Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarna23789

Miszka ja kompetentna w tej sprawie nie jestem, ale sama planowałam przy skurczach częstszych niż co 5 minut zebrać się do szpitala, który mam 3 minuty drogi piechotą...
Więc też posłucham rady w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Witajcie piekne,
Heltinne, jestem pod wrazaniem, piekny ten rozek, Ty to masz dar. A kolezanka sie zupelnie nie przejmuj, nawet jesli czuje, ze ja wczesniej zawiodlas to powinna z Toba porozmawiac a nie teraz odplacac sie jak jakis gowniarz. Wozek jest ladny, bierz go i problem z glowy.
Magda, trzymam kciuki, ze kuzynce sie troche ustabilizuje pod czaszka i nie bedzie robila bezsensownych problemow.
Nat, przesylam irlandzkie, szczesliwe mentalne koniczynki, taka ta koncowka ciazy bardziej hormonalna u wiekszosci, trzymaj sie.
Miszka, u nas mowila polozna, ze w zaleznosci jak daleko sie mieszka od szpitala i jaka jest pora dnia (korki) trzeba planowac wiec jesli dystans jest min 30 minut lub moga byc korki to lepiej wyruszac jak skurcze sa co 10 min.
Ataa, nie mam olejku z wiesiolka ani slodkich migdalow, czy moge uzyc oleju kokosowego?
Ufff a u mnie dzis wolne, pogoda ladna, szykuje torbe do szpitala, pierwsze pranie prawie wyschlo, zaraz wstawiam drugie. Umylam wozek, komody, 3 okna i lozeczko.
Posprzatalam kuchnie a teraz usiadlam i hrabia tanczy mi w brzuchu. Zaraz wyskocze na szybki spacer w parku zeby sie dotlenic i zlapac troche slonca. Potem obiad i wieczorem juz relaks i nicnierobienie.
W niedziele jedziemy odwiedzic tescia po operacji i troche sie cykam bo to 2 godziny w jedna strone a z moimi plecami nie moge siedziec zbyt dlugo w jednej pozycji... no nic, bedziemy musieli robic postoje.
Dobra lece bo sie rozpisalam jak jakis szaleniec, do pozniej dziewczyny, milego.
Marta 35t3d

Odnośnik do komentarza

Miszka wczoraj kolezanka mi mowila ze ruszyła so szpitala jak miala skurcze co 3min, i to bylo wystarczajaco, urodzila po 2h a wg lekarza moglo to potrwac jeszcze dłużej, i u mnie polozna mowila ze czasami jak sie ma skurcze juz co 5 min to jeszcze za wczesnie.
Angi7 kciuki sa :D
Vena taka mala inspiracja moze dlaCiebie.. moj maz kupil takiego batmana dla Robercika, pluszowe jajo takie z pelerynka :D

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_45298.jpg

Odnośnik do komentarza

Klamka zapadła. CC mam w poniedzialek 21.03 o godz. 10.15!

Nie chce tak wczesnie bo to z okresu bedzie 36tc+1. Ale sie uparli ze licza z usg, a wtedy 37tc+1, wedlug obowiazujacych procedur i zaleceń. Nie ma znaczenia waga dziecka. A ja mam taki stres że ona tydzien temu miala dopiero 2400gr. Do poniedzialku pewnie dobije do max. 2700. A gdzie bład pomiaru...Mam nadzieje ze bedzie jednak wieksza niz usg pokazuje, a nie w drugą stronę.......

Kurcze mam stracha o tą moją Kruszynkę...

