Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość EwelinaCzCzy

Dziewczyny ja też pomału boję się wchodzić na forum, bo worek rozwiązany ;) a do tego jak to wszystko czytam to i mi zaczyna się coś dziać ;) dziś się obudziłam z takim twardym brzuchem że szok, do tego mało ruchów i klucie w podbrzuszu, aż chodzić nie mogłam. Myslalam ze juz do szpitala pojadę ale położyłam się, pomasowalam brzuch i na szczęście przeszło. Teraz mała się już rusza i wiem że wszystko ok.
Gratuluję wszystkim mamusiom, które już urodziły. Życzę zdrówka ;) a reszta musi się trzymać. Ja czytam was codziennie ale mam problem z logowaniem więc rzadko pisze. Ale jestem duchem z Wami ;))

Odnośnik do komentarza

Nadrobilam Was. Mi brzuch czesto twardnieje od tej akcji z ojcem. Wiem, ze niektórzy ludzie sie zmieniaja, ale moj stary nie tylko po alkoholu jest taki na trzeźwo tez.
Dzisiaj dzwonili z opieki, ze mamy przyjsc z mama jako ofiary przemocy we wtorek. Ale czemu tylko my dwie ?? :/ wg chcialabym miec spokoj a nie po raz kolejny gadac o tym samym obcym osoba.
Ciekawe kiedy stary wyjdzie :/ wolalabym wiedzieć kiedy sie go spodziewać.

Powodzenia na wizytach :)

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Nadrobilam Was. Mi brzuch czesto twardnieje od tej akcji z ojcem. Wiem, ze niektórzy ludzie sie zmieniaja, ale moj stary nie tylko po alkoholu jest taki na trzeźwo tez.
Dzisiaj dzwonili z opieki, ze mamy przyjsc z mama jako ofiary przemocy we wtorek. Ale czemu tylko my dwie ?? :/ wg chcialabym miec spokoj a nie po raz kolejny gadac o tym samym obcym osoba.
Ciekawe kiedy stary wyjdzie :/ wolalabym wiedzieć kiedy sie go spodziewać.

Powodzenia na wizytach :)

Sylwuś a policja nie powiedziała kiedy go wypuszczą? czy mają zamiar? bo może nie mają...

Odnośnik do komentarza

A ja jestem w Warszawie i czekamy z mezulkiem na wizyte u laryngologa.

Sylwus a moze zadzwon do policjanta ktory prowadzi sprawe i dowiesz sie kiedy go wypuszcza.
Co do opieki to moze dlatego we 2 bo obie bylyscie na policji i jestescie zameldowane pewnie.

Ogolnie dzis jakis kiepski dzien... Ja juz chce do domku i marze zeby napic sie kawy...

Wogole to troche sie boimy z mezem co ten lekarz powie... Bo niby usowanie migdalow powinien miec przed porodem... ehhhh... Ciezkie to wszystko.

Dziewczyny gratuluje udanych wizyt!! I trzymam kciuki za te czekajace na wizyte!!! Misiakowata koze Ty pojedz taxi do tego lekarza? No zeby nic Ci sie nie stalo!!!:)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Madika
A ja jestem w Warszawie i czekamy z mezulkiem na wizyte u laryngologa.

Sylwus a moze zadzwon do policjanta ktory prowadzi sprawe i dowiesz sie kiedy go wypuszcza.
Co do opieki to moze dlatego we 2 bo obie bylyscie na policji i jestescie zameldowane pewnie.

Ogolnie dzis jakis kiepski dzien... Ja juz chce do domku i marze zeby napic sie kawy...

Wogole to troche sie boimy z mezem co ten lekarz powie... Bo niby usowanie migdalow powinien miec przed porodem... ehhhh... Ciezkie to wszystko.

Dziewczyny gratuluje udanych wizyt!! I trzymam kciuki za te czekajace na wizyte!!! Misiakowata koze Ty pojedz taxi do tego lekarza? No zeby nic Ci sie nie stalo!!!:)

a czemu przed porodem?? niewiele czasu zostało :D

Odnośnik do komentarza

kamillla
Madika
A ja jestem w Warszawie i czekamy z mezulkiem na wizyte u laryngologa.

Sylwus a moze zadzwon do policjanta ktory prowadzi sprawe i dowiesz sie kiedy go wypuszcza.
Co do opieki to moze dlatego we 2 bo obie bylyscie na policji i jestescie zameldowane pewnie.

Ogolnie dzis jakis kiepski dzien... Ja juz chce do domku i marze zeby napic sie kawy...

Wogole to troche sie boimy z mezem co ten lekarz powie... Bo niby usowanie migdalow powinien miec przed porodem... ehhhh... Ciezkie to wszystko.

