Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

majowa86 ja właśnie aspargin biorę już tylko dlatego, żeby nie łapały mnie skurcze łydek, czasem wystarczą 2 na dobę, a jak w nocy czuję, że zaczyna mnie łapać skurcz w łydkę automatycznie biorę trzecią.
Zawiszka7 widocznie maleństwo dosyć wysoko siedzi, że ta zgaga Cię męczy, ja tak miałam w 1szej ciąży, a teraz mała jest tak nisko, że naprawdę musiałabym mocno przesadzić z jedzeniem, żebym poczuła palenie.
Majka1982 spokojnie, mała swoje od Ciebie zabierze, najwyżej Tobie mogą później dojść przez brak odpowiedniego odżywiania jakieś ubytki w organizmie.
Faktycznie miałam spokój przy porodzie, a jakiś mega długi też nie był, bo emek był obudzony koło 24.30 a na porodówkę przyjęli mnie o 2.00 z 3-4 cm rozwarciem, o 4.oo odeszły wody, a Mateusz urodził się o 9,30
Agnieszka78 ja też mam w czwartek wizytę :)

http://s7.suwaczek.com/201604295365.png
http://s4.suwaczek.com/201004115270.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszka wosk można stosować w ciąży, nie jest aż tak gorący, po prostu ciepły :) zresztą ja sobie funduje na nerwalgiczne miejsca taki specjalny, nazywa się magic wax, mniej boli i przypomina bardziej taki naturalny wosk, nie używa się do niego tych papierków / materiału. wiem, że położne mogą ogolic i prewencyjnie mam zapakowana maszynkę, jednak tak jak pisałam... Nie poleca się golenia tuż przed porodem. Poza tym jak mnie natną, założą szwy, a potem te włoski będą odrastac to oszaleje, bo zawsze to trochę swędzi. Po wosku jednak inaczej te włosy odrastają...zobaczymy, może się uda? :)

Przeczytałam w necie jak wygląda czop, są też zdjęcia :D, mówili tez o nim na szkole rodzenia wiec raczej go rozpoznalam, choć pewności na stówkę nie mam. Nie jest podbarwiony krwią wiec nie panikuje :) może uda się wytrzymać jeszcze te dwa tygodnie?

Majka Ty nic się nie martw ze nie możesz jeść i mała nie urośnie. Choćbyś padala z niedożywienia weźmie co ma wziąć od Ciebie i się szybko podtuczy :)

Odnośnik do komentarza

Zadzwonili do mnie z przychodni zapytać co u mnie bo martwili się, bo mój mąż jak tam w piątek dzwonił pytać co mamy robić z tymi bólami to powiedzieli że mam jechać do szpitala i że ma dać potem znać co i jak, no a oczywiście mój chłop zapomniał ;) no i poinformowali mnie że niestety GBS dodatni więc mam jutro w szpitalu powiedzieć o tym żeby mogli to zanotować, a w czwartek mam koniecznie przyjechać na dodatkową wizytę do lekarza z ktg

Piszecie o tych czopkach na mnie one w ogóle nie działają dobrze, bo powodują okropne skurcze jelit i obawiam się że wtedy mogłabym mieć jeszcze gorsze te hemoroidy, jutro będę się dowiadywać o lewatywkę, choć jak tak dalej pójdzie i będzie mnie tak czyściło to nie będzie potrzebna...

Ja tam już goleniem się nie przejmuje, wszystko jest sprawą naturalną, a nie chcę przed porodem się zaciąć i żeby potem jeszcze coś dodatkowego żeby się nie babrało

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry w poniedziałek :)

Ach 37 tc zakończony! Ciąża donoszona a pamiętam siebie z około 20 tygodnia jak się balam że urodze przedwcześnie. W końcu ulga. Teraz marzę żeby już urodzić bo mam wrażenie, że brzuch mi peknie zaraz. A jak maly się rozpycha to już w ogóle aż się trzymam za brzuch. No i skóra przy pepku swędzi i peka :( ech...i straszne wahania nastrojow mam raz jestem szczęśliwa raz przestraszona a raz smutna nie wiedzieć czemu...chyba po prostu się boję...

