Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Anawee ach te męskie zabawy, hehe. Jak jeszcze byli moi rodzice, podeszłam do łóżeczka zdziwiona co tam robi kartonik z tymi suchymi chusteczkami dada, a to mój tata nie wiedział czym podeprzeć Tymka żeby leżał na boku, więc tym kartonem... ;)
Patrząc na zdjęcie wydaje mi się nieprawdopodobne żeby twój maluch tyle ważył.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

anawee oj możliwe możliwe jest 2 kg w 6 tyg. Mój w 6tyg 5 dni miał na plusie 2100 gram. A w niecałe 6 tyg urósł 9 cm i miał 67 cm. Teraz pewnie ma z 70. Ubranka juz w tylko 68 i są takie nie za duże.

dicoflor ja podaje 5 kropli 1xdoba. Prosto do buźki. Ładnie zjada. Ale sab simplex bardziej mu smakuje bo słodki.

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

Ma już któraś z Was okres? Jestem 4tygodnie po porodzie. W pewnym momencie przestałam czuć obkurczanie macicy. nadal coś tam ze mnie leci raz ciemne raz krew. Ilość tak na wkładkę. od wczoraj boli mnie jak na okres. oczywiście delikatnie ale tak okresowo. Karmię tylko piersią.

A I boli mnie jedna pierś taki ból jak bola mięśnie. Kurczę mam nadzieję że to nie zapalenie.

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Czesc dziewczyny, to ja, zmeczona Marta. Czytam was, ale pisac czesto nie da rady bo Tymulina prawie w dzien nie spi i ciagle chce byc na rekach. Wczoraj dwa razy po 40 minut plus 15 minut na spacerze. Od dwoch dni jestem sama, maz pracuje do pozna, energii brak zupelnie.
Dzisiaj zalapalam, ze chyba w koszu za duzo miejsca i dlatego budzi sie w ciagu dnia, polozylam go wiec na lozku w tej poduszce sleepyhead, w ktorej spi w nocy i wyglada na to, ze zasnal glebszym snem bo az pochrapuje. Narazie spi tylko 40 minut wiec mam nadzieje, ze nie zapesze!
Jesli chodzi o plesniawki to ja dostalam cos co nazywa sie Mycostatin, to jest jakis probiotyk. Do tego przecieram jezyk gaza po jedzeniu i wygotowuje smoczek po kazdym uzyciu.
Takaona, ja tez mialam takie bole od kilku dni, ale okres sie nie pojawil, moze to nadal obkurczanie?
Magda, ja na spacery w zaleznosci od pogody raz albo dwa razy, zalezy tez jaki jest bo jak nie ma humoru to w wozku ryczy i nie chce spac, tylko na rekach byc i ja sie stresuje.
Kurcze naprawde jak ma dobry dzien to najwspanialsze dziecko pod sloncem, ale jak zly to padam na twarz od tego ciaglego placzu a plecy mi wysiadaja od noszenia go non stop.
Marta
Timothy 18.04

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dziewczyny, noc była już spokojna choć po 6h płaczu nie miałam nadziei na sen. Sytuacja wyglądała tak, że po szczepieniu byłyśmy na zakupach, mała pogodna, drzemka normalnie. W domu zjadła i znów drzemka. Obudziła się na karmienie i biorąc ją na ręce dotknęłam uda … oj takiego płaczu to w jej wydaniu nie słyszałam. Dosłownie jakbym ja cieła żyletkami :(((
Zadzwoniłam żeby mi przeliczyli dawkę paracetamolu, bo miałam tylko dla dużych dzieci, a lekarz kazał przyjechać żeby sprawdzić czy nie ma infekcji.
Klara miała czerwoną opuchliznę po obu stronach ud od biodra do kolan, gorącą w dotyku :/ to czego szukał lekarz to przy infekcji zaczerwienione tkanki są twarde, wtedy podają antybiotyk. U nas na szczęście nic takiego nie było potrzebne: wystarczyła jedna dawka paracetamolu i zimne okłady.
Jeszcze nie wiem jak to teraz wygląda, bo Klara jeszcze śpi.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

dzięki za wszystkie inf o butelkach!

heltinne dzięki, dam znać później czy będę potrzebować, kupiłam póki co butelkę Medela Calm i będziemy próbować jak mała wstanie na jedzenie, aż mam stresa przed tym po wczoraj :(
a butelki Mam nie dostałam z Remy, oszukali mnie chyba :D

moje dziecię też puszcza bąbelkowe śliniaki ostatnio ;)

my dzisiaj od rana w ruchu, Nieślubny dostał wolne w pracy, więc rano wzięliśmy Wiki na zakupy, a później od razu na spacer, bo pierwszy raz od dawna wyszło jakieś sensowne słońce. po powrocie Mała zjadła i zasnęła, a ja zdążyłam wstawić obiad, pranie i ogarnąć łazienkę i odciągnąć mleko, sukces :D

dziewczyny, czy to możliwe, że Wiki nie chce spać w łóżeczku, bo ma tam za dużo miejsca? jak kładę ją koło siebie na łóżku, to od razu zasypia, w łóżeczku nawet jak ją wsadzę na śpiocha, to jak się przebudzi, jest krzyk i nie da się już odłożyć.

