Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Vena śliczna Klara. GRATULACJE!!
Flawia- trzymam kciuki za Ciebie i Gabrysie!
Heltinne- trzymam tez kciuki za Twoje badania :)
Melly- to nie jest tak ze rzadko tu bywam. Czytam was regularnie, poprostu siedze cicho i sie nie udzielam (ostatnio mam takie zacmienie mózgu ze nie potrafie sklecic zdania). A ze zazwyczaj jest tez tak, ze chce poruszyc jakis temat lub zadac pytanie, zanim zbiore mysli, ktoras z was robi to przede mna i ja juz nie musze ;)

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Vena, gratulacje! Taka dzielna mama to skarb! Klaro, witaj na świecie i dalej rosnij yaka duza i zdrowa!

Eh... cudna jest!!

Flawia no to teraz drugi strumien pozytywnej energii idzie do Was :D Powodzenia dziewczyny!

Nat, Majtynka obserwujcie te bol krzyzowe... no wiecie... 21/03 sie zbliza :D

heltinne powodzenia na badaniach! ! Dawaj od razu znac ;)

Anna dzieki za info o filtrze :)

Worek się rozwiazal ale przypominam ze umówilysmy sie też na pelnie w kwietniu ;) tylko prosze Dziewczyny, nie pomylcie sie z tą marcowa ;)

A ja dopiero wstalam... szok! Wczoraj spanie do 5tej a dzisiaj. .. no ale nie ma to jak u mamy :D

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Vena GRATULACJE!! śliczna dziewczynka!!

unatu Ja mam taki plan, ostatnio już nawet robiłam pierogi, głównie dla chłopaka, żeby nie umarł z głodu jak będę 3 dni w szpitalu. :> a dla nas na czas po porodzie jakieś lekkostrawne i szybkie by się przydały, ale jeszcze nie wymyśliłam co takiego będę robić. jakieś pomysły? :D

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

unatu ja pewnie nagotuje troche wywaru i pozamykam na goraco w sloiki zeby później szybko zupkę zrobic :) condo drugiego.. bede chciala dac wykazac sie mamie i tesciowej :P

Co do filcu, wypelnialam otulina silikonowa ktora zostala mi z kocykow. Obszywalam zwykla igla i nitka (podwojna) sciegiem dzierganym. Probowalam poczworna nicia ale bylo za grubo.

Kelj magic kupiłam w osiedlowym papierniczym i dobrze sie sprawdził. .. ale po przejechaniu filcu klejem przykladalam zajączki ksiazka bo klej troche schnie. Testowalam tez n klej wodny... ale to totalna porazka. Jeśli nie bedzie kleju magic. .. spokojnie mozesz kupić zwykly klej introligatorski :)
Super glue zostawiam plamy i po wyschnieniu jest twardy i trudno obszyc.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Vena najserdeczniejsze gratulacje dla całej rodziny! To niesamowite, że masz już Klarę przy sobie, ja dalej nie mogę uwierzyć, że nasze macierzyństwo jest już tak blisko i że może przyjść tak nagle i niespodziewanie. Wypoczywajcie i cieszcie się sobą:*
Ataa rodzę w Holandii. Pewnie idea porodu domowego byłaby super dla tych z nas, które boją się szpitala, tego odarcia z intymności, o którym czasem opowiada Melly, czy złych warunków sanitarnych. Tutaj tak nie jest, uwierz mi, że szpital w niczym nie przypomina tego co znamy jako szpital. Tak hotelowo bardziej, intymniej, nawet tego zapachu szpitalnego nie ma. Dlatego wolę być blisko zaplecza medycznego tak w razie w, bałabym się, że np. karetka przyjedzie minutę za późno czy coś takiego. A z położnymi to super sprawa, one wszystkie takie oddane, jakby z misją;)
Flawia dziś Twoja kolej. Trzymam kciuki i nawet troszkę zazdroszczę spotkania z maleństwem, a u mnie jeszcze 29 dni do terminu. Powodzenia, ściskam mocno!:*

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

ok, dziękuję! a filc może być taki? http://www.epasmanteria.pl/pl/search?orderby=position&orderway=desc&search_query=filc&submit_search=Szukaj bo akurat będę z tej pasmanterii inne rzeczy zamawiać

Mi na razie do głowy wpadła potrawka z got kurczaka z groszkiem i marchewką i o samym wywarze też myślałam, bo to zawsze długo się gotuje. Ale problem podobny, w zamrażarce za dużo miejsca na razie nie ma;P

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Vena - gratulacje! Malutka jest sliczna, duza i zdrowa wiec same plusy, trzymajcie sie i odpoczywaj.
Flawia - trzymam kciuki!
Unatu - u mnie maz bedzie gotowal przez pierwsze 2 tygodnie a potem przylatuje mama na 10 dni. Ja dopiero na macierzynski ide 7-go kwietnia wiec moze jak juz bede w domu to cos tam zrobie do zamrozenia, ale teraz troche czasu brakuje.
Dziewczyny, ktoras z was mowila, ze odklada witaminy wkrotce zeby dziecko nie bylo "przerosniete"? Nie pamietam kto o tym pisal, czy to jest cos o czym powiedzial wam doktor/polozna? Nie slyszalam wczesniej takiej opinii.
Milego dnia wszystkim
Marta 35t4d

Odnośnik do komentarza

Kurcze nie moge uwierzyc, ze Vena juz urodzila... i kto bedzie nasza ostoja spokoju;D
Niby tak sie meczymy w ciazy ale i tak nie.wierze, ze to juz tyle minelo i kiedy?
miszka na to "odarcie z intymnosci" hmm po tych pierwszych badaniach ma sie juz gdzies wszystko i mysli tylko o porodzie i dziecku a kontrole po porodzie to juz formalnosc bo juz tyle osob patrzylo. Ja 5 lat temu mialam zabieg nadzerki 2 razy ale jeden w szpitalu i trafili sie studenci i tez troche mnie to krepowalo ale na kims musza sie.uczyc. na patologii jak lezalam przed porodem to tez pelno lekarzy i prawie kazdy badal, niestety idzie sie przyzwyczaic.