Meeeg chyba już limit nieszczęść wykorzystany teraz już musi być tylko lepiej :)

Majka dobrze, że już w domku jesteś ale ta jelitowka...współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :*

Co do lewatywy to chyba też wolę ja mieć zrobiona żeby nie było niespodzianki. Ale że mna to i tak nie wiadomo czy w ogóle dojdzie doparcia czy będzie cc.

A z goleniem hmmm chyba nien chce żeby ktoś mi tam grzebal z maszynka będę co jakiś czas robić to sama w domu w miarę możliwości a z czym pojadę do szpitala to już mówi się trudno heh. Też myślę że nie jedna kobieta przyjechała z buszem. Niektóre kobiety w ogóle się nie gola :D
Ja nospe parę razy wziąłam jak czułam bóle w podbrzuszu.

Między 12-14 ma przyjechać wózek już się doczekać nie mogę :)

Dodaje zdjęcie mojego brzuszka giganta.;)

monthly_2016_04/majoweczki-2016_46433.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Anka, faktycznie brzuch - gigant ;) nie dziwię się, że skóra nie wytrzymuje :( ja nie odczuwam swędzenia, ale też baardzo dużo się smaruję.. rozstępów na razie też brak ;)

Leel, a ten czop to cały wypadł? w sensie czy było go dużo? Ja zauważyłam, ze mam bardzo obfity śluz. więc też doszukuję się czy to nie będzie czop przypadkiem.. ale na razie go nie zaobserwowałam ;) zresztą on chyba nie zawsze jest do uchwycenia, co nie?

Ruchy Małej tez jakieś takie spokojniejsze się zrobiły.. tzn bardziej się wypina i przeciąga niż kopie.. biedna - chyba już nie ma miejsca ;)

Dziewczyny, będziecie kupowały jakieś mleko dla dzidziusia tak w razie w, jakby był kryzys z karmieniem?

Wrzucam jeszcze zdjęcie mojego brzuszka.. o połowę mniejszy niż u Ani ;)

monthly_2016_04/majoweczki-2016_46435.jpg

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za miłe słowa jesteście wspaniałe :)!!! Fajnie ,że można się tak wygadać bo nikt tak nie zrozumie. Mam nadzieję ,że mój gin przyspieszy termin po zakończonym 37 tyg. bo żeby dojść do dobrych wyników krwi, "zaleczyć" ponad 1,5 m jelita, dojść do fajnej wagi i wyglądu kosztowało mnie to 3 lata leczenia więc nie chce żeby choroba znów zaatakowała. Emila jest duża więc uciska mi strasznie co powoduję zaostrzenie do tego zmiana temperatur na dworze :/ Mam nadzieję że mój gin popatrzy na mnie jak na chorą a nie wyrodną matkę która już chce na siłę wyciągnąć dziecko z brzucha. Wiem ,że jest jej tam najlepiej ale chce się nią zająć w pełni sił a jak choroba się zaostrzy to nie będę jej miała. Na dodatek pewnie skończyło by się to szpitalem...

Anka-hey wow brzuszek faktycznie duży. Mam sporo mniejszy a dziecko ponad 3,5 kg- moja ciąża poszła mi w pupę i uda :/

Co do facetów... hmm mnie czasem ręce opadają jak można tak nie ogarniać prostych domowych czynności :D

Co do wosku na szkole mówili żeby nie przesadzać i jak ma się taką potrzebę to iść aby czuć się komfortowo.
Dziś jadę zrobić stopy i brwi. U fryzjera byłam końcem marca.
W szpitalu zawsze byli w szoku że mimo złego stanu itp wstawałam, brałam prysznic, ubierałam ciuchy i robiłam lekki makijaż ale mój lekarz powtarza ,że jak dobrze czuję się na zewnątrz to wszystko wydaję się lepsze a ja zdrowsza :)
Miłego dnia i dużo kopniaczków :)

Odnośnik do komentarza

Ankagratuluję skonczonego 37 tyg:) zazdroszczę;) aczkolwiek muszę powiedzieć, że ja chyba to samo czuję bo w piątek skończyłam 34tc, a jak na blizniaki to już całkiem fajnie, a biorąc pod uwagę fakt, że szyjka zaczęła puszczać w 24tc to mam ochotę skakać z radości, że jesteśmy już właściwie bezpieczni.
Super brzuszek:)
Majka bidulko, głowa do góry, Malutka zabierze z Twoich zapasów w razie czego.
Meegale pech:/ i nawet brzuszek nie zlagodzil kary?
Zawiszka to może kupcie łóżeczko, a brat jak sobie przypomni to odda pieniądze?
Leel też sie zastanawiałam nad woskiem, przed ciążą czesto stosowałam, ale troche zawsze cierpialam i nie wiem jak bym to zniosła w ciąży. Gdybyś sie zdecydowala to napisz jak dalas radę.

