Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Anawee no i gratulacje z okazji pozbycia sie lokatorki :D a malowanie cóż? pokoj pewnie za duzy nie jest, powinno Wam sprawnie pojsc, pozniej pokoj zamkniecie a posprztacie na spokojnie po swietach :-) wazne ze bedziesz spokojniejsza, a malowania w Wielki Piatek nikt nie zabrania, bo w sumie to nie wiem z jakiego powodu się tym martwisz :D

Odnośnik do komentarza

Anawee, Ataa biorę 150 mg euthyroxu. Taka dawkę mam utrzymać przez kolejne 2 tyg, bo mój endokrynolog stracił że to zbrodnia na kobietach, żeby jeszcze przy huśtawce płciowych dołączyć huśtawkę hormonów tarczycy. Przy czym nie można zupełnie z dnia na dzień odstawić leków na tarczycę. Biorę non stop od 10 lat i miałam 1,5 roku przerwy przed Klarą nie widzę różnicy w karmieniu. Mogę z ciekawości zapytać się lekarza o to jak spotkam

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miila ja jestem panikara i nakręcam sie zawsze i od razu bardziej mnie wszystko boli . Moze rzeczywiście ten prysznic spruboj.
Anawee no tłumaczenie niezłe ! chyba ich pogięło ! Tez bym sie zezłościła , mam nadzieje ze jak najszybciej to naprawia
Moja koleżanka urodziła dzisiaj córeczkę Irenke !

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Co do euryrox to nic takiego nie słyszałam ale logika tej położnej może i jakaś w tym jest. Z tym ze to zupełnie inne hormony a nawet układy hormonalne wiec wpływ tarczycy na karmienie teoretycznie żaden. W prawdzie zaburzenia hormonalne jednego ukladu mogą wpływać na inne ale leki bierze się właśnie po to żeby to ustabilizować. Sama nie zauważyłam takiej właściwości. Znam dziewczyny które też brały takie dawki i bez problemu karmiła od dnia 0 a i takie które nic nie brały a miały jakieś tam trudności.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, co ja bym bez Was zrobiła...
Nie potrafie policzyć jak częste są te moje skurcze, bo brzuch mi się robi po prostu twardy i nie puszcza kilka min (mam tak od 25tc, stąd ta luteina do teraz), wezmę prysznic i się wycisze, oby pomogło. Ból jest ciągły niezależnie od tego czy brzuch twardy czy miękki.

Odnośnik do komentarza

Ja jakos nie wierzę w te informacje dotyczące euthyroxu/letroxu. A motywacja tego tym ze to ingerencja w gospodarkę hormonalna juz w ogóle mnie nie przekonuje, 2 moim przypadku śmiało mogę powiedzieć że ratuje mi życie i poprawia naturę która dała d....y. zainteresowany zaczęłam leczyć tarczyce byłam w mega kiepskim stanie, nie byłam w stanie normalnie funkcjonować. Ja mam po prodzie brać połowę dawki, 10 razy dopytywalam lekarza czy npewno malemu nic nie będzie....
Magda jakie Ty masz informacje na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny bo nie zdziwcie się, ale wasze dzieci przez pierwsze 4 miesięce będą miały podniesione wyniki tarczycy i jest to ok. W Polsce robią w pierwszym tygodniu życia ico przepłukałam to moje. Dopiero ordynator oddziału endokrynologii niemowląt w krk mnie uspokoił, że wszystko ok. I po 4miesiącach syn miał dobre wyniki. Dziś jeszcze będę rozmawiać o Klarze więc może ktoś będzie coś wiedział nt karmienia i leków

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Mama Julki i Pola, ja chyba tez to mam, od jakiegos tygodnia swedza mnie cale nogi i posladki, takie krostki tez mam, ale niewiele i tylko na lydkach. Smaruje grubo palmersem i troche pomaga, ale nie moge drapac Bo jak tylko dotkne to nie moge przestac :(
Miszka, moj hrabia podobnie, juz dwa tygodnie temu mial 2600-2800 a nogi wychodzily poza siatke centylowa i byly ponad 3 tygodnie "do przodu". My tez oboje jestesmy wysocy wiec niby to normalne, chociaz kto wie, moze to ten klimat i zimny chow ;)
Miila, ja tez uwazam, ze ciepla kapiel albo prysznic, herbatka, relaks i obserwowac. Trzymam kciuki, ze to tylko jakies przepowiadajace.
Marta 36t

Odnośnik do komentarza

Miila ciepła kąpiel, herbatka i dobra książka - ból jak przed okresem też już czuję od dobrych dwóch tygodni, a dzisiaj już mnie naprawdę bardzo mocno ściskało, ale nic z tego nie wynika. Myślę, że tak jak dziewczyny piszą, warto się rozluźnić.

