Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Bbbbb Jak w poście zaznaczyłam mój lekarz nie potwierdził teorii, że pessar jest powodem rozstępów. Ja osobiście sobie tego tak nie tłumaczę. Jeśli chodzi o zajadanie to myślę, że większość kobiet uważa na to co je, a zdrowe odżywanie i odpowiedni odstęp czasu nie spowoduje, że pojawią się rozstępy. Moim zdaniem jedne kobiety mają tendencje do rozstępów, inne nie. Ja niestety mam. W moim przypadku na pewno nie przez objadanie się. Napisałam o tym, że usłyszałam od znajomej o tym, że pessar może powodować rozstępy (ponieważ tak poinformował ją jej lekarz), mój zaprzeczył. Pessar w moim przypadku spełnił swoją rolę i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. A rozstępy, rozstępami najważniejsze zdrowie Maluszka... co spowodowało, że mam je w dużej ilości nie wiem...z pewnością nie objadanie się i ograniczenia wysiłku fizycznego.

Odnośnik do komentarza

Flawia u mnie ciśnienie w kosmosie … :((( też dziś wyjście pod znakiem zapytania czekam na decyzję.

U mnie Klara ma tak z biodrami i trzyma nogi w pozycji żabki, ale ona była pośladkowa. Na razie ocena bioder ok i ewentualne USG w ciągu miesiąca.
Testy na żółtaczkę zdane :) ona może iść do domu teraz tylko czeka na mamę :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena, Flavia trzymam kciuki zeby cisnienie Wam sie szybko unormowało. Widocznie po kilku miesiacach, organizm potrzebuje ciut wiecej czasu zeby cisnienie sie ustabilizowalo. Wiem, ze do domu kazdy chce jak najszybciej, ale wytrzymajcie jeszcze.

Na swieta bedziecie juz na bank tulic starszaki i męża, a ja znowu w czarnej dupie z wizją powrotu. Leze już 21 dni.... oczko! Kolejne min. 10 przede mną. Plakac sie chce:(

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Magda2600 moze u Ciebie akurat cos na rzeczy. Ja tez mam bol kregoslupa od wczoraj, brzuch obnizony i gdziecko gmera w szyjce.ciagle siusiam, ale z tego co czytalam te wszystkie moje niedogodnosci moga zwiastowac porod za kilka godzin lub kilka tygodni, wiec niezly rozstrzal. Nie mialam w tamtej ciazy objawow porodu takze jestem zielona w tym temacie. Ja chce do swiat byc w domu, zadnych szpitali.

Co do wysypki; w poprzedniej ciazy dziewczyna z sali od 30 tyg miala wysypke strasznie sie drapala (nigdy nie zapomne jej dlugich paznokci i odglosu drapania), pojawily sie czerwone krostki, dali jej tylko wapno i kazali smarowac wysypka a do ktg nie uzywali tego zelu tylko oliwki dla niej, Johnsons bo miala dobra konsystencje. Po porodzie odwiedzala mnie bo mala lezala w inkubatorze i juz nie miala wysypki, ale nie wiem czy to to samo o czym piszecie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Pudroderm to najgorsza rzecz na ospe. Stara szkola z gencjaną pozwala skorze zaschnać i dziala odkazajaco. Po pudrodermie niestety nie widac nadkazen bakteryjnych. Uwazajcie prosze przy ospie. Pediatrzy odradzaja pudrodermy od kilku lat. Duzy świąd krostek uspokoi dziecku Claritine.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór wszystkim i nowym kwietnioweczki tez witam
Kurczę fajnie oglada sie zdjęcia Waszych skarbów . Każda mała istotka jest niesamowita ! I takie pulchniutkie te Wasze maluszki sa !
Ja miałam w weekend histerie ciążowa tzn. Leżałam i beczalam ze wszystko jest na nic :(
Dziś już jest ok i wracam do żywych .
Czytam ze troche nasze dziewczyny sie pochorowały , życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Widzę ze niektóre już by chciały rodzic ;) ja sie moge jeszcze wstrzymać ;)
Dziś byłam u lekarza wizyta beznadziejna , tak mi brzuch wygniotła zeby sprawdzić czy mały jest głowa w dół , ze stwierdziłam ze na poród to ja od razu biorę znieczulenie hehe .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Pola mojej koleżance juz dzień po porodzie prawie nie swędzialo ( mówi ze nie wie czy przeszło czy była tak zaaferowana synkiem ale wydaje się jej ze juz się następnego dnia nie drapala) a wysypka całkowicie zniknęła po ok tygodniu. Jej ulgę przynosiła oliwka i natluszczanie ( używała jakiejś oliwki w żelu podobno lepiej jej się nakładalo i na dłużej pomagało, trzymała ja w lodówce bo wtedy największą ulga przy smarowaniu była ). Nie próbowała niczego innego bo to w miarę działo ale był jeden warunek nie mogła się zacząć drapac bo jak juz zaczęła to nic nie pomagało :) :) ze swojej strony ciężko mi vos poradzić bo raz tylko się z tym zetknelam. Podobno niekiedy przepisuje się kremy ze sterdami ale to już ostateczność.
Groszek ja też wczoraj ryczałam;) może taki dzień był :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