U nas pracowity weekend, tzn u mojego męża;) zamontowal szafę wnękową w pokoiku dla dzieci, dziś będzie mył półki i skręcał komodę, a jutro mama przywiezie mi wyprane i wyprasowane ciuszki. Do tego skończyliśmy 34tc wiec jestem spokojniejsza, ale tez coraz bardziej podekscytowana:) dzis jeszcze zamawiam wózek i chyba z grubsza jesteśmy przygotowani:)

Odnośnik do komentarza

Pooglądałam wasze pokoiki, kąciki dla dzieci więc pokazuje swój. Łóżeczko z ikea. Szafa pax lekko zmodyfikowana (pomalowana na różowo ta samo półka poprzednio były w kolorze olchy). Wiemy ,że za 3 lata czeka nas przeprowadzka do salonu. Zazdroszczę tym co mają dużo pokoi. Nas czeka zrobienie podestu w którym schowamy niskie łóżko z materacem.

monthly_2016_04/majoweczki-2016_46436.jpg

monthly_2016_04/majoweczki-2016_46437.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Majóweczki :)
Ja znowu będę miała głupi tydzień, tak czuję - mąż wstaje o 5 do pracy. Obudziłam się z nim, potem o 8 znów zasnęłam i wstałam o 11. Przez to mam taki poszatkowany dzień i nie umiem się za nic konkretnego zabrać, a muszę przygotować odpowiedzi na recenzje i poprawić swój autoreferat. Pasowałoby też przećwiczyć wygłaszanie go. I może się trochę poczyć? Aaaaaale mi się nie chce :p

Z tym mandatem pewnie macie rację, znam osobę, która popełniła ten sam błąd, co my - tzn. też na obwodnicy nie zorientowała się, ze to teren zabudowany i straciła prawko na 3 miesiące. Bolało :/

lidka78 a skąd wiedziałaś, że to już poród, a nie skurcze przepowiadające?

LineG też sobie zapiszę radę odnośnie do hemoroidów, co prawda nie mam ich, ale wiem, że po porodzie różnie może być :/
Mi nospa też nigdy nie pomagała (na bóle miesiączkowe), a o dziwo w ciąży pomaga.

Dariaaa ale Ci się narobiło :/ myślę, że chyba lekarz też będzie się bał o Twoje zdrowie i raczej zaproponuje wcześniejsze rozwiązanie. Trzymaj się :*
Piękny kącik, jak dla małej elegantki :)

Mag mi już właśnie od dawna tak brzuch nie skacze, Łukaszek jest tak duży, że tylko może się rozciągać.

majowa mi brzuch strasznie twardniał, że nawet ruchów nie czułam, lekarka przepisała mi magnez (Magne B6), i gdzie po 2-3 tygodniach sytuacja się uspokoiła.

Zawiszka twarda jesteś z tą zgagą, ja zawsze jednak łykam jakiś lek, nie umiem sobie z tym bólem poradzić.

Majka dobrze, że już trochę lepiej. Tak jak dziewczyny piszą, córcia na pewno urośnie, a z tego co pamiętam, ponad 10 kg przytyłaś, może uda się coś zachować? Jak coś, to ja chętnie tak z 5-10 kg odstąpię ;)
Miałaś pobierany GBS w piątek i już masz wynik? Ja miałam w środę i nie mam informacji, co wyszło :/

Agnieszka najlepiej by było całą ciążę bez żadnego leku przejść, ale czasem nie ma wyjścia :/

mp1 wykorzystuj siostrę męża koniecznie ;)

Leel a orientujesz się, czy można stosować wosk na twarz (chodzi o wąsik)?

