Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Miila kaziena to glowne bialko mleko, glowny wartosciowy skladnik czyli bez kazeiny mleko to bylby juz zupelnie inny produkt. Jefnym slowem nie da sie mleka pozbawic kazeiny. I tak dla ciekawostki te czastki kazeiny polaczone sa wapniem i w zaleznosci w ktorym miejscu je sie przetnie powstaje ser twarog badz żółty :)
Kingullek i dla mnie poeazka ta aventu,juz pisalam ze mam tommy teep czy jak tam sie ta firma zwie, i oni maja butelki antykolkowe z tska rurka lub bez rurki wtedy jest czarna podzialka i ja mam ta bez rurki, jak nalalam wode do aventa i do tej, w obu nsjmniejszy smoczek, odwrocilam by zobaczyc czy wida bedzie sama leciala to w avent woda leciala ciurkiem a w tej tt po kropelce i to tak jedna na sekunde jak nie dwie sekundy.

Odnośnik do komentarza

Vena wspolczuje tego odczynu. Lekarz jakos zaradzil na to? Czy sprawdzil czy nic zlego sie nie dzieje i musi samo minac? Eh.. to wlasnie takie kwestie i problemy sprawiaja ze przeraza mnie macierzyństwo.
Co do wyjść i zistawiania meza na zmianie to i u mnie tak będzie czasem ale poki co maz jest dla mnie najlepszym przyjaciekem wsparciem i baksamem na wszelkie troski i inne takie. I naprawdę wystarcza mi juz sama jego obecnosc.
A w przyszlym tygodniu bietze 3dni wolnego przed Bozym Cialem tyle ze pozniej idzie do pracy piątek i sobota. Ale to kuz cos. No i na weekend przykezdzaja moi rodzice z bratem :D

Odnośnik do komentarza

Vena o nie :( po Twoim wpisie, że Klara dzielna przestałam się troszkę tego bać, a teraz boje się szczepień jeszcze bardziej :(

Medela Calma u nas mały się krztusi tym smoczkiem, dodatkowo on jest długi i wchodzi bardzo głęboko, nam nie pasuje. Z Tomee Tipee leci za mocno i póki co jemy z Aventu.

Odnośnik do komentarza

kingullek dostałaś z Remy butelkę Mam? Moze wypróbuj.
Jeśli chcesz wyślę Ci butelke TT, mam wiecej niż potrzebuje, daj znać
Ataa jak dobrze, że masz takie wsparcie ze strony meza, we dwójkę łatwiej sobie poradzić z każdym problemem. Super ze rodzinka przyjeżdża :) Widzieli juz małego (nie pamiętam czy o tym pisalas)?

Ewee świetnie ze juz po problemie, bardzo Cię bolalo?
PaulinaNo dostane środek na plesniawki jutro, jeszcze nie wiem jaki (matka znajomego coś kupiła i ma przywieźć do No)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Dziewczyny, moj mały po podaniu mm rzyga i to typowe śmierdzące rzygowiny... Nie wiem czy ma po prostu A dużo a ja mu wciskam czy ma uczulenie czy co...

Co do rzucania na wieczór.. Moj maluszek domaga sie wieczornego spaceru !!! Dlatego tak sie rzuca !!! Od 2 dni wychodzę z nim koło 17, spi do około 19 pozniej je troche, kąpiel, je i zasypia koło 20:30 budzi sie o 1:20 pozniej znów je i budzi sie o 4:20 a pozniej o 7:) wszystko jakby spokojnie o, krzyczy, znów trzeba iść na spacer

Odnośnik do komentarza

Vena daj znać jak Klara, jak wyglądały te odczyny?

Butelka
Co prawda nie karmiłam z niej synka ale robiłam test tak jak któraś z was opisała, wydaje mi się ze lovi diamond Glass jest ok

Plesniawki
mamy które macie z nimi problemy, czy przypadkiem nie używacie do pielęgnacji sutkow maltanu albo innego preparatu z glukoza albo dopajacie dziecko woda z glukoza? Doradczynie laktacyjne bardzo przed tym przestrzegały

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Szczepienia
Vena współczuję ogromnie. Mój też nie reagował na utulanie tylko płakał, ale trwało to 4-5 h. pomógł pedicetamol. w miejscach szczepionek nie było mi niepokojącego.
Miila właśnie, Twój Jeremiś to chyba z 8 tyg będzie miał przy pierwszej wizycie szczepiennej?
Mi pediatra pierwszy termin wyznaczyła na 6 tyg 1 dzień. druga wizyta 12tyg 1 dzień.
Rota dałam odrazu. A pneumo i meningo ja chiałam po ukończeniu 6 m-cy ale mąż się upiera by dać wcześniej pomiędzy podstawowymi szczepieniami - czyli 9 tydz, później 15 itd, żeby ochrona była szybciej.
Póki co nadal nie wiem co zrobić.. Zdania lekarzy są podzielone i to mnie najbardziej wkurza.