A ja stwierdzam, że jednak nie pogniewam się, gdy urodzę ciut przed terminem, bo dzisiaj na usg okazało się, że mój synek waży już 3 kg! O Boże! Podobno teraz przybiera 150-200 gram tygodniowo, a mi zostały niecałe cztery. No i ma długaśne nogi, po zmierzeniu kości piszczelowych, komputer wyliczył wiek ciąży na 40 tydzień... A ja mam takie śliczne pajacyki w rozmiarze 56! Chyba na pół nogi mu założę;P Trochę się przestraszyłam, że może coś jest nie tak, ale lekarz zapewnił, że wszystko w porządku, że taka jego uroda. W sumie mogłam się spodziewać, tatuś jest wysoki to i synuś będzie:) Mamusi nogi też niczego sobie:D

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, ja tylko na sekundkę.
W skrócie po wizycie - wody w porządku, Brzdąc (bardzo ruchliwy) urósł ma już 3300 g (37+5 dni mam) i ma już rozwarcie 1 cm. Ale lekarz stwierdziła, że spokojnie tak i z 3 tygodnie mogę chodzić nic takiego. Hm.. a!
Kurcze, ale spytała się mnie, że mnie pochwa przypadkiem nie piecze, bo mam gęsty śluz, ale w sumie to z tego wszystkiego nie spytałam co to oznacza..

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Finalnie udalo mi sie dodzwonic do sklepu i bardziej idiotycznego tlumaczenia tej pomyslki nigdy nie slyszalam. Otóż wyslali mi w innym kolorze, bo tak dlugo czekalam, to zeby mi nie było smutno wyslali to co mieli na stanie. Masakra po prostu. Caly dzien przez to mialam zepsuty, a to jest tylko glupi fotelik. Brzuch mnie caly czas boli i jest megatwardy. Kiepsko sie czuje.

ATAA to co napisalas o tym eutyroxie mnie nieco przerazilo, bo ja biore konska dawke 150 i teraz mam ogromne obawy o moje kp. Wczesniej moje obawy byly duze, bo nikt w rodzinie nie karmil.... a teraz jestem przerazona. Nawet nie jestem w stanie skontaktować tego z moim endo bo wizyte nastepna mam dopiero w maju. Po porodzie mam brac 112mg.

Ale mam jedna pozytywna wiadomosc na dzisiaj. Moja kuzynka sie wyprowadza juz w ta srode! Jupiiii. W piatek ruszamy z malowaniem (tak wiem, ze to Wielki Piatek, ale nie mamy opcji, by to przelozyc)

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Anawee no usłyszalam ta rewelację od połoznej której generalnie nie ufam, no ale moze jednak cos w tym jest.. nie wiem czy Magda cos na ten temat słyszała.. ja tylko skojarzylam ze Flawia brala spore dawki no i problemy ma, ale czy to przypadek czy faktycznie cos w tym jest, nie mam pojecia. Ta położna tłumaczyla to tym ze przyjmowanie euthyroxu jest to ingerencja w naturalna gospodarkę hormonalna i ze przeklada się to bezposrednio na kp. Ja tez biore te tabsy ale 50 mg i od razu po porodzie mam odstawic zupelnie, no ale cóz tez sie zmartwilam.. A moze zapytaj swojej gin albo połoznej, moze wtedy cos wiecej sie dowiemy? W necie nic nie szukalam na ten temat..

Odnośnik do komentarza

Miila jeśli ból jest ciągły to spróbuj na chwile pozycji kolankowo łokciowa czy ci przechodzi. A jeśli typowo skurcze to zmierz czas między nimi i ile trwają ( obserwować prze 30 min jeśli jest więcej niż 3 to ciepły prysznic i cherbarke z melisy polecam i znowu obserwować czy czas między nimi się skraca albo czy są dłuższe ). Jak się będzie zagęszczalo ( conajmniej co 10 trwajace po 30-45 s) albo odejdą ci wody to jedz do szpitala. Jak nie są regularne i wody nie odejdą to poczekaj spokojnie do wizyty. Możliwe ze się rozkręca ale to może potrwać trochę wiec warto dać sobie czas w domowym zaciszu niż się stresować szpitalem;)
Anawee super !! A co tam ze wielki Piątek ;) w końcu po takim czekania tez kiedyś trzeba to w końcu zrobić a dni szybko uciekają. A tak przez święta ci juz wywietrzeje;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...