Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jeszcze Was nie zdążyłam nadrobić z tych kilku dni, więc tak z grubsza, gratuluję wszystkim Kwietniówkom, które urodziły bobaski i witam Nowe, które dołączyły :) Agabalbina Tak sobie czasami o Tobie myślałam właśnie, czemu zniknęłaś z forum, fajnie że się odezwałaś :)
Ja laktator planuję kupić już po porodzie, zobaczę jak będzie się sytuacja rozwijała. I na początek kupię ręczny, bo nie wiem, czy w ogóle się to u mnie sprawdzi, więc nie będę inwestować niepotrzebnie.
Mnie od kilku dni zaczęło ćmić jak na okres, i dopadł mnie ból spojenia..brzuch się znów spina częściej i chyba zaczęłam doświadczać tego ucisku na szyjkę, którego do tej pory nie czułam i nie wiedziałam o co chodzi..to teraz już wiem :D obym wytrzymała jednak do kwietnia..

Odnośnik do komentarza

Bbbb musze ciastko upiec, mąż specjalnie piekarnik kupił. ...

bluza i pajacyk to cubus,spodenki kappahl,body chyba też (intensywnie wycinam metki)

Ramajani ja mam laktator reczny Tommee Tippee.
Tez do sporadycznego użycia, wg w zupelnosci wystarczy.
Był czas ze ściągalam bez laktatora, z powodu jego braku, szybki sposób a jaki tani ;)

Motylka kupiłam aspirator Frida. Bedzie ok,juz kiedyś coś takiego używałam

Miila zdrowiej biedaczku!

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_45495.jpg

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_45496.jpg

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_45497.jpg

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Miila po wizycie już nie wzięłam, ale to na własne ryzyko i odpowiedzialność- 35w5d,lekarz tak rzucił żeby pobrać jeszcze z 1-2 tyg, brałam 2 rano i 2 wieczorem, ale stwierdziłam że nie będe na siłę spowalniać, bo jak mówiłam szyjka nie skróciła się nic a nic a nie chce 42 tyg doświadczyć... kurde mały mi skrobie po szyjce od godziny maksymalnie.. nogi drętwieją już obydwie... kocham ten stan;/

Odnośnik do komentarza

motylka ja kuoilam aspirator canpola, ale od razu zaznaczylam, ze bede meza do tego angażować. Jakos srednio sobie wyobrazam wyciaganie smarkow ustami.... myslalam nad tym elektrycznym juz wczesniej i jak nie dam rady z tym co kupilam to zainwestuje w ten elekt.

Ja tulika dopiero bede zamawiac, teraz jest tam taka fajna opcja, ze mozna sobie samemu zaprojektowac wzor.

Laktator bede kupowala po porodzie, bo nie wiem czy w ogole dam rade kp, chociaz bardzo bym chciala.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Kaja9090

Cześć dziewczyny. Czytam Was od jakiegoś czasu ale jakoś nigdy nic nie pisałam. Termin mam na 20 kwietnia. Zwracam się do Was z takim trochę odbiegającym pytaniem. W święta moja siostra chrzci córkę. Mam być matką chrzestna. Wczoraj usłyszałam ze matka chrzestna nie powinna być w ciąży. Ze to niby przynosi pecha chrzczonemu dziecku albo temu jeszcze nienarodzonemu. Teraz się martwię. Co o tym sądzicie? Dziękuję z góry za odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Powoli wracam do żywych, większość dnia nie pamiętam takie miałam ciśnienie. Teraz spadło do w miarę normalnego, choć i tak 144/85 to dla mnie dużo. Jestem w domu, ale jak coś to w szpitalu wszyscy są uprzedzeni, że mogę być w każdej chwili. Nawet nie wiedziałam, że rzucawka może rozwijać się jeszcze 2 tyg po porodzie i jest tak niebezpieczna …

No, ale z fajnych rzeczy to bracia zakochani w siostrze :D

Kaja to jakaś koszmarna bzdura,w ogóle się tym nie przejmuj. Rodzice wybrali Cię bo jesteś kimś szczególnym i chcą żebyś była matką chrzestną.

