Skocz do zawartości
Forum

Styczeń 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Wesna nikt nie wie co nas czeka ale mam nadzieję że każda z Nas urodzi w styczniu i później będziemy opisywać ,która ile spala i ile razy przebierala swojego skarba.Nikt raczej nie zakłada ,że urodzi kilka bądź kilkanaście tyg wcześniej.Trzeba chyba wychodzić z założenia ze jesteśmy pod kontrolą dobrego lekarza i z odrobiną szczęścia wszystko pójdzie po naszej myśli.Pocieszające w tym serialu jest to że po każdym odcinku widać jak maluszki rosną i są bliżej wyjścia do domu.Oj mezulek na pewno będzie zadowolony :)

Odnośnik do komentarza

Witam Was drogie Stycznióweczki :) Ja po wczorajszej wizycie jestem dobrej myśli, że wszystko pójdzie okey. Mała zdrowa, duża, już całe 900g szczęścia i mega ruchliwa. Pewnie na ruchliwość zadziałały zjedzone 2 krówki przed wizytą hehe Ciężko było ją pomierzyć :)

Jeżeli chodzi o wyprawkę, to na chwilę obecną mam już 3 duże torby podróżne ubranek i zamówione mebelki. U nas remont nadal trwa, wszędzie siwo, a moja mamusia już powoli nie ma miejsca na moje zakupy,które u niej przechowuję :) Do końca miesiąca moi robotnicy mają się wynieść, mam zamówiony montaż mebli, posprzątamy i zacznę zakupowe szaleństwo. Już mam zrobioną całą listę zakupów, łącznie z adresami sklepów i linkami hehe

U mnie dawka leków jest skromna: kwas foliowy z witaminami Femibion2 oraz Furoxin z żurawinką, dodatkowo biorę magnez, tylko dlatego, że piję kawę :)

Ostatni tydzień drugiego trymestru a ja nadal tryskam energią. Ciągle gdzieś chodzę, odwiedzam znajomych. Zero zmęczenia, oby tak do końca :) Co do seksu, nie mamy z tym problemu, więc korzystamy.

Ubranka zamierzam prać i prasować dopiero w grudniu, jak dojdą do nas zamówione mebelki :) I w związku z tym mam pytanie, który proszek lub płyn do prania polecacie? Dzidziuś, lovela czy jelp?

Nie tyję zbyt dużo, u mnie 26tc, na plusie 3,5kg. Nie odmawiam sobie niczego :)

klaudiabbbb jeśli szyjka ma więcej niż 2,5cm wszystko jest okey. Nie nakręcaj się niepotrzebnie i nie czytaj na ten temat w Internecie :)

sonia88 nie zakładam innego scenariusza, jak poród w styczniu :) Wszystkie dotrwamy do 2016 roku :)

http://s1.suwaczek.com/20110827310114.png

http://s2.suwaczek.com/201601186848.png

Odnośnik do komentarza

eldorado - ja zaglądam na bloga "Sroka o" gdzie dziewczyna analizuje kosmetyki/proszki itp pod względem składów w stosunku do cen produktów. Na pewno warto o tym poczytać, bo jest konkretna a wszystko analizuje z troską dla dobra maluszka. Ja w ten sposób sama już zdecydowałam czego będziemy używać po urodzeniu a i sugerowałam się składami przy wyborze kremu/balsamu na rozstępy w ciąży. Polecam, tutaj analiza proszków. Akurat w tym przypadku (z tego co pamiętam) to ciężko wyróżnić faworyta: http://www.srokao.pl/2013/04/analiza-proszki-i-pyny-do-prania.html

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai43r8ws124s8l.png

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny:)
witam wszystkie nowe mamy:) dziękuję za odpowiedzi w sprawie seksu w ciąży, trochę mi lżej..szkoda, że nie jestem w gronie tych ciężarnych z większym libido, no trudno. Pomysł z ogoleniem nóg (ciężko mi już to zrobić:p) i świeczkami jest bardzo dobry:)
Pisałyście o wielkości brzuszka-wczoraj spotkałam kuzynkę, która na mój widok wypaliła "Booże, ale Ty już jesteś wieeelka..."hmm:) każdy mówi inaczej, jedni, że wielka, drudzy, że "piłeczka", trzeci, że jest mały..już się nie przejmuję:)
boję się wejść na wagę, obstawiam jakieś 11 kg na plusie.
Dziewczyny byłam wczoraj na zajęciach w szkole rodzenia- oglądaliśmy film z porodu na Brochowie w szpitalu we Wrocławiu- ciarki mnie przeszły! położna chyba nie chciała nas straszyć, ale ja wyszłam lekko przerażona tym widokiem. Naprawdę poczułam, że to niebawem przed nami.

http://www.suwaczek.pl/cache/dccd400382.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny
jeśli chodzi o witaniny ja biorę Falvit mama do tego magnez oraz letrox ponieważ od lat choruję na niedoczynność tarczycy. Wyniki ostatniej morfologii super a moje TSH 0,9
Na przeziębienie polecam produkty firmy Prenalen. Oferują oni saszetki do wypicia na ciepło, pazstylki do ssania na garło oraz syrop ba kaszel. Mi polecila to moja doktor ginekolog prowadząca , ponieważ na mnie nie działaja domowe sposoby
co do bolących pleców podczas spania polecam serdecznie spanie na MATERACU DMUCHANYM . Bylam zmuszona do spania nanim podczas remontu ale okazał sie moim wybawieniem. teraz już choć dwa miesiące po remoncie ja dalej na nim śpie i jest cudownie.

Odnośnik do komentarza

Witam was wszystkie i pozdrawiam nowe mamusie :)
U nas remont na całego i nie bardzo mam czas do internetu usiąść... Całe szczęście już sypialnia (prawie) gotowa i wreszcie mogę pospać z rana w oddzielnym pokoju a mój M mi nie siedzi na głowie od 5 rano :)
Postaram się po kolei :)

z leków ja biorę DHA, kwas foliowy, magnez, Aspargin i nospę (na twardniejący brzuch)

ewcia1992 ja kupiłam w aptece tabletki Prenalen na gardło a moja gin mi powiedziała że one są do niczego i że lepsze zwykły Cholinex albo Tymianek i Podbiał. Pytałam się czy one są ok w ciąży i powiedziała że takie dawki dziecku nie szkodzą. Ufam mojej gin bo jest jedną z lepszych w kraju, a rzeczywiście Prenalen nic mi nie pomagał :)

stokrotka1911 ja od początku ciąży nie mam ochoty na nic co zaczyna się na "S" i kończy na "X" :) zresztą odkąd mój eks odszedł (8 lat temu) jakoś za tym nie przepadam :)

co do golenia nóg to nie mam na to czasu ani ochoty, zresztą uważam że to teraz niepotrzebne jak się nóg nie pokazuje na jesieni. Chyba że na basenie ale ostatnio nie chodzę :( Z okolicami powyżej zawsze miałam problem bo mi się robiły straszne uczulenia jak włoski odrastały i na razie tego zaniechałam. Zobaczymy się przy porodzie :)
Niezła ta położna, nie ma czego pokazywać tylko film z porodu... tylko straszy biedne kobiety :/

Przy wyborze proszków do prania kieruję się przede wszystkim ceną. Z doświadczenia wiem że wszystkie proszki dla dzieci są ok więc nie chcę przepłacać. Mojemu pierworodnemu prałam przez jakieś pół roku w proszkach dziecięcych a potem przeszłam na zwykłe i było ok.

