Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Położna jest za piersią. Tym bardziej że mala ładnie ssie. Gdyby nie przybierała na wadze to doradzała dokarmianie np jedną butelką mm. Ale przybiera i nie widzi podstaw żeby mm wprowadzić.
Wczoraj kolki wieczornej nie było za to przez większość dnia mała była niespokojna i tylko przy mnie się uspokajała.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

ramaniao widzisz szkoda że nie udało mi się zamiscic tego linka o kolce wczoraj.na stronie pediatra.pl jest artykuł o kolce właśnie i tam jest napisane ze podawania mleka mm jest jednym ze sprzyjających czynników występowania kolki więc porzucenie piersi może przynieść więcej szkody niż porzytku.nie daj sobie wmówić ze mm będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza

Ramania dokładnie jeśli mała przybiera na wadze to nie ma sensu jej dokarmiać mm.

U mnie jest niemożliwością to że kiedy wyjde z dzieckiem na dwór, wrócimy to śpi fajnie ale jak już przyjdzie wieczór to ręce mi odpadają bo mała non stop płacze, boli ją brzuch po tym od przyjścia z dworu nie może zrobić kupki.
Już nie mam pomysłu czym to jest spowodowane.

Odnośnik do komentarza

Ramania- jeżelu chodzi o kolki to polożna polecała herbatę z kopru lub rumianku, częste kładzenie na brzuszku, codzienne kopiele ale bez środków do mycia używać ich co drugi dzień, można użyć suszarku ale dopiero jak odpadnie pępek. Zapomniałam dodać ze to nie zawsze są kolki moja mała jak jest bardzo zmęczona i nie moze zasnąć tez jest marudna.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. Poród był bardzo ciężki. Skurcze zaczely sie o 1 w nocy, po 9 zwieźli mnie z oddziału na porodówkę i tam zaczęły sie bolesne skurcze. Dostałam najpierw gaz na uśmierzenie bólu, ale mało pomógł wiec od razu poprosiłam o epidural. Znieczulenie jest najlepsza rzeczą na świecie ! 00:20- po prawie dobie miałam rozwarcie (dostałam w międzyczasie oxy ) 1,5h parcia ale nic, mala jest za duża... Chciałam spróbować naturalnie a cesarkę z w ostateczności. Lekarze zdecydowali zeb spróbują najpierw odkurzacza zanim mnie pokrojà. Dwa razy zassało i wyszła główka. Reszta juz poszła, ale musieli mnie naciąć. Wszystko dobrze sie skończyło. Jestem szczęśliwą mamą! Mąż był przy mnie i teraz tez bardzo mi pomaga, a ja moge dojść do siebie. Sutki juz bolą :( a jak dzis w nocy nie chciała usnąć, mąż włączył suszarke do włosów i mała odpadła w sekundę! Jest aplikacja na tel z dźwiękami do usypiania dzieci i na YouTube filmik z dźwiękiem suszarki. Polecam !!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Malvina szybko zapomnisz o trudzie porodu. Córeczka szybko Ci to wynagrodzi.
Też już włączałam suszarkę z youtube:)

Cosmic jesteś w stanie podesłać mi tego linka? To bym dała mężowi do poczytania.
Herb z kopru stosuję już od jakiegoś czasu tyle że ja ją piję 2 x dziennie. Mała nie chce pić z butli:) jak próbowałam jej podać to udało mi się wmusić zaledwie 10 ml i to w kilku próbach.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy któraś spotkała się u maluszka z odruchem wymiotny? U mnie po karmieniu jak juz przyjdzie do odbicia czasami jest tak ze mały mieli coś w buzi i jest odruch wymiotny ale nic nie zwraca. Kurde aż się boje tych karmień. Za tydzień mamy do lekarza to jeszcze wspomnę jemu o tym.

A i próbowałam go odbijać w połowie jedzenia ale nic mi to nie daje bo mały się drze i rzuca bo chce dalej jeść.

Odnośnik do komentarza

Malvina jesteś dzielna! Super że udało się bez cesarki. Regeneruj siły ;-) Dzieciaczki nam wszystko wynagrodzą. Moja jak się budzi w nocy na karmienie to przypominam sobie tekst "mamusiu, przepraszam że cię budzę ale jestem głodna". Jakoś to mnie motywuje i nie zasypiam na siedząco :-)
Pytałam dziś położną o to marudzenie małej i popłakiwanie. Powiedziała że po jedzeniu nagromadzają się gazy i może boleć brzuszek jak się powietrza nałyka. Kazała dłużej trzymać na ramieniu. Może to być prawda bo ja małą na ramię kładę tylko po butelce. Po cycku delikatnie w pion i odkładam na boczku w razie ulania. Może powinnam częściej na ramię brać

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

U mnie taki odruch czasami występuje jak chce smoka wsadzić hehe ale nie mialam takiej sytuacji jaka opisujesz.co do tego odbicia to i mnie też słabo z tym...mniej woecej pol na pol mi wychodzi.po połowie nigdy mi się nie udało.a czasem nawet jak odbije to i tak uleje a jak uleje to dostaje czkawke.

