taką sesje ale w marcu. Koleżanka mi zrobi,bo akurat świetnie jej idzie fotografia i będę chciała takie dwie sesje bo jedną normalnie w ciuchach, a drugą tylko dla mnie i dla chłopaka w bieliznie, żeby ładnie widać było brzusznek i inne kraglosci ;)

Majka1982 tylko ja mam te zgrubienia bliżej pochwy i sama nie wiem czy to hemoroidy czy coś innego, ale zapytam tak jak mówisz w poniedzialek. Mam nadzieję, że to nic strasznego i szybko to wylecze...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3febfp1bd.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, macie przepiękne brzuszki! <3 mój też bardziej rozlewa się po bokach i tak śmiesznie odstaje na dole, bo mam dość wąskie biodra i się dzidzia nie mieści ;) ale i tak uwielbiam go prezentować :D<br /> Ostatnio widziałam, jak któras z was porównywala wózki adamexu i babetto husky chyba, a nie mogę teraz tego odszukać oczywiście ;) czy mogłabym prosić o ujawnienie się tej osoby? :D musimy jechać do sklepów i pooglądać, ale zawsze dobrze już mieć opinię :)

Odnośnik do komentarza

Super dziewczyny ze tez planujecie sesje :)

Olcia ja też planuję zrobić oprócz w ciuszkach w samej bieliźnie a nawet zastanawiam się czy nie zupełnie sote;) mam fajną fotografke robiła nam zdjęcia na slubie :) ale nie wiem czy i tak nie stchórze hehe ale marza mi się takie zdjęcia. Zobaczymy :)

Zuzulinek ja się czułam dobrze po glukozie.

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny fajne macie te brzuszki, ja też mam raczej taki na boki rozlany ;)

Ja glukozę np. bardzo dobrze zniosłam, zaraz po wypiciu, jak wyszłam z laboratorium, to mnie lekko zmuliło, ale to moment i przeszło, więc myślę, że nie jest to najgorsze, aż się zdziwiłam, że przecież wszyscy tak zawsze tym straszą ;) Ale to pewnie zależy od osoby, bo ja np w ogóle mało mdłości miałam w ciąży, więc pewnie i dlatego to lepiej zniosłam.

Wczoraj byłam na pierwszym spotkaniu szkoły rodzenia, na razie takie ogólne rzeczy były o ciąży i dietetyk o diecie opowiadała. Na koniec można było iść obejrzeć porodowkę, ale ja nie szłam, bo i tak nie będe rodzić u mnie w mieście, tylko w mieście obok, bo tam w szpitalu mój gin pracuje, zresztą jest ordynatorem, jakoś tak lepiej mi rodzić tam gdzie on jest :) a i druga kwestia, że jakoś nie przepadam za lekarzami z mojego miasta, tymi co w szpitalu przyjmują, kiedyś jeden wpierał mi nadżerkę i namawiał na "wymrażanie w jego prywatnym gabinecie". Akurat potem zaczęłam studiować w Krakowie i ginekolog tam powiedziała mi, że absolutnie nie mam nadżerki i wyleczyła mnie tabletkami (bo to była tylko jakaś infekcja) a poza powiedziała, że tym kobietom, które nie rodziły, wymrażania absolutnie się nie robi... To samo zresztą potwierdził dwa lata później mój obecny ginekolog. Więc jakoś nie bardzo bym chciała u mnie w mieście w szpitalu, trafić np. na tego wspomnianego lekarza.

kasia.25 to ja porównywałam adamexa do bebetto holand ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Anka ja też planuję sesję ale raczej w zaciszu domowym, mąż mi zrobi kilka zdjęć, część w bieliźnie a część w ubraniu, kilka zdjęć też chce z córą zrobić, w pierwszej ciąży mam kilka fotek w bieliźnie ale takich mało reprezentatywnych więc teraz chcę poszukać kilka pomysłów na internecie i odtworzyć potem na swoich zdjęciach

