Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie mamy i maluszki :)
U nas nie ma jeszcze żadnego zabka, a za 5 dni skończymy 7 miesięcy. Od miesiąca wydaje mi sie ze zaraz wyjdzie i nadal nic nie widać :)
Poza tym mała nie siedzi i strasznie protestuje jak leży na brzuchu, najlepsza pozycja to na pleckach i zapiera sie nożkami i tak pełza po podłodze :)
I mamy mały problem, mała nie chce w dzień pic mleka. Rano i wieczorem wypija po 150-160 ml a w dzień odwraca głowę i wypycha smoka. Czy to nie za mało jak na takiego malucha?
A na wypadanie włosów najlepiej działa szampon Dermena, po tygodniu widać różnice. Ja miałam już prześwity łysiny na głowie ;), jak zaczęłam myć to włosy nie wypadają i widać ze zaczynaja rosnąć nowe

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

hejka dziewczyny!
W końcu przeczytałam i zapomniałam co miałam pisać.więc sorrki.'
My po szczepieniu, jestem zniesmaczona wizytą u lekarki. Wiecie to moje pierwsze dziecko i czasem nie wiem czegoś.
tak więc pytanie nr 1. czy mała ma rozpulchnione dziąsła, czy mi sie tylko wydaje? odp. ma jeszcze czas!
Nr2. kiedy szczepić na pneumokoki? teraz czy czekać aż skończy rok? odp. nie wiem to pani decyzja! no kurwa!
było jeszcze parę takich pytań. masakra. więc zdecydowałam że się umówię na szczepienie mamy przyjść za 6 tyg.

mam znajomą która zajmuje się szczepieniami dzieci w ostrowie wielk. noi mama mi zadzwoniła i się dowiedziałam wszystkiego. kurcze pielęgniarka mówi aby szczepić! jak najszybciej bo u nich w rodzinie był przypadek że dziecko zachorowało na pnumokokowe porażenie kręgowe - podobno cudem uratowali dziewczynkę!

Magdula wyrazy współczucia!
My też bez ząbka.

Odnośnik do komentarza

Witam wieczorem

Hunny bardzo współczuje przeżyć dobrze ze tak tp się skończyło

Magdula ode mnie też wyrazy współczucia

Peonia byłam u psychologa tzn pełni dyżur w przedszkolu co córa chodzi i mówi mi ze zrobiła rozeznanie i wszyscy Juleczkr chwalą ze jest mądrą dziewczynką i z nią nie ma żadnych problemów wychowawczych po prostu zachowuje sir odpowiednio do swojego wieku mhm zmieniłam podejście i obiecałam sobie ze nerwy trzymam na wodzy i o dziwo jest miło i sympatycznie a moze ma to też wpływ ze lepiej śpię tzn Milena lepiej śpi dziś np spała od 13.30 do 16 i noc wczorajsza tez była dużo lepsza a z tymi lekarza to wszystko zależy na jakiego się trafi

Marla cieszę się ze z tatą lepiej

Inferno ja tez nie lubię mieć długu wdzięczności a poz tym moja mama nie nadaje się do opieki moich dzieci więc ja wybrałam żłobek jestem bardzo zadowolona rozwija uczy teraz Julka jest w grupie przedszkolnej

Witam nowe mamusie
askasin moja Milena tez jest z 26 grudnia

Szanga ja karmię kp i dopiero tydzień dwa tyg temu rozszerzyłam dietę ja kupuje słoiczki bo mojego Milena nie chciała jeść ja mam książkę " u malucha na talerzu" starszej z niej gotowałam i tam było łyżka masła ale nie pamiętam od którego mc a do gotowania wrócę pewnie za mc

