Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Lilijka dzięki jak coś to się odezwę. A ta chusta jest taka sztywna czy nie? Bo tą co kupiłam to była strasznie sztywna. A jak patrzyłam na ytubie na filmikach to one nie są sztywne.
Ty kupiłaś 4,6, a jaka wysoka jesteś? czy na to się nie patrzy?

Odnośnik do komentarza

~kalae
Gronek
MamaMi1
Tak, fotelik z przodu, tylem do kierunku jazdy. Wylaczana poduszka powietrzna po stronie pasazera.

Szlak mnie trafi, mecze sie z 3 drzwiowym autem bo oczywiscie nieeee nikt nie wozi z przodu bo niebezpieczne. Niech no ten Marcepan z pracy tylko wroci >: leb mu ususze.
Dzieki :)

troche racji to on ma, bo to miesjce pasażera z przodu jest najbardziej niebezpiecznym w aucie, niemniej jeżeli się wyłączy poduszke można dać nosidełko

współczuje w 3 drzwiowym aucie dawać nosidełko do tyłu

Na krotkie trasy dam z przodu, do sklepu po chleb czy mleko a na dluzsze zostaje tyl, lusterko mam, Tolek zazwyczaj spi, notoryvznie nie zerkam :)
Mecze sie z 6 kg Tolkiem plus fotelik zeby go tam z tylu zamontowac bleech :/

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

~kalae
Lilijka dzięki jak coś to się odezwę. A ta chusta jest taka sztywna czy nie? Bo tą co kupiłam to była strasznie sztywna. A jak patrzyłam na ytubie na filmikach to one nie są sztywne.
Ty kupiłaś 4,6, a jaka wysoka jesteś? czy na to się nie patrzy?

Nie jest sztywna. Mam 168 cm, choć mój mąż wmawia mi, że mniej! Wzrost nie ma znaczenia, tylko twój rozmiar. Na stronie Little frog mają tabelkę z rozmiarami chust i z danymi jaki typ wiązania nadaje się na rozmiar jaki nosi rodzic. Ja noszę 38/40 a kieszonka jest właśnie do max 38, więc bałam się, że chusta 4,2 m będzie za mała. I faktycznie mogłabym się nie związać bo na ogonie nie zostaje zbyt dużo materiału, jest tak akurat.

Właśnie wróciłyśmy z kolejnego godzinnego spaceru w chuście :) jak będzie robić dłuższe przerwy między karmieniami to wydłuże trasy. Dzisiaj dłużej walczyła ze snem ale w końcu skapitulowała. Chusta 2:0 wózek. O rany! Jaka jestem szczęśliwa, że Ania zaakceptowała chuste!

Odnośnik do komentarza

~anna13
hej .mojej małej własnie chyba pupe odparzyło macie jakies sposoby prócz wietrzenia i oczywiscie smarowania.misiakowata ty chyba miałas z matim podobny problem?>

Mój synek często miał problem z odparzeniami. Od kilku tygodni spokój. Ja wycierałam wodą, osuszałam i tylko i wyłącznie Sudocrem. Nic więcej. U nas działa. A normalnie używam kremu Ziaja.
Odnośnik do komentarza

~anna13
hej .mojej małej własnie chyba pupe odparzyło macie jakies sposoby prócz wietrzenia i oczywiscie smarowania.misiakowata ty chyba miałas z matim podobny problem?>

zasypuj dzien, dwa mąką ziemniaczaną, tak obficie, az bedzie wszystko biale.
u nas pomogło i wiecej sie pupa nie odparzyla. używam na stałe mąki ziemniaczanej:#)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1rdnvc3liu.png

http://www.suwaczek.pl/cache/57f2833102.png

Odnośnik do komentarza

Izabel82
Kalae bo kupiłaś tzw "poscielówe" Chusta musi pracować i dociągnąć się do dziecka stąd tak popularny splot skosno krzyżowy. To nie może być zwykły materiał. Nowa chusta może być trochę twarda z czasem mieknie, ja kupiłam używana, jest mieciutka.

na szczęście zwróciłam tą chustę.

a krążek nuvaring miałam to ok, zadnych infekcji, ani go nie czuć, dolegliwości też nie miałam żadnych, także polecam chociaż spróbować, jak rozważasz antykoncepcje hormonalną.