Ja dzisiaj wreszcie skończyłam pakować torbę, przypomniało mi się, że obiecałam sobie jakiś czas temu, że w pierwszy wiosenny wtorek rodzę :D Tak bardzo chcę to już mieć za sobą, a z drugiej strony jak dzisiaj w nocy byłam już mocno przekonana, że rodzę, to jakoś nagle i trochę szkoda, że to już koniec ciąży i jednak trochę strach. I tak już wiele nie zostało, za 10 dni termin!

Odnośnik do komentarza

Vena jesli masz możliwość zapytania lekarza i nie bylby to problem to byłoby super : ) jak pisalam nie mam podstaw by ufac tej kobiecie, a dzis jak opowiadałam mezowi co mówiła i jak odpowiadala na pyrania to i on sie smial, bo nawet on na tyle zorientowany ze jakies brednie normalnie chyba z glebokiej komuny..
Co do mojego odstawiania euthyroxu to biore minimalna dawke i nie ma za bardzo z czego schodzic a przed ciaza nie mialam nigdy problemow z tarczyca, mam tylko utrzymac suplementacje jodem prxez 3 miesiace i zrobic bad kontrolne,by okreslic czy to byly zaburzenia ciążowe czy jednak cos jest na rzeczy...

Odnośnik do komentarza

miila prosze trzymaj sie tam. Wez prysznic i odpoczywaj.

Kuzynce nic nie mowilam, dzisiaj moj maz zapytal sie jakie sa jej plany i pow ze w srode juz znika. Jestem przeszczęśliwa!

Fotelik bede wymieniac, ewentualnie moze moja szwagierka go odkupi, bo oni jeszcze nie maja.

Czy ktoras z was bierze maglek b6? Czy mozna brac tego leku 2 tabl dziennie? Ja wczesniej bralam chelamag mama, ale wlasnie mi sie skończył, a ten maglek b6 ma chyba wieksza dawke magnezu, wiec nie wiem czy moge go stosowac 2x dziennie.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Miila mam nadzieję, że już troszkę lepiej i spokojnie przetrwasz noc. Niech się Jeremiś nie wygłupia, jeszcze ma czas.
Marta w takim razie podobne wzrostem i wagą będą te nasze chłopaczki. Ja to akurat średniego wzrostu jestem, ale mąż wysoki. Nie wiem na co ja liczyłam kupując małe ubranka;)
Anawee w życiu nie słyszałam lepszego wyjaśnienia ze sklepu! Zobacz jak się troszczą o Twoje samopoczucie:) No i gratuluję odzyskanego pokoju! Szybkie malowanko i tak jak któraś z dziewczyn napisała, przez święta akurat się wywietrzy.
Ataa fajna podusia, będzie pasowała do ogólnej koncepcji. Mi to jeszcze przydałby się jakiś kocyk, ale na tyle duży, że mógłby służyć za narzutkę na łóżeczko.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Ataa to odbyłam pół godziną rozmowę na temat leków na tarczycę i ich wpływu. Mają akurat badania rozpoczęte w trakcie i po 2 latach stwierdzają, że nie ma żadnego medycznie potwierdzonego wpływu na karmienie i branie leków. Zarówno jeśli chodzi o wpływ leku na samo dziecko, jak i na jakoś mleka, czy jego produkcję. Nawet się wpisałam do systemu badań i Klara będzie poddana badaniom przesiewowym w kierunku wszystkich chorób tarczycy i autoimmunologicznym.

Tak więc spokojnie należy brać leki zgodnie z zaleceniem lekarza.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miila a moze Jeremi stwierdził hmm taki mi mama fajny kącik przygotowała to ja juz wychodzę ;) zobaczę jak pod tym baldachimem sie śpi ;)
Anawee fajnie ze sie wyprowadza , przez swieta akurat sie wywietrzy po malowaniu ;)
Ataa śliczna podusia i ta szara i ta błękitna
Czy wam tez tak czasami w brzuchu jakby bulknie , jakby ktos coś przelykal ale tak pojedynczy dźwięk ?

