Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Miałam nie najgorszą noc, ale ostatnie dwa dni to armagedon. Dostałam uczulenia od skórzanej rączki w wózku :( Dłonie w czerwone placki piekły jakbym chwyciłam w garść pół łaki okrzyw. Na początku nie wiedziałam co to i od czego, ale szybko skojarzyłam, ze jedyną nową rzeczą jaką robiłam to jeżdzenie wózkiem. Od wczoraj po południu nie dotykam już wózka i ręce dochodza do siebie.
Nie wiem czy to uczulenie miało wpływ na moje mleko, czy to tylko zbieg okoliczności ale od czasu pokrzywki na dłoniach, Paulinka wymiotowała moim mlekiem, tzn. jak odciągnełam mleko to nie chciała go pić, jak chciała przytulić się do cyca i trochę wypiła to za chwilę strasznie wymiotowała. Po mm tego nie było, więc wczoraj jechałyśmy na mm.
Co do dziwnego charczenia, ślinienia, wkładania kciuków do buzi, robienia min i wysuwanie języka to w przypadku Miśki chodziło o złe odbicie i zgagę. Teraz odbijam ją dwa razy, raz zaraz po posiłku na ramieniu i czasami zaraz beknie a czasami trzeba chwilkę ponosić/pobujać/pomasowac-klepac plecki. Jak już odbeknie to noszę ją jeszcze na rękach w pozycji półleżącej. Obserwuję, jak widzę, że robi dziwne miny to jeszcze raz na ramię i wtedy drugi raz beka (jak harlejowiec bo beczce browaru). Po tym drugim beknięciu jest już super, śpi i wogóle jest idealna.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

~kamillaaa
tak sobie mysle jak to jest, ze wam dzieci tyle spia w nocy :) moja to co 2,3 h musi zjesc.
no i ciesze się że wkoncu nie kupiłam tego ochraniacza do łózeczka, bo mała wendruje non stop i sie przekręca skubaniec

no też się nad tym zastanawiałam, że w nocy nie jest glodna, bo w dzień to się budzi, albo i nie śpi i co godzine, dwie chce jeść.

Odnośnik do komentarza

Ernesto, kurcze, ciekawe czy ma to związek to Twoje uczulenie z mlekiem i wymiotami.. W sumie może są wytwarzane do krwi jakieś szmery bajery uczuleniowe.. a jak we krwi to i w mleku.. Ciekawe..

Misiakowata! Bez wyrzutów sumienia mi tutaj!! :) Jestes super matką i kropka! Jak Mati nie płakał, to się nie stresuj! Wiadomo, wszystko z głową. Instynkt przede wszystkim a nie sztywne godziny ;)

Moja dzisiaj np zjadła o 21:00, później o 01:00, 3:15. Wszystko spoko, na śpiocha jadła, aż o 4:30 się obudziła i ani jeść, ani kupa.. "DZIEŃ DOBRY, WSTAWAŁAM, ZABAWIAJCIE MNIE" :D masakra to była. Jak się ją odłożyło, płacz. Na rękach- oczy otwarte i bajlando! :D I tak mniej więcej do 6;00 aż w końcu się znudziła i poszła spać. O 8:00 pobudka na szamkę i śpi dalej (jest już 12;00).
Powiem Wam, że mimo takiego szarpanego snu, to w ciągu dnia nie jestem aż tak zmęczona, dopiero wieczorem mnie straszne znużenie dopada.

Dziś niestety spacer odpada, bo pada :( a wczoraj to w krótkim rękawku łaziliśmy z mężem.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

A w ogóle, to w sobotę poszłam wieczorem do pubu na urodziny przyjaciólki. Męża z Zuzą zostawiłam, mleko odciągnęłam. W pubie napiłam się ciemnego Litovela z sokiem malinowym (delicje). O godzinie 23:00 byłam już tak zmęczona i chciało mi się spać, że masakra! :D Jak wszyscy się zbierali na kluby potańczyć to wzięłam taxe i pojechałam do domu- SPAĆ.
(Na szczęście tatuś i córa sobie świetnie radzili sami :P).

