Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marty leb obdarty

Czesc dziewczyny, dzieki za wszystkie sugestie i pomysly, ja wrocilam z Polski gdzie bylo bardzo fajnie i rodzinnie. Niestety oprocz prezentow dostalam tez okrutny, meczacy suchy kaszel, przez ktory nie moge spac w nocy. Do tego sie przeciazylam i od wczoraj nie moge sie ruszac, kosc ogonowa jakby skopana i nie moge nawet odwrocic sie z boku na bok, dodatkowo boli przy kaszlu. Siedze na pilce, leze na boku, rozgrzewam plecy, ale nic nie pomaga. Czy ktoras z was ma jakies pomysly?
Bylam na badaniu u mojej gin w Polsce, szyjka ok, dzieciaczek tez, w 24tym tygodniu wazy juz 825 gram! Wielkolud.
Kupilam kilka body i pajacow a siorka pozwolila mi wybrac sporo ciuchow po jej synku, takze tak jak nie malam nic tak teraz mam mnostwo rzeczy.
U mnie Sylwester bedzie lezacy, ale wam zycze super zabawy no i wszystkiego naj w Nowym Roku dla was i dzieciaczkow.
Marta (24t3d)

Odnośnik do komentarza

miila niestety po porodzie nie jest za rozowo. Miesiączka przy połogu to pikuś. Ale ja ostro krawilam tydzień potem było coraz mniej ze zwykle podpaski dawały rade.

marta na suchy kaszel to i halach z soli fizjologicznej i syrop z cebuli.

Zglupialam. Te podkłady poporodowe to wkładki pieluchowe bella lub np takie profilowane hatrmanna czy chodzi wam o coś dodatkowego pod pupe typu ala cerata jako dodatkowe zabezpieczenie ?

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Miila mnie tez przeraza bardziej to co po porodzie. Bolu sie nie boje. Miesiaczki mam obfite i bolesne, zawsze jade na nospie i apapie lub ibuprofemie po kilka tabsow dziennie, silniejsze leki mnie otepiaja, i nie jestem w stanie pracowac wiec nie moge ich brac. Brzydzi mnie krew, okrutnie brzydzi. Czesto zmieniam podpaski, srednio 8 dziennie mi schodzi. I jak pomysle o krwawieniu po porodzie to mi slabo. Kolezanka polecala mi podklady firmy canpol. Te belli podobno sa slabe. Moja mama tylko powiedziala ze nie warto brac nospe bo wtedy szybcidj sie konczy ten syf.. no i podobno boli jak okres.. jesli to bedzie taki bol faktycznie i nie bede mogla brac lekow bo bede karmic to wigole nie widze tego ze bede w stanie wstac z lozka a co dopiero zajac sie dzieckiem... przeraza mnie to...

Odnośnik do komentarza

W sklepie byla cala masa ludzi, nie przypiminam sobie byn kiedykolwiek stala w tak dlugiej kolejce do kasy. Wszyscy spieszyli sie by zdarzyc z zakupami przed impreza, dla mnie Sylwester to zadna okazja do swietowania. Widze jednak ze na forum jestem wyjatkiem, zagladam ciagle a tu co raz wieksza cisza.. Wszystkim imprezujacym milej i udanej zabawy, no i samych radisnych chwil w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza

Ataa z porodem wyluzuj. Mam myślę średnio ustawiony próg bólu i po CC od razu zamowałam się dzieckiem. Przeciwbólowo miałam ibuprofen 600mg i jakiś z silnych, który mogłam brać przy karmieniu. Brałam tylko ibuprofen, bo nic mocniejszego nie trzeba było. No a krew … cóż trzeba zacisnąć zęby, ale ja wolę to niż ciążę. W ciąży z każdym tygodniem jest gorzej, a po porodzie z każdym lepiej ;)

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Dziewczyny! Spełnienia wszystkich marzeń, spokojnych i łatwych porodów :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

malaga wiem, że wyprzedaże kuszą, ale nie obkupuj się na jesień, bo całą okazję szlag trafi, jeśli dziecko nie założy ubrania bo wyrośnie. Zwykle mam 3-4 komplety ubrań na kolejny rozmiar i dokupuję w miarę potrzeb, bo różnie wyrastają: czasem maja góry już rozmiar większe, a spodnie mniejsze … z bieżących mam zwykle 5-6 zmian plus rzeczy na konkretą porę roku, czyli jakieś szorty, swetry, exrta ciepłe rzeczy lub na upały…
Ubrań na początek 56-62 mam 8-10zmian (zmiana to u mnie zastaw góra-dół)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Secondtry i wszystkim dziewczyna z trudnymi ciążami zeby ten rok byl dla nas łaskawy zeby nasze maluszki urodzily se w bezpiecznych terminach. Niech czas szybko płynie, a dzieciatka rosna.
Secondtry moja Pani doktor mnie pocieszala ze przyjde do niej 12 potem 26 i to juz koniec stycznia, ale ja wiem ze dni beda dlugie pelne nerwow i placzu....caluje i przytulam

Odnośnik do komentarza

witam sylwestrowo, my wybieramy sie do znajomych z tego samego bloku, wiec będzie spokojnie i blisko.

Jejku dziewczyny Wasze doświadczenie i wiedza... jestem zielona.