eldoradoo ja też w proszku jeśli chodzi o ubranka, dostałam tylko od bratowej dwa pudełka a resztę mam obiecaną od kuzynki. Na razie u mnie też jest remont więc nie bardzo jest gdzie kłaść. Super masz że tyle energii. Ja tak miałam w pierwszej ciąży. Nie czułam zmęczenia praktycznie do końca. A jeszcze w końcu 8 mca przyleciałam z Anglii do Polski z taaakim brzuchem :)

Nie oglądam 600 gr szczęścia bo akurat wtedy mam na głowie syna który wraca ze szkoły, szykowanie obiadu albo wyjazd na zajęcia dodatkowe. No i remont na całego...

agataa2912 ja też się śmieję z "otyłości brzusznej", bo u mnie raczej to tak wygląda, mimo że jestem bardzo szczupła zazwyczaj. Ehh, każda ciąża inaczej wygląda....

Esk i klaudiabbbb to nas trochę jest z tej Warszawy (chyba 6?), ja mam zaplanowaną Karową bo tam wcześniej rodziłam no i moja gin tam pracuje. Jej mąż jest ordynatorem oddziału poożniczego :)

mycha-ar współczuję szpitala, moja koleżanka też niedawno leżała i też na dermatologii, była w 7 mcu... Co do radaru antytatusiowego to mój mały też tak ma. Mam teorię że maluchy wyczuwają ciepło i ciężar ręki faceta :)

Co do wyprawki kosmetykowej to ja kupuję od pewnego czasu parę rzeczy w miesiącu, żeby nie nagromadziło się wydatków na styczeń. Zostały mi w zasadzie tylko drobiazgi. Wrzucam wszystko do jednego pudła. Mam nadzieję, że nie zaginie podczas remontu.

Trzymajcie kciuki, ja jutro test glukozowy, mam dużą nadzieję na przeżycie :)

Mały Tomuś kopie już na całego, nawet czasami nieprzyjemnie i boleśnie. Ale kocham go mimo to :)

Odnośnik do komentarza

Welka ja juz zapomnialam, ze sie tego uczyliśmy :) Pielucha idzie tylko na spanie i biorę do torby jakby cos Wojtusia przypililo. Nie wiem jak bedzie zima heh bo wtedy gorzej siusiu zrobić pod drzewko. Z drugiej str pewnie nie bedzie długich spacerów przy mrozie.
Swoją droga ZUS jest beznadziejny :/ przykro, ze dopuszczają do takich sytuacji...

Zakropkowana, 3maj sie i odpoczywaj :) to dla Waszego dobra.

Wesna przydatne info ;) mam nadzieje, ze kiedyś znajdę czas zeby oblookac.

Co do brzuszków to cóż trudno każda z nas ma inny, ale najważniejsze, ze zdrowe dzidziusie tam rosną, a kilogramy prędzej czy pozniej znikną, a jak nie to ci z tego :)

Aha jesli chodzi o kombinezoniki, to patrzcie na wygodę zakładania zeby dzidzia nie "miotać" nie wciskać nóżek, ma sie wygodnie wkładać nóżki, a jak będziecie po spacerku zimowym to zeby śpiocha mozna było rozebrać bez problemu, bez rozbudzania.

Paulina odpoczywaj, podobno ten płyn z glukoza cis wypłukuje z organizmu i stad to nasze osłabienie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xjel9m8.png
http://www.suwaczki.com/tickers/8p3oskjor3p7ujrr.png

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny! U mnie lepiej, uczulenie prawie znikło, a i antybiotyki chyba zaczęły działać, tylko głowa mnie boli ale to pewnie od ciągłego czytania książek i siedzenia w komórce... Teraz czekam na wizytę i mam nadzieję jutro do domu :)

Zakropkowana przykro mi ze musisz leżeć, w końcu szpital to nic przyjemnego.... Ale z drugiej strony w ciąży lepiej dmuchać na zimne i być pod opieką lekarzy niż miałoby się coś w domu stać... Mam nadzieję, ze nie będą cię za długo trzymać....;)

