Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

kingullek u mnie to samo. Aniela obudziła sie o 3.40 i oczy jak 5 zl. Polulalam chwile ale to nic nie dalo. Obudziłam wiec meza i dalam core i z usmiech na ustach powiedzialam " prosze, to Twoj spacer do 20.30" ;-) jakims cudem po 30 minutach usneli razem na kanapie:)

ciemieniucha kurcze, Aniela juz 3 dzień ma krosteczki na glowce. Mam nadzieje ze to mimo wszystko tradzik lub potowki.

malaga po jakim czasie po krotskach pojawiły sie luski?

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

ulewanie zapisalam sobie ten gastrosus. U nas po piersi tak co drugie karmienie poleci taka mala strozka mleka, ale drugi raz mam tak ze ulewa sie mocno tzn takie ze dwie trzy łyżki stołowe, wszedzie jest napisane ze to normalne jednak zawsze mnie to przeraza tym bardziej ze wczesnie stroi dziwne miny i mam wrazenie ze wtedy cos mu dolega..
ciemienniucha u nas glowka czysta ale na lini brwi pojawily sie nuby kristki niby sucha skora i ta skora zrobila sie zolta lekko. I skora zrobila sie grudkowata. Niby sie to luszczy ale tak delukatnie. Smaruje kremem pielegnujacym z sylveco. Po tym wyglada to lepiej. Wyczylesywac sie tego nie da i ogolnie to sie nie oddziela w zaden sposob. Polozna na to nie zwrocila uwagi a ja zapimnialam zapytac. Nie wiem czy to ta ciemiwniucha ale podbno moze byc.. zobavzymy co lekarz na to powie..

Odnośnik do komentarza

mleko HA co to zmaczy i jak to sprawdzic bo ja takich mlek jakos nie widze :/ stosuje nan pro z nestle
Groszek brak sliw co do Twojej teściowej.. jak kobieta moze byc tak dziwna?? Az mi glupio gdy ja czasem narzekam na swoja.. ale paznokcie swojej to bym obciela najcjeyniej przy samych palcach! Nie dosc ze dlugie bardzo to spilowane na ostro...

Odnośnik do komentarza

Bbbb, ja daje po jedzeniu ale nie jak najada pod korek bo wtedy chlusnie , zjada trochę, syrop i jeszcze dojada po tym bezwzglednie jej nie ruszam przez kwadrans i jest ok.Ze 3 razy zwrocila wszystko wiec muszę ten schemat stosować.Nie daję codziennie , ale bywa ze i 3 x .

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ciemieniucha. U nas na brwiach zaczęło się identycznie jak u Ciebie Ataa. Smarowałam kremem i przecierałam wacikiem i już prawie nie ma. Na główce od dwóch tygodni sucha, biała skóra, stosuję sposób Melly + dokładne mycie i póki co nie przekształca się w typową ciemieniuchę, ale też nie znika.

Ulewanie. Byłam wczoraj z Tymkiem u lekarza, bo pielęgniarka z takiego biura konsultacyjnego, która odwiedza nas w domu (trochę coś jak środowiskowa w Polsce) zasugerowala refluks utajony. Mój Tymek ulewa wg. mnie w normie, ale często ma cofki, no i ten płacz przy karmieniu... Lekarz stwierdził, że płacze jak mu przestaje mocno mleko lecieć, a cofki trzeba przeczekać. Niby fajnie, że nie musi brać leków, ale czasem tak się męczy! A od dwóch nocy praktycznie nie śpi, kwęka, stęka, wierzga kończynami i co godzinkę je, a właściwie próbuje, bo bardziej szarpie się przy cycu. Nie wiem co mu jest, jestem bardzo zmęczona.
Nat i Marta dzięki za wczorajszą chwilę radości!;) Nie miałam siły pisać, ale czytałam;)
Teściowa i chude mleko. Z teściową nie mam kontaktu, ale znajdują się inni życzliwi, którzy podpowiadają, że Tymuś często płacze, bo mam słabe mleko i jest głodny. To nic, że w 7 tygodniu prawie 6 kg waży;P Takie teksty potrafią naprawdę zdołować, moja mama przestała mnie karmić w drugim miesiącu, bo właśnie teściowa wmówiła jej to chude mleko. Tylko, kiedyś kazali karmić co 3 godziny, nie na żądanie, więc nic dziwnego, że byłam głodna.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

