Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie remont sypialni i urzadzenie kacik dla Mikołaja czeka w przyszłym tygodniu. I jestem tym przerazona, bo moj maz ma zawsze slomiany zapal. Z poczatku pieknie mu praca idzie, mysli, kombinuje i widac, ze mu sie chce. Niestety jedno niepowodzenie i praca staje w miejscu, a ja musze mu pomagać i lagodzic nerwowa sytuacje. Mam nadzieje, ze teraz podejdzie do tego solidnie od A do Z, bo my juz czasu nie mamy na jakie dziwne kaprysy. Toz to termin na 4 marca!!

Co do laktatorow ja kupilam na allegro reczny z Aventa i naprawde jest konkretny

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj jakoś spać w nocy nie mogłam :-( co chwilę się budziłam.
Dzisiaj znowu czeka mnie samotny dzień w domku :-(. Od niedzieli jestem sama :-(

Mój maluszek też ostatnio jakiś mniej aktywny ale może temu że ja tęsknię za mężem i trochę się martwię o niego że tak ciężko pracuje po 18-20 godzin. :-( jeszcze na dodatek daleko od domu

Ja też powoli zaczynam szukać rzeczy do wyprawki tylko że jestem zupełnie zielona co trzeba kupić dla takiego maluszka :'(.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgenypzflnq.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)

Uwielbiam takie leniwe dni jak dziś- rosolek się gotuje, kurczak się piecze, kasza i marchew na gęsto też będą same się robić :D mąż kupił mi babską książkę więc w końcu poczytam :D

Dobrze że piszecie o nakładkach i laktatorach, poprzednio nie miałam i bardzo żałuję. W szpitalu tak miałam poranione brodawki że hej, długo potem to leczylam..A nawał też był, w szpitalu kazali rozmasowywac piersi i tyle. Skończyło się oczywiście zapaleniem piersi :/ jakoś nikt nawet się nie zająknął żeby spróbować laktatorem. Ale teraz jestem mądrzejsza ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!

Co do laktatora, ja zamówiłam sobie ręczny z aventu. Wczoraj przyszedł i wydaje się być solidny. Słyszałam też pochlebne opinie na temat elektrycznej Medeli, ale mi było jednak trochę szkoda kasy, bo to spory wydatek.

Ja dzisiaj obudziłam się z mężem o 6:00, bo szedł do pracy i później już nie mogłam zasnąć :P Do 9:00 leżałam i się przekręcałam z boku na bok, aż w końcu chyba mnie zmęczenie złapało i usnęlam na półtorej godziny jeszcze :P

W ogóle to śniła mi się dzisiaj moja kruszynka, że byłysmy w szpitalu już po porodzie i była taka maaaałaaa <3 jeju,już się nie mogę doczekać! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza
Gość magdalenka851

Hej, mój synus ma juz 1600g a moja szyjka 2,5cm.generalnie spoko.wizyty zaczynamy juz przyspieszać bo następna 26.01.
ja używałam bepanthenu i nakładki zupełnie mi się nie przydały bo krem mi łagodził.
Dziewczyny mimo tego ze czujemy sie na silach to musimy uważać i więcej odpoczywać w nogami w górze! Ja poprzednio byłam nieświadoma i też sobie remonty na głowę wzięłam. Antos urodził sie w 36tc i wcześniej dostal sterydy ale teraz boryka sie z częstymi zapaleniami okrzeli i płuc a dodatkowo ma alergie wziewna. Winie siebie o to. Nie wiem czy to przypadek ale tym razem zrobię wszystko co bede mogła zeby Wojtus nie wychodził przed czasem bo każdy dzień jest na wagę złota....

Odnośnik do komentarza

hej :D

No Lilijka ja tez mam nadzieję,że te lamparcie prążki znikna po porodzie..Choć ja mam wrażenie,że moje głębokie troszku i jak to rozstępy zostaną ;/ Byleby zblakły to będzie git :D

Aga bo Pawły to fajne chłopaki,a Twój synuś będzie dobrym mężczyzną:)Córki tak świetnie wychowane,to Pawełek będzie aniołem :D

Olija nooo to gratulacje:D Spacer świetna sprawa:D Doczekałaś się bidulko :)
Dziękuję,to prawda staramy się..w tym związku nauczyłam się,żeby po babsku nie obstawiać przy swoim(chyba,że mam rację)..przecież facet to tez człowiek i też ma uczucia...a mój to naprawdę skarb,a ja czasem zachowuję sie nie fair do niego..No ale popłakane,obgadane i życie toczy się dalej :D

Niuska no właśnie cena i jakość mnie przekonuje do tego laktatora BabyOno...u nas krucho to tez nie chcę przesadzać z gadżetami..Najlepiej byłoby kupić,wiedząc czy ma się pokarm hehe..zobaczymy jak to rozegramy:)