Motylka ja mam taki aspirator tylko firmy Graco, ale dokładnie tak wygląda i jestem baaardzo zadowolona. Innego nie chcę szczególnie jak dzieci już są duże to weź spokojnie oczyść nos dla rocznego dziecka … a tak to jedną rękę zawsze mogę dobrze trzymać a jeszcze w ssanie się bawić …

U mnie laktator będzie już potrzebny bo mam więcej mleka niż mała może zjeść i młoda lubi bardziej lewą pierś niż prawą … czasem długo walczę żeby w ogóle z niej się napiła i zaczynam dzielić karmienie na obie żeby zeszło z obu trochę i organizm załapał, że trzeba mniej produkować.

Heltinne jak składasz dokładnie jak ja ubrania 5teczka :D jak robisz instrukcje to mam nadzieję że wszystko się wyciszyło i dziś jednak nie urodzisz.

Miila kuruj się Skarbie.

Wybaczcie, ale muszę się pochwalić jak słodko teraz młoda śpi … syndrom świeżo zakochanej mamy :D

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_45499.jpg

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Hej;)))
Co u nas i parę info;)))
Nadal w szpitalu bo Gwiazda dostała zoltaczki. ......dość silnej bo bilirubina 18.....wiec do jutra się na pewno plazujemy.......
Z info: jest możliwość zakupienia innej szczepionki na wzwb o nazwie Engerix .B.u mnie koszt 50zl.a szczepionka nie jest konserwowana jakimś świństwem które ma ta bezpłatna co dają każdemu. Szczepienia teraz są w 2 dobie życia bo bariera zamyka się po 24h od urodzenia.
ODKRYCIE:produkty Lansiloh!!! Chusteczki do pupy nasączone lanoliną są boskie! Już żaden krem po siusiu nie jest potrzebny.

Aaaaaaa....iiiii...mam pokarm;)))) co prawda odciągam laktatorem i daje z butli....ale za pierwszym razem sciagnelam 40ml!!!!....myślę że u mnie tak miało być ze pokarm pojawił się w 5 dobie i od razu sporo......na razie karmie mieszanie bo Glodomor zjada juz 60ml na karmienie....ale kto wie...;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Oświadczam, że moja wiczyca zamieniła się w potulnego pudelka i cicho popiskuje.Tej nocy spałam nad wyraz dobrze jak żadnej innej hahaha :D

Vena jaki słodka ptaszyna w tym gniazdku.Trzymam kciuki za cisnienie odpowiednio niskie :*

Flawia, powidzenia w walce z bilirubiną.

Pisałam już kiedyś że jakby już to ten Engerix w razie szczepienia na wzwb, bo w szpitalu dają euvax.Co do bariery zamykającej się w 2 dobie to są bzdury wyssane z palca, które chyba na programach instruktażowych z agitacji z Glaxo wmawiają im producenci szczepionek.To oczywiście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.No ale to jest kwestia na osobny wątek ;)

Dobrego dnia kobietki, pełnia dziś po południu :P

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Vena Klara cud, miód i orzeszki. Cieszę się, że jesteście w domku, z każdym dniem powinno być lepiej :) Flawia wrzuć fotkę Twojej małej. Jak ja Wam dziewczyny zazdroszczę...

Nat przybij piątkę, ja dzisiaj wyjątkowo dobrze zasnęłam, brzuch całą noc spokojny, tyle że od 4 już wyspana jestem.
Mała robiła gimnastykę od 4 do 6, potem w końcu mąż się zwlókł i można było wciągnąć śniadanko. On do pracy, a ja właśnie skończyłam prasować jego koszulę (nie cierpię), biorę się chyba za porządki na balkonie, choć w planach jest jeszcze szycie, praca, sprzątanie szafek, aż nie wiem co wybrać :D