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry usgxaxwyczaj zaniza masę. Badz dobrej mysli, najwazniejsze by miala przekroczone 2,5kg, poza tym jest po sterydach wiec bankowo bedzie dobrze, widac ze lekarze tam wszystkiego pilnuja i pochopnie nie postępują. To nie byla decyzja jednego lekarza tylko konsylium, a na pewno do poniedzialku jeszcze będą Cie badali by sie upewnić, musisz im zaufać, wiecej wiary! A Zuzia juz pokazalaze jest silna i dzielna, a i Ty szybciej wrocisz do formy i do Adasia :)

Odnośnik do komentarza

Cudna pogoda, więc wybrałam się do biblioteki (15 min drogi), o ja to się wyprawa okazała.. masakra ponad godzinę mi zajęło dojście i powrót.
I chyba przesadziłam, bo zajrzałam na chwilę do ogródka i znowu godz uciekła zanim z niego wyszłam.. nie mogłam już patrzeć na te pousychane badyle i musiałam chociaż część wypielęgnować.. i teraz kręgosłup i brzuch się na mnie chyba obraziły.. /;
heltinne - rożek wow! i to jeszcze patchworkowy, delikatne kolory [;
Koty, jeden jest zazdrośnikiem i się obawiam właśnie jego reakcji, ale jestem pozytywnie nastawiona..
I ja nie wiem co one dziś za dzień mają, wzięły mi wodę na robótkę, muliny wylały, a chciałam przy dziennym sobie jeszcze pohaftować, a tu dupa!
Vena - ale też chcesz na drutach/szydełku?
secondary - ściskam! bądź spokojnej myśli, lekarze na pewno wszystko wzięli pod uwagę!

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie piękne kwietniowe mamusie ☺ śledzę Was od paru miesięcy i chciałabym dołączyć. Wsparcie jest niezbędne w naszym pięknym stanie. Wg usg termin SN 16.04.2016 r. Na piątkowej wizycie mój synuś ważył 2890, szyjka zaczyna się skracac, Pani dr kazała już odstawić wszelkie witaminy żeby maluszek zbyt dużo urosl. Ciekawa jestem kiedy wyjdzie, już coraz ciężej z Poruszaniem boli mnie W krzyżu przy każdym kroku więc chodzę jak kaczka☺
Któraś z Was pytała o masaż krocza, moja położna poleciła mi olejek z Weleda do masażu miejsc intymnych, Wczoraj go otrzymałam i mm zamiar systematycznie masować, po pierwszym razie stwierdzam, iż nie jest to przyjemne Przeżycie. Jeżeli chcecie wkleję instrukcję masażu z opakowania.
Pozdrawiam
Poniżej moje +10kg szczęścia ☺

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_45299.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Uwielbiam pastelowe kolory ale czy nadają sie dł chłopca ? No i czy w 20 metrowym pokoju nie bedzie zbyt mdło ? Tak myśle czy te naklejki na ścianę, jak sie je odkleja to bezpiecznie czy razem z regipsem pójdą ?

Dziękuje za drzewo, jest piękne !

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za wszystkie komplementy, to bardzo miłe :) Dla mojego męża szczyt możliwości to :"no, fajne" ;)
Uwielbiam szyć dla dzieci,można zaszaleć. Jeden z argumentów męża,które użył,aby przekonać mnie do 3.dziecka: będziesz mogła szyć dla maluszka. Łobuz,no...
Jeszcze pół roku temu nie chwycilabym kawałka materiału w lewą rękę,teraz potrafie trzymac 3 palcami wiec skoro coś juz wychodzi na stawiam się,że będzie coraz lepiej :)
unatujak dobrze ze u mnie w ogródku leży jeszcze śnieg. Inaczej dostała bym szału. ..
Secondtry Twoja Kruszynka to już duża dzielna dziewczynka,poradzi sobie napewno:) Nie martw sie,pomysl o tym ze juz za parę dni będziesz mogła ja zobaczyć i przytulic!