W domowych warunkach bym sie bala, nigdy nic noe wiadomo i nie masz dostepu do aparatury.
Powiem Wam ze u mnie w.szpitalu jestnowa wanna do porodu a slyszalam w 1 ciazy ze mozna so oe pomarzyc o porodzie w wodzie;D

Ja mam 2 zamrazarke w garazu tylko niepotrzebna wiec nie podlaczylismy. Moeszkam.z tesciowa wiec bedzie gotowac a ja i tak smazonego nie a poza tym jej tluste potrawy to cos co na pewno.nie.pozwoli mi wrocic do formy wiec sobie i corce chyba osobno.bede.robic.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :)
Dopiero Was nadrobiłam.
Vena gratulacje dla Ciebie, córuchna prześliczna. Mam nadzieję że wszystko u Ciebie w porządku i odpoczywasz już tylko.
Flawia powodzenia na dzisiaj!!!!!
Po wczorajszej wizycie synek 2500 g więc super rośnie :) ładnie się rozwija i lekarz mówi że może dobić do 3,5 kg na 40 tydzień. No ale u mnie cc i wczoraj rozmawialiśmy o ostatecznym terminie rozwiązania. Więc jeśli synek się nie pospieszy to 18.04 do szpitala a 19.04 cc :) zostało nam więc 32 dni :) oby tylko wszystko było z synkiem w porządku. I już nie mogę się doczekać.
Heltinne oby i u Ciebie po badaniach okazało się że wszystko z Marcelkiem i z Tobą w porządku!!
Pozdrawiam

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Marta- mi lekarz tez kazał odstawić witaminy żeby dziecko już tak dużo nie rosło, i żeby nie miało za dużo tego wszystkiego w sobie.

Julia - ja mam już 17 kg na plusie, teraz przybieram troche mniej ale ogolnie w zeszłym miesiącu aż 4,5 kg przytyłam. Ale o dziecko przybrało dużo. Mam nadzieje ze już dużo nie przytyje..

Odnośnik do komentarza

Kurcze czasem wam zazdroszcze ze tak znacie wage dzidzi. U mnie lekarka ma za slaby sprzet jak twierdzi. Wage mi podawala tylko na prenatalnych robionych w innym gabinecie. Ale sobi dospalam. Normalnie nie poznaje siebie.
ataau mnie na prawej rece zazwyczaj cisnienie wyzsze no roznie srednio o 10.
Co do zapasow. Obiadkow chyba mrozic za bardzo nie bede. Mama bedzie wpadac do mnie na 2-3 godz to moze mi pomoze :) jestem beszczelna ;p za to dzis duza ostatnia wyprawa do marketu po ciezki i suchy prowiant (napoje, makarony, itd) Niestety tylko ja mam prawko i powoli odpuszczam jezdzenie. Potem moze tesco z dostawa do domu.
Dziewczyny a jak to kleicie ten filc? Tak naokolo i potem sie obszywa w tym samym miejscu? Mozna to tylko obszyc? Czy przykleja sie tylko np oczka czy cos. Totalnie zielona w tym jestem.

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Chwilę mnie nie było, a tu takie nowości

Vena gratulacje, śliczna dziewczynka!
Flawia powodzenia, będzie dobrze i za chwilkę będziecie w domku!

Wszystkim po wizytach gratuluję pomyślnych wyników! Hetline trzymam kciuki!

Tulącym swoje Maleństwa - zazdroszczę. Wiem, że może i nie do końca wszystko planowane i ze wskazań medycznych, ale ja już nie mogę. Dzisiaj początek 39 tygodnia, niby już tak blisko, za tydzień mam termin z USG, za dwa z OM, ale... Mała dzisiaj w nocy znowu wyprawiała i siedzi teraz pupą do dołu, no załamię się. Nocka do bani, bo wszystko boli, uwiera, nie umiem się ułożyć, i jeszcze mnie jakieś choróbsko łapie na koniec. Wrrr

Odnośnik do komentarza

unatu wiesz... ja nie jestem filcowym ekspertem bo pierwszy raz cos robilam z niego... kupiłam filc 1mm taki miekki... i byl ok:)

malaga ja kleilam na około tam gdzie dawalam wypełnienie. W pozostałych miejscach po calosci. Pozniej wszystko obszylam. Ale tak jak pisałam... ekspertem nie jestem ;)

Juliiax ja sie nie wypowiadam w sprawie wagi bo ostatnio mialam -1.5 kg. Ale moja bratowa w istatnich tygodniach przybrała 4 kg wiec to wszystko zalezy od kobiety :)

angi7 super ze badania ok :) ja tez jeszcze trzymam zacisniete nogi :P

ramajani trzymam kciuki za szybkie rozwiazanie! Pomysl ze jeszcze tylko troszeczke a maluszkowi jest u Ciebie dobrze ;)

Ataa kontroluj to cisnienie. Ja nie mam cisnieniomierza ale chyba zaczne chodzic do apteki obok :P

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Miszka83 przyszedł Mr Francis od Mrs Mighetto i jak dalej się wahasz to nawet się nie zastanawiaj :)) jest po prostu przepiękny!

Dziewczyny trzymam kciuki za wizyty, co do pełni - cześć z nas już spokojnie by mogła urodzic :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...