Butelki ja mam 60 ml z aventu antykolkową. wcześniej podawałam z niej mleko, a teraz wodę. Pije ładnie (wod ę wtedy kiedy mu się zechce rzecz jasna :))
I dużą 250 ml 0+ baby ono. Była tania, ale smoczek wg mnie ma fajny. I Szymek w pon pierwszy raz niej pił moje mleko i super mu szło.
Ale on w ogóle chyba z tych mniej wymagających dzieciaczków.

Magda1010 kontroluj wagę, jak będzie ładnie przybierał to powoli odstawisz mm. Dasz radę :* Już wyczuwa się większy spokój od Ciebie, a to najważniejsze.
Z tymi rzygowinami to pierwszy raz się zdarzyło? Myślę, że uczulenie po pierwszym podaniu mm dało by o sobie znać. Może się faktycznie przejadł?

Ataa głowa do góry, dzień szybko zleci i będziecie we trójkę. Zaufaj sobie. Bardzo dobrze sobie radzisz.

Vena zazdroszczę tej umiejętności i zdecydowania by wyjść samej z domu i odetchnąć. Mąż na medal, że nie protestuje i zmaga się z wszystkimi trudnościami.
Przy pierwszym dziecku też tak potrafiłaś wyjść, czy to kwestia wypracowania?
Jak będzie długi weekend za tydzień to też sobie gdzieś pójdę i zostawię tatuśka na posterunku. Tzn. chciałabym :)

Ja już trzeci dzień kąpię o 19. Nie zasypia w 5 min po kąpieli jak było o 21, ale leży spokojnie i 20.20 już zazwyczaj śpi. O 22 rozbudzam na karmienie i dalej to on decyduje kiedy chce jeść. Poprzedniej nocy chciał co 3 godz,a dziś karmiłam o 2.30 i 6.00 więc lux, oby tak dalej :)
Dzięki temu zyskałam czas na wieczorny odpoczynek i jakiś film, bo wcześniej nie dało rady.
Dziękuję za podsunięcie pomysłu :*

Odnośnik do komentarza

Vena biedna Klara. Mam nadzieję, że już ok. Też się boję szczepionek jak cholera, a jak Miila mam 24, moj bedzie mial wtedy prawie 8 tyg, ale jak zapisywalam go to babka kazala wtedy, zeby jak powiedziała byl juz dojrzały. Cokolwiek to znaczy. Ja nie narzekam, ze troszkę pozniej.

Ja caly czas ucze Malego jesc co 2-3h,staram sie co 2,5 mu dawac i wydaje mi, ze problemy brzuszkowe jakby mniejsze, moze za duzo jadl i nie radzil sobie z trawieniem, no nie wiem. W kazdym razie mam nadzieje, ze będzie coral lepiej i szybko sie przestawi na nie tak czeste jedzenie i nie bedzie krzyku.
Musze jeszcze opanowac usypianie, bo ma ewidentnie duzy problem z zasypianiem i nie mówię nawet zeby sam zasnal ale i na rekach ma problem.

U nas tez biały jezyk, ale pediatra powiedziała, ze to od mleka.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Vena mam nadzieje ze Klara czuje sie juz m lepiej... oraz ze Ty mialas chwile wytchnienia :*

Melly jestes baardzo dzielna, ze dajesz rade z dwójką dzieciaczków. Niedługo pewnie mezowi zmiany sie zmienia (sic!) Wiec będzie trochę latwiej. Powoli ale do przodu :)

Ataa moze tego nie widzisz ale po Twoich wpisach mozna wyczuc ze powoli zgrywacie sie z Robercikiem i idzie co raz lepiej :) u nas wczoraj byl pierwszy dzien we dwie... no i gdyby nie to ze mialam core orzy cycu to pewnie stalabym z nia w drzwiach czekajac na meza :D

Balam sie ze nie bede chciala zostawiac Zajaczka samego z mężem. .. ale doskonale sobie radzi :) teraz jak jeszcze moge mleko odciagac to juz w ogole komfort :)

heltinne nic nie bolało bo to na szwie wyciskali tam gdzie nie ma nerwow :) krew sie tylko lala ;-)

Paulina a moze internety znaja jakies domowe spsoby na plesniawki?

szczepienia mamy niby zaplanowane na 7 tydzien ale dzisiaj jest wizyta u pediatry i zapytam czy mozna ja odwlec w czasie.
Polozna mowila mi ze od neurologa mozna tez zalatwic papier odraczajacy szczepienia tak by nikt sie nie przyczepił. Przyznam ze csly czas sie waham odnosnie tego kiedy szczepić :/

Magda1010 super ze przybiera na wadze! No i ciekawe pory na spacer sobie wymyślił :D

Moze i ja spróbuję wczesniejsza kąpiel? Tyle ze u nas mala oo karmieniu jeszcze z min godzine jest aktywna a tak czasami po karmieniu i cycu zasypia. ..