ATA w rossmannie czy Tesco a nawet w necie do kupienia http://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjXl9ju44bNAhXJC3MKHS2CDSYYABAO&ohost=www.google.pl&cid=CAASIuRoIjxwZ7qHPCMgb_j3B-aZdibJDnsT7DiVFEVYJdTXnLE&sig=AOD64_2uneiy8LAFCkuYjncmM8b_sylnXA&ctype=5&q=&ved=0ahUKEwjX6dXu44bNAhUCQpoKHfoBCwoQwg8IHA&adurl= nie widm czy sie wkleiło, jest 2 z droższe niz msn pro - tez używam ale cóż.. Duza podałam 1x i od 12:20 nie cofnęło mu sie. Co do ciemieniuchy.. Dziewczyny, po kąpieli dokładnie przejrzyjcie główkę maluszka tak jak swoją pozniej ka smaruje całe ciało parafinę i główkę obficie i czesze główkę. Od urodzenia nie mamy ciemieniuchy.

Odnośnik do komentarza

Cienkie mleko hehe wlasnie wróciłam z przychodni mały dziś kończy 6 tyg i wazy 5 kg . Pielęgniarka powiedziała ze mamusia na medal sie spisała ;))
Wiec teściowa niech sie schowa ! ;)
Ataa tak jak mówisz to jest dziwna kobieta ;)
U nas tez taka mała strużka poleci jak mały odłączy sie od piersi , potem często jeszcze wymaże sobie cała buźkę tym mlekiem .
Ciemieniucha i nas zaatakowała . Dzis zauważyłam ze skóra na główce taka rybia łuskę przypomina .
Aha w przychodni zamiast witamin dostałam butelkę tranu i mam małemu dawać 1 łyżeczkę dziennie ;)
Vena kurczę , co za perypetie z sutkami , mam nadzieje ze wszystko powoli wróci do normy .
Jak po spotkaniu z psychologiem ?

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Unatu u mnie libido tez zero :( a dziś koniec połogu
Melly ,Marta. Mam nadzieje ze dobrze pamietam . Ja mam tez rozpuszczalne szwy . Sa one białe i tez widzę jakieś nitki wystające. Wiec one sie powoli rozpuszczają...
Kingulek oj to rzeczywiście troche cię twoja mała wymęczyła ;) dla poprawienia humoru powiem ci ze moj wczoraj wogole nie chciał spac tylko ma cycu wisiał ( dlatego teściowa z tekstami takimi wyjechała )
Dzięki za radę z reczniczkien . Kładę teraz na brzuszek w czasie kąpieli i małemu sie podoba ;))
Co do dentysty musiałam pójść na przegląd i zapłaciłam 900 kr za jakieś 10 min ;) zdecydowanie odradzam odwiedzanie dentysty tu ;)

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Ciemieniucha i u nas była ale dokładnie kolostymi ruchami myl główkę myjka z frote i szamponem nivea i schodzi. Przy okazji natłuszczamy. Zostało juz niewiele.
Vena biedna, masz te przeboje co chwila.. Mam nadzieje ze wszystko sie ułoży, w końcu! Zasługujesz!
Groszek piekna waga :) teściowa niech sie następnym razem ugryzie.. :P

Nat Wiktor kończy za 10 dni 3 miesiące, czy mogę go nosić w chuście w pozycji żabki? Mam chustę elastyczna i chce wiązać kieszonkę. Raz juz nosiłam po domu, a chciałabym brać go tak na zakupy bo on ma chyba alergie na sklepy i co tylko wjedziemy wózkiem to ryk.. A niby tak mocno spi ze pochrapuje, ha :D help!