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Kingullek raczej chodzi o twoja bliskość, zapach, ciepło, bicie serca. Możesz spróbować oszukać mała wkładając jej do łóżeczka swoja koszule nocna czy bluzkę w której cały dzień chodzilas, u nas działało jak mały b6l mniejszy teraz się zrobił cwany. Dziewczyny pisały tez o termoforze, o nagrzewania pościeli

Odnośnik do komentarza

Bbbbb dzięki, pokombinuję coś!

Update odnośnie karmienia: mała wciągnęła 100ml mleka bezproblemowo z butelki Medela Calm po czym dossala się do cyca i jadła i jadła... nie wiem czy wyrobię ze ściąganiem pokarmu dla tego małego żarłoka :/

Najedzona leży i słucha grzecznie jak tatuś gra jej na gitarze, chyba będzie patent na marudę ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Marta jak ja cie rozumiem ! Chodzę jak zombie .
Oliver tylko przy cycu zasypia a takto lubi być noszony :) sam moze z 15 min polezy . Sen w dzien bardzo płytki bo budzą go własne bąki . I wtedy budzi sie z płaczem :(
Szumis kurcze zaczął działać , to jego najlepszy przyjaciel .
Ok musze karmić ...

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Doczttalam. Masakra jak brakuje czasu. Termofor ktory ogrzal recznjczek i ubranko podczas wczorajszej kapieli bardzo nam pomogl :) okazalo sie ze dziecko duzo lepiej znioslo rozlake dzisiejsza niz ja :) na spacer chodze tylko raz bo potrzebuje pomocy przy znoszeniu wozka. Moj maly jednak lysieje. Zwlaazcza z prawej strony

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Groszek Klara też tak ma, że budzą ja własne bąki.

Uśmiechy i przewracanie oczami mają wszystkie dzieci… jakiś dziwny ten lekarz który tego nie wie…

Czarna to wieczorne wychodzenie to pomysł mojego męża. Zaczął mnie wyrzucać za drzwi przy pierwszym dziecku ;) Przy drugim kupił mi po 4 miesiącach samotny weekend w Kanadzie z koncertem mojego ulubionego piosenkarza i został sam z 4miesiecznym i 21miesiecznym dzieckiem na 3 dni. Do tej pory jestem mu wdzięczna, bo wtedy już byłam cieniem siebie. Głównie dlatego, że nie wiadomo komu chciałam udowodnić że wszystko mogę zrobić sama.

Teraz mam już silny instynkt samozachowawczy i już nikt nie musi mnie przekonywać, że potrzebuję paru godzin samotności ;)

Ha, bardzo się cieszę że mogłam coś podpowiedzieć i zadziałało na odległość. Do tej pory radziłam wyłącznie znajomym którzy dzieci znam i to zwykle w czasie wspólnych weekendów, gdzie mogłam je obserwować bo mieliśmy wynajęty np wspólny domek letniskowy.

Nat odkłam kambuchę i przepadłam, ten napój przypomina mi smak kwasu chlebowego mojej babci z dzieciństwa :) zaczynam hodowlę starteru do własnej produkcji

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

kingullek jeju slodko!!! Rozczula mnie taki widok tata gra dla dziecki i jeszcze gitara? Jeju. Moj maz jak spiewal corce tylko jedna piosenke w kolko a jak mowie glosniej to on sie mnie wstydzi heh i mi kazal spiewac.
Vena super ze Cie tak maz rozpieszcza, tylko ja np tak nie potrafilabym mimo ze padam a na koncert bez meza nie ide heh mi moglby podarowac noc bez pobudki tak 8h jeju kiedy to bylo. Eh juz nie bedzie u mnie piwka i potem lepszego snu bo zawsze w glowie dzieci, troche mnie przeraza ze nieistannoe bede o nich myslec poki zyje ale z milosci do nich.

