Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

KasiaMamusia
ortoda
Hej porannie
Kurczę maly jakiś mniej spokojny po zjedzeniu. Zaczynam już fiksować z tymi kupami. Czy wasze dzieciaczki które są tylko na piersi tez robią takie rzadkie te kupy?

Witam serdecznie w ten piękny dzień!
Idziemy do domku!
Bierze lub brała w czasie kp któraś z was zuravit?

My też mamy takie kupki,słychać pierdniecie patrzę po karmieniu w pampersa a tam kupa rzadka, także chyba to normalne


Ja piję i hem tabletki z żurawiną i właśnie mam wrażenie ze przez to troche te kupki sa takie lekko zielonkawe i pupa częściej obszczypana bo to kwaśne wszystko. Dziś nie mam energii na to wszystko

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

olka135
Ania to ja mając 156 mam kupić xxxs? :D :D

:D S styknie :)

witam witam!
my dzisiaj ładnie pospałyśmy. Zuzia obudziła się o 2:00 i o 5:00 na karmienia, szybciutko ładnie zjadła i spała dalej :) już ma fajnie uregulowany tryb spania i aktywności, no chyba, że coś jej dokucza w brzuchu, ale odkąd dajemy Espumisan na noc, jest super :)
waży już prawie 4,5 kg (waga spadkowa 3070g) a ma 5 tygodni i je na samym cycku. Także super.
Z tymi karmieniami też już się nam uregulowało wszystko. Jak przez pierwsze dwa tygodnie z zegarkiem w ręku i dokarmianiem odciągnietym mlekiem, tak teraz jak tylko poczuję, że cycki mi się pełne robią, to ona domaga się jedzenia. I karmię jedno karmienie z jednej, drugie z nastepnej piersi (na początku na każde karmienie obie piersi). Najada się i przybiera także chyba dobrze :)

Haniutek, super, że Cię wypuścili :) W końcu odżyjesz :)

Ortoda, moja tak samo, rzadziaki same wali :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

misiakowata- ale słodziak :D :D :D
Jakiegoś masz zdolniachez tym wędrowaniem w łóżeczku :)

A dziewczyny karmiace cycem.. Też zdarza Wam się w nocy przysypiać przy karmieniu? My się w nocy karmimy w łóżku na leżąco i choć zawsze sobie obiecuję, że nie zasnę, to jednak usypiam z malutką wtuloną we mnie. Nic się nie dzieje złego, ale boję się trochę. Nie tyle boję się samego spania, ale że się zachłyśnie czy coś.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwiecccc

Misiakowata, przystojniak z Mateuszka:-))))) jeszcze nie mam pary dla Elizy!:)
Udalo mi sie umowic (prywatna!)wizyte u okulisty specjalizujacej sie w pediatrii na za dwa tygodnie (ublagalam pania recepcjonistke - bo inaczej pierwszy wolny termin na poczatek lipca!!!!!). Wiec plan jest taki, ze te dwa tyg masujemy kanalik i przecieramy oczko i co by nie bylo za dwa tyg wizyta. Niech posrawdza te kanaliki... dzis znow Eliza czyste slepia ma... glupieje!
Ania, unas noc prawie identyczna- pobudka o 2:00 i 5:15:))
Kiedys zasypialam (Eliza dluzej ssala) a teraz jest w miare;)) zazwyczaj czytam wtedy Was...a przy tym zasnac sie nie da;)
Dobra lece cos zjesc!

Odnośnik do komentarza

patrze na filmiki wiązania dziecka w chuście elastyczniej (podobno najlepsze rozwiązanie dla początkujących) i nawet się to nie wydaje być trudne, chyba się skuszę :D

dziewczyny chustujące, czy macie chusty elastyczne, czy inne i czy nosicie dziecko jak na tym fimie

tzn z wystającymi nóżkami?
Odnośnik do komentarza
Gość Leniwieccc

Tez obstawiam kanaliki...
Co do chust, to ta elastyczna ma chyba wiecej warstw przez co mozemy sie spocic;))i jest podobno glownie dla bardzo malych dzieci. I to zakup na chwilw. Od miesiaca wzwyz polecaja juz tkane chusty. Ale rzeczywiscie latwiej sie wiaze :-)

Odnośnik do komentarza

aanuleczka87
W szpitalu mówili żeby spać przy zapalonym świetle. Tak już od 4tyg robię. A wy gasicie światło? Może od tego moje dziecię budzi się w nocy co godzinę, bo w dzień przesypia dwa albo trzy razy po 3h. O co w tym chodzi ze noc jest taka ciężka?

ja mam zapalone, a w sumie to maksymalnie przyciemnione,
bardziej mi się wydaje ze przestawione pory, stąd śpi dlużejw dzień

kamila - a ty jaką masz chustę?

Odnośnik do komentarza

Haniutek
Witam !!!!!!!!!!!!!
Juz myslałam ze tu nie wroce tak jak do domu. Od dzis w domu po prawie 2 miesiacach
Nikomu nie zycze takiej mega okołoporodowej posiadówki w szpitalu i tylu komplikacji po porodzie. Nadal bede jezdzic na opatrunki co 2 -3 dni ale juz wreszcie własne łozko i rodzinka obok.
Malutka rosnie pieknie sie rozwija ale zobaczymy co bedzie w domu. Niestety biore silne leki wiec nie ma szans na piers wiec jest na mm w dodatku sojowym(bebilon pepti dha)
U Was pewnie juz wszystkie urodziły i wgl mega duzo zmian ponad 400 stron nie dam rady nadrobic niestety:(( ale moze teraz czytajac dam rade ogarnac.
Ciesze sie ze juz bede mogła choc tu zagladac i wgl wrocic do zywych
Buziaki dla wszystkich ktore jeszcze mnie pamietaja :**i dla Maluszków tych poza i w brzuszkach jeszcze(jesli wgl jeszcze jakies zostały) :)

Nooo Haniutek NARESZCIE!!!! Jejku tak sie martwilam o Ciebie!!!!