Odnośnik do komentarza

kamillla
Ja mam chustę od tej pieprznietej szwagierki ale nie wiem jaka to i w ogóle, jakos nie chce mi sie jej wyciągać.

Dziewczyny MAmaMi a jak zasypujesz maka to tylko pupę? Jak chciałam używać maki to mi polozna powiedziała ze maka moze sie dostać do pochwy i ogólnie dla dziewczynek nie jest polecana?

zasypuje wszystko, pachwiny, faldki, cala pupe.
nie slyszalam by maka miala szkodzic dziewczynkom?
kremy tez moga sie dostac w sumie, a to jest chemia. Mąka jest naturalna. Nic mi polozna nie mowila na ten te, at, zeby niemozna bylo. Z reszta wargi sromowe nieraz tez sie odparzaja. Ja zasypuje wszystko i pupcia jak malowana:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1rdnvc3liu.png

http://www.suwaczek.pl/cache/57f2833102.png

Odnośnik do komentarza

Udało mi się wszystko przeczytać. Młody dziś już 3 raz śpi na podwórku + jeden krótki spacer. A ja jakiejś energii dostałam i obiad z dwóch dań ugotowałam, pranie wstawione i powieszone, wczorajsze Pawełka uprasowane i już w szafce.
Ciśnienie dziś 138/81 więc to może dlatego. Zauważyłam że im ładniejsza pogoda to ciśnienie mam niższe :).
Na szczęście ja nie mam dylematu jaką antykoncepcje wybrać, więc się nie wypowiem.
Kamilla przypuszczam że mąka ziemniaczana dużo lepsza. Koleżanka która ma 3 córki opowiadała jak kiedyś używała sudocremu i mówiła żeby bardzo na niego uważać. Jej najstarszej córce musieli u gin wargi sromowe rozcinać bo sudocrem ma właściwości zabliźniające.

monthly_2016_05/marcoweczki-2016_47905.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość lutówka 2016

Czesc, ja od poczatku używam bepanthen baby extra i jak na razie jest ok. Dodatkowo myję pupę wodą, a nie chusteczkami. Nie smaruję pupy za każdym razem, raczej co druga zmiana pieluchy i również wietrzymy :) chciałam zmienić na linomag ( wiadomo, tańszy jest) i wtedy pupa się zaczerwieniła, ale wtedy pomógł sudocrem i znow wszystko w normie...

Odnośnik do komentarza

Tosia używa pampersów, rzadko smaruje jej pupe tak 1-2 razy na dzień zazwyczaj po kupie (sudocreme lub bepanthenem), po kąpieli posypuje mąką ziemniaczaną plus wszystkie fałdki i pod pachami i to tyle.

o mące powiedziała nam położna.

odparzoną pupę miała raz na początku, ale najprawdopodobniej od chusteczek dada, teraz nie używam już chusteczek,

Odnośnik do komentarza

A myślałam że ty olka w małopolsce mieszkać będziesz, a ty na śląsk, a z mojej miejscowości (tej pod krakowem) to kawał drogi jest , i w ogole gdzie tam kraków jest, a gdzie czernichów, a ja myślałam że ty w okolicach krakowa będziesz.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Zrastanie lub sklejanie warg sromowych to synechia. Przyczyną może być zbyt mała wilgoć w tych okolicach, co z kolei doprowadzić może do stanu zapalnego. A wszystkie kremy typu sudocrem mają za zadanie właśnie wysuszenie posmarowanego miejsca. Dlatego ja tylko używam olejku że słodkich migdałów do pieluszkowej strefy Anki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...