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Vena super informacje z 1 ręki od lekarzy. Jak najbardziej brać leki. Nie ma to wpływu na maluchy a my jakoś przecież musimy żyć z tymi naszymi dolegliwościami i się leczyć ;)
Jak tak słucham jakie już duże wasze maluchy to już się doczekać nie mogę jutrzejszego usg. Mają mała wymierzyć i posprawdzac wszystko ;)
Zupełnie zapomniałam, nie pamiętam która z was podesłała mi inf. o miejscowości gdzie jeszcze obracają maluchy. Dzięki stokrotne;) ;) mąż zaraz wraca ze spotkania i pogadam z nim o tym myślę że spróbujemy. Bardzo bym chciała chociaż mam świadomość że czasem pomimo udanego obrotu maluch lubi wrócić do swojej ulubionej pozycji ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Miila przecież miałaś kochana zaczekac jeszcze parę dni?
Mi w określeniu czy skurcze są regularne pomogło zapisywanie na kartce czasu ich trwania i przerw pomiędzy.
Wtedy wszystko miałam czarno na białym i nie było wątpliwości. Może spróbuj tak samo?
Jak się czujesz teraz, lepiej trochę?

To już jakaś reguła,jak tylko się czymś zajmę tak ze nie mam czasu na forum to zaraz któraś rodzi albo przynajmniej się do tego przymierza....

A propos skurczy mam je tak często i nieraz tak silne ze juz nie zwracam na to uwagi. O,np.teraz mam taki ze..hm. ...
Mam nadzieje ze jak się zacznie to odejdą tez wody i się nie pomyle bo nie mogę sobie pozwolić ze względów logistycznych na fałszywy alarm...

Magda dzieki za wyjasnienie :*
Możliwe ze mały wkręcę się już w kanał,dziwne ze brzuch tak wysoko.
Był taki czas ze wręcz wisiał a teraz mogę sobie z niego pòłeczke zrobić ;)

Anawee świetna wiadomosc jeśli chodzi o lokatorke, jednak z rodziną to najlepiej na zdjęciu....
Trochę rozumiem sytuacje z własnego doświadczenia.
My też mieliśmy lokatora w sumie przez parę miesięcy,stary znajomy z PL. Nie zgodziłam się na jego powrót i ponowne zajęcie mojej pracowni a wlascieie pokoiku który był juz przeznaczony dla malego (byłam w 4 mies ciazy)
Na szczęście przed świętami znalazł prace w PL i odechciało mu sie życia na emigracji. A źle nie miał:dach,jedzenie i obsługę za friko bo nie mieliśmy serca brać od niego kasy....

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Ps Dla tych z was technologicznie zainteresowanych - ponoc sa darmowe aplikacje na telefon do liczenia czasu skurczy i miedzy nimi, polozna polecala zeby sobie sciagnac, ale oczywiscie nie zapisalam nazwy.
Jezu ja nie wiem co ten moj hrabia wyczynia, caly brzuch chodzi jak szalony. Jak spi to spi, ale jak ma momenty aktywnosci to mi sie wydaje, ze chce sie wydrzec z brzucha a ruchy czuje wszedzie, nawet tak dziwnie w pochwie a czasem i w odwloku. Moj maz czasem jest przerazony jak widzi ten falujacy brzuchol. Cos czuje, ze niezly bedzie z hrabiego gagatek.
Dobranoc dziewczyny
Marta 36t

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny Nie odzywalam sie szmat czasu ale jakos braklo weny, sily i zapalu Znalazlam tez troche zajec, ktore mnie zajely :)
Teraz pisze zeby sie pochwalic Moj synek urodzil sie 13 marca w 36 tygodniu Wazyl jedynie 2,355 i mierzyl 45 cm Zaczyna powoli odrabiac ale oczywiscie najpierw stracil wage do 2,140, a obecnie wrocil do wagi z porodu Jest z nim troche zabawy bo lezy w szpitalu i co trzy godziny dojezdzam zeby go nakarmic naszczescie nocami pielegniarki robia to za mnie Nieznaczy to ze mozna sie wyspac.... Laktator obecnie ratuje mi cycki od eksplozji
Jasiek naszczescie nie jest na nic chory a jedynie malutki Co prawda dostal porcje naswietlania przez zoltaczke ale juz sie cofnela
Teraz cos o porodzie Dla tych ktore jeszcze nie rodzily to pisze spoko da sie przezyc :) dzsiaj gozej wspominam bolacego zeba SERIO Nie wiem jak mierza skurcze w polsce ale tu skala byla od 0 do 100 Ja przy 40 poprosilam o epidural bo juz bylo bolaco, a rozwarcie postepowalo dosc szybko Zadne tam 1 cm na godzine Mi sie z 2 w godz zrobilo 5 No i tak... epidural bylby zajebisty gdyby dzialal na obie strony, a mi tylko na lewa poszlo wiec moja prawa strona macicy dala mi popalic Podobno porod trwal kolo 30 min ale jak dla mnie max 10 Teraz tylko ciagna mnie szfy z naciecia i to jest uciazliwe najbardziej ze wszystkiego
Mam nadzieje ze u was jednak jest troche spokojniej i wy ciagle czekacie na swoje bombelki :) Odezwe sie jeszcze jak tylko bede przytomna :D

