Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

KarolinaS, Milla a gdzie kładziecie swoje maluchy? Ja zazwyczaj kladlam na lozku i Mala wyla. A wczorsj sprobowalam na kocu na podlodze i bylo duzo lepiej. Nawet ksiazeczke udalo sie obejrzec :)

Polozna tez sprawdzała trzymanie glowki poprzez pociągnięcie za raczki, gdy Aniela lezala na plecach.

U mnie slaba noc. Zarówno Aniela jak i ja niewyspane :/ zmartwilam sie ze malo przybiera i w nocy probowalam podawac tez drugiego cysia... no ale nie idzie. Zje z jednego i basta. A jak chce podac drugiego to ryk.

No ale juz dzisiaj sobie wytluumaczylam ze nie ma co sie nakrecac ;-)

mo Ale przez to dzisiaj senna i marudna jest. Teraz przysypia przy cycu co jej sie baaaaardzo rzadko zdarza.
Moze rzeczywiście to pogoda...

Melly a probowalas "oswoic" sobie te wies? Sama piszesz ze to sie raczej nie zmieni, tak wiec moze warto zaczac szukac swoich miejsc, osob, rytualow? No wiesz,,, szukac tych dobrych stron :)

Miila a jaki masz tel? Juz wczesniej sie zsstanawialam bo b. Fajna jakosc zdjec :D no i modele tez piekni :)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Ewee na naszym łóżku lub kanapie, spróbuję na podłodze, kupiliśmy taką piankową matę skip hopa, może to rozwiązanie.

Co do tel. ja mam od kilku dni dopiero Samsunga S6 (ale aparat jak dla mnie jest aż za dobry, bo baaardzo wyostrza wszelkie faktury, detale itp.), widać niemal każdy włosek na twarzy. Mąż ma Nexusa 5x i nim głównie robiliśmy jak dotąd. Oprócz tego Nikon D90 + szkoło 50mm (1.8f).

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Ja też zazwyczaj na naszym łóżku kładłam. Wydaje mi się, że fajnie główkę unosi jak leży na brzuszku. Ale nie wiem jak to by wyglądało jak złapałoby się go na rączki. Nawet nie wiedziałam, że badają to w ten sposób...

Odnośnik do komentarza

kurczę, też się zaczęłam martwić, skoro trzymanie głowy w pionie na rękach to nie to samo.. muszę małą częściej kłaść jak ma dobry humor ;)

anawee wydaje mi się, że skoki mogą się objawiać i w ten sposób, czytałam, że właśnie niektóre dzieci zamiast być marudne, płakać itd. są nad wyraz spokojne i dużo śpią. u nas też dzisiaj dzień śpiocha, mała śpi na brzuszku już 3 godzinę, wgl śpi dzisiaj cały czas z przerwami na jedzenie i zmianę pieluchy :D

ehh opogoda u nas od 3 dni okropna! leje, wieje jak cholera, sama bałabym się nos z domu wystawić, a co dopiero dziecko zabierać... trzeba przeczekać :C
antykoncepcja wcześniej byłam nastawiona na tabletki, te jednoskładnikowe, które można brać przy kp, bo w sumie to była jedyna opcja, która przyszła mi do głowy. teraz myślę, że bardziej wolałabym wkładkę, głównie dlatego, że nie trzeba pamiętać o braniu tabletek co mi się zdarzało ;), ale tak siedzę i czytam różne opinie nt wkładek i robi mi się tylko mętlik w głowie, jedni polecają, inni nie :(

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Ewee spróbowałam na podłodze i rzeczywiście ciut lepiej, zaczął płakać dopiero po 5 minutach;P Ale niestety jedyne co udało nam się osiągnąć, to obślinienie kocyka. Postanowiłam kłaść go od dzisiaj choćby nie wiem co, bo czuję się winna tego zaniedbania. Tylko wiecie, 10 minut leżał, a potem pół godziny nosiłam żeby się uspokoił:/ A jak wasze maluchy układają rączki leżąc na brzuszku? Bo mój to jakoś je tak na boki rozwala, niemal wzdłuż ciała, więc mu je układam ugiete w stronę głowy, bo chyba tak powinno być?