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Ale lecicie ze stronami.
Misiakowata nie traktuj zaleceń poloznej aż tak poważnie, zaraz przestanie przychodzić i będziesz sama musiała wiedziec co jest dobre. Dziecko jak będzie cos chciało to zaplacze, a ty będziesz dzialas instynktownie zamiast z zegarkiem w ręku. Ja karmie na polsiedzaco bo wiem ze jak tylko przyloze głowę do poduszki to zasne. Karmienie ma leżąco u mnie odpada bo musze odłożyć dziecko do łóżeczka i zgasić światło. Nie przyzwyczajam do spania z nami.

Monitor baby sense ja mam. On czasami sie wlacza z opóźnieniem bo jest bardzo czuly i wyczuwa najmniejsze wibracje. Wystarczy przewijać dziecko na przewijaku który jest na łóżku. Albo stac za blisko. W instrukji nawet pisze ze aby przeprowadzić test należy stanąć minimum 2 metry od łóżeczka. Poza tym możesz jeszcze inaczej ustawić płytki i zrobić test ze 2-3 razy dla pewności :)

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

Wczoraj była taka piękna pogoda a dzis juz zimno i wieje :( mały spi opatulony na tarasie.

Ja juz dawkowania witamin zmieniać nie bede, dopiero co zaczęliśmy nowe opakowanie wiec bez sensu.

Misiakowata, wlasnie miałam pisać to samo co Renia, położna to nie wyrocznia. Ty jestes mama i to najlepsza na jaka Mati mogl trafić, wiec sie nie obwiniaj. Tak jak piszą dziewczyny, jak dziecko cos bedzie chciało to da o tym znać głośno i wyraźnie ;) a Mati ma juz ponad tydzień wiec taki super maleńki nie jest i da sobie radę :)
Mi moja położna kazała odstawić tą jedna butle dziennie mm (lekarz zreszta tez) bo mały za dużo przybiera. Ale jak widzę ze jest głodny i niespokojny a w cyckach pustka to co mam zrobic? Głodzić dziecko? Zreszta nie wierze ze jedna butelka (i to tez nie pełna porcja a 60-90ml) az tak wpływa na jego wagę. W poniedziałek miał juz 5050g :) rozmiar 56 juz odszedł w zapomnienie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Zu2ia
Wczoraj była taka piękna pogoda a dzis juz zimno i wieje :( mały spi opatulony na tarasie.

Ja juz dawkowania witamin zmieniać nie bede, dopiero co zaczęliśmy nowe opakowanie wiec bez sensu.

Misiakowata, wlasnie miałam pisać to samo co Renia, położna to nie wyrocznia. Ty jestes mama i to najlepsza na jaka Mati mogl trafić, wiec sie nie obwiniaj. Tak jak piszą dziewczyny, jak dziecko cos bedzie chciało to da o tym znać głośno i wyraźnie ;) a Mati ma juz ponad tydzień wiec taki super maleńki nie jest i da sobie radę :)
Mi moja położna kazała odstawić tą jedna butle dziennie mm (lekarz zreszta tez) bo mały za dużo przybiera. Ale jak widzę ze jest głodny i niespokojny a w cyckach pustka to co mam zrobic? Głodzić dziecko? Zreszta nie wierze ze jedna butelka (i to tez nie pełna porcja a 60-90ml) az tak wpływa na jego wagę. W poniedziałek miał juz 5050g :) rozmiar 56 juz odszedł w zapomnienie ;)

Jasne, ja też bym dawała gdyby dziecko się nie najadało. Mój od tygodnia zjada z dwóch piersi w czasie 12-15 minut i koniec. Ale myślę że jeszcze trochę by poleciało a on chyba się leni jak słabo leci. Sprawdziłam wczoraj parę razy że jeszcze z obydwu piersi około 2 ml na sile da rady wyciągnąć, a jak mu to podałam to wciągnął po cycu w 15 sekund.
Zuzia to twój synek naprawdę ładne przybiera na wadze. Mój w poniedziałek ważył 4 kg, wyjściowa waga ze szpitala 2840. U nas spacer też odpada, pochmurno i pada.
Synek śpi od rana, przed chwilą się przebudził na cyca i kupę i dalej śpi. A ja idę robić obiad.
Ile czasu wasze dzieci jeszcze śpią?
Mój ma 5 tygodni i 20 godzin to jeszcze śpi na pewno.