Nawet ostatnio polozna juz wypytywalam o Ciebie:D Ale nic nie wiedziala...

Najwazniejsze ze wszystko wraca do normy!!!

A ja nic nie pisalam bo troche sie zalamalam po badaniu EEG na ktore skierowal mnie neurolog... Teraz na rezonans musze sie umowic szybko.

Ale ogolnie mezulek nie pozwala mi sie zalamywac i pcha do przodu.

RedNails tych lekarzy to palnelabym w leb i to tak ze by sie kopytami nakryli!!!

A Olka pytalas mnie o mm. My dajemy TYLKO to mleko AR i nie mozemy mieszac ze zwyklym bo ulewa. Ale co ciekawe kp wypija i jest ok... Wiec nie kumam o co chodzi...

Lece czytac dalej co sie stalo...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

~Leniwiecccc
Misiakowata, przystojniak z Mateuszka:-))))) jeszcze nie mam pary dla Elizy!:)
Udalo mi sie umowic (prywatna!)wizyte u okulisty specjalizujacej sie w pediatrii na za dwa tygodnie (ublagalam pania recepcjonistke - bo inaczej pierwszy wolny termin na poczatek lipca!!!!!). Wiec plan jest taki, ze te dwa tyg masujemy kanalik i przecieramy oczko i co by nie bylo za dwa tyg wizyta. Niech posrawdza te kanaliki... dzis znow Eliza czyste slepia ma... glupieje!
Ania, unas noc prawie identyczna- pobudka o 2:00 i 5:15:))
Kiedys zasypialam (Eliza dluzej ssala) a teraz jest w miare;)) zazwyczaj czytam wtedy Was...a przy tym zasnac sie nie da;)
Dobra lece cos zjesc!

U nas 2:45 i 5:20 :D . Za to od dwóch dni w dzień tylko rączki bo jak nie to wrzask na cale osiedle ..a zasypia tylko przy szumie fal lub suszarki terrorystka mała :D
Jak żyć panie :D ?

Co na obiad ?

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

U nas po badaniu bioderek w 3 tyg (ten lek mtak preferuje wcześnie) zalecenia pieluchowanie na noc i poduszka klin( włożyłamja pod prześcieradło i Angel całe działa elegancko) a w dzień ukladanie jak najwięcej na brzuszku. Oraz noszenie przodem do siebie w rozkroku cos jak w chuście. Powiedzial ze jakbyśmy przyszli tak jak zalecają w 4-6 tyg to prawdopodobnie trzeba bylo by ortezy a tak to wszystko do wypracowania.

Odnośnik do komentarza

Ortoda u nas też kupki takie nie tyle rzadkie co wodniste bardzo. Znów mam wrażenie ze ona się nie najada, od rana jescze nie spała. Waże się z nią codziennie na normalnej wadze odejmujac naszą wspólną od mojej i cholerka codzień wychodzi 100g mniej :( osiwieje.... Ale do ważenia nie chcem dawać butli żeby mieć 100% pewności czy przybiera na moim czy nie. To w ogóle możliwe żeby na moim nic nie przybierala?? Skoro ciągnie pierś, polyka...

Odnośnik do komentarza

Ja w nocy karmie na siedząco. Na leżąco nie chce bo ja zasypiam i mały sie przyzwyczaja do spania z nami. A poza tym zauważyłam ze po Karmieniu na leżąco bardzo mu sie ulewa.
Do karmienia zapalam sobie mała lampkę a jak tylko skończę i mały wraca do łóżeczka to gasimy zupełnie światło. Ze starszym synkiem tez tak robiliśmy i moze dlatego on (i Olek poki co tez nie) nie ma problemów ze spaniem po ciemku i przesypianiem calej nocy. Noc = ciemno = spanie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Zu2ia
Ja w nocy karmie na siedząco. Na leżąco nie chce bo ja zasypiam i mały sie przyzwyczaja do spania z nami. A poza tym zauważyłam ze po Karmieniu na leżąco bardzo mu sie ulewa.
Do karmienia zapalam sobie mała lampkę a jak tylko skończę i mały wraca do łóżeczka to gasimy zupełnie światło. Ze starszym synkiem tez tak robiliśmy i moze dlatego on (i Olek poki co tez nie) nie ma problemów ze spaniem po ciemku i przesypianiem calej nocy. Noc = ciemno = spanie.

u mnie podobnie z tym spaniem w nocy (odpukać) pobudkę ma 1-2 razy w nocy

w nocy max 2,5godz śpi na jeden raz, choć to i tak rzadkość, ale w sumie to chyba dobrze

Odnośnik do komentarza

Zu2ia
~kalae
nie powinno się ważyć dziecka codziennie, raz na tydzień wystarczy i najlepiej np zawsze przed jedzeniem i w suchej pieluszce

Najlepiej to ważyć dziecko bez ubranka i bez pieluchy :) tak jak u lekarza.

a to już wzorcowo byłoby

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...