Odnośnik do komentarza

Agabalbina to ja się nie dziwię ze cie nue było ;) ;) ;) gratulujemy serdecznie kochana. Super ze masz pokarm i możesz dawać małemu co najlepsze ;) jak tylko przyjedzie do domku to sam przejmie rolę laktatora ;) napewno szybko podrosnie i będziecie juz razem.
Tak dla dziewczyn które myślą o znieczuleniu. Żeby nie znieczulilo tylko jednej strony jak u koleżanki bardzo ważne jest żeby przez ok 10 min po podaniu znieczulenia leżeć równo na plecach, warto podnieść na chwilkę pupę do góry i położyć równo ( żeby nic nie było pod pośladami i wyprostować nogi nie zakładając jedna na droga). Ciężko się podobno tak leży równo na plecach szczególnie jak są skurcze ale warto wytrzymać te ok 3 skurczy zanim zacznie działać żeby dobrze złapało.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

agabalbina no to gratulacje, ale szkoda ze tak zniknelas. Dobrze, ze tak wszystko fajnie odbierasz, przezywasz;-)) a jakie rokowania na wyjscie? Tak mniej wiecej mowia kiedy moze przybrac do "dobrej" wagi?, bo wyobrazam sobie ze dojazdu to zbyt komfortowe nie sa. No i kolejna kwietnioweczka rodzaca w marcu:)))
anawee ooo nie moze byc? Lepiej pozno niz wcale. A z tym malowaniem, Wielki Piatek ale nie zapominaj ze w sb niektore zaklady pracuja normalnie. Jakbys wolala malarza to pewnie i w pt by przyszedl, choc u nas to ciotki klotki by swoje gadaly. Moja tesciowa tak przezywala ze my pierzemy w ndz a ona spowiedz wszystko i tez pierze nagle,bo tak to jest jak czlowiek pracuje lub sa male dzieci. Ja czesto ndz wykorzystuje bo maz caly dzien w domu inawet na dworze nie robi to ja na spokojnie wndz oczywiscie nie zawsze.
Miila do osmej niedaleko moze juz spisz spokojnie;))

A mi Mały porzestal gmyrac tam na dole, leze w lozku od 20 i brzuch nie jest taki ciezki wiec odpoczelam, pewnie jutro znowu bedzie mi niekonfortowo ale poki Maluszek spi to moj brzuch jakby nie istnial. Mi tez brzuch faluje ale my sie smiejemy choc teraz to oznacza tylko siusiu.

Co do lekarstw dlatego ja slucham swojego lekarza, bo co czlowiek to opinia a skoro lekarz prowadzi to oddaje mu odpowiedzialnosc za swoje dziecko, bo z jakiegos powodu go wybralam.
Ataatez Wam raz jedna polozna gada raz druga i zglupiec mozna. Tak samo w szpitalu jedna przyszla mi ubrala dziecku skarpetki nakryla kocem itd a za chwile obchod i lekarz pediatra porozbieral bo zagrzeje dziecko. Glowa mała. Hehe.

Gorzej jak na patronaz dadza Ci ta straszaca i wtedy dopiero sama nie bedziesz wiedziala czy jej zaufac czy nie.
Szczerze ja pytalam nieraz pediatry o cos jej maz jeszcze co innego wiec siegam 3 opinii lekarza z ktorym pracuje mama. Masakra. No coz ja nie mam mozliwosci innej przychodni tzn lepszej. Akurat jak cos sie dzialo to szlam prywatnie lub szpital ostatecznie izba przyjec dzieci jak mialam watpliwosci. Nie sztuka wykupic pol apteki.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...