Odnośnik do komentarza

dziewczyny ważne!

Jakie mleko modyfikowane podajecie swoim pociechom?
Karmie normalnie piersią, jednak dzisiaj na wizycie ginekologicznej okazało się, że resztki łożyska zalegają mi w pochwie. Jutro mam się stawić do szpitala, najprawdopodobniej będę miała łyżeczkowanie...
4 tygodnie po porodzie, wszystko się ładnie zagoiło a tu taka przyjemna informacja.
Jestem załamana.
Ale nie o tym.
Nie mam laktatora jeszcze, bo nie sądziłam że będzie mi potrzebny, ręcznie ciężko mi to idzie, więc nie mam za bardzo wyjścia. Musimy się jutro inaczej poratować.
Nie wiem jak długo potrzymają mnie w szpitalu.
Nie mam pojęcia o mm, pomożecie?

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

Gloomcia

Ja kupilam nie wiem w sumie czemu bedac w ciazy Nan Pro.
W klinice, w ktorej rodzilam tez podawali dzieciom to mleko, wiec po przyjsciu do domu i zaleceniu podawania mm dawalam to samo czyli to co mialam tak sie zlozylo :)

Odnośnik do komentarza

Natalia, Roksi
Czy Wy też macie tak dużo wizyt u lekarzy?
My wczoraj byliśmy u okulisty, wszystko dobrze, oczka ładnie się rozwinęły, retinopatia wykluczona. Kamień spadł mi z serca.

Co do kolek to nie ma znaczenia jakie mleko je dziecko. Jak ma słabo rozwinięty układ pokarmowy to kolki będą niezależnie od mleka.
Nam pediatra odradził herbatkę z kopru, bo powoduje większe ilości gazów. Lepsza jest z rumianku.

Ja bardzo chciałam karmić piersią, ale się nie udało. Musimy jeść mm.
My jemy bebilon comfort 1 z pronutra to mleko dla dzieci z tendencją do kolek i zaparć.
Jeśli któraś z Was dokarmia mm a dziecko ulewa to z bebilonu jest mleko dla dzieci ulewających i humany też takie jest. Nie wiem jak działa bo nie próbowałam.
Co do mm to nam polecali bebilon i nan, takie Kornelka dostawała w szpitalu i kontynuujemy bebilon. Polecana jest jeszcze humana, cenowo są podobne, skladem też. Ale też zależy od dziecka, które będzie dla niego najlepsze.

Odnośnik do komentarza

Malvina gratulacje! Fantastyczna robota. Wracaj do sil :)

Gloomcia z mm nie pomoge :( ale mocno trzymam za Ciebie kciuki. Oby szybciutko zrobili co maja zrobic i puscili do domku.

A ja poszlam za Wasza rada i odciagnelam mleko. Mala jest najedzona, spokojna. A i ja nie cierpie. Wczoraj kulilam fantastyczny laktator. Swoja drogs to tez niezle nas robia w balona w sklepach. W swiecie dziecka ten laktator kosztuje 489 zl a na allegro z odbiorem osobistym w sklepie swiat dziecka byl za 328zl. Takze jak zadzwonisz i powiesz ze odbierzesz z allegro to masz taniej, a jak pojdziesz z ulicy to wydasz o 160 zl wiecej.
Tak wiec my zostajemy przy odciaganiu, pogadam jeszcze z polozna, ale na wizyte przyjdzie dopiero w piatek.
Ostatnio Myszka miala krew w pieluszce- okropnie sie przestraszylam, ale okazalo sie ze to normalne. Lekarz powiedziala ze to od hormonow jej schodzi i nie ma sie czym przejmowac. :) niektore dzieci tak maja :)
Ciagle czytam, ale malo czasu by cos skrobnac. Pozdrawiam cieplutko wszystkie Mamusie.

Odnośnik do komentarza

Cosmic dzieki za linka. Dam mężowi do poczytania
Jak męża przekonam to on przekona swoją mamę.
Gloomcia z doświadczenia powiem że lepiej że wyczyszczą Ci macicę. Dobrze że chociaż wiesz czym to jest spowodowane. Ja nadal czekam na wyniki.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny my po pierwszym spacerku trwał ok 30 minut i stwierdzam że moja córka to niezła damulka, po równym sie super spało ale gdzie było nie równo już się krzywiła.
Wczoraj wypiłam herbatkę z kopru to mała tak ładnie purkała, wczoraj został przetestwowany z you tube uspokajacