Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Joanna świetnie rozumiem twoje zdenerwowanie...ale ma nadzieje ze tak jak w moim przypadku ( jesteśmy w zbliżonym wieku) dzieciątko okaże się zdrowe..
W ostatnich wynikach morfologii krwi wyszło mi mało leukocytów, czytałam ( bo wizytę mam dopiero 16 września) w ,,doktor google,,ze to może być wynikiem choroby zakaźnej i już się zdenerwowałam bo czuje się dobrze. Ehhh lepiej czasami odpuścić sobie szperanie w sieci i poczekać na zdiagnozowanie przez lekarza prowadzącego...Chłopaki już śpią wiec może uda mi się zasnąć mimo różnych ,,głupich,, myśli.......

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czy macie jakas fajna liste z wyprawka dla malucha i mamy? Po polowkowym chce juz zaczac cos kupowac i zupelnie nie wiem od ktorej strony to ugryzc....
Chodzi mi glownie o ubranka (rodzaje, ilosc), rzeczy do szpitala, wozek (gondola)- macie moze jakis godny polecenia ?
Lozeczko chyba kupie w ikei. Moja kolezanka tam kupowala i byla zadowolona:)
Bede wdzieczna za wszelkie info i rady:) milej nocy

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Hej, Joanna chętnie bym wrzuciła zdjęcie, ale nie wiem jak, a próbowałam juz kilka razy...
To tak jak z suwaczkiem :-)
My mamy wybrane imię dla dziewczynki, bo zostało nam jak się okazało, że młody to Kuba :-)
Zatem będzie Marysia Zosia po dwóch niestety zmarłych juz prababciach.
co do imienia dla chłopca to szukamy, a raczej śpiewamy się bo ja chcę jakieś normalne imię typu Tomasz, Paweł, a mój wymyśla Aron, Beniamin, Jonasz . .. Szkoda słów na te bazę dyskusje :-)
A jak u Was?
Jeśli chodzi o wyprawkę to będę kompletować po 1.10 jak będę miała pewność co do płci :-)
Teraz mam trochę ubranek dla chłopca bo najfajniejsze sobie zostawiłam, ale muszę to przejrzeć i sprawdzić czy po tych 8 latach jeszcze do czegoś się nadają. ..

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Moja mała będzie Jagoda :) nie było żadnych sporów i tylko to jedno imię było na tapecie :) na drugie Agnieszka po mojej zmarłej przyjaciółce.
Co do wyprawki to generalnie czekam ale ciągle sprawdzalismy olx i allegro bo uparlismy się się jeden model wózka i się udało. Znaleźliśmy i odbieramy za 2 tygodnie :) wybrałam peg perego 3 w 1 + baza do samochodu.
Z ciuszkami to jest tak wchodzę i nie mogę się oprzeć wiec mam dosłownie kilka. Nie cierpię różowego koloru wiec jak uda mi się coś fajnego znaleźć nie w nim to czasami coś wezmę. Albo jak jakaś przecenka ciekawa jest :)
miłego dnia dziewczyny :)

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64cwa1yu7e8ww5.png

Odnośnik do komentarza

Co do imienia to mam tak samo jak Nika32. Jakbym mojego męża słyszała. Bolesław, Mieszko, Dobromir... echh. Chyba poczekamy do porodu. Może jak zobaczymy nasze maleństwo, to po prostu samo przyjdzie do głowy imię.
A co do wyprawki, to taką znalazłam wczoraj na forum na trojmiescie.pl:

Ubranka i tekstylia:
1.Kaftaniki - 5 sztuki
2.Śpioszki 5 sztuki
3.Body z krótkim rękawem - 5 sztuki (najlepiej rozpinane z przodu, kopertowe na poczatek)
4.Body z długim rękawem 5 sztuki
5.Pajacyki - 4 sztuki (rozpinane przez cała długość a nie tylko w kroku)
6.Czapeczka - 2 sztuki
7.Skarpetki - 4-5 par
8.Rękawiczki - niedrapki - 3 pary
9.Kombinezon , coś na dwór
10.Czapeczka na dwór
11.Spodnie
12.Sweterki
13.Śliniaki 8 szt (z tym możesz poczekać aż zacznie jeść)
14.ręczniki kąpielowe z kapturem- 2 szt.
15.2 komplety pościeli
16.Cienki i grubszy kocyk
17.Rożek
18.Komplet pościeli do wózka lub cos w tym stylu
19.Pieluchy flanelowe i tetrowe ok. 15 sztuk

Kosmetyki, higiena, karmienie :
1. Wanienka do kąpieli;
2.Nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci;
3.Szczotka do włosów z miękkiego włosia;
4.Termometr do wody
5.Mydełko dziecięce (polecam bambino), lub cos do kompania- seria z rosmana jest ok;
6.Oliwka dla niemowląt;- lepsza parafina- nie uczula i tania
7.Sterylne gaziki 5 cm;
8.Sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska
9.Patyczki higieniczne (kindii najlepsze)
10.Aspirator do noska - nosefrida
11.Butelka do karmienia (jedna ze smoczkiem nie wiecej bo nie wiesz czy będą potrzebne)
12.Zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków;- niekoniecznie
13.Termoopakowanie.- dla mnie zbędne, przydaje się jak karmisz sztucznym mlekiem
14.Przewijak
15.Podkłady nakładane na przewijak- zbędne, ciągle się brudzą i są w praniu.
16.Chusteczki nawilżane
17.Krem przeciw odparzeniom polecam Bepanthen
18.Kosz na brudne pieluchy, szczelnie zamykany- zbędne
19.Proszek lub płyn do prania, odplamiacz dla dziecie- polecam lovele
20.herbatki na kolki- zbędne bo nie wiadomo czy będzie miała
21.pieluchy jednorazowe- polecam pampersy zielone, do szpitala paczka 1, potem zobaczysz jaka będzie duża czy lepsze 1 czy 2
22.miękka wkładka do wanienki, myjka-nigdy tego nie kupuj, dziadostwo i zbiera zaraski-
23.Podkłady do przewijania wielorazowe lub jednorazowe- cos do przewijania na mieście
24.Krem ochronny do twarzy
25.Spirytus do pępką- ja polecam, lub Oktanisept- przyda też się tobie na ranę

Inne:
1.Wózek;
2.Folia przeciwdeszczowa do wózka;
3.Fotelik samochodowy
4.Niania elektroniczna- przydaje się gdy jesteś u kogoś
5.Poduszka do karmienia piersią
6.Kocyk do wózka
7.Torba na wyjścia
8.Parasolka do wózka- moim daniem zbędna
9.Smoczki uspakajające 2szt
10.Karuzela do łóżeczka
11.Komplet pościeli z baldachimkiem
12.Osłonki od słońca do samochodu

Dla mnie do szpitala:
1.Paczka jednorazowych pieluch w kształcie podpasek (paczka)
2.Bielizna poporodowa- jednorazowa (ok. 5 sztuk- lepiej wziąć wiekszy rozmiar bo się rozchodzą), spoko są też takie siateczkowe wielorazowe
3.Wkładki laktacyjne polecam te rosmanowski
4.Maść łagodząca obolałe brodawki bezkonkurencyjnie Medela Purelan
5.Niezwykle chłonne podkłady na łózko (paczka lub 2 potem dla małej mogą się przydać)
6.szlafrok
7.koszule do karmienia - 3 sztuki
8.skarpetki
9.biustonosz dla karmiących matek - 2 sztuki
10.papcie i klapki pod prysznic
11.ręczniki - 1 duży i 1 mały
12.kosmetyki
13.papier toaletowy
14.ulubiony jasiek
15.czasopismo, książka, notatnik, długopis, odtwarzacz mp3, telefon komórkowy+ ładowarka, aparat fotograficzny+ ładowarka
16.chusteczki higieniczne
17.sztućce i kubek
18.przekąski, herbatniki lub biszkopty
19.herbata
20.sok - jabłkowy, winogronowy lub brzoskwiniowy
21.woda niegazowana
22.tantum rosa do przemywania rany
23.

Dla dzidźki do szpitala:
1.Pieluszki (opakowanie- rozmiar 1)
2.Chusteczki jednorazowe (opakowanie)
3.Pieluszki tetrowe lub flanelowe
4.3 zestawy ubranek dla dziecka do szpitala (kaftaniki, body i pajacyki konieczne rozpinane na całej długości, specjalnie dla twojej wygody)skarpetki, niedrapki, 2 czapeczki bawełniane, oraz okrycie wierzchnie w zależności od pory roku (sweterek, bluza, kombinezon)
5.Miękki kocyk
6.Rożek miękki lub usztywniany
7.Okrycie kąpielowe
8.Cos do mycia- jakiś kosmetyk
9.Krem na odparzenia
10.Podklady do przewijania (3 sztuki)
11.Smoczek uspokajający
12.Gaziki jałowe nasączone 70% alkoholem izopropylowym do pielęgnacji pępka ( 6 sztuk)

http://www.suwaczki.com/tickers/zi133e3kj4msqtmg.png

Odnośnik do komentarza

Mara toś się rozpisala:-)
Trzeba to teraz przepisać, zajmie jak nic pół godziny :-)
Ja trochę też będę kupować na "czuja" mój starszy syn urodził się w grudniu, teraz rodzeństwo w lutym, więc na początek podobne ciuszki będę używać, czyli body z krótkim rękawem plus pajac - najwygodniej w domu. Na wyjścia kombinezon a w odwiedziny lub jak przyjdą goście to jakiś pajacyk welurowy. Kupiłam juz dwa, jak mi się uda to wstawię zdjecia

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Coś Wam opowiem. Dwa tygodnie temu była u mnie moja mama. Stwierdziła, że umyje mi okna, żebym nie musiała męczyć się z tym. Wcześniej nie było nas w domu dwa tygodnie - urlop. W tym czasie na oknie kuchennym zadomowił się pająk krzyżak. Wiec mama go przeniosła na krzaczki jakieś 10 metrów od domu. Dziś chciałam przetrzeć okno, bo po deszczu zrobiły sie takie brzydkie zacieki, a tu na oknie siedzi nasz pająk i pożera muchę :-)

monthly_2015_09/lutowki-2016_35561.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...