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Marta, się wciągną się, sutki tzn :D Nie bój ;)

Znów się zgodzę z Bbbb, nie przykładajcie sztancy do wszystkich niemowlaków jednej i tej samej.Każde dziecko rozwija się w swoim tempie i mogą być odstępstwa kilkutygodniowe.
Doczytałam w końcu, że faktycznie dziewczynki są lżejsze w ogólnej skali i to nawet odbiegają kilogramem od chłopców w tym samym okresie rozwoju.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Cześć kochane! Właśnie wróciliśmy ze szczepienia i od lekarza. To była szczepionka doustne, na rotawirusy. Nawet smaczna,cos ala syrop, pielęgniarka dala mi do spróbowania :) Niuniek zwazony, zmierzony, zbadany. Przybral 1940 g licząc od wagi najniższej czyli 3410g przy wypisie, jest o 6.5cm dłuższy. Usłyszałam ze wszystko jak najbardziej ok, pięknie się rozwija i taki już duży ;) Marcel z rozbrajaja cym uśmiechem obsikal pielęgniarkę podczas ważenia, na ścianę i kompa tez poszła fontanna.Lobuziak,no ;P
Podobno nie on pierwszy, hehe

Jakoś tak chyba przez przypadek się wyzalilam, dziękuję za przytulaski :*

Dzis minęłam się z grupka mamusiek spacerowiczek, jedna odwzajemnila uśmiech i nawet powiedziala hei...
Ja tez tak chce... :÷/

GroszekNo to Ty pytałaś o maszynę? W Coop są (foto),jakby co, za 699.
Zapomniałam odp.ze mi bateria tez trzyma jakieś pół godz na podglądzie. Dlatego włączam tylko wtedy gdy chce looknac na malego
Kupiłam dzisiaj cotton balls w Nille :),chciałam robić sama ale skoro takie tanie....

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48721.jpg

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Malaga super! Mój to leży i ani drgnie.
Nat w tutejszej a la książeczce zdrowia są osobne siatki centylowe dla chłopców i dziewczynek.
Heltinne też nie mam z kim pospacerować, przydałoby się czasem towarzystwo.

Podnoszenie główki. Ja tam w paranoję z tym nie popadam, mam po prostu wyrzuty, bo nie kładłam go na brzuszek.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

http://siatkicentylowe.edziecko.pl/

Niuniek taaaki duży juz jest, niedługo mi z gondolki wyrośnie!

Melly Marcel dość podobny, tyle że ja mam ciut mniej faldek

Wszystkie fotki super,Wasze dzieciaczki przeslodki i jak główki pięknie do góry trzymają ! Pokaże Marcelkowi na zachętę;)

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48723.jpg

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

ha ha wg tej siatki (zresztą każdej innej chyba też) mój Synuś wagę ma powyżej 97 centyla, a wzrost to już całkiem wyleciał poza linię, pewnie ze 150 by było.

z główką też nie popadam w paranoje, wg mnie wszystko jest ok. Może będę bardziej pilnować, żeby codziennie po te kilkanaście minut ćwiczył główkę na brzuszku, bo czasem sama zapominam go położyć.

Bbbb ja dawałam dicoflor, ale też odstawiłam z dwa tyg temu. (mój ma już 10 tyg)
pomyślałam, że będę dawać jak będę brała jakieś leki czy jak coś się będzie działo.
Tak samo nie daje już sab simplex i odpukać wszystko ok. (zmniejszałam dawkę stopniowo)

Ewee miałam się dopytać o delicol. Bo też mam w domu.
I nie mogłam doczytać, dlaczego chcesz go zacząć dawać? Bo kupki rzadkie i ze śluzem?
Szymek ma czasem takie w ogóle bez grudek, jak nie zdąży wsiąknąć w pieluszkę i go przebieram to aż pływa wszystko. Śluz jest często, ale jak pisałam, w szpitalu powiedzieli mi kiedyś, że przy kp to normalne.
Ach i kupek jest nawet 10 dziennie,

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Nat i Heltinne dzieki :)
Ja zawsze lubilam swoje piersi i sutki i szkoda mi bylo patrzec jakie sie z nich wentyle zrobily, ufff dobrze wiedziec, ze sie skroca.
Nat i u mnie to samo, powyzej 75 centyla wzrost i waga, ale slodkosc i inteligencja tez powyzej :)) wiec sie nie stresuje.
Kurcze maly pcha raczki do buzi ostatnio i patrze a tam na dolnym dziasle po lewej stronie biala kropka, dotknelam palcem, lekko twarda i sie zastanawiam to chyba nie zab?? Tymek jeszcze nie ma 2 miesiecy, przeciez to za wczesnie!
Marta

Odnośnik do komentarza

Paulina nas w szpitalu pytali czy chcemy szczepionkę HepatitB i powiedzieliśmy, że chcemy. Ale jak byłam z Małą w helsestasjon to babka powiedziała, że Polska zeszła już z listy krajów, w których jest wysoki wskaźnik zachorowań i z tego względu nam tak jakby nie przysługuje. Bo to tylko dla dzieci, których rodzice pochodzą z krajów z tej listy. W środę idziemy na następną wizytę i Wiki dostanie Rota, nie wiem jak z tym BCG, bo gdzieś tam czytałam, że to też nie dla wszystkich dzieci, nie pamiętam dokładnie jakie było kryterium.

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...