Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Cosmic,
Na pewno bysmy sie swietnie dogadaly !! :-)

Aga,
Ja z miejsca odrzucilam teorie, zeby uwazac co jem. A po wyjściu ze szpitala, najpierw zajechalismy do tesciow i jak zaserwowali mi dietetyczny obiadek, to myslalam ze sie poplacze. Oczywiście gdyby cos uczulalo Kacpra to bym odstawila na pewno. Tylko juz kiedys pisalam, ze najpierw trzeba to sprawdzic a potem eliminować. Dlatego nie rozumiem dlaczego w szpitalu wreczyli mi kartke z lista co moge a czego nie, a nie wytłumaczyli zeby obserwowac maleństwo

Odnośnik do komentarza

Dobrze ze te problemy tylko takie małe. Trzeba sie jakoś zahartować ;) ale tez oby tylko na te małe. Te wielkie niech nigdy nie nadejdą. No chyba ze jedynka w szkole ;) najpierw zrobiłam tak jak piszesz grudniowa mamciu, ale podaje rumianek delikatnie zapatrzony bo po koprze miał czarne hm grudki? w kupce. I wole dac jemu bo bardziej działa. Bo o 22 wstaje na cyca wiec ja za to napije sie meliski i juz grzecznie śpi i rano uf jest cicho :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Jestem ze styczniowych mamusiek (konkretnie 10-01) i mam do Was pytanie... Jak wygląda spanie u Was? Znaczy się czy maluszek ma już uregulowane drzemki w ciągu dnia i jak jest ze spaniem nocnym. Ja mojej próbuje regulować drzemki ale nie za bardzo mi to wychodzi... A i jeszcze czy zasypiają same czy usypiacie i czy w łóżeczku czy w innym miejscu. Jestem początkującą mamą i znikąd nie mam pomocy. Moja myszka ma 9 tyg. dzisiaj:)

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

pestkatwo hej.takiemu małemu dziecku nie uregulujesz jeszcze spania.nie pora na to.plan dnia czy harmonogram dnia ureguluje się znacznie później i samo wyjdzie.jak zaobserwujesz kiedy twój maluszek lubi dłużej pospać jakie to są pory kiedy bardziej lubi się bawić itd to plan sam się harmonogram dnia sam się stworzy..No z twoją mala pomocą:)takze narazie dopasowuj się do dziecka i jego humoru.myślę ze stale pory zasypiania to przyjdą dopiero za jakiś czas.u mojej małej nie ma nic stałego czy uregulowanego .Tak jak i dziewczyny pisały czas czuwania po spaniu też trwa naprawdę różnie czasem to godzina czasem pół.nie przewidzisz tego.za spaniem nocnym tez jest różnie moja trzyma się jakiś tam widelek czasowych ale to też nie jest pewnik.wstaje 3-4 razy w nocy.Ale tu nie ma co pisać bo każdy maluch jest inny.jeden przespi cala noc a drugi nawet co 2godz potrafi wstawać czy je mm czy kp.i z usypianiem też każda ma inaczej hehe.ja usypiam w łóżeczku kładę daje smoka pieluszke do przytulania do buzi.jeśli sama nie zasnie to noszę w rozku aż zasnie.

Odnośnik do komentarza

pestkatwo - zgadzam się z cosmicgirl że każde dziecko jest inne. Moja mała od kąt skończyła 3 tyg wprowadziłam jej codzienną kąpiel o 19:30 a potem butelka i ok 20:20 uczyła się zasypiać na początku w wózku potem w łóżeczku. jak uczyłam małą że sama powinna zasypiać w łóżeczku trwało to ok 1,5 godz teraz zasypia w ok 20 minut czyli postęp jest. najważniejsze jest to że gdy jest godz 20 to ona już sama jest tak śpiąca, że jak ją nie dam do łóżeczka to zaśnie gdziekolwiek. muszę jednak zaznaczyć że moja mała nie raz pragnie aby ją w tym momencie pogłaskać czy włożyć wypluty smoczek. w ciągu dnia mała mało śpi ok 9 -10 jak zje to ma drzemkę ok 40 min i na spacerze to ok 2 godz z reguły na tym jest koniec lecz czasem zasypia ok 18 na 30 min. mój maluszek jest prawie o miesiąc starszy od twojego to jest dużo ale wiem jedno jak się da wprowadzać pewne czynności które będą codziennością dla maluszka będzie mu łatwiej. kuzynka ma synka o 1,5 miesiąca starszego od mojej małej i jeszcze nie spał w swoim łóżeczku a jak im powiedziałam że mała budzi sie ok 4 rano to mi w to nie mogli uwierzyć wiec już siedze po cichu