Andzik1978 u mnie położna też na pierwszej wizycie była w domu i nie mierzyła tętna dziecka, tylko sobie luźno porozmawiałyśmy i mówiła ze później będę mogła sobie przychodzić do jej gabinetu na podsłuchiwanie malucha :)

A co do smoków to ja tak sobie optymistycznie planuje, że jeśli nie zajdzie taka potrzeba to w ogóle nie chce smoka podawać. Znam dzieciaczki z którymi się tak udało i jest ok:) oczywiście kupie jakieś w razie W, ale mam nadzieje ze się nie przydadzą :)

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3oskjoreeriec4.png

Odnośnik do komentarza

Witam z rana :) siedze w przychodni, wypilam to cholerstwo i czekam 2h :( mam nadzieje ze szybko zleci. Smak mi nie przeszkadzal tylko o dziwo-zapach... Tomus zaczyna dawac czadu :-)

Jesli chodzi o smoczki to nie jestem ich zwolenniczka ale tez nie waham sie ich uzyc kiedy jest rzeczywiscie potrzeba. Moj sie oduczyl smoka w wieku 1,5 roku kiedy mu wypadl za burte na ktoryms rejsie. Akcja ratunkowa niestety zakonczona porazka:-) Najbardziej mnie wkurzaja matki ktore daja smoki dzieciom juz mowiacym, 3 nawet 4 lata. Co o tym sadzicie?

Mycha-ar i zakropkowana, dobre wiesci ze szpitala :-)

Paulina11p dobrze ze u ciebie ok, fajnie ze masz wanne, ja na swoja poczekam jeszcze miesiac co najmniej... Ale potem z niej nie wyjde :-)

Tak mowicie o tych poloznych, moze ja tez sie przejde do mojej przychodni...

Chyba mi sie zaczyna robic niedobrze... :-S

Odnośnik do komentarza

Fiolett juz bliżej niz dalej ;) siedź sobie spokojnie.

U nas tez jak to fajnie napisałaś wypadł za burtę smoczek, w wieku 16 miesięcy ;) wydaje mi sie, ze te mamy nie wiedza, ze to złe.. U mnie s rodzinie tez tak dają dużym juz dzieciom. Ale nie wtrącam sie. Od tego jest lekarz, książki, internet. Przecież cos chyba czytają ? Ale wiesz lepiej niech dają smoczka niz jakby miały krzyczeć na dzieciaki ;)

Wracajcie dziewczyny juz ze szpitala :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/xjel9m8.png
http://www.suwaczki.com/tickers/8p3oskjor3p7ujrr.png

Odnośnik do komentarza

Maloy, dzieki :-) u nas doslownie smoczek za burte wypadl :-)

Paulina11p ja tez sie nie wtracam i nie pouczam obcych rodzicow. Wiadomo, kazdy wychowuje po swojemu, zgodnie ze swoja wiedza i sumieniem. Ale wiesz, to takie zboczenie zawodowe. Potem takie dzieciaki trafiaja do mnie na terapie. I to boli bo mozna bylo temu zapobiec... Moim zdaniem obowiazkiem rodzicow jest doksztalcanie sie na rozne tematy zwiazane z wychowaniem i zdrowiem dzieci. Jest mnostwo fajnych i nawet bezplatnych warsztatow. Niektorzy robia krzywde dzieciom swoja niewiedza. A potem oczekuja cudow od terapeuty...

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! ! Dzisiaj się udało i wytrzymałam te dwie godziny bez wymiotów. Nie ruszalam się z miejsca i dałam rade :)) . Obawiam się jedynie o wynik, bo jak odebrałam ta poniedzialkową próbę to po godzinie miałam 180 cukru :((. Zobaczymy jak dzisiejsze wyniki. Oby były dobre. A teraz zjadłam bułe z szyną i ogórkiem kiszon. I do łóżeczka :D. Życzę Wam miłego dzionka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...