LineG też jestem panikarą, a mój mąż oazą spokoju, co czasem mnie jeszcze bardziej denerwuje, bo ja się spieszę, a ten spokojnie pije kawę. Więc on z tych, co kawę przed porodem wypije ;)
Mnie też dziś brzuch nie boli (odpukać ;)).

Anka brzuszek duży, ale przede wszystkim przepiękny :* Cudownie, że ciąża donoszona :)
A tak przy okazji, ciekawi mnie, co tam u innych Majówczek z początku listy, chillwood miała jakoś wczesny termin, o końcu kwietnia mówiła i się nie odzywa... Albo co u Olci, które nagle przestała się odzywać...

karola ja spokojniejsze ruchy czuję już gdzieś od 20 marca, m.in. przez to do szpitala trafiłam, bo się martwiłam....aż tęsknię za tymi wygibasami. Ja właśnie w sobotę kupiłam mleko w razie w, wzięłam w końcu Nan, bo moja siostra podawała je swoim dzieciom. Piękny brzusio :)

kasia.29 z policjantem nie było żadnej dyskusji. Choć może trochę złagodził - przedział mandatu był od 200 do 300 zł, dostaliśmy 200.
Super, że już prawie wszystko gotowe, od razu humor jest lepszy :)

Odnośnik do komentarza

Majowa na takie mocne skurcze sam magnez nic nie pomoże musi byc z potasem połączony, kup aspArgin sobie koniecznie i zażywaj 3x1 minimum. Ja tez mialam problem ze skurczami i mega apetyt na pomidory(potas) nadal mam, organizm jest mądry;)

Daria śliczny kącik.

U mnie wosk odpada, strasznie wrastaja mi włoski i robią mi sie blizny, mam za słabe owłosienie do wosku:( golić maszynka sie nie będę, u nas zabronili na świeżo sie golić, bo zakażenie moze sie wdać przy nacinaniu krocza i będzie nieprzyjemnie jak włoski bedą odorastać, na żelaznej gola tylko podbrzusze w razie w do cc.
Chciałabym pojechać do porodu umyta, z czystymi włosami, ogolona, po manikiurze, pedikiurze, hennie, odswiezonym kolorze po fryzjerze i z uzupełnionymi rzęsami, loków juz kręcić nie będę ;) tak aby czuć sie dobrze i po porodzie nie mieć jeszcze większego dola, ze oprócz flaka na brzuchu wyglądam jak 7 nieszczęść. Ach ale sie rozmarzylam, a tymczasem od 2 dni w piżamie chodzę;)

http://www.suwaczek.pl/cache/9cd98a8df4.png

Odnośnik do komentarza

Hahha, Jakarta dobra jesteś :D chociaż jakby się zastanowić, to ja w głębi duszy mam podobne pragnienia ;) tzn. - marzy mi się, że rzeczywiście urodzę wkrótce po obronie, a na dzień przed obroną mam umówioną fryzjerkę, zamierzam jeszcze tego dnia umówić się na manikir i pedikir, a tydzień wcześniej zrobić hennę na brwi (wcześniej, bo zaraz po zrobieniu henny wyglądam groźnie :p) i wąsik (o ile można?). Tylko nie wiem, jak z goleniem, to mnie przerasta :p a poza tym los może ze mnie zakpić i znając życie, wcale nie urodzę zaraz po tej obronie, tylko przenoszę :p