Odnośnik do komentarza

Bad.Woman
Dzizas - od 4:40 walczę z Gabryśką aby usneła! Jeść, kupa, lulanie na rękach i nogach i nic!!! A wcześniej co 1.5 godz się budziła :-(
Jestem taka zmęczona......

Słuchajcie, co oznacza że ona wyciąga co chwilę język? Głodna nie jest bo cycka nie chcę.

no moja wyciąga język, albo tak jakby mlaska, ale ja mam wrażenie że ona się bawi tym językiem

--
a w ogóle to się do mnie uśmiechnęła, mówiłam do niej a ona się na mnie patrzyla i w pewnym momencie uśmiech, i potem jeszcze raz, ciekawe czy to świadomie, czy to tylko moje myślenie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwiecccc

Ja pije inke i bezkofeinowa z ekspresu. Cala ciaze nie pilam "kofeinowej" kawy i raz sprobowalam lyka espresso - myslalam, ze mi serce nosem wyskoczy ! Wiec dla dobra mojego serca, na razie delektuje sie smakiem bezkofeinowej:)

Odnośnik do komentarza

też piję inkę
leniwiec - a co to za inka z ekspresu, bo nie widziłam takiej

dziewczyny to uważacie, że jak Antosia dziś spała od 21.40 do 4.30 (bo ją obudziłam) to powinnam jej nie budzić, tylko czekać aż sama wstanie? ona ma skończone 4 tyg.

Odnośnik do komentarza

Haniutek
Kalae ja to juz wiedziałam i zawsze podkładam tak pieluszke by druga jeszcze "czuwała" ale tatus mimo ze to nie pierwsze dziecko chyba sie zaskoczył choc fakt przyznam ze Zosia ma "talent" :))
A to fotki z wczoraj i z dzis wczoraj waga pokazywała juz 4980 wiec nie najgorzej po takim czasie w szpitalu a wgl zapomniałam napisac najlepszy sposob na usypianie Zosi to wrzucenie jej do łozeczka tel z muzyka właczona cicho:) spi wtedy az sie przez sen usmiecha:)

Jaki sliczny potworzak :D
No slodziak taki ze HEY :D

Misiakowata dzieki za dobre slowo :D

Umowilam sie na rezonans na przyszly czwartek... powiem Wam ze dygam sie strasznie... Choc neurolog powiedzial ze najgorsze mozemy wykluczyc bo nie ma objawow wskazujacych na to.

Wczoraj bylismy na usg bioderek i Hanulka jest zdrowa i wszystko jest ok:D To byla cudna wiadomosc!!!!:D

Dzis moja mala brzuszek boli i podaje jej kroplr INFACOL przed posilkiem... ale ostatni posilrk jadla ponad 2h temu i do tego 40ml tylko....

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leniiiiiiiwiec

Kalae, mysle, ze to swiadome usmiechy:) Eliza kiedys (jak to dziwnie brzmy w przypadku 5-tyg bobasa;)) usmiechala sie w dziwnych momentach...niezaleznie od tego, co sie dzialo;) a teraz jak mama (czyli ja!) Cos do niej mowie (szczegolnie po nocy) to usmiecha sie non stop i odpowiada usmiechem na usmiech:)
Ania, czy Ty lamalas chuste? Moja wlasnie przyszla z Little Frog i nie wiem na ile ona ma byc miekka. Pierze sie aktualnie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwiecccc

~kalae
też piję inkę
leniwiec - a co to za inka z ekspresu, bo nie widziłam takiej

dziewczyny to uważacie, że jak Antosia dziś spała od 21.40 do 4.30 (bo ją obudziłam) to powinnam jej nie budzić, tylko czekać aż sama wstanie? ona ma skończone 4 tyg.


Hahaha ja tez nie widzialam ;) pije inke (nie z ekspresu) i bezkofeinowa (z ekspresu):)
Ja ustawiam sobie budzik na 2:00. W razie gdyby Eliza sie nie obudzila po 6godzinach (zasypia o 20:00 okolo). Jakos nie moge sie przelamac zeby pozwolic jej spac ile chce...dzis np.o 2:00 spala bardzo gleboko...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...