Miszka nie czekałabym tak długo ze skurczami. Co innego gdyby szpital był dłużej. To ryzyko dla dziecka. Ja jadę wcześniej na 100% Mam 40 km.

kingullek to jak długo już tam żyjecie? Mnie nikt nie zmusiłby do mieszkania na północy,tak chyba mogą tylko tubylcy,wszyscy inni prędzej czy później wpadną w depresję. ..
Co do urzędów. . papierów itd... Cóż....
Mąż ma działalność,ja wkrótce po macierzyńskim tez bo nie wrócę juz do pracy w Oslo. To nasza codzienność.
A jeśli chodzi o życie w mieście,na dłuższą metę nie dla mnie ale dobrze ze nie jest zbyt daleko,no i klimat inny niż na północy. 3 lata mieszkania w Oslo,3 dojeżdżają tam do pracy...trochę miałam już dość. Ale to wszystko zależy co się lubi,jakie ma się potrzeby itd.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Paulina jaki sliczny ten Twoj Synio, do schrupania!;)
A Ty glowa do gory Kochana, pierwsze dni łatwe nie są, tym bardziej ze hormony buzują, cialo jeszcze nie do konca "nasze". Trudno jest zlapać dystans do wszystkiego co nowe i zwiazane z dzieckiem. Ale z dnia na dzien bedzie lepiej, spokojniej, wiecej mleka, weselej, zaraz przyjedzie mama do wsparcia. Sciskam i trzymaj sie mocniutko!

Dziewczyny niedawno marzylam zeby dotrwac do 34tc... A za 3 dni rodze i bedzie 36tc. MUSI BYC DOBRZE! Nie ma innej opcji, poprostu nie ma!
Musze wytrzymac jeszcze ciut ciut i mysleć, że szklanka jest do połowy pełna, a nie pusta. Sama sobie coaching robie:) Mam dobrych lekarzy, super szpital, neonatolodzy tu tez super. Podtuczę Zuzankę szybko i wracamy do domu, do chlopaków i normalnego życia. A ciąż i rzygom mówimy papa!

I tak sobie powtarzam;)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry nie denerwuj się Kochana, na pewno dobrze to sobie powyliczali i nie zrobią nic co by mogło zaszkodzić :* ALE.. to już! nie mogę uwierzyć jak ten czas leci. Pewnie z Flawią tam razem będziecie przez to przechodzić, ona jutro :))

Magda1010 mi się wydaje, że jak najbardziej pastele mogą być również dla chłopca, ja uznałam, że od początku chcę by się otaczał pięknymi przedmiotami i kolorystyką, wydaje mi się, że w ten sposób mogę też na nim wypracować poczucie gustu i estetyki - choć może się łudzę :)
Naklejki wg mnie nie zejdą z tynkiem, nie robiłam testu, ale wydaje mi się, że luz :)

Odnośnik do komentarza

Dwaserca cześć, cześć. śliczny, nieduży brzuszek, mam podobny :D u mnie też już prawie +10kg, ciężko mi się patrzy na wagę, no ale cóż... :D

heltinne przyjechaliśmy we wrześniu 2014 i tak tu sobie siedzimy. ja też po macierzyńskim nie wracam już tu do pracy, nie bardzo mam do czego.. a chłopak ma umowę tylko do końca sierpnia, dlatego chcemy się przenieść gdzieś gdzie jest więcej możliwości, bo tu ciągle się stresujemy tą pracą... poza tym, trzy sklepy na krzyż to nie dla mnie. :D serio, ta północ to tylko dla "tubylców", ciemno, zimno, nic im się nie chce...

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Cześć kwietnioweczko- marcoweczki:)
Heltinne jesteś niesamowita z tym szyciem. Wózek dla mnie b a rzo ładny wiec bym się nie zastanawiała nawet.
Secondtry. .. zaufaj lekarzom i ciesz się ze zaplanowane i pod obserwacja, powiem co ze ci trochę zazdroszczę. ..
witajcie nowe dziewczyny!
Ja dziś byłam na badaniach krwi, zawiodłam gbs a do lab i wrociwszy zadzwoniłam fo lekarza mojego prosić o przyspieszenie wizyty. .. bo tak mnie boli krocze ze nie wytrzymuje, niech skontroluje czy taka moja natura czy coś się dzieje. .. Ani chwili wytchnienia bez bólu i dretwieje nogi. .. dlatego wybaczcie mi ale ja z radością bym przyjęła propozycje cc nawet i dziś. ..maly w końcu po sterydach a ja jestem tak dziwnie zmuslona tym przewlekłym bólem ze nie potrafię się już cieszyć ta ciąża, hak ktoś się pyta co s Lucjan to uderza w płacz niestety ..tajze lekarz przyjmie mnie jutro wieczorem bo do środy bym już chyba nie wytrzymała w niepewności. .. tak sobie czytam o tym masażu krocza ... ja chyba sobie daruje skoro jeszcze to ma mnie boleć. ..