Mag mój lekarz z pl też zawsze mi mówił że nadżerki kobieta która nigdy nie rodziła nie powinna wymrażać, swego czasu przed pierwszą córą miałam nadżerkę, miałam z niej jedynie wymaz robiony i nic więcej, lekarz powiedział że po porodzie powinna zniknąć i miał rację tak sie stało :)

Zuzulinek mi też okulista powiedział że mam przyjść po porodzie sprawdzić wzrok a wcześniej nie ma sensu

Dziewczyny macie już problem z ekhm z goleniem ? ja jutro mam wizytę więc dzisiaj zrobiłam sobie salon piękności w łazience ale choć się wyginałam to cóż już nic nie widzę tam na dole, musiałam użyć lusterka...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Ehh, ja jutro mam tą glukozę.. Cały dzień już o tym myślę :P ale pocieszam się, że w ciąży ani raz nie wymiotowałam wiec może mnie nie zmuli bardzo :P

Ja też chcę taką sesję. :D myślę, że gdzieś tak za miesiąc.. Też chciałabym w bieliźnie i muszę męża namówić, żebyśmy zrobili sobie razem ;)

Dziś miałam pierwsze ćwiczenia w szkole rodzenia i jestem bardzo zadowolona ;) uczyli Nas oddychania przeponą i były ćwiczenia odciążające kręgosłup, miednicę i nogi.. Lekkie a podobno przynoszą ulgę gdy brzuch już duży.. A mężowie zostali nauczeni masażu.. ;)

Olcia93 a może masz żylaki sromu a nie hemoroidy?

aga.tymrazemsięuda z tą swoją położną to jest tak, że mimo, że będziesz ją mieć załatwioną to ona nie wejdzie na oddział jeśli nie będzie miała akurat wtedy dyżuru.. Wiem, bo moja bratowa w pierwszej ciąży załatwiała położną i akurat nie trafiła w jej dyżur :P więc różnie to bywa..

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Agata magda, cukier w moczu nie musi świadczyć o niczym złym. (na pewno nie musi wskazywać na cukrzycę) może po prostu Przed podaniem moczu do badani zjadłas dużo słodkich rzeczy? Najczęściej właśnie zbyt duża podaż cukrów w diecie jest przyczyną.
Majka, ja też mam problem z depilacja ;) zwykle przeznaczalam sobie czas w sobotę, żeby doprowadzić się do porządku, ale właśnie ostatnio stwierdziłam, że brzuch mi zasłania krocze i nic nie widzę xD a w ciemno strach manewrowac. Musze wykorzystać następnym razem twój patent z lusterkiem :)

Odnośnik do komentarza

Jakaś nie najedzona dziś jestem, cały czas bym jadła.

Anka_hey
Super dziewczyny ze tez planujecie sesje :)

Olcia ja też planuję zrobić oprócz w ciuszkach w samej bieliźnie a nawet zastanawiam się czy nie zupełnie sote;) mam fajną fotografke robiła nam zdjęcia na slubie :) ale nie wiem czy i tak nie stchórze hehe ale marza mi się takie zdjęcia. Zobaczymy :)

Zuzulinek ja się czułam dobrze po glukozie.


ciekawa sprawa z sesją, w pierwszej ciąży przyjaciółka mi robiła fajna pamiątka. Teraz to męża poproszę on ostatnio bawi się w fotografa, tylko zawsze coś nie ma kiedy, ale trzeba w końcu zorganizować.
Majka1982 też mam problem z goleniem, niestety będzie coraz gorzej
W ogóle to mam problem też z obcinaniem paznokci u stóp i tak się zastanawiam nad pójściem do kosmetyczki. Mamuśki które rodziły też miałyście zakaz pomalowanych paznokci u stóp w dniu porodu? Bo ja nie pamiętam ale chyba miałam pomalowane, a ostatnio koleżanka mi mówiła że nie można mieć pomalowanych.