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Kurde ile dziewczyn się poodzywalo!fajnie im nas więcej tym weselej :-)
Emilia ale jak piszesz ze ona je tylko rano i wieczorem to masz na myśli mleko tak?rozumiem że w ciągu dnia je coś innego obiadki i deserki?
Oligatorka no widzisz to jak tak Ci powiedziała Pani psycholog o Julii to bądź spokojna.Ja modlę się do Boga i cierpliwość przynajmniej raz dziennie hehehe taki mój mały jest ;-) ma charksterek swój ale jest przy tym bardzo bystry wygadany i towarzyski poprostu daje się lubić.Panie w żłobku kiedyś jak chodził to mi mówiły że rozrabia i ze trzeba z nim rozmawiać więcej bo w przedszkolu będzie problem...teraz skończył pierwszy rok przedszkola i owszem Panie też mówią że jest z niego lobuziak ale jest przy tym taki kochany i.pocieszny ze wszystkie bardzo go lubią.Najgorsze dla mnie jest to że on nie słucha jak się go i coś prosi.Mam na niego swoje sposoby ale ile to się człowiek nagada to szok.No ale warto tak poprostu trzeba.Są i krzyki sa i kary.Wszystko co przyniesie oczekiwany skutek :-)
Także głową do góry.Z tym co mówisz że twoja mała lepiej śpi to sama wiesz jak nasze emocje wpływają na dzieci i te starsze i te młodsze.
aga ja na pneumokoki s zczepilam od razu.Teraz za 2tyg mam ostatnią dawkę.
No to lekarka masz pojebana.Zmień ja.bo mała rośnie nadejdą różne sytuacje a Ty się nawet w razie czego nic od niej nie dowiesz.
szpanga ja też karmie cały czas cycka i podaję obiadki ale niestety nie powiem Ci jak to jest z tym tłuszczem bo kupuję gotowe obiadki w sloiczkach.Tam jest juznwszystjo odmierzone w takich jak trzeba proporcjach więc nie trzeba wnikać.
Inferno ja zostaję sama na weekend z.dziećmi i musi mi te wkurwienie przejść....a może już przeszło jak miałam trochę czasu dla siebie.Bo jak będę tak się w kurwiac to będzie jeszcze gorzej i będę się tylko podbijać a nie chce.chce spędzić fajny weekend i jutro wybieram się z dziećmi nad zalew:) i ile dopiszę podoga.
My zębów też nie mamy.Ale tak jak piszecie u mnie mała calybczas c gg r żeby być przy niej żeby ja najlepiej nosić itd.A jeczy przy tym i pokrzykuje hehe ale płakać nie płacze no chyba już za długo ja przetrzymam.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje wszystkim za kondolencje. Trudny czas decydowanie lepiej sie znosi kiedy w domu jest dziecko, bo po pierwsze trzeba sie nim zajac wiec mysli uciekają na dalszy plan a po drugie jednak dziecko to wielkie szczescie, dar i radosc ktora uskrzydla.
Juz myslalam ze tylko Hanka bez zęba a pytam o to tez dlatego ze to moje pierwsze dziecko i wszyscy znajomi których spotykam to juz o to pytają wiec jakieś takie mnie wątpliwości naszly.
Aga1987 dokladnie rozumiem Twoje zniesmaczenie po wizycie u lekarza. Ja mialam podobnie i nabtym zakonczylam swoja przygodę z ta lekarka. Traktowala mnie odgórnie jak jakieś male dziecko, na pytania podobnie odpowiadala jak u Ciebie wiec łaski mi nie robi i poprostu zmienilam lekarza, w końcu po wizycie mam czuć sie uspokojona i czegoś sie dowiedzieć a nie wkurwiac sie na zachowanie takich ludzi.
Dziewczyny moja Hanka od 1,5 tygodnia raczkuje. Wklejalam Wam kiedyś zdjecie jak juz pupę i ręce unosila ale koordynacji jeszcze nie bylo a teraz od dobrego tygodnia śmiga bez problemu. No problem teraz mam ja żeby ją upilnować. Drobna ta moja Hanka ale silna i ruchliwa.

Odnośnik do komentarza

cosmic w takim razie zycze Ci duuuzo cierpliwosci i przyjemnego weekendu :)
magdula no fajnie ze smiga. Moja niby cos tam sie szykuje do raczkowania, ale wydaje mi sie ze moze byc jej ciezko wlasnie ze wzgledu na gabaryty;p najczesciej konczy sie na tym ze brzuch przyklejony do maty a rece i nogi w gorze. Wyglada jakby robila samolot. Haha. Sprobuje jutro strzelic fotke i Wam pokazac.
Tymczasem weszlam do pokoju i jak zobaczylam w jakiej pozycji Lena spi to postanowilam wyslac kilka zdjec na maila wlasnie z nocek. Mam ich cale mnostwo, co noc to inna poza. Rozbraja mnie to, ze jej tak wygodnie :p ale chyba ma to po mnie. Podobno czesto spie na brzuchu z nogami zgietymi w kolanach, a stopy do gory :p

