Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Jak rodzina i bliscy dowiedzieli sie o mojej ciazy to zaczeli mnie zasypywac poradnikami :) mam jedna bardzo fajna ksiazke, ktora jest lekkim piorem pisana i czytam ja jak zaczarowana. Jest przeznaczona dla osob, ktore pragna dziecka jak i tych, ktorzy sie go spodziewaja. Wszystko sie w niej sklada - pt. "W oczekiwaniu na dziecko".

Metaforaa, co do bolu glowy to ja niestety czesto cierpie na migrene - przed ciaza bardziej i sie nigdy nie szczypie, ze jak boli to samo przejdzie tylko zawsze siegalam po tabletke. Teraz zaczelam do sprawy inaczej podchodzic :))) ostatnio byly takie 3 dni pod rzad, kiedy myslalam, ze roztrzaskam sobie glowe o sciane to sie poddalam i poszlam do apteki po paracetamol. Lekarz powiedzial, ze paracetamol jest bezpieczny i kobiety moga go stosowac 3 x dziennie. Zauwazylam, ze bedac w ciazy glowa boli mnie mniej i taka slaba tabletka dziala w polaczeniu z drzemka. Co wiecej poradzil pic bardzo duzo wody - zwlaszcza w tych upalach, bo to tez ma wplyw.

Odnośnik do komentarza

klaudix
Jak rodzina i bliscy dowiedzieli sie o mojej ciazy to zaczeli mnie zasypywac poradnikami :) mam jedna bardzo fajna ksiazke, ktora jest lekkim piorem pisana i czytam ja jak zaczarowana. Jest przeznaczona dla osob, ktore pragna dziecka jak i tych, ktorzy sie go spodziewaja. Wszystko sie w niej sklada - pt. "W oczekiwaniu na dziecko".

Metaforaa, co do bolu glowy to ja niestety czesto cierpie na migrene - przed ciaza bardziej i sie nigdy nie szczypie, ze jak boli to samo przejdzie tylko zawsze siegalam po tabletke. Teraz zaczelam do sprawy inaczej podchodzic :))) ostatnio byly takie 3 dni pod rzad, kiedy myslalam, ze roztrzaskam sobie glowe o sciane to sie poddalam i poszlam do apteki po paracetamol. Lekarz powiedzial, ze paracetamol jest bezpieczny i kobiety moga go stosowac 3 x dziennie. Zauwazylam, ze bedac w ciazy glowa boli mnie mniej i taka slaba tabletka dziala w polaczeniu z drzemka. Co wiecej poradzil pic bardzo duzo wody - zwlaszcza w tych upalach, bo to tez ma wplyw.

Moje migreny pojawiaja sie teraz czesniej...sa jednak lagodniejsze niz te przed ciaza:) ale zdarza sie, ze mam je przez tydzien codziennie:( jednak zaciskam zeby i nic nie biore, co kiedys bylo dla mnie nie do pomyslenia;) kiedys przy juz delikatnym bolu lykalam 2xsolpadeine i po 20 min czulam sie jak nowonarodzona;) a teraz...czasem pol dnia lub cala noc z glowy;) na mnie sam paracetamol nigdy nie dzialal, wiec wole nie brac nie majac pewnosci, ze zadziala;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

KataR
A do kiedy zażywa się kwas foliowy/ inne specyfiki? Pregna plus czy cos podobnego ? Do 12 tyg czy pozniej? Stosujecie jeszcze?

czy któraś z was stosuje duphaston?

Przestalam brac Duphaston 2 tygodnie temu. Lekarz kazal skonczyc opakowanie i odstawic. Ale nigdy (z tego co wiem) nie doswiadczylam wczesniej poronienia, nie mialam krwawien tylko miesiaczkowy bol brzucha na pocz.ciazy. Progesteron mialam blisko dolnej granicy. Wiec pewnie dlatego przepisano mi go. Inne rzeczy (folik, DHA 250, wit.D3, jod) biore caly czas. Na kazdej wizycie pytam lekarza czy kontynuowac. Kiwa glowa:) Wlasnie musze zazyc moj arsenal tabletek! Milego dnia:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Pregna Plus biorę raz na 3 dni. Codziennie Biofer Folic x2 ze względu na anemię.
Co do bólów głowy ostatnio miewam praktycznie codziennie. Przeciwbólowych staram się nie brać. Odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży raz wzięłam Apap (jest na bazie paracetamolu więc lekarz powiedział, że można przyjmować, ale tylko w nagłych sytuacjach).