Dziewczyny ktore zapisywaly sobie l inki do poszczególnych postow/strob naszego forum... daje znac ze juznnie dzialaj :( po tym jak nas przenieśli zmienił sie adres :/

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

A jeszcze wczoraj pojechalam na grilla do ciotki meza i później tylko zalowalam, nie dosc ze sobie malego przerzucali z rąk do rąk, to nim telepali mimo, że prosilismy, żeby tego nie robic, po czym Maly zaczal sie drzec i moja tesciowa chyba na sile chciala pokazac ze umie go uspokoic, co oczywiście gowno dalo, wiec wydarlam go jej i zaczelam ubierac ten dalej placzd a ta stoi i tylko: o jejku, o jejku. Jak slysze o jejku to mnie cholera bierze, bo ostatnio jak byliśmy u nich to Mały mial dzien placzu, a ta, ze u nich tak jeszcze nie plakal, oswiecilam ja, ze ob tak potrafi 24 na dobe, a ta znowu: o jejku i powtórzyła to chtba z 50 razy. Wrr...
No to sie wygadalam.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

pleśniawki
Zastanawiałam się czy Wam to napisać, ale że problem się rozszerza to zaryzykuję...
Moja mama mówi, że szybko i skutecznie leczyła nam pleśniawki (4dzieci) przecierając buźkę w środku świeżo obsikaną przez dziecko pieluszką.. (tetrową oczywiście)
Wiem, trochę kiepsko to brzmi.
Ale pamiętam że jak przekułam uszy mając. 10 lat to okrutnie się nabrały. Dopiero przecieranie obsiksnym wacikiem pomogło. Chociaż zamykałam oczy kiedy to robiłam.
Nikogo nie namawiam. Póki co nie mam też tego problemu, ale może gdy problem dokucza któraś odważy się spróbować.

Odnośnik do komentarza

Vena, jak Klara dziś?
Na obrzęk sprobuj przykładać roztwór z sody.Dużo zdrówka ❤️
Temat szczepien to cos co mi spędza sen z powiek...

Tego mleka bez laktozy tez nie mogę, macie racje co fo tej kazeiny.

Mi się wydaje, ze Hela jakoś malo je ostatnio...Wazy ponad 5 kg ma 6 tygodni ale jakoś tak mi się zdaje, że ostatnio mniej i jeszcze te ulewki.
U nas widac juz roxnice w skorze, powoli wraca do normy.

Mi mowiły kidyś takie naturalistyczne polozne, ze na afty przecierac moczem dziecka i schodzi pięknie.Ten aftin to jest trochę chemia duża.po gencjanie strasznie boli.Ja bym chyba spróbowała z tą urynoterapią.Wystarczy, że włożysz tetrę w pampersa i potem rożkiem wypędzlujesz .

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny to ja was tylko ostrzege, nie neguje tej urynoterapii ale jeśli już, róbcie to z głowa, taki mocz trzeba by łapać na świeżo, po umyciu maluszka, tak jak do badanią moczu. Poza tym pamiętajcie że łatwo można narobić sobie jeszcze większych problemów jeśli mocz będzie zanieczyszczony flora bakteryjną z odbytu, łatwo wtedy o nadkazenie bakteryjne tych plesniawek

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

jama ustnaMama I teściowa też mówiły że przemywaly buzię W środku moczem.
Pediatra mówiła mi żeby przemywac witamina C poruszona z woda lub taka W kroplach na gaziku.
Buzka przemywanie woda z sodka ponoć robi piękna buzke

karmieniejedna pierś jest wyraźnie większa od dwóch tygodni. Mogę coŚ zrobić żeby W jednej było mniej?nie chce odciagac żeby jej nie pobudzić bardziej.

dicoflor podaje któraś z Was?jaka dawkę?

Jak podajecie karmiące tylko piersia te wszystkie witaminy leki W płynie?ja na łyżeczce wprost do buzi ale to nie wszystko zleci itp...

Mówiłam lekarce że karmię na żądanie W nocy budzę jeśliLaura sama nie wstaje to mówił że po co jak chce spać niech śpi. tylko wtedy taki wartościowy pokarm I pobudza się produkcja. będę budzić

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...