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Dziewczyny ale dziś lecicie z tematami. Nie ogarniam.
Magdula - wyrazy współczucia.
Jeżeli chodzi o zęby to moja też bez zębów i oznak wykluwania.
Sztanga ja jestem z Poznania.
Dziewczyny odćwiczyłam skalpel, ale prawie padłam na ć na brzuch. Za to po ćwiczeniach mam mega powera.
Aga
Co do szczepień na pneumo- podejście jest rózne. jeżeli zamierzasz dać do żłobka do szczep. Ja miałam mieć teraz ost szczepienie, ale ze względu na infekcje przesuneliśmy.
Któraś pisała o szamponie dermena - sory nie pamiętam która też używam - włosy wypadaja mniej tyle ze nie wiem czy u mnie to się poprostu nie zbiegło z częściowym unormowaniem hormonów. Do tego biorę vitotal. Po 1 ciąży brałam vitapil - i było rewelacyjne. Teraz najpierw chcę cały organizm wzmocnić. kupiłam sobie też odżywkę revalid, ale użyłam dopiero raz. Ogólnie to na pewno włosy są po niej takie fajne mięciutkie.

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Dziewczyny właśnie obejrzałam zdjęcia. Maluchy cudne :) Naprawdę każde jest piękne i wyjątkowe.
Jo Twoja mała to normalnie piękna, takie mega optymistyczne zdjęcia.
MMK
Jak patrze na Twoją Lenkę to jakbym Kaśkę widziała. Zwłaszcza w pozycjach do spania.
Kasia - mała śliczna
inferno - tygrysek rewelacja:)
Aga - buła wymiata :)Takie zdjęcia są najlepsze :)
Marla dziewczyny super.
Naprawdę dzieciaczki nam się udały

Odnośnik do komentarza

Magdula
Ogromne wyrazy współczucia.
A co do zebow. Nie przejmuj sie. Kacper to tez moje pierwsze dziecko, ale podpytalam swoja doktorke i mowila ze niektore dzieci nie maja ząbków do roku czasu. Jak juz po roku czasu te zęby nadal nie wychodza, to czasem jest potrzebna interwencja chirurga, bo byc moze trzeba naciac dziaslo. Moj Bobanio tez nic nie ma w buzi, a kazdy mnie pyta czy ma ząbki i juz mnie to wkurwiac zaczyna gdy slysze ze czyjes dziecko to w tym wieku mialo tyle czy sryle. Pielęgniarki na ostatniej wizycie tez mowily zeby nie spinac dupy z wcześniejszym uczeniem siedzenia, stania, z zebami i dac dziecku spokojnie sie rozwijac.

Marla
Super ze z Tata lepiej i fajnie ze spedziliscie troche czasu razem.

Aga
Wiem cos o tego typu lekarzach, ktorzy widza mloda matke i gotowi od razu wszystko wytknąć palcem. Chociaz moja lekarka jest nawet spoko. Ale kiedyś musialam jechac na izbe przyjac zwazyc Kacpra przed badaniem serca, taki nakaz kardiologa. Nie moglam sie dopchac do okienka, wiec zaczepiłam mloda lekarke, pytajac czy moge Skorzystać z jakiejś wagi w gabinecie. Jak na mnie prychnela to az mnie zatkalo. Ale szybko sie otrzasnelam i odpalilam jej odpowiedni tekst.

Askasin
Czesc !! Chyba jeszcze Ciebie nie powitalam. Niezlego klocka urodzilas :-) moj Kacperek urodzil sie taaaaki malutki w porównaniu z Twoim Maleństwem. No i gratuluję odwagi co do drugiego dziecka. Szacun !!

Odnośnik do komentarza

Masakra, ale zapierniczacie z tymi postami. Udało mi się wszystko przeczytać ale połowy już nie pamiętam :P

Dziękuję za wszystkie miłe słowa na swój i Krasnala temat, po przejrzeniu waszych zdjęć stwierdzam, że żadna z nas nie ma się czego wstydzić :)

W ogóle to zapomniałam zdać "raport" z ostatniego ważenia. Byłyśmy we wtorek i już jest 8,73kg a jak mierzyłam ją w domu jakiś czas temu to miała ok 70cm tak więc rośnie w najlepsze. Za 10 dni skończy już 7 miesięcy i aż się wierzyć nie chce jak ten czas szybko ucieka bo dopiero co przecież test robiłam :P