Renia i masz rację..też mi się wydaje,że to zależy od sutka czy jest wrażliwy itp a nie od tego,że sie nie umie przystawić maleństwa..osłonki już mam..Podczytuje grudnióweczki i widzę jak im takie "sprzety"uratowały życie :D

Olka no mozliwe,że to od gorąca..sama zauważyłam,że odkąd biorę naprzemienne prysznice(na koniec polewanie chłodniejszą wodą) jest lepiej..Myję się też w J&J baby,nie wycieram tylko przykładam ręcznik do ciała i co najważniejsze musze mieć luźną i cienką koszulkę:)Dwie Pawła zdają egzamin :) i nie używam jednego balsamu,tylko co jakis czas zamieniam na inny:)Fajnie,że Ci lepiej :D ale miej na uwadze,bo ta cholesataza uwielbia 3 trymestr zwłaszcza..

Renatka jestem jak najbardziej za,żebys sobie odpoczęła :D Leż kochana,zasłużyłaś jak najbardziej :D

Aniia no mi tez się mój maluszek czasem śni :DTylko cholerka jest dziewczynką nie wiem czemu..ech
Niom ale coraz bardziej się rozczulam na myśl,że juz niedługo będziemy we trójkę :D :D:D

Madika witaj w klubie..mnie tez cholernie boli kregosłup,krzyż i od tego rwa..żeby wstac z łóżka Paweł musiał mnie trochę pomasować..nawet stanika nie mogę dzis nosic tak mnie boli...siedze na piłce,troche się wyginam,może odpuści :)

Szpitalne mamusie-samych dobrych wieści :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

aniia
Hej dziewczyny!

Co do laktatora, ja zamówiłam sobie ręczny z aventu. Wczoraj przyszedł i wydaje się być solidny. Słyszałam też pochlebne opinie na temat elektrycznej Medeli, ale mi było jednak trochę szkoda kasy, bo to spory wydatek.

Powiem Wam dziewczyny, że ja to prawie nic nie mam dla Maluszka :-/
Tak planowałam, że po nowym roku jak się skończą dzikie tłumy w sklepach i będą przeceny to w końcu i ja pokupuję co trzeba a tu pupa blada :-/
Siedzę więc na necie odkąd trafiłam do szpitala i przeglądam, oglądam, porównuje... Ale nie ma to jak iść do sklepu i pomacać ;-)

A co do laktatora to też zdecyduje się raczej na ręczny z uwagi na cenę,wolę większą kwotę przeznaczyć na materacyk lateksowy, w końcu Szymek trochę czasu w lozeczku przelezy, więc chcę, żeby było mu wygodnie :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09klvyn2j4t.png

Odnośnik do komentarza

Sniezne hej! Niestety snieg podziwiam zza szpitalnego okna... ale mam nadzieje, ze nsjpozniej w piatek wyjde. Z jednej strony to strasznie komfortowe, bo ktos sprawdza co z mala co 2 godziny:)
Wiec jakos sie jeszcze do niej zblizylam:) ale z drugiej...szpitale sa okropne:/
Wczoraj dwie dziewczyny zaczely tu rodzic. Pozniej z patologii szly na porodowke. Powiem Wam, ze po calej serii Porodow na Polsat Cafe, i jakis tam innych programow, zrobilo to na mnie wielkie wrazenie. Pierwszy raz tak blisko widzialam poczatek porodu. Z jednej strony przerazilo mnie, z drugiej wzruszylo:)
Ja kupilam Medele elektryczna. Przed swietam byla w Superpharm w promocjyjnej cenie-ponizej 500zl;))
Duzo spedzilam na wybieraniu wlasciwego laktatora. Troche obawialam sie, ze z recznymi nie dam rady (szczegolnie przy poporodowym zmeczeniu;))) a roznica miedzy elektrycznym Aventu i Medeli nie byla duza, wiec postawilam na ten z lepszymi opiniami. Zobaczymy jak sie sprawdzi. Dobre nakladki ma tez podobno Medela...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Hej, nie było mnie chwilkę a misiakowata oblega szpital. Na chwilkę nie można Cię zostawić ;) Kochana życze szybkiego powrotu do zdrówka :D Dobrze, że nie zignorowałaś objawów i pojechałaś do szpitala. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze i żeby szybko Cię wypóścili. No i pamiętaj, że rodzimy razem... w marcu :D Co do dudnienia w uszach to ja miałam do 6 miesiąca. Bardzo mnie to niepokoiło, bo dzień w dzień słyszałam to tętnienie, a do tego wzrosło mi tętno. Biło głośno i szybko. Na szczęscie już od kilku tygodni mam spokój, samo przeszło.
Byliśmy wczoraj na zakupach w wawie. Wszystko już mamy kupione. Paulinki pojazd wybraliśmy całkiem losowo. Mój Paweł był bardzo zdeterminowany na MUTSY, ja wolałam x-landera, ale jak poczytałam opinie, to mi trochę przeszło. Zajechaliśmy do hurtowni Tosia, ale byliśmy za wcześnie i było zamknię, więc odwiedziliśmy Marywilską (było niedaleko) I to był strzał w 10. Chciałam obejrzeć wózki o których pisałyście (tako, riko, baby designe, tutka...). Pierwszy wózek jaki obejrzeliśmy to był RIKO nano alu tech - szary. I taki kupiliśmy. Moze są i lepsze, ale oboje mamy problemy z podejmowaniem wyborów (zodakalne bliżniaki), więc wzieliśmy ten, poprostu padował. Do tego wzieliśmy fotelik maxi cosi cabrio fix w kolorze black diamond. Bazę byśmy kupili gdybyśmy mieli jeden samochochód, a tak nie ma sensu, bo bez sensu przepinać ja z auta do auta. Kupiliśmy jeszcze łożeczko, materac k-p-k, pościele, wanienkę, przewijak i wszystko co jest potrzebne dla dziecka. Zostało nam tylko kupiś monitor oddechu i termometr.
No i tradycyjnie odwiedziłam TESCO :) Wyszłam z wielką torbą zakupów. Mam już wszystko na 56, 62 i kupiłam pare fajnych ciuszków na jesień :D Wydałam gdzieś ze 3 stówy za wielką torbę ubranek.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