Odnośnik do komentarza

Marta, Czarna, Ataa, Heltinne dziękuję za wasze odpowiedzi! Problem w tym, że NIE MOGĘ jechać sama do szpitala, położna (jedna z tych, które opiekowały się mną podczas ciąży) na mój telefon przyjeżdża do domu, bada mnie i decyduje kiedy jedziemy. I to ona + położna "szpitalna" odbierają poród w szpitalu, który jakby wynajmuje nam pokój. Dopiero jak coś jest nie tak, przychodzi lekarz. Równie dobrze to może odbyć się w domu, do szpitala jedziemy, bo taki jest mój wybór. Ale cóż, pozostaje mi zaufać tej położnej, skoro i tak nie mam wyjścia;) Taki późny wyjazd gwarantuje za to, że nie będę leżeć w szpitalu bez akcji porodowej.
Miila, moja ściana okazała się trudniejsza niż myślałam, wszelkie szarości wyglądają na niej jak błękity. Wybór padł na złoto i złamaną biel, także trafiłaś z propozycją;) Co do gustu u maluszka - kochana, no daj nam Boże, ale nie łudzę się zbytnio - mam znajomych, ich córeczka zawsze tak stylowo ubrana, a odkąd poszła do szkoły upiera się np. na różowe adidaski z Barbie, bo inne dziewczynki mają, więc jej mama zamyka oczy i jej ubiera;) Najważniejsze żeby dziecko było szczęśliwe.
Flawia trzymam kciuki za jutro!
Secondtry relaksuj się przez weekend, bo to Twój ostatni w dwupaczku:)
Nowe mamy witajcie!

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Secondtry pozostaje Ci tylko zaufać lekarzom … chyba nie masz dużego pola do dyskusji z nimi … wagą to nie jedyny wyznacznik rozwoju dziecka, Zuzia generalnie może być drobna…

Unatu chyba szydełko tym razem, bo Batman ma więcej detali chyba będzie mi łatwiej bawełnianą nicią go zrobić.
Ktoś się pytał, króliczyca jest że wzoru na druty.

Melly po weekendzie poważnie przeanalizuję spacer na moja górę za domem w celu przyspieszenia akcji … choć mój mąż straszy że się tylko zmęczę z moim szczęściem, a akcji nie będzie ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miszka83 super! a postawiłaś na kropki, kropelki czy gwiazdki? :) czekam na fote jak ponaklejasz :)
A z tym gustem - wiem... w rodzinie robią tak, że kupują np. majtusie z Elzą i mała zadowolona, ale inne ciuchy normalne, jakiś kompromis :)

Odnośnik do komentarza

Miila kropki:) Zdjęcie chciałam już dzisiaj zrobić z tymi próbkami, no ale nie da się za nic w świecie, nawet w piękny, słoneczny dzień moja ściana na zdjęciu z brzydkoróżowej robi się brudnobeżowa. A jak będziesz naklejać swoje? Myślałam żeby jakoś tak nieregularnie... A z tymi majtkami z Elzą super pomysł;) Dla mnie najgorsze są te takie autka z bajki dla chłopców:P

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Miila, Miszka autka to dla mnie pikuś, gorzej z ideą super bohaterów akcji … mój mały od półtora roku szaleje za nimi, ale dopiero teraz dostanie pierwszą rzecz tę przytulankę, bo już rozumie że te bójki są na niby iw rzeczywistości ludzie mogą odnieść poważne urazy …

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...