Od 3 dni jej się znów wszystko poprzestawiało, już nie marudzi tak bardzo i nawet mogę ją czasem zostawić samą i ładnie leży na podłodze i się bawi. Rano wstaje teraz trochę wcześniej ale po 2 godzinach już znów chce spać i śpi nawet 3 godziny! Później jeszcze jedna drzemka i też minimum godzina więc w końcu, po tych kilku trudnych tygodniach mogę trochę odetchnąć.
Ma już 5 zębów i na jednego jeszcze czekamy bo od kilku tygodni już się przebija. Jakoś niesymetrycznie jej powychodziły bo najpierw obie dolne jedynki, później górne dwójki się pojawiły ale tylko jedna się przebiła na razie. Zaraz potem pojawiła się też górna jedynka ale zanim wyszła na światło dzienne to nagle znikąd wyrosła dolna dwójka. Tak więc z tymi zębami to nigdy nie wiadomo. A co do ich trwałości i wieku, w którym się pojawiają to ja miałam 2,5 miesiąca gdy moja mama znalazła pierwszego w mojej buzi i cała reszta też dość szybko się wydostała. Później, gdy mleczaki zaczęły wypadać to na ich miejscu od razu pojawiały się nowe, stałe i raczej nie chodziłam szczerbata. Do tej pory nie narzekam na nie jakoś specjalnie, miałam dwa leczone kanałowo jakieś 4 lata temu i usuniętą ósemkę.

W temacie przemieszczania się to wydawało mi się, że Krasnal dość szybko zacznie raczkować bo jak zaczęła się przekręcać na brzuch to zaraz potem ćwiczyła podnoszenie się na rękach i wypinanie dupki ale póki co to się nie zanosi. Brzuch ma przyklejony do podłoża :P Jak ją zostawiam na podłodze to w dwie minuty potrafi się przekulać nadrugi koniec pokoju, obraca się też na brzuchu w koło.
Ale to co wyczyniała wczoraj to nowość. Rozmawiałam z mamą na skype, Krasnal leżał na jednym końcu kanapy na brzuchu a komputer na drugim końcu i ten diabeł mały zaczął się czołgać. Normalnie jak żołnierz w okopach sunęła i to w takim tempie, że aż mi oczy na wierzch wyszły. Jak mi się uda to jutro filmik nakręcę.

Mi włosy też teraz wypadają hurtowo ale zawsze miałam bardzo grube i gęste więc jakoś się tym szczególnie nie przejmuję. Bardziej mnie wkurza, że są strasznie wysuszone. Postanowiłam, że będę zapuszczać żeby mieć takie do pasa ale chyba jednak nie da rady i pójdę je ściąć bo nie podoba mi się to moje sianko na końcach. Z resztą i tak cały czas noszę je zwinięte w koka bo inaczej Krasnal wszystkie by mi powyrywał. Zaczęłam je olejować i myślę też o jakimś profesjonalnym zabiegu w salonie żeby trochę im pomóc.

HunnyBunny a do Ciebie to ja na priv muszę napisać bo wyobraź sobie, że dopiero wczoraj Twoją wiadomość przeczytałam!

