Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ja karmie synka na siedząco, podkładam pod plecy gruba poduchę od sofy i czasem w nocy kładę na nią głowę i zamykam oczy a synek je. Ale nie zasypiam. Poza tym ja każde karmienie zapisuje, wiec pamiętam o której karmiłam rano:)
U nas dziś tez pogoda zapowiada się piękna, właśnie jem śniadanko zanim synek wstanie, a potem oporządek.
Dziewczyny wiem że już było pytanie odnośnie termometru, jaki polecacie z minimalną różnica temperatur? Ja kupiłam microlife nc 150 i cholerka takie różnice wychodzą że idę go zareklamować. Chyba że ja coś źle mierze. Np synkowi wychodziła temp 38.4, wystraszyłam się, zmierzyłam w pupie i wyszło 36.7. Bezdotykowy co chwile pokazuje inaczej, nawet 1 stopień różnicy:/

Odnośnik do komentarza

Aga2801
Witam porannie, u nas znów słoneczko co mnie bardzo cieszy.
Wczoraj od 21 do 22 miałam istny horror. Pawełek tak strasznie płakał ze aż mu się oczka mokre zrobiły, prężył brzuszek i wogóle nie chciał cyca. Pod koniec to ja płakałam razem z nim. Dziewczyny chciały go wziąć ode mnie ale go nie oddałam bo wtedy z bezradności to bym ryczała na całego. Na szczęście noc przesłał dobrze. Obudził się o 2 o 4 i teraz o 6.45.
Misiakowata nie stresuj się. Mi też zdarza się usnąć w nocy i nie jestem do końca pewna karmiłam czy nie.
Jesteś najlepszą mamą na świecie (jak każda z nas marcóweczk).
Haniutek słoneczko ale się wycierpialas bidulko. Teraz bardzo uważaj na siebie. Olej kąty i to co mało istotne i wracaj do zdrowia.

Dzieki Aguś :* Takie słowa od mamy tak cudownych dzieci-bezcenne :D

Mój Mati ostatnio tak płakał jak nie był "odgazowany"..godzine popłakał,w końcu cyca złapał i usnął :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

niuska_aw
Ja karmie synka na siedząco, podkładam pod plecy gruba poduchę od sofy i czasem w nocy kładę na nią głowę i zamykam oczy a synek je. Ale nie zasypiam. Poza tym ja każde karmienie zapisuje, wiec pamiętam o której karmiłam rano:)
U nas dziś tez pogoda zapowiada się piękna, właśnie jem śniadanko zanim synek wstanie, a potem oporządek.
Dziewczyny wiem że już było pytanie odnośnie termometru, jaki polecacie z minimalną różnica temperatur? Ja kupiłam microlife nc 150 i cholerka takie różnice wychodzą że idę go zareklamować. Chyba że ja coś źle mierze. Np synkowi wychodziła temp 38.4, wystraszyłam się, zmierzyłam w pupie i wyszło 36.7. Bezdotykowy co chwile pokazuje inaczej, nawet 1 stopień różnicy:/

A mierzysz zgodnie z instrukcją? Od czoła przesuwając do skroni? U mnie działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwiecccc

Misiakowata, kazdemu sie juz zdarzylo cos takiego (oprocz naszej idealnej forumowej matki, zony i kochanki ;))).
Nie przejmuj sie - dziecko doprosi sie jak bedzie glodne. My mielismy przez jakis czas zalecenie, zeby karmic co 3h w nocy (maly przyrost wagi) wiec byla presja. A tak, Eliza spi czasem 6 godzin. Kiedys zrobilam cos odwrotnego. Nakarmilamz budzikiem o 1:00. Kolejne karmuenie o 4:00. Ale nie, cos mi sie ubzduralo i wstalam sama z siebie jeszcze o 1:40 (czyli 40 min po ost karmieniu;)nie spojrzalam na zegarek. Dzieciak spi, ja ja z lozeczka, na przewijak, budze, do piersi. Ta ssac nie chce tylko spi. To ja smyram. Wpycham piers. W koncu sie obudzila ale jesc nie chce! Patrze na zegarek...a tam...;)
Co do babysense, tez mialam tak raz. Mysle, ze to przez to, ze jak sie wyjmie dziecko to materac dalej sie rusza (odgina sie). Nie ma co porownywac dzialania monitora jak jest stale obciazenie (dziecko) i przestaje sie ruszac oraz jak tego obciazenia nie ma nagle. Nie wiem jak u Was, ale mnie alarm wlacza sie po roznym czasie- raz wyjme mala i od razu piszczy, czasem uda mi sie dojsc do drugiego pokoju. Wiec zalezy gdzie dziecko lezalo, jak mocno docisnelam materac biorac je na rece itd. Oczywiscie to tylko moje obserwacje...

Odnośnik do komentarza

Netka777
Hej dziewczyny:) widze ze juz troche ciszej na forum... Wszystkie zajete nowymi obowiazkami. Z moim aniolkiem dzieje sie cos dziwnego :( bidulka prawie zawsze jak nie spi to placze:( nie wiem co jej jest. Kolki raczej nie bo dalismy espumisan i pryka jak dorosla:) ale placze dalej. Pomaga zmiana pozycji ale to na chwile.... Myslalam ze sie nie najada ale raczej to niemozliwe. Przez miesiac przytyla 1.300kg. Lekarz byl w szoku

Jak byłam w szpitalu i Majka tak strasznie płakała to przyszedł lekarz i mówi że może kolki, ja mówię że nie bo sadzi bąki jak stary, a on że czasem i nawet jak dziecko puszcza takowe bąki mogą być kolki.. Dziwne to dla mnie trochę, ale sama już nie wiem...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza
Gość kamillaaa

Tez mam geratherm non contact. Tylko w instrukcji wyraźnie napisane jest ze nie polecają nim mierzyć temp u niemowlaków chyba do 6msc. W pupie zmierzyć nie umiem, mala wierzga wiec porównania nie mam.. Ale sprawdzam kilka razy zawsze i jest zawsze temp podobna

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
http://pudelekx.pl/zgwalcona-11-latka-powinna-urodzic-53530

Dżizusie jak czytam coś takiego to jest mi tak smutno, że istnieją ludzie mający takie poglądy...

Haniutek dobrze, że jesteś! Jak nie masz nic przeciwko to napisz nam co się z Tobą działo przez ten czas?

Jola jak się czujesz?


Czesc Wam:) ja wczoraj pierwszy raz usiadlam bez ogromnego bolu... Szwy ciągną sle juz znisnie, można chodzić swobodnie. Wczoraj byliśmy kilka godz na dworze, maly spal a w nocy moze w sumie z dwie godz pospal woec jestem nieprzytomna...

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwieccc

Dzoewczyny, wlasnie napisala do mnie polozna. Zmienily sie zalecenia dot.dawkowania wit.K od1/04/16. Teraz jest to 150mikrogramow dziennie zamiast 25. W aptekach sa juz podobno dostosowane do tej dawki preparaty z wit.K.
Kurcze, wydaje mi sie to spora zmiana tak z dnia na dzien...

Odnośnik do komentarza

Antosia dzis w nocy spala od ok 21.40 do 4.30 co ja w sumie obudzilam juz wtedy bo stwierdzilam ze to troche za dlugo moze spi, potem spala do ok 7.30, a teraz spi od 8.30, tak sobie mysle, ze moze ona sie tam wysypi w nocy. Tylko w dzien jest marudna.

Jakby nie bylo lepiej zeby w dzien nie spala.

Odnośnik do komentarza
Gość -misiakowata30

Dziecko jak spi to rosnie :)
My sobie z Matim dla relaxu robimy dzien leniucha :D On spi ja drzemie :D hehe
Zupe mam z wczoraj..babcie odwolalam bo daje rade wiec sobie "gnijemy" hehe
Popoludniem bedzie znow werandowanie..a jutro jak tatus wroci to moze spacerro :-)a nie w piatek spacerro okej :)
Leniwiec e no to rzeczywiscie :) corka musiala miec zdziwiona mine he he dziekiiii :-)*
Niuska ja normalnie tez siadam na lozku oparta o poduchy..zasypiam nad ranem jak jemy na lezaco :)a tak to nie..raz chyba mi glowa kiwla :-)
Aga super :-) ja rower kocham ale nie mam..nie moge sie doczekac znow spacerkow nad jeziorko:-) mamy 10 min autobusem tylko:)

Odnośnik do komentarza

O zmianie dawkowania witaminy K parę dni temu gdzieś w necie czytałam.

Aga, nie przypominaj mi o rowerze, bo już mi teskno za całodniowym
wypadem po bezdrożach.
Już wczoraj mówiłam mężowi, że jak będzie ładna pogoda to on bierze mała na spacer, a ja na godzinkę na rower po lesie :) I tak chociaż trzy razy w tygodniu.
Chociaż sama jeździć nie lubię :( Zawsze razem jeździliśmy. Ale dobre i to, byle odpocząć i naładować baterie :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72290.png

Odnośnik do komentarza

U mnie dzis w ruch poszla tluczona kapusta. Mimo ze to 12 dzien Tosi i mojego kp. Jakos mnie tak pieka te piersi i sa strasznie wrazliwe cale na dotyk.
brodawki juz pogojon3, karmie od niedzieli bez kapturkow, przynajmniej mala lapie za 1 razem.
Ale te piersi piekace, wiec mama mi utlukla i nosze w biustonoszu. Bede smierdziec kapucha, ale jak by pomoglo to warto.
Tosia okropny glodomor, opedzlowuje obie piersi na karmienie i jeszcze poprawia potem. Poprostu lubi cycocha:-)
Spanie tez ok, dzie pospala w nocy 4 h, troche na koniec kwekala, ale spi w wozku wiec jak ja pokolysze, to jeszcze dosypia ladnie.

Ale ciezko ogarnac dwojke dzieci, ciezko. Dobrze ze jest narazie mama, bo bym sobie po jednym dniu strzelila w leb!

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1rdnvc3liu.png

http://www.suwaczek.pl/cache/57f2833102.png

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

niuska_aw
Mama7777 tak mierze. A co ile czasu można robić pomiary?

To może faktycznie masz jakiś felerny egzeplarz. Ja zawsze sprawdzam 2-3 razy czy wychodzą podobne pomiary wtedy wiem że jest ok. Mierze zaraz jedno po drugim.
A tak apropo to mój maluch ma cały czas temp 37.1-37.4 ale pediatra powiedziała ze do 37.3 to normalna temp niemowlaka.

Odnośnik do komentarza

~Leniwieccc
Dzoewczyny, wlasnie napisala do mnie polozna. Zmienily sie zalecenia dot.dawkowania wit.K od1/04/16. Teraz jest to 150mikrogramow dziennie zamiast 25. W aptekach sa juz podobno dostosowane do tej dawki preparaty z wit.K.
Kurcze, wydaje mi sie to spora zmiana tak z dnia na dzien...

no już nawet przerabiałysmy ten temat tu,
ja mam na wypisie takie zalecenia w sumie to mam i nowe i stare, pediatra powiedziała że te zalecenia weszły na początku marca jakoś.
ja na razie stosuje te stare bo takie kupiłam
myślę że skoro tyle czasu obowiązywały to nie były niewłaściwe

Odnośnik do komentarza

U nas tez pogoda się psuje, ale zaraz jak synek wstanie to nakarmię go i może wyskoczymy choć na chwilę jak nie będzie padać.
Ja też mam rower z fotelikiem,bo do zeszłego roku córkę na nim znikam. Teraz czekam aż synek trochę podrośnie i tez będziemy śmigać. A narazie muszą nam wystarczyć spacerki w wózku. Wasze gondole też takie krótkie? Mi się wydaje że jeszcze 2 gora 3 miesiące i trzeba będzie zmienić na spacerowkę:/

Odnośnik do komentarza
Gość Leniiiiiiiwiec

~kalae
~Leniwieccc
Dzoewczyny, wlasnie napisala do mnie polozna. Zmienily sie zalecenia dot.dawkowania wit.K od1/04/16. Teraz jest to 150mikrogramow dziennie zamiast 25. W aptekach sa juz podobno dostosowane do tej dawki preparaty z wit.K.
Kurcze, wydaje mi sie to spora zmiana tak z dnia na dzien...

no już nawet przerabiałysmy ten temat tu,
ja mam na wypisie takie zalecenia w sumie to mam i nowe i stare, pediatra powiedziała że te zalecenia weszły na początku marca jakoś.
ja na razie stosuje te stare bo takie kupiłam
myślę że skoro tyle czasu obowiązywały to nie były niewłaściwe

Ja ta dyskusje chyba przespalam jak przystalo na leniwca:)
No my tez mamy 25 ug jeszcze na wypisie...i tez chyba na razie bede tyle podawac-do konca opakowania...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...