Dziewczyny gratuluje udanych wizyt!! I trzymam kciuki za te czekajace na wizyte!!! Misiakowata koze Ty pojedz taxi do tego lekarza? No zeby nic Ci sie nie stalo!!!:)

a czemu przed porodem?? niewiele czasu zostało :D

W szpitalu powiedzieli ze trzeba zoperowac to jak najszybciej bo to jest ognisko zapalne. A laryngolog jeden stwierdzil zaraz po szpitalu ze wolalby zeby maz hie chuchal i nie dmuchal na dzidzie jesli ciagle cos lapie....
I tak kolo sie zamyka...:(

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Madika
kamillla
Madika
A ja jestem w Warszawie i czekamy z mezulkiem na wizyte u laryngologa.

Sylwus a moze zadzwon do policjanta ktory prowadzi sprawe i dowiesz sie kiedy go wypuszcza.
Co do opieki to moze dlatego we 2 bo obie bylyscie na policji i jestescie zameldowane pewnie.

Ogolnie dzis jakis kiepski dzien... Ja juz chce do domku i marze zeby napic sie kawy...

Wogole to troche sie boimy z mezem co ten lekarz powie... Bo niby usowanie migdalow powinien miec przed porodem... ehhhh... Ciezkie to wszystko.

Dziewczyny gratuluje udanych wizyt!! I trzymam kciuki za te czekajace na wizyte!!! Misiakowata koze Ty pojedz taxi do tego lekarza? No zeby nic Ci sie nie stalo!!!:)

a czemu przed porodem?? niewiele czasu zostało :D

W szpitalu powiedzieli ze trzeba zoperowac to jak najszybciej bo to jest ognisko zapalne. A laryngolog jeden stwierdzil zaraz po szpitalu ze wolalby zeby maz hie chuchal i nie dmuchal na dzidzie jesli ciagle cos lapie....
I tak kolo sie zamyka...:(

a to faktycznie. Może uda się to zrobic jak najszybciej, trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Ratunku, mam jelitowkę ale tak mnie podkładało że jestem jak dętka. Pisałam wam że synek dwie noce temu wymiotował, troche ma rozwolnienie, a nas z mężem ruszyło w nocy. On sobie raz ulżył i mu przeszło, a ja męczyłam się całą noc i do południa dołem i górą. Do tego dreszcze, obezwładnienie, ból mięśni, głowa. Byliśmy u lekarza, dietka, smekta, elektrolity i nawadnianie (a ja po łyku czegokolwiek lecę do kibelka) no i mąż do jutra l4, żeby się mną i dzieckiem zająć.

Agusia gratulacje!

Aga wszystkiego najlepszego! Dołączam do życzeń!

Co do obciągania (ja też tak mówię;) ) to my mieliśmy niestety zapalenie napletka, ok roczku chyba.
Szybko przeszło po jednym dniu syropu ale dostaliśmy skierowanie do chirurga dziecięcego z podejrzeniem stulejki. Nic nie było. Tylko kazał nam lekko odciągać skórkę w czasie albo po kąpieli. Teraz się odchodzi od odciągania na sile i ingerencji chirurgicznych. Można profilaktycznie tak jak robiły dziewczyny, ale delikatnie.

Nie mam siły na nic... Masakra:/

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Uff, nadrobiłam! Co prawda na raty i zajęło to kupe czasu, ale jak to któraś pisała-czytalo sie lepiej niż niejedna książkę!

Agusia-serdeczne gratulacje pierwsza nasza mamusiu! Super że dzieciaczki same oddychają. Wypoczywaj teraz :)

Aga-sto lat, sto lat, lalalaa! Spelnienia najskrytszych marzeń, szybkiego powrotu do domku i synka równie wspaniałego jak i córy!

Olka, Haniutek- dużo spokoju w szpitalach, oby jak najdłużej nic się nie działo, dajcie znać co nowego. Pamiętajcie że teraz Renia ;)

Sylwia- trzymaj się jakoś na tym kolejnym już przesluchaniu,nie dajcie się z mamą!

Haneczkaa- niewesola sytuacja z wynajmem,ale żeby aż po weksle sięgać? No coś nie halo :/

Barcelona-piękne tworzysz rzeczy, woow. I jak ja widzę nadrabiasz po nocach, tyle że u mnie już brak cierpliwości do pisania na tel :D

Misiakowata-i mi Twoja broszka skojarzyla się jednoznacznie, wybacz :P

Mamo Julki(przepraszam nie pamiętam) mnie też zmrozilo krew w żyłach jak pomyślałam że takie maleństwo już na świecie.

Aaaa, witam nowe Mamusie! :)

Dla chorujacych mężów dużo zdrówka, dla mamusiek na wizytach samych dobrych wiadomości :)

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

Monimoni, tule mocno, z pierwszym synkiem przechodzilam na początku 9msc ciąży, masakra... najgorsza jelitowka w zyciu, i jeszcze te spiecia brzucha przy wymiotach :/ okropne uczucie, współczuje.

Napletek odciagalismy od drugiego-trzeciego miesiąca, pediatra aż chwalił że bardzo ładnie dbamy i że dzięki temu nic się nie będzie działo.

Co do odsylania dziecka bo nie ma karetki to jest porażka! Tyle się słyszy o śmierci maluszkow przez takie właśnie bagatelizowanie, czy odsylanie od szpitala di szpitala. Kiedy ktoś to zrozumie, że to jest sprawa życia maluszka? Nie ogarniam bez kitu...

Znajoma urodziła córeczkę we wtorek, też dzwonila po karetke i oddzwonili żeby coś zorganizować innego bo nie ma na miejscu. Tylko to było po wywiadzie telefonicznym, że odeszly jej wody, skurczy specjalnych nie czuje, to jej pierwsza ciąża, jest w domu z siostrą akurat, itp. Więc też trochę inna sytuacja.

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

kamillla
Sylwia921125
Nadrobilam Was. Mi brzuch czesto twardnieje od tej akcji z ojcem. Wiem, ze niektórzy ludzie sie zmieniaja, ale moj stary nie tylko po alkoholu jest taki na trzeźwo tez.
Dzisiaj dzwonili z opieki, ze mamy przyjsc z mama jako ofiary przemocy we wtorek. Ale czemu tylko my dwie ?? :/ wg chcialabym miec spokoj a nie po raz kolejny gadac o tym samym obcym osoba.
Ciekawe kiedy stary wyjdzie :/ wolalabym wiedzieć kiedy sie go spodziewać.

Powodzenia na wizytach :)

Sylwuś a policja nie powiedziała kiedy go wypuszczą? czy mają zamiar? bo może nie mają...

Wiesz co oni jak mnie przesluchiwali to powiedzieli, że pewnie na nastepny dzień wyjdzie. Wczoraj nie wyszedl. A mamie mowili, ze moga go potrzymac dwa trzy dni. Wiec nie wiadomo kiedy sie go spodziewać :/

Odnośnik do komentarza

Nika32
Zu2ia - mam taką samą torbę - za życzyłam sobie pod choinkę. Fajnie, że masz o niej dobre zdanie, bo myślałam też nad innymi, ale jakościowo podoba mi się. Kolor też mam inny :-)
Renia ja z moimi chłopakami robiłam tak samo - uważam ze to kwestia higieny i napletek trzeba odciągać - zresztą robiłam tak po konsultacjach z pielęgniarką, położną i lekarzem i teraz też będę. A chirurg ma na to sposoby - sprawnie pociągnie i jest ok, dziecko się nie zorientuje.

Ja mam taką szaro kremową w zygzaki ;)

Tez jestem zdania ze napletek trzeba odciągać. Oczywiscie z wyczuciem.

Nika a jak tak Twoje skurcze??

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Aga - szczesliwego rozwiazania...i spelniania marzen:)

Agusia - gratulacje...swietnie:)

U nas wszystko bylo niemalze idealnie i ksiazkowo, poza drobnymi problemami w 1 trymestrze. a od 31 tyg. mały słabo rosnie (teraz 33) i go monitorujemy. przybiera na wadze, ale wagowo jes spozniony dokladnie o 2 tyg:( i nie wiadomo dlaczego. wszystko wskazuje ze taka uroda, bo przeplywy idealne, lozysko ok, cukier, cisnienie, hormony tarczycy w normie. tylko ten brzuszek maly - reszta wymiarow prawidlowa. mam nadzieje ze nadrobi i nie bedzie hipotrofkiem:)

od kilku dni brzuch zaczal mi sie stawiac - wczesniej tego nie mialam. ale glownie jak chodze lub stoje, jak sie klade to ok. i zawroty glowy. ciaza to nie choroba, ale za to mnostwo upierdliwosci.

Odnośnik do komentarza

Mama mowi, ze to jakieś wsparcie psychologa czy cos. Zobaczymy we wtorek. Mnie to zdziwilo bo moje dwie siostry tez sa tu zameldowane i tez zeznawały.
Monimoni bardzo Ci współczuje. Wiem co to za bol. Mnie meczylo pol dnia i normalnie beczalam z bólu a to bylo jakies 3 miesiace temu.

Duzo zdrowka dla Waszych chorych mezow i nie mężów :)
Jakos ciągle chodzi mi to po glowie, ze Agusia urodzila. Nasze Marcowkowe Maleństwa :) pamietam jak przychodzilam tutaj na forum i zakladalam suwaczek i bylo 5 miesiecy i 27 dni do porodu. A teraz miesiac z groszami. Nie moglam sie doczekać tego momentu az zaczniemy sie rozpakowywac. A teraz troche sie boje. Nie porodu tylko tych zmian w moim zyciu. A za razem chce juz poznac to Maleństwo, ktore tak kocham a jeszcze nie poznalam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...