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Rany dziewczyny jakie tempo :D
Teraz juz pewnie i tak odpisze polowe tego co miałam bo zapomne :p
Dziewczy dzieki za rady dot. katarku :) ja dzisiaj cały dzien w biegu musiałam ponoć mamie przy kwiatach, jescze ogarnąć obiad, cycki, oczywiście poćwiczyć no i małego. A wlasnie miałam pisać, ze ostatnio zrobił sie łobuz! Ale widzę ze to chyba taki okres bo wy tak piszecie :p normalnie na moment go nie zostawię bo jęczy za mną a raczej piszczy/ skrzeczy, pokazuje nerwy cos czuje ze ujawnia sie charakterek po mamusi .. Nerwus i niecierpliwy. Oczy dookoła głowy trzeba mieć bo z tym siadaniem to idzie zwariować a jak na brzuchu to pełza i tu Jo u nas jest identycznie jak zobaczy laptop, telefon i najbardziej ulubiona jego rzecz -laktator to zapiernicza i otwiera dziubek i wydaje okrzyk zachwytu :p
Inferno u nas od jakiegoś czasu w ogle sa cyrki z jedzeniem :/ dzisiaj mu w ogole nie dałam obiadku samo mleko, ale zjadł raz 100 potem az 40... Takze niestety bywaly dni kiedy pare razy musiałam go nakarmić na spaniu :/ bo cały dzien jadł po 40/ 60 ml.
Co do nocek, które u nas sa ostatnio jeczace.. To nie potrafi spac bez smoczka, jak mu wyciągnę np po godz od zaśnięcia to pospi chwile i zaraz sie skrzeci i w nocy to samo tylko mu smok wypadnie to płacz a czasem sie juz tak rozbudzi ze potem w ogole nie chce spac i co i beczy i siada w łóżeczku...
Marla super ze z tata lepiej, bardzo sie cieszę :)
Magdula wyrazy współczucia, masz racje dziecko to najlepsze lekarstwo na wszystko :)
Ramaniu super ze wykonałas cw i Cosmic z tym kryzysem tez miałam nie mogłam sie zabrać za cw i na poczatku mi słabo szło ake w trakcie sie juz rozkręcalam teraz jest lepiej chociaz tez czasem mam lenia ale tak jak ty zawzielam sie i choćby nie wiem co to zrobię te cw nie ma wymówek.
Witam wszystkie nowe mamusie, fajnie ze jesteście:)
Hunny bardzo wam wspolczuje tego co musieliście przejść, czytałam twój wpis z zaciśniętymi gardłem, nawet nie chce sobie tego wyobrażać. Super ze wszystko sie dobrze skończyło :D szkoda ze nie ma ci kto pomoc ale das radę twarde babki jesteśmy, ja tam tez wole wszystko zrobic sama, chocaz u nas nie ma problemu z pomocą i nas jakos to wszystko jest naturalne. Mama czesto pyta no i tata mój ciagle czy go moze zabrać na " spacer " , bo te spacery to spacer po ogrodzie tata pokazuje mu każde drzewko, roślinkę, wiec trwa to Maks jakieś pol godz musi mieć mnie w zasięgu bo jeszcze boi i sie zostać na dluzej sam z Bartusiem, jak był mniejszy to w ogole bal sie go wziąć na rece ze mu zrobi krzywdę:p mój tata to fajny i śmieszny człowiek no i zakochany we wnuku cos czuje ze bedzie pupilkiem dziadka, u mamy tez mam wsparcie gadami o wszystkim, choc jest nerwus bo po kimś to musze mieć :p ale zawsze sie dogadujemy.
Peoniu i Cosmic i Oligatorka jesteście boskie ze ograniacie charakterne dzieciaki u nas chyba bedzie to samo :p
Aga głupia baba z tej lekarki, moze zmień bo jak faktycznie cos nie daj Boże bedzie sie działo a ona ma takie podejście to ja dziękuje..
U nas tez zebow nie ma i cisza jak makiem zasiał, czasem ma tak jakby go ewidentne męczyły a potem znowu pare dni przerwy i znowu...
Kurde jutro... Tzn dzisiaj nadrobie zdj na mailu u wrzuce nasze :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Wszystkim. Mam nadzieje ze noc spokojna. Moj rozbójnik sam fajnie siada ale z raczkowania, sama się nie podciaga tylko wlasnie tak bokiem siada jak raczkuje.
Dziewczyny tez proszę o haslo i login naszej poczty, chętnie zobaczę Wasze dzieciaczki i pokaże moja lobuziare. Super ze możemy sie zdjwciami dzielić miedzy soba i nie musimy wklejać na forum

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

dziewczyny ja mieszkam we wsi i są dwa ośrodki zdrowia.
W jednym nie przyjmują nowych a w drugim którym jest Klaudia to są 3 doktorki. Dwie stare i jedna młoda. Młoda przyjmuje tylko raz w tyg bo pracuje w szpitalu. Wiec zostały dwie stare, ta do której jest mała zapisana nigdy jej nie ma, więc nie mam się jak zapytać. Doktorka bardzo konkretna, a ta druga u której była to jest tam chyba tylko dla kasy. Wiecie dziewczyny człowiek nie lata po lekarzach jak nie trzeba więc jeśli jest wizyta to człowiek pyta na zapas.

Mi włosy już przestały wypadać, ale teraz są wyrywane! najgorsze jest to że nie mogę ich zbytnią spiąć bo są krótkie.

mała pierwszą noc od kilku dni w końcu przespała. Wczoraj co chwilę się budziła z płaczem nie wiem czy po szczepieniu czy to zęby ale na noc dałam jej ibum.

Zapomniałam Klauduś ma 69cm i waży 7200, wydaje mi się że było więcej,ale strasznie płakała jak ją kładłam na wagę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...