 

 

Odnośnik do komentarza

Metafora masz rację, bardziej właśnie chodzi mi o interpretację, wielu rodziców uważa, że płacz należy ignorować dopóki w wycie się nie przeradza. Ja uważam, że na płacz trzeba reagować. Początkujący rodzice mają tendencję albo do wiszenia nad dzieckiem, albo ignorowania - wiem, że sama na początku nie wiedziałam kiedy to tylko pojękiwania a kiedy alarm.
Ja mam aniołka więc było łatwo.

Ewaa właśnie koleżanka mi dziś przywiozła i to się nazywa "odkrywam macierzyństwo- ciąża, poród, połóg i opieka nad noworodkiem w harmonii z anturą" autorka dr Preeti Agrawal- babeczka jest ginem we Wrocławiu i chyba nawet szkołę świadomego macierzyństwa prowadzi- moja koleżanka leczyła się u niej z niepłodności.

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22flw1gnmptqdj.png][/url]

Odnośnik do komentarza

~andzikkk
Fajnie ze ignorujecie nowe osoby na tym forum

Hej Andzikkk, mysle, ze nikt nie zignorowal Twojej wypowiedzi tylko jego uwage przyciagnal inny temat/problem/pytanie. Sama tak czesto mam, ze chce odpisac trzem osobom na trzy rozne tematy, odpisuje na dwa i o trzecim zapominam - ciazowe rozkojarzenie;) oczywiscie witamy Cie wsrod nas:) jesli chodzi o wage, to ja w domu sie nie waze, poniewaz mojej ciazy towarzysza problemy z trawieniem, jeden dzien jest lepiej, innego gorzej i takie wazenie, w moim przypadku nie jest miarodajne;))) waze sie u lekarza co okolo miesiac (w 9 tygodniu mnie wazyl i przybylo mi 1,5 kg w porownaniu z 6 tyg wiec nie wiem- 25.08 znow mnie zwazy wiec napisze;))) a siebie obserwuje po ubraniach i innych ludziach;)) Dzis nie moglam sie dopiac w jedne spodenki (za malo miejsca w pasie) ale na posladkach czy udach roznicy nie widze- wrecz przeciwnie:))) jem sporo, szczegolnie rano. Jak mam swieze pieczywo, potrafie zjesc 3 bulki (jedna z jajkiem, jedna z zoltym serem, jedna z bialym;))) czasami nawet koncze posiedzenie czyms slodkim;) ale to sporadycznie. Im pozniej tym jem mniej...na szczescie !!!

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny życzę Wam miłego weekendu jedziemy na Kaszuby nad jeziorko na weekend :D nie wiem czy zamoczyć dupkę, boję się że mogę "coś" złapać, chyba najpierw odwiedzę aptekę.

Metafora trzymam potrójne kciuki :) A myślałaś o tym aby chodzić do dwóch lekarzy? Jestem na bliźniaczych mamach na FB i tam dziewczyny polecają właśnie wizyty u dwóch, ciąża bliźniacza jest dużego ryzyka. Obgadałam ten temat z mężem i zdecydowaliśmy się chodzić do dwóch, co nie zauważy jeden to może drugiemu się uda... Co o tym myślisz?

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv73xilqq216.png

Odnośnik do komentarza
Gość Carolajna32

Matafora kciuki zaciśnięte !
Ja nie uważam 2 lekarzy za dobry pomysł. Właśnie z tego zrezygnowałam bo jak nie pokrywają się wizyty to każdy mówi co innego w sprawie leków, badań itd. Pogadałam szczerze z jednym z nich, umówiłam się na częstsze kontrole, powiedziałam co mi nie pasuje i się dogadaliśmy.
Andzik nikomu się nie chce pisać kilka razy to samo, nie dla wszystkich też jest to komfortowy temat no i chyba dużo też się dzieje na grupie na Facebooku, mi jest wygodniej tam niż na forum.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...