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki! Ufff... przetrwałam noc! A ciężko było i to przez własną głupotę:/ Otóż wczoraj, oprócz normalnych posiłków, zjadłam jeszcze jogurt, snickersa, sałatkę śledziową i, wstyd się przyznać, potem jeszcze trochę lodów... O ja głupia! Pół nocy bolał mnie żołądek i co najgorsze, wbrew pozorom, mój organizm to wszystko wciąż trzyma w sobie:( Muszę przystopować z tym żarciem, na sam koniec jakieś gastro mnie chwyciło, a całą ciążę nic, zero zachcianek i takich tam. Także tego... śledzia nie polecam;P
Miila jak tam zdrówko?
Magda super ubranka od teściowej, najfajniejsze te w kwiatuszki. Obym miała kiedyś córeczkę!
Vena słodka dziewczynka i nie dziwię się, że bracia zakochani. A akurat jak zobaczyłam zdjęcie, uśmiałam się, bo leżałam w identycznej pozycji na moim rogalu:)
Flawia cieszę się, że coś tam ruszyło z kamieniem:) Pocieszające, że czasem pokarm przychodzi ciut później, czasem martwię się na zapas, że nie będę miała, czy umiała, a bardzo mi zależy. No i to by była w moim przypadku taka przewrotność losu - całe życie się z tymi cyckami użeram (szybko urosły, ja się ich wstydziłam itp.), to niech się do czegoś pożytecznego przydadzą;)
Nat czyli zbyt duże nadzieje pokładałyśmy w pełni;P I tak nic, nic? Zero objawów?

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Hej,
Kaja - to pewnie zabobony, tak jak to żeby do ślubu w perłach nie iść [;
hm.. czytałam Was i miałam w głowie tyle do napisania, a teraz mam pustkę eh..wybaczcie!
a! heltinne - zazdroszczę piekarnika, ja ja nie wiem czy będę miała naprawiony przed świętami i to jest najgorsze, bo planować, zakupy robić nie wiadomo!
Jak jest napisane by zakwas robić w glinianym naczyniu a ja zrobię w słoiku to chyba nic się nie stanie, prawda? Nie chcę kupować bo zawszę mogę później od babci wziąć, tylko akurat przed świętami się nie spotkamy. Złośliwość losu ;P

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Vena slodkosci malutkie. Takiej to dobrze, spi, mleczko od mamy, tulona i jeszcze rozkochuje w sobie od poczatku ;))

Flawia super! Jednak cierpliwosc poplaca.

Nikt nie urodzil;D heltinne bo Ty chyba spisz albo ogarniasz dzieci.
Fajnie ze nowy piekarnik. Ja robie na swieta muffiny czekoladowe z kawalkami czekolady mniam bo znalazlam szybki przepis, siostra ma w podstawowce konkurs to jej przepis znalazlam a ja zrobie do rodziny meza.

Miila jak te ciuszki w szafie to czy ja wiem czy do prania ponownego, moglas jeszcze poszewkami przykryc narazie przed kurzem.

Ja dzis w nocy polecialam na kibelek i nic a tak mnie.cisnelo ale skapowalam.ze dziecko.tak mocno naciska. Masakra az dreszcze.mialam. na szczescie dziecko chyba wyzej bo mi lzej od rana.

Ja tezz mam takie zachcianki najlepiej lody z bita smietana bym zjadla, ale tesciowa do soboty mielone, krokiety 2 dni, twierdzi ze nie ma postu w sb po swieconce ani w pt hmm i dla mnie takie obiady przed swietami to masakra ale poskrobie mniej bo ja pomyslu innego nie mialam.

Moj maz dopiero o 17 w domu bo jedzie do fryzjera bo on innego nie chce, a jeszcze musi mi zakupy zrobic bo ja w tym tyg poza płot nie wychodze. Takze ja czekam az urodze nakarmie dziecko i tez polece do fryzjera na dekoloryzacje a to dluuugo trwa. Heh.
Tak sobie mysle kurcze niby zaraz dziecko az sie chce ale jak pomysle ze trzeba zacisnac pasa i wrocic do formy, to mi sie nie chce.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Kaja ja to bym bardziej sie martwila czy ustoje w Kosciele albo nie urodze, moja kolezanka tez nie zostala chrzestna bo byla w ciazy. Z kolei moja ciocia zostala i wszyscy zyja heh. My wybralismy chrzestna dla syna to tesciowa ze wlasnie pierwszy chrzesniak dla dziewczyny to powinien byc chlopak, matko to co zrobi teraz moja siostra bo ma dwie chrzesniaczki;D ;D