Odnośnik do komentarza

No wiec my juz po wizycie.Na KTG wszystko ok,zero skurczow.. :D..co do tych skurczy gin mi powiedzial ze mam brac aspargin i magne B6,czyli tak jak i Wy mi doradzilyscie.Slicznie dziekuje.Fifek to jest jednak bardzo wstydliwy, jak jest na wizycie,na usg to gin mi zdj nie robi,ale go pokazuje ,a ten zawsze jest obrocony w moja str.i sie chowa...na KTG uciekl mi w kregoslup,a po od razu przestalo mnie bolec :D Jesuuuu...juz widze jaki to bedzie mamisynek!!!jak on w brzuszku ma takie zach.Nie wiem kto...to pisze ogolnie.Jednej juz czop odchodzi...masakra,tak szybko..co do no-spy to bralam na poczatku ciazy,gdzies 13-20tydz.jak mialam zagrozenie poronienia,gin mi pow.ze to jest dobrze dla dziecka i to dla dzidzi biore,jest spokojniejsze jak nie ma skurczy macicy i jest mu przytulnie i bezpiecznie...co do golenia...wiecie jakos sie nie martwie,oni na bank takie krzaki tam wiedzieli,a zreszta jak nadejdzie ta pora to bede chciala tylko urodzic...malowanie to odpada...sama polozna pow.zeby makijazu nie bylo bo sie i tak rozmaze...aaaa i co do facetow..ja to tak napisalam,bo ja sie lapie na tym,ze zrobie awanture,jazde bez trzymanki,a potem sie uspokajam i se mysle tyle gadania o taka pierdole :D takze nie bierzcie tego do siebie,ale u mnie to chyba jednak hormony...

Odnośnik do komentarza

Jakarta, troszkę większy się zrobił.. taki bardziej naciągnięty jest.. zresztą wrzucam dla porównania, zdjęcie z dziś i sprzed 2 tygodni.. W końcu dobiłam do 100 cm w obwodzie ;)

Majowa, super, że wszystko w porządku :) mi na ktg to co chwilę jakiś skurcz się zapisuje ;) i to w granicach 50-60.. w czwartek kolejne ktg.. zobaczymy jakie "góry" tym razem będą :)

Meeeg, też się dziś zastanawiałam co z Chilwood i z Olą.. może je znudziło Nasze "towarzystwo"? :P

monthly_2016_04/majoweczki-2016_46440.jpg

monthly_2016_04/majoweczki-2016_46441.jpg

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Mi się właśnie lekki obiadek gotuje, mam nadzieje że zjem i zostanie w żołądku... Piję wodę na akord i latam co chwilę siusiu, ale wiem że wyjścia nie ma, muszę szybko wrócić do formy...

Anka Twój brzuszek to mnie zawsze zadziwia, bo jest tak spiczasty, więc nie dziwię się że Ci ciężko, Łukaszek pewnie z przodu sobie siedzi i zauważyłam że dosyć sporo się obniżył ?

Super skończony 37tc :) mnie zostało kilka dni...choć ja odliczam do 38tc skończonego bo może wtedy Nastusia przekroczy 3kg...

Karola Twój brzuszek to taki podobny do mojego od początku, taki bardziej na boki a nie do przodu

Ja sobie tez zrobię zdjęcie ale może jutro jak ogarnę się na wizytę do szpitala bo póki co jestem w opłakanym stanie...

Ja miałam w piątek skurcze właśnie regularne co 7min na granicy 60

Majowa super że na wizycie wszystko dobrze :)

Meeeg daj chętnie weznę sobie dodatkowe 5kg :)
No ja też byłam zdziwiona że wynik już był, może po prostu błyskawicznie się wyhodowało, a u Ciebie nic nie wyhodowali i może jeszcze czekają ?

Dariaa sliczne mebelki dla Emilki, uwielbiam te ikeowskie rzeczy :)
Mam nadzieje że lekarz zrozumie Twoje obawy o zdrowie i zrobią Ci szybciej cesarkę albo wywołają poród bo kurcze jednak dobrze jak później będziesz miała siłę maluszkiem się zajmować a nie jeszcze nie daj Boże trafisz z problemami jelitowymi do szpitala...