Dziewczyny które się martwią waga dziecka zbyt niską czy zbyt wysoką. W poniedziałek na wizycie mój maluch miał 1600g a we wtorek w szpitalu 1500g. Pani doktor powiedziała ze granica błędu to 200g na tym etapie ciąży. Więc się nie martwimy.
My z mężem mieliśmy jutro po mebelki jechać do Ikea no i chłop sam pojedzie. Ale dobry gust ma więc jestem spokojna.

Odnośnik do komentarza

aniia
No leniwiec, takie akcje porodowe już niedługo nas się czepią :D

Misiakowata kto wie, może Chłopaczek zrobi neispodziankę przy porodzie i stanie się małą Dziewczynką... :D mówię Ci, kup sobie ze dwa różowe bodziaki.. :D

Wystarczy,że mam dwa różowe ręczniki dla małego..a bo w promocji były,a tylko jeden kolor...a bodziaki spokojnie,mam unisexa :)
Myslisz,że usg mogłoby skłamać,gdzie wyraźnie jest "antenka" :D hmmmm

Ernesto mnie do szpitala wsadziła no nie :D
Hallo to nie ja,to Leniwiec..

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

misiakowata30

mama7777 to dobrze,że trafił Ci się maż z gustem..nie musisz się martwić :D

He he to prawda. Jak byłam pierwszy raz w szpitalu po krwotoku w 8 tyg (lezalam 10 dni) to mi wyremontował sypialnie żeby mi się dobrze leżało (bo wiadomo już było ze jak dziecko przeżyje to czeka mnie ciąża leżącą). Az się poryczalam ze wzruszenia. Pomalował pokój, kupił nową pościel, firanki nawet piękny żyrandol żeby patrząc w sufit było mi miło. Do tego obraz na ścianę i kwiaty poprzyklejane na ścianie.

Ale w szykowaniu wyprawki też nie uczestniczy specjalnie, więc teraz będzie miał okazję się wykazać :-)

Odnośnik do komentarza

Też właśnie podczytałam lutówki. Faktycznie, mało ciekawie z tym wcześniejszym porodem, ale na szczęście w porę zareagowano i dziecko i matka mają się dobrze.
Chociaż faktycznie, nie znamy dnia ani godziny. Ja się zaczynam stresować tą jutrzejszą kontrolą szyjki. Z racji tego, że już długi okres czasu szyjka się nie skracała i było ok, to teraz nie oszczędzałam się aż tak jak na początku i trochę więcej chodziłam. Mam nadzieję, że nie zaszkodziłam. No ale nic, dzisiaj leniuchuję cały dzień w domu a jutro rano się okaże.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

mama7777 to tylko pozazdrościć :)
Dziewczyny uważajcie z tym brzuszkiem proszę..ja dziś tez sobie powolutku prasuję,na siedzącą bez zrywania się..
pamiętajcie o nospie jak coś,lepiej wziąć niż zaszkodzić sobie i odpoczywajcie tak??
Ja tez jutro mam wizytę..mam nadzieję,że będzie ok..też miała tych bóli ostatnio trochę,ale wierzę,że jest oki:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...