Odnośnik do komentarza

Majka, Anka przed tą konsultacją w pon. chciałam się "tam" ogolić i okazało się, że nic nie widzę. To ogolił mnie mąż :D dziwne uczucie, bałam się, że zrobi mi krzywdę, a ten co? Oczywiście nie napalił :D

Majka bardzo ładny, zgrabniutki brzuszek :)

karola to super, że jesteś zadowolona z zajęć :) ja zaczynam w poniedziałek :)

Anka normalnie jakby jakaś modelka wrzuciła swoje zdjęcie w ciąży :)
Sesję planuję, zwłaszcza że na moje 30. urodziny dostałam od rodzeństwa właśnie sesję zdjęciową na prezent :) tylko muszę datę umówić. W sumie chętnie zrobię sobie fotki w bieliźnie, mimo mojego tłuszczyku na udach, łatwiej mi się będzie rozebrać, bo fotografem będzie kobieta.
Też się cieszę z brzuszka i dobrze się czuje... no może oprócz wieczorów, kiedy już nie wiem, jak siedzieć, tak mnie uciska. Ale aż czekam, żeby inni zwracali na niego uwagę :D najlepsze jest to, że jeszcze żaden sąsiad się nie zorientował, że jestem w ciąży... zimno jest i wszyscy w domach siedzą, to nie widzą. Potem powiedzą, że adoptowałam :D serio, moja siostra tak miała, miała b. malutki brzuszek, nosiła zimą obszerną kurtkę, a urodziła pod koniec marca. Sąsiedzi nie wierzyli w ciążę ;)

Zuzulinek to w sumie u mnie jest tak, ze gdyby nie mąż, to pewnie bym ciągle była na etapie oglądania wszystkiego, a nie kupowania. On ma podejście - spodobało się, to bierzemy, nie szukamy dalej.
Kurczę, też tak mam ze słodyczami. Udało mi się je odstawić w kwietniu zeszłego roku, na początku ciąży mnie do nich nie ciągnęło, ale od miesiąca to jakaś masakra, tylko słodkie bym jadła :(

Mag szczęściara z Ciebie z tą glukozą :) a co do lekarza, dobrze że się poznałaś i zmieniłaś.

Aga tak - Ademex Barletta dream collection. Dałam 1600 zł, w zestawie jest też spacerówka, wrzucam na dole zdjęcia, ale samej budy, bez stelaża. Z gadżetów ma np. mufki na ręce, uchwyt na kubek, oświetlenie!, więc wieczorem można spacerować, i z budki można zdjąć ten gruby materiał, prawie cały, tak go zwinąć, zostawić tylko siateczkę, żeby przewiew był, to nam się bardzo spodobało. No i prowadzi się jak marzenie :)
U mnie w szpitalu można mieć swoją położną i bardzo to rozważam. Może na szkole rodzenia więcej na ten temat powiedzą? W poniedziałek zaczynam :)
A ja mam do Ciebie pytanie - nie zaglądałaś do tabelki? Cały czas masz wpisane, że będziesz miała córeczkę. Chcesz, żeby wprowadzić za Ciebie zmiany? :)

Justyna to dobrze, że nie ma potrzeby tego badania, jednak jest inwazyjne i niepotrzebnie byś się stresowała.

Buziak dziękuję Ci za informację o niebraniu leków na tarczycę przed glukozą :)

Monika a do kiedy zamierzasz pracować?

LineG ja też mam dwa groszki i tak się cieszyłam, ze biust mi urośnie, a on tak ledwie co... pod biustem to mi rośnie jak szalone, ale samych piersi coś nie przybywa :(
Co do wagi dzieci - synek mojej kuzynki przez całą ciążę był kruszynką, ona miała naprawdę niewielki brzuszek, a nagle,w ciągu 3 tygodni przed porodem, urósł porządnie, już nie pamiętam wagi, ale był duży, a kuzynka nagle dostała meeeega brzuchol. Podobno często tak jest, że dzieci rosną w brzuszku najwięcej w ostatnim miesiącu. W sumie dla mamy to wygodne, nie musi tak długo dźwigać ciężaru ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...