Bylismy na zakupach z dziecmi. Eh po pralce, przyszedl czas na zelazko bo cholerstwo mi spadlo a i tak do dupy a teraz az ciekawa jestem. Tylko wkurzaja mnie takie wydatki nieoczekiwane.
Takze padam na twarz i jeszcze czeka mnie prasowanie;(

Co do okresu ja mialam raz odkad zaszlam w ciaze to po 10 mies karmienia 1 raz i znowu ciaza bez okresu. Licze ze tym razem tez tak ale mam jeszcze krew pologowa. Zobaczymy. Wazne ze nie boli krocze.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

I mi ciężko Was nadrobic bylo.
Czytam momentami ale idpisac nie mialam jak. Robert sprawil nam piekna noc ale w dzien juz wymagal wiele uwagi. Za bardzo nie dal mi zjeść. No i staram sie byc twarda i nie nosic go. Co najwyzej przystawiam do cyca by sie usookoil.
Heltinne moi rodzice widzieli wnuka tylko na zdjeciach... brat z nimi przyjedzie.. a siostra jeszcze bedzie musiala poczekac bo nie dostała wolnego i musi pracowac w sobotę.

Odnośnik do komentarza

Melly to kwestia osobowości, mój mąż w żartach nazywa mnie wilczycą, ja po prostu muszę dla swojego zdrowia psychicznego bywać raz na jakiś czas sama inaczej zaczynam warczeć na ludzi.

Ja tam nie mam problemu z alkoholem na imprezach pijemy z mężem na zmianę dzięki temu zawsze jest kierowca i w razie czego osoba która pilnuje dzieci.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

tak zupełnie odbiegając od problemów i zmartwień z dzieciaczkami. Mam pytanko i proszę o opinię.
Myślicie, że dobrym pomysłem byłoby zostawienie 2,5 miesięcznego dziecka z babcią i pójście z mężem na wesele?
Jak wspominałam 11 czerwca mam ślub przyjaciólki. 3 godziny drogi ode mnie. Planowałam, że wezmę mamę żeby zajęła się Szymkiem w pokoju. Mały byłby tylko w kościele, a później pokój budynek obok sali weselnej i chodziłabym karmić. Ale mama podsunęła pomysł, że jeśli uda mi się do tego czasu uzbierać zapas mleka, to żeby zostawić Szymka u niej i nie ciągnąć na te wesele. Musielibyśmy zostawić go ok 14 i tak powiedzmy o 5 rano byśmy wrócili. (na całonocne balowanie i tak nie możemy sobie pozwolić ze względu na wyjazdy męża)..
U rodziców mamy z synkiem oddzielny pokój, on ma swoje łóżeczko itd. Pewnie czułby się tam bezpiecznie. Ale czy ja bym dała radę nie martwić się o niego?
Jakie rozwiązanie lepsze wg Was?

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,
pisałyście o odstawieniu nabiału, i ja odstawiłam.. tera zpo woli wprowadzam, od soboty jem masełko, jutro planuje wciągnąć trochę kefiru. Brzdąc niby ma wypryski ale delikatne, pojedyncze. Teraz na główce trochę drobnicy ale położna stwierdziła, że to nie skaza (niby), zobaczymy..
Od ran dziś było ciężko, a od 17 koszmar, takiego krzyku i płaczu rozpaczy to nie zapomnę.. ): a Najgorsze jest to, że od przedwczoraj (wieczorem jedna dawka). Wczoraj dwie i dziś też dwie po 15 kropli sabsimplex zaczęliśmy podawać. Postanowiłam, że zacznę od 2 dawek, bo niby do każdego jedzenia, ale to by wychodziło ogromnie dużo.
Ale po wczorajszym marudzeniu i dzisiejszej akcji tak sobie pomyślałam, ze może ten SS wcale takie super nie jest?..

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Vena maz Twoj i odwazny i dbajacy o Ciebie. Super ze zawsze mozesz na niego liczyc.

Melly trzymaj sie dzielnie! Super ze dajesz rade z dziecmi i tesciowa! Naprawdę podzowiam Cie za wytrwałość!

Tak czytan o tych problemach z jezyczkiem, korostami i mi normalnue szkoda Was i Waszych dzieciaczkow, u nas poki co spokój ale te wszystkie możliwe czychajace problemy sprawiaja zevnie umiem do konca wyluzowac... na kazdy placz lub kwilenie reaguje szukaniem jakiegos piwaznego problemu i latwo sie stresuje... co tez stresuje dziecko. A maz bierze go prytula zachwyca sie kazda miną czy grymasem i widac ze maly przy nim sie relaksuje i odplywa a ja wtedy zachwycam sie nimi razem jak uroczo spokohnie i radosnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...