Kasia.29 na bliźniaki to super wynik 34tc :) teraz spokojnie czekać do rozwiązania :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Ja trochę poprasowalam i zrobiły mi się tak gigantyczne stopy ze ledwie do kanapy doszlam:(
Ja na obiad wyjęłam zapas z zamrażarki bo jakoś nie dam rady chyba do tego sklepu z takimi stopami, bo aż bolą jak staje.
Anka brzuszek świetny, ale Ty to pod biustem chyba masz maks 75?
Daria mebelki super i dodatki ech tez tak chce mieć ładnie. ..
Majowa ciesze się ze u gina same dobre wieści.
Karola faktycznie widać różnicę na tych zdjęciach, ale fajny ten brzusio taki okraglutki.
Jakarta ty się boisz 13 kg a ja mam już 17 i cala taka nalana woda jestem.
Ja medytacje czy sobie nóg depilator nie pociągnąć, ale się trochę waham bo jak mi zaczną odrastać i pójdą w skórę to mogę mieć ładny stan zapalny przy tych obrzekach. No i drgania depilatora tez nie wspomagają krążenia wiec chyba jednak maszynka mi pozostaje.
Daria oby lekarz się z tobą zgodził i żebyś szybko nabierała sił.
Meeeg ja na noc gaviscon biorę ale pomaga mi tak na pół godziny, nawet krócej a widzę ze zależy ta zgaga tez od pozycji mojej i tego jak się młoda wypycha bo z jednej strony ona jest głową nisko ale ta dupke to ładnie w górę ciśnie.
Kasia no właśnie z tym lozeczkiem to chciałam żeby mąż się brata zapytał i miałabym jasna sytuacje czy sami zamawiamy czy on i kasę oddaje a ta moja mamra nie zadzwoniła.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Wybiorę się na ten wosk w przyszłym tygodniu to Wam napisze co i jak.
Meeg wydaje mi się ze nie ma żadnych przeciwwskazań do używania wosku na twarzy w ciąży, bo niby czemu? Weź sobie tylko jakimś talkiem zabezpiecz skórę żeby za bardzo nie podrażnic i tyle :)

Czop co mi się wydaje ze juz odchodzi to w kawałkach nie cały. Gdybym zobaczyła cały to nie byłabym taka spokojna :D
To wygląda jak kawałki galaretki, mętne, bardzo klejące. Największy jaki widziałam był wielkości mniej wiecek 20gr. Na pewno nie wygląda to jak upławy czy śluz.

Ja ma gbs do odebrania w piątek, mam nadzieje ze nic nie wyjdzie. Jak byłam w szpitalu to nic nie wyszło, ale to już mija miesiąc odkąd tam trafiłam...

Wysłałam dziś męża do apteki po tę papierki do określania czy to wody plodowe. Podobno zostały wycofane :(

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny!
Ale tu sie dzieje teraz! Czytalam forum miedzy załatwianiem jednych spraw a drugich ale ciezko bylo nadrobic =]
Jakarta podziwiam Ci ze masz takie plany przed porodem :) nawet pozniej jak bedziesz wymeczona to bedziesz dobrze wygladac :) mi to glownie zalezy zeby sie chociaz cokolwiek podgolic zeby nie isc buszem :p
Dariaaa pieknie to wymyslilas w pokoiku :)))
meeeg Twoj pokoik tez sliczny, te zwiarzaki! A ta naklejka- piękna! Nie moge sie napatrzec :)))

Brzuszki dziewczyny macie super male :) co jedna to zgrabniej wyglada :)))

U mnie ten caly remont zakonczyl sie katarem i bolem gardla. W piatek udalo sie pokoj pomalowac, w sobote wielkie sprzatanie a dzis ledwie zipie... Przyszla mi tez paczka z gemini, kupilam sobie dwie koszulki do karmienia, brakuje mi tylko biustonoszy ale mysle ze to ogarne jutro :) W komodzie ledwie sie pomiescily te zapasy :D
Fotelik, baza i wozek za miesiac do odbioru i chyba bedzie wszystko. Troche kolor wozka mi sie nie podoba ale baby design zmienia tapicerki i maja puste magazyny wiec wybor mialam zaden :(
Jeszcze wczoraj niezapowiedzianie wpadli znajomi po lozko pietrowe bo mielismy na dzialce a tam stara kanape wstawilismy i teraz szukamy nowej wiec ciagle cos do zalatwienia, nie ma kiedy myslec o rodzeniu ;)
Pozdrawiam Was serdecznie!