Duzo zabobonow, ja tam nie wierze. Wiecie ile my sie nasluchalismy o czerwonej kokardce ze ktos nam zauroczy a my ze wtedy pojdziemy do ksiedza.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Cześć brzuchatki i mamusie,

U mnie po paracetamolu z 38,5 (ostatnie mierzenie wczoraj) spadło na 37,6 dziś rano, ale czuje się fatalnie, razi mnie nawet światło.

Majtynka ja na własną rękę przestałam brać dzienną dawkę kilka dni temu, bo myślałam, że nie wytrzymam tych podrażnień po prostu. Gin kazała brać luteine do końca 37tc czyli do najbliższego piątku, a mój mąż wczoraj mi mówi, żebym jeszcze brała, bo mały jest mały i dla niego lepiej jak posiedzi dłużej w brzuchu, myślałam, że padnę po prostu.......

Laktator ja też nie kupiłam i w razie W. kupię ręczny, bo te elektryczne to jak dojarki wg. mnie i odpycha mnie to okropnie. No chyba, że nie będzie wyjścia.

Nat, Ramajani, Magda1010 trzymam kciuki, żeby Wasze porody były lada chwila :*

Vena oh jaki cukierek!! nie mogę się doczekać, cudna :* dobrze, że na razie ciśnieniowe prognozy są dobre.

Flawia jeszcze moment i do domu dziewczyny, super, że masz pokarm :))

Secondtry jak się czujesz? wiadomo coś o CC?

Odnośnik do komentarza

Hej! Ja nadal w dwupaku, skurcze odpuściły ostatecznie ok.2 w nocy i potem udało mi.sie zasnąć. Boszszsz...jeśli mam takie przepowiadajace to jakie będą te porodowe. . ? Nat[/b, pudelku, aż jest mi nas żal... Szczerze mówiąc bolesnosc na poziomie pierwszej fazy porodu,jeśli miałabym porównać z tym co pamiętam. Cóż. ,spodziewałam się raczej ze za 3.razem jest łatwiej ale wygląda na to ze tak mi się tylko wydawało. .

Vena Klara śpiąca. ...100% cukru. Jest cudowna! Chwal się , mamusiu, masz kim :)

Mam nadzieje ze cisnienie powoli sie normuje , a mąż jest cały czas przy Tobie...

Flawia jak super ze zaczęłas karmić!

Magda 1010 ciężko powiedzieć jak to jest,nie miałam okazji się przekonac...Rozumiem ze probowalas i dalej nic?

Magda świetne te ubranka, mojej teściowej tez zdarzyło się coś sensownego kupić,chociaż długo nie mogła zajarzyć ze ja nie przepadam za ciemnymi kolorami dla niemowląt i kupowala przewaznie granatowe :/

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

~Magda10 10
Kto z Was powie mi zależność miedzy męska sperma a porodem ?? Dlaczego na jednych działa a na innych nie ?? Czy moze to jakis wymysł jest czy cos w tym rodzaju ??

To nie żaden wymysł, tylko że jeśli wszystko jest gotowe, dziecko wyrażacwolę wyjścia to faktycznie prostaglandyny zrobią robotę , w innym przypadku nic to nie da bo szyjki siła nie rozewrzesz :D Więc seksik profilaktycznie dla ukrwienia można stosować ale jak to nie czas dziecka to i tak nic to nie da.
Musisz chyba wyluzować, ja to zrobiłam.Wychodzę z założenia, że dziecko najlepiej wie kiedy wyskoczyć :D

Miszka, ja wczoraj z rana po śledzia biegłam ale mi jakoś wszedł, przegryzłam go potem bułką z makiem i słodkim serkiem :D

Ja za to od kilku dni mam meeega pragnienie, piję jak durna, nie mogę się napić , nie wiem czemu...

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...