Może w wolnym czasie wyjaśni któraś nam pierworódkom jak wygląda to wszystko PO porodzie. Tzn rodzę, wracam na sale poporodowa i co dalej? jak długo jest sie w szpitalu zakładając ze wszystko jest ok? kiedy mozna zakładać te specjalne gacie aby brzuch był lepszy?kiedyś myślałam ze po połogu, bratowa mówiła mi ze położna kazała jej juz następnego dnia po porodzie pas założyć. W co trzeba zaopatrzyć sie, aby działać w kierunku wchłaniania się macicy brzucha? co sie robi?jakie działania pomagają zrzucić wage po porodzie?

dostałam paczkę ze smyka, Piękne słodkie;) prawie wszystko tam jest na lato z mojego zamówienia. próbuje dodać fotki ale błąd zawsze mi wyskakuje.

czy któraś z Was odczuwa taki ból na dole jak na okres? ja w nocy miałam dość mocno. bez krwawienia ale jakbym miała zaraz okres mięć. juz miałam rano dzwonić do lekarza ale minęło. moze tak odczuwam powiększająca sie macice?

Wszystkiego dobrego!!!

Odnośnik do komentarza

Secondtry trzymaj sie dzielnie, oby czas do kwietnia szybciutko Ci minął i bezpiecznie. Tobie oraz wszystkim dziewczynom z problemami i trudnosciami.

Jesli chodzi o ubranka to zadzwinilam do mamy mowiac o dresikach, a ona ze tez kupila pare fajnych rzeczy a tak prosilam, by juz wylozowala :) dobrze ze chociaż same ladniutkie rzeczy wybiera :)
Vena skoro mowisz ze mozna wytrzymac to tego sie trzymam, ale krew... trzeba bedzie zacisnac zeby.. ile to oczyszczanie macicy trwa? Tydzien czy dluzej?

Odnośnik do komentarza

Dacie rade. Teraz są takie gadżety na rynku po połogu ze ten czas nie jest wcale taki straszny. Pomyślcie sobie jak miały nasze matki....podpaski to była wata w siatce. A połog od wieków taki sam......
Macica obkurcza się od razu bo dają oksytocyne ale najbardziej jak dziecko ssie pierś. ....to obkurczanie jest dość nieprzyjemne.....

takaona wszystko zależy od tego jaka będzie kondycja Twoja i dziecka po porodzie. Jak wszystko ok to 3 doby i do domu. Przy SN masz dziecko od razu przy sobie a po cc dostaje się dopiero jak Cię spionizują po paru godzinach bo musi znieczulenie zejść. Dobrą opcją w moim przypadku było wykupienie indywidualnej opieki pielęgniarki nad dzieckiem....szczególnie w nocy .....żeby można było odpocząć i się zregenerować. Jak będzie taka możliwość w Twoim szpitalu to polecam.

A ja siedzę w domu sama z dzieckiem. ....męża wezwali do pracy......cholera jasna!!!! Jestem tak wkurzona ze zaraz zrobię awanturę sąsiadowi ze za głośno mi puszcza muzykę w sylwestra;) Chociaż nie wiem czy bym wytrzymała do północy bo zazwyczaj o 22 to już śpię kamiennym snem.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

U mnie w szpitalu zabronili nosic te majtki siateczkowe ze, lekarz wpada masz miec krocze wietrzone hehe ale powiem Wam ze dawalam rade bez majtek co chwila bralam prysznic. Uzywalam podkladow bella i nie narzekalam a i tak czesto sie zmienia a pod pupe podklad jeszcze takie co dla dzieci w rossmannie a dziecko normalnie na poscieli przebieralam.
Co do miesiaczek po porodzie to karmiace piersia moga nie miec przez jakis czas. Ja mialam okres w 2013 jak zaszlam z corka, przez 10mies karmienia nie mialm, takzr przez 2 lata mialam raz okres i wtedy zaszlam w 2 ciaze. Oczywiscie brak okresu nie oznacza, ze nie mozna zajsc w ciaze.
Ja w domu z mezem tesciowa itd. Nie mam ochoty ciagac sie z dzieckiem po ludziach, wczoraj spalismy u mamy to teraz juz wole wszystko miec pod reka. Ten Sylwester najspokojniejszy ze wszystkich.
Vena ja tam piore wszystko przed 1 uzyciem. Sobie tez. Nie wiem jak widze kto przymierza czasem ubrania w sklepach to wole prac.
A dzieciom tez lubie swieze rzeczy. Rożek ja piore z 2 razy przed uzyciem bo lepszy jest sprany, te szpitalne sa super bo juz tyle prane.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny w Nowym Roku życzę Wam spełnienia marzeń , zdrówka, szczęścia szybkich,bezbolesnych powodów i ślicznych zdrowych bobasków.

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Melly o ile nie kupuję czegoś z drugiej ręki nie piorę ani sobie, ani dzieciom. Szkoda mi czasu, proszku, tym bardziej, że ubrania dla niemowląt nikt nie przymierza, a przychodzą w worku… to kwestia pewnie podejścia, mi nie przeszkadza mało obrzydliwa jestem pod tym względem ;)

Takaona w wolnej chwili coś napisze z pamiętnika połogowego, teraz lecę do kuchni bo impreza u nas :)

Miłych zabaw sylwestrowych!!!!

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, szczęśliwości w tym nowym roku! to w nim na świat przyjdą nasze maluchy, mam ogromne wrażenie, że to już niedługo, a czas szybciutko nam zleci :)

Takaona ja też pierworódka i też jestem zielona w temacie połogu i tego jak to będzie wyglądać..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...