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was w ten słoneczny dzień :-)
Miałam do nadrobienia 25 stron i już nie pamiętam która z Waszej co pisała więc tak ogólnie napiszę.
Jagoda u mnie ćwiczenia pomogły po tyg mały już leżał jak powinien i tak na razie zostało i oby już do końca :-)
Dziś byłam na wizycie. Miałam zostać na oddziale bo mam bóle brzucha twardnieje często. Szyjka zamknięta lekko się skrócila o 5 mm i ma 35 mm. Mały waży 2400 g więc jak na ten tydz ok.
Wydaje mi się że bóle mam po budowie. Za dużo jednak pomagałam. Ostatnio odpuściłam ale pewnie swoje odchorowac teraz muszę. Kategoryczny nakaz leżenia i branie leków za prawie 100 zł na dwa dni. Jak do środy nie przejdzie to od razu na oddzial.
Od dwóch dni ledwo chodzę ale nikogo to nie obchodzi. A tyle osób z nami mieszka. Mieszkamy na razie u teściów bo jak wiecie kończymy budowę.
A wiecie co najlepsze w tym. Wszyscy tacy religijni i pomagają wszystkim wokół ale nie nam. Prawda taka że mąż nauczył ich tak że nie potrzebuje pomocy a sam pomaga. Teściowa zawsze powtarza że my tacy ogarnięci i dajemy sobie ze wszystkim radę że nie musi się martwić. Teraz wprost powiedziałam że nie dajemy rady. Myslalam że pomogą ale...jedyne co powiedziała że jeden dzień możemy sobie odpuścić :-)
Trzymam kciuki za mamusie z rozwarciem :-)
Któraś z Was pozbyła się gbsa. Jakie antybiotyki brałaś? Ja mam to dziadostwo nadal
Piękne zdjęcia macie. Mój tata jest fotografem i ja nie mam ani jednego z czasu ciąży. Chyba zapłacę bo chce mieć jakąś pamiątkę.
Stwierdziłam że ja i mąż jesteśmy jednak adoptowani.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgimul4pjv.png

Odnośnik do komentarza

Tak mi tu piszecie, że się zainteresowałyście przepisem na zwalczanie hemo, że aż poprosiłam kuzynkę o dokładne info, żeby czasem czegoś nie poprzekręcać :D

No i tak:
Cyclo3fort bierzesz tak jak jest w ulotce, największa dawka.
Posterisan maść smarujesz te hemoroidy, które są na zewnątrz dość grubo i ręką (najlepiej w rękawiczce gumowej) wkładasz czopek na taką głębokość ile ci palca wystarcza (jak najgłębiej), wpychając w ten sposób hemoroidy z powrotem na miejsce (błędem jest nie wpychanie ich głęboko). Nie jest to może przyjemne, ale skuteczne.

Aha, i nie wiem czy Wam mówiły położne w szkole rodzenia (mi nie : / ), ale kuzynka zaznacza, że dobę po porodzie powinno się wypróżnić - jak nie będzie się w stanie, można poprosić na oddziale o czopek glicerynowy, ale na pewno będą pytać czy było się w łazience na kupce --> puste jelita są pomocne przy obkurczaniu się macicy.

No i tyle :) Mam nadzieję, że nam pomoże! Ja to chyba sobie w ramkę oprawię ten przepis, bo jestem przekonana na 1000000%, że jaśnie hemoroid odwiedzi mnie po porodzie... W każdym razie - lepiej się zabezpieczyć i mieć wiedzę :)

Gratuluję brzuszków, słodkie grubaski :D Mój nie jest taki spiczasty, jak u Ani, bardziej w Karolę poszłam :D Ale też widzę, że macie chyba niżej te brzuchole, co? Ja albo u siebie tego nie dostrzegam, albo jeszcze nie weszłam w ten etap..
lidka78 a te czopki to kiedy Ty próbowałaś w domu - jeszcze w ciąży bez akcji porodowej, czy jak już coś się zaczęło, czy w ogóle kiedyś przed ciążą?
Ja dziś dokonałam zakupu tych czopków - a co, lepiej mieć w razie co :D Mam teraz i płyn i czopy, do wyboru do koloru :D

Fajne te plany co do upiększenia się przed porodem.... w sumie jakby tak się zastanowić, to ja też bym chciała zadbać o siebie, bo też mam takie podejście do siebie, że lepsze mam samopoczucie jak lepiej wyglądam... Zobaczymy, co da się zrobić :) Ale fakt, po porodzie będę się pewnie czuć średnio, to chociaż niech te włosy nie będą tłuste... :D

Super, że u Was wszystko dobrze dziś :) Czyli poniedziałki nie takie złe, chyba :p

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...