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam za odpowiedzi! Magdalenka ma,takie dni ze prawie,wcale nie śpi i spokojnie wytrzymuje do 19 do kąpieli,ale ostatnio jak zaczęłam ja kłaść na dzienne drzemki do łóżeczka i uczyć zasypiać samą to potrafi cały dzień,przespać i ma ciężko wytrzymać wieczorem do 18,ale potem noce są ciekawe... Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
Jak weszłam na stronę tej sieci to nie było żadnej apteki w moim mieście. Jak wyguglowałam nazwę i miasto to pokazało mi jakąś. Nie nie wiem czy to zbieg okoliczności w nazwie apteki, ale przedzwonię do nich żeby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Mamo Stasia, a co masz na myśli z tym gardelkiem? Bo pytalas jak wyglada gardelko bo tym ulewaniu do połowy..?

Oligatorka, mnie też pediatra mówiła o tym zagestniku Nutriton, ale najpierw kazała spróbować z Gastrotussem. Pamiętam ze mówiła ze w porównaniu z Gastrotussem ten Nutriton jest bardziej naturalny, ale co dokładnie miała na myśli to nie wiem..
A inne problemy oj tak na pewno będą, ale póki co nie chce o nich myśleć, jak nadejdą to trzeba będzie sobie z nimi dac radę :) Dla mnie, pierworodki, wszystko jest nieznane i wciąż się uczę tej nowej roli bycia mamą :)

Odnośnik do komentarza

Grudniowa mama,
No ja jako pierworodka tez codziennie dostaje szkole od syna. A juz takie konkretne baty, jak płacze i nie wiem o co kaman. Należę do tych mam, które nie wiedza co to ciagly i uciazliwy płacz dziecka. Wiec kiedy jest w domu awantura wywolana przez Kacpra, witki opadaja, lzy lecą z oczu i tyle w temacie. Czarna dupa! Wpadam wtedy w poploch. Nie mowiac o lubym ktory widząc mnie i dziecko razem placzacych w glos.... faceci to jednak maja dobrze. Dziecko płacze i od razu oddaja matce. Moj ostatnio dostal konkretne zjebki. Maly ogarniety w każdym calu zaczal marudzic. Oczywiście wiadomo dlaczego. Chcial spac ale bardzo walczyl zeby nie zasnac. Ja sie szykowalam pod prysznic, a ten do mnie gada ze sobie nie radzi. Kuzwa...... powiedzialam ze ma okazje sie teraz wykazac, bo ja nie zamierzam kapac sie wtedy kiedy Kacper jest spokojny.

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Drogie mamusie czy którejś dzidziol ma teraz 13 tygodni? Jak tak to ile waży i mierzy? Usłyszałam ostatnio że moje dziecko jest duże.... Zosia ma 61 cm i 6100.... może któraś się podzielić wymiarami swojego szkraba? Poza tym jak to się liczy 13 tydzień to już 4 miesiąc?

Odnośnik do komentarza

Inferno- miał odwagę powiedzieć że sobie nie radzi? mojego by pokroili a i tak by się nie przyznał. jak ma problem to jest co 5 minut pytanie, jak poszłam do mamy 50m od domu to telefon był średnio co 3 minuty.
najlepsze było wczoraj byliśmy w kościele i prosto idziemy do mamy na niedzielny obiadek, mówię mojemu to idź do domu zrób małej butle i dam jej jeść bo będzie głodna. zastanawiałam się czy wpadnie na pomysł aby wziąć jeszcze pampersy i chusteczki. i tu zaskoczenie wpadł na to ale zabrał tylko jednego pampersa a że mała zaraz przebrałam to w zapasie nie już nie było. dziewczyny a tu za chwile jak poszły kupy i mówie mojemu leć bo będzie wszystko przebrane a że moje dziecko jak robi kupę to trzeba ją cała przebrać wiec mój na to nie wpadł aby zabrać jeszcze jakieś ubranka wiec znów leciał. jak zawsze wszystko brałam to się śmiał po co mi to? to teraz już wie jak trzeba tyle razy gonić.