Odnośnik do komentarza

Ewee, kingullek piąteczka, u mnie po wczorajszym dniu śpiocha, pobudka o północy i życie towarzyskie kwitło do 3:30. Miałam ochotę obudzić tatusia, który w dzień, jak chciałam ją obudzić, mówił: zostaw, niech sobie śpi... dziś już tego błędu nie popełnię :)))
U nas z trądzikiem trochę lepiej, smarujemy 2 razy dziennie alantanem i jest poprawa. Kurcze na główce u nas też jakby krostki, muszę dziś przed kąpaniem prewencyjnie posmarować główkę oliwką.
Jaką herbatkę koperkową polecacie dla nie i dla maluszka do picia ?
Ataa HA znaczy hypoalergiczne. Ja też mam Nestle NAN ale nie PRO tylko właśnie HA.
Magda1010 dobra cena tego mleka, ja normalnie płacę ok 40 zł, więc chyba na necie zamówię kilka puszek.
Groszek no to się teściowa popisała, nie ma co... tak jak dziewczyny mówią, że na obiady to do restauracji. Ja bym pewnie odpyskowała, że za pobyt na wakacjach się płaci...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Eh jak miło, że nie tylko moje dziecię takie marudne, w kupie raźniej :D
Miszka z moją mamą było tak samo, tylko, że jej położna kazała najpierw ściągnąć trochę mleka, stwierdziła, że jakieś wodniste, na pewno się nie najadam i kazała przejść na butelkę...
Groszek kurde, nie zazdroszczę wizyty u dentysty tutaj, a to tylko przegląd... moja szczęka czeka na wizytę w Pl :D nam też kazała tran dawać od 4 tyg, zapomniałam, muszę kupić w końcu :p dla dzieci jest jakiś specjalny?
co do strozki mleka lecacej z cyca... u mnie leci jak z węża ogrodowego pod dużym ciśnieniem :/ mała ledwo nadąża łykać, a jak puści cyca to i ja i ona całe w mleku... a z prawej piersi lecą mi wgl 3 takie strozki, każda w inną stronę... :D nawet jak nie karmię, to mi tak tryska co jakiś czas, jakby pod cisnieniem to mleko leciało ;) czy to jest wgl normalne?!

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

ciemieniucha na brwiach ataa z tego co piszesz to wlasnie ciemieniucha, u nas dokladnie tak wygladala. Ja smarowalam gruba warstwa kremu linomag ae i po pewnym czasie scieralam gazikiem. Na brwiach przeszlo....do dzisiaj bo znowu jakies strupy sie pojawily. Ech!
Na glowie u nas nie bylo krostek, tylko ta ciemieniucha od razu sie pojawila, niewiadomo skad.

biegunka jak wyglada biegunka u niemowlaka? Moj syńcio od 2 dni robi czesto wodniste kupy, tak, ze az przecieka pielucha... nie wiem, co mam o tym myslec...

okno czy w pokojach w ktorych spia wasze dzieci zostawiacie otwarte okno na noc? U nas gorac przeokropny, w nocy potrafi byc nawet 28 stopni i nie wiem czy taki maluch moze spac przy otwartym oknie.... na razie schladzam pokoj nawilzaczem powietrza, on ma zimna mgielke i to wiele pomaga.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Jak czytam to co piszecie na temat jak wygladalo kp za czasow naszych mam i babć to mnie smiech ogarnia. Ale z drugiej strony wtedy nikt badan nie prowadzil na temat kp i braly sie takie rewelacje.... polozna mi mowila ze w ksiazce z której sie uczyla (ksiazka z lat 70tych) bylo napisane, zeby dopajac dziecko herbata, bo mleko jest malo wartosciowe!
u mnie w rodzinie ani mama ani babcia nie karmily, bo wg nich nie mialy pokarmu. I u mnie w rodzinie tez panuje przeswiadczenie, ze pokarm dzieli sie na chudy i tlusty. I ze moj jest tlusty bo dziecko dobrze przybiera...
I jeszcze mega smieszy mie twierdzenie mojej babci, zebym codziennie bawarke pila, bo to pomaga na laktacje....

szczepionki 5 w 1 wiem, ze juz o tym pisalam, ale teraz mam nowe info, szczepionki infanrix (i pentaxim) beda w polsce dopiero we wrześniu. Tak powiedzieli mi w aptece. Wiec jesli zaczelyscie uzywac tych szczepionek to upewnijcie sie w przychodni, ze starczy na nastepne szczepienie. U mnie trzeba samemu ja w aptece wykupowac i niezle sie musialam sie natrudzic, zeby je znalezc. Wlasnie siostra mi je wiezie w termotorbie z innego miasta, bo u nas juz nie ma w zadnej aptece.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Nat uff to ulga ;)
Anna nie ma co zazdroscic, jak po każdym karmieniu trzeba przebierać i siebie i ssaka :D
anawee ostatnio poprosiłam mamę żeby mi kupiła i wysłała herbatki na laktację. Pani w aptece nawciskała jej, że te herbatki to bardziej takie placebo, a jak naprawdę chcę więcej pokarmu to bawarke właśnie mam pić, o boziu.. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...