Odnośnik do komentarza

Kalinka,

Moj 9 lutego wazyl 5300. Srednio co miesiąc przybiera 1 kg lub wiecej. Wiec teraz mając niespelna 3 miesiące powinien wazyc 6300 lub wiecej. Moim zdaniem Twoje dziecko jest duze, ale nie w sensie ze jakies przerosniete. To jest bardzo piekna waga, dlaczego sie martwisz? Kurcze dla mnie to jest rewelacja jak zdrowe dziecko rosnie i przybiera na wadze. Mam koleżankę ktora kiedys sie zbulwersowala jak ktos powiedzial ze jej dziecko jest pulchne i ma poliki jak chomik. Dziecko sliczne, wygladalo zdrowo. To głupia pizda zaczela je odchudzac. Dacie wiare? Odchudzala kilkumiesieczne dziecko. No nie wierzyłam jak to uslyszalam.
Powiedz mi Kalinko kto Ci powiedział ze Twoje dziecko jest duze? Moze to wcale nie byla kasliwa uwaga, tylko zdziwienie ze dziecko szybko rosnie?

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam dodac ze ostatnio tesciowa tez mi zwrocila uwage ze moj synus jest stanowczo za ciezki jak na swoj wiek. I uwaga, uwaga ....!!! Zlota rada : nalezy ograniczyc kp bo to w przyszlosci wplynie na nadwagę synka. Jeblam. Smiechlam. I pogratulowalam poziomu wiedzy na temat kp i rozwoju dziecka na kp. Boskie zlote rady kobiety, ktora urodzila czworke dzieci. Normalnie takie podejście do sprawy, mnie pierworodke powala na kolana. Dobrze ze kuzwa nie kaza mi go na parapet wystawiać, zeby fotosynteze przeprowadzil i nie utyl. No bo kwiatki tłuste nie sa. Moje przynajmniej :-):-)

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

inferno hehe twoja teściowa chyba zawsze mnie rozbawi:)proponuję spisywać jej złote myśli i wydać książkę najgłupsze porady jakie można dac swiezoupieczonej mamie.hehe.
Kalinka moja 8go marca wazyla prawie 6kg przy wzroście 60.w tym tyg skończy 12tyg.i teraz mi Pani powiedziała ooo duża dziewczynka.Ale ja przyjmuję to jako komplement ba wręcz jestem z tego dumna::)cycki mamy daja radę a dzieciaczrk zdrowy przybiera na wadze.także tu się nie ma czym martwić tylko trzeba się cieszyć.to znaczy że dziecko dobrze się rozwija ma apetyt przecież cały czas rośnie.
uwielbiam takie pączusie dzieciaczki pyzulki wtedy najsliczniej wyglądają...takie okraglutki zdrowoutkie.jak patrzę na zdjęcia mojego Filipa jak miał ok8 m-cy to wyglądał tak przecudnie jak paczus w maśle taki do prztulania to się bapatrzrc nie mogę...teraz nic mu z tego paczusia nie zostało bo jak zaczął chodzić a potem biegać to cały t luszczyk znikł:)
Halo halo nie licznie na to że faceci się czegoś domyśla sami.oczedzmy sobie nerwów i poprostu wydajcie dobra instrukcję dla faceta która on ma tylko zrealizować i wszyscy będą zadowoleni hehe

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Dziewczyny tak się noszę z taką myślą ze chętnie zobaczyła bym jak wygladacie jakoś byłoby łatwiej rozmawiać...Tak myślę:)Malvina mam się na zdjęciu pokazała że swoim maluszkiem.co wy na to?
żeby Was osmielic też się pokaże:)

monthly_2016_03/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_45155.jpg

Odnośnik do komentarza

Cosmic,

O jaka jesteś ladna dziewczynka :-)
Tak, tak.... teściowa zlota kobieta. Moglaby darowac glupie rady. Ja jeszcze sie przed nimi bronie, ale jak pomyśle ze sa mlode matki, ktore naprawde nie mialy stycznosci z dziecmi, boja sie, nie wiedza o czyms i pytaja takiej teściowej to az dreszcz mnie przechodzi.
Ja zrobię zdjecie jak mi pryszcze znikna haha :-) mam Meksyk na twarzy

Odnośnik do komentarza

Kalinka, duże dziecko to mam ja :) w 7 tygodniu ważył 6800 a wczoraj skończyliśmy 11 tygodni więc już na pewno przekroczył 7kg :) Fakt, że Filip duży się urodził (4200, 60cm) ale bardzo szybko przybiera. Pielęgniarki nie chciały uwierzyć, że karmię tylko piersią, pewnie myślały, że go podkarmiam tylko nie chce się przyznać :) Pediatra powiedziała, że nie mieścimy się w normie ale piersią nie da się przekarmić i skoro tyle zjada to widocznie potrzebuje i żeby się nie martwić bo do roku wszystko się wyrówna. W sumie to wolę w tę stronę niż miałabym mieć problem z karmieniem i z wagą :)

Odnośnik do komentarza

Kalinka nie przejmuj sie nic tylko się cieszyc, ze maly super przybiera :) ja mam znowu w drugą strone trosze sie martwie, ze moj za malo przybiera. Chociaz teraz kazdy i pediatra i mam taka znajoma fizjoterapeutke od dzidzusiow mowia ze jest wszystko pieknie zarowno wagowo jak i neurologicznie, ze siwetnie sie rozwija takze same sobie nie raz nie dwa wkrecamy niepotrzebne problemy ;p I tak jak pisze Inferno na piersi nie da sie przekarmic dziecka tyle potrzebuje i juz:) potem nadmiar spali jak bedzie taka potrzeba :) Dziewczynki drogie powiedzcie mi co stosowalyscie jak bylyscie przeziebione? Bo czuje, ze mnie cos lamie ;/ Cosmic fajny pomysl ze djeciami, ja musze sie zalogowac to wrzuce zdj mojego malego lobuziaka no i moje jak ogane fryzjera ;p

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

E tam dziewczyny nie ofiarniajcie się zbytnio przecież wszystkie wiemy że i tak siedzimy w domu bo modzic się nie ma gdzie:)włosy i makijaż się muszą być zrobione przecież to tylko my zwykle mamy jesteśmy:)

Odnośnik do komentarza

Inferno
Uwielbiam rady Twojej teściowej:) zawsze jak je czytam to banan z twarzy mi nie schodzi.
Kalinka
Moja w tym tyg skończy 13 tydz. Waży 5200 i jest to jak na ten wiek niska waga. Ja patrzę na siatki centylowe. I już się oswoiłam że moja jest między 10 a 25 centylem. Poprostu taka jej uroda. Ale rozwija się rewelacyjnie. I pomimo że niby ma małą wagę to na chudzinkę nie wygląda:) ma takie słodkie fałdunie na nóżkach.
Nie denerwuj się uważam że macie prawidłową wagę, a baba nie wie o czym mówi. Powinnaś się cieszyć że prawidłowo przybiera na wadze.

Postaram się dorzucić jakieś zdjęcie.

Odnośnik do komentarza

Cześć :) czytam was od początku ciąży , ale jakoś nie miałam nigdy odwagi żeby udzielać się na forum. Postanowiłam napisać do was, bo rozmawiacie o wielkości waszych dzieciaczków. Mój synio jest wielkim maluszkiem :) urodził się 20 grudnia z wagą 4,5 kg i 58 cm. Rodzilam naturalnie, bo bardzo na tym mi zależało. Okazało się, że poród przebiegł bardzo dobrze i myślę o kolejnej ciąży po wakacjach :) syncio waży aktualnie 8,70 kg i ma 71 cm. Nie martwię się tym. Pediatra powiedziała że jest po prostu dużym dzieckiem :) nosi aktualnie ubranka w rozmiarze 68 i przechodzimy właśnie na 74, więc to mały gigant. Dla mnie uspakajające jest to, że w rodzinie ojca mojego męża wszystkie dzieci są bardzo duże, więc nasz syn odziedziczył po prostu geny po dziadku. Także dziewczyny, nie martwcie się wagą waszych dzieci, na pewno rosną tyle, ile powinny :) dodam jeszcze , że synek jest karmiony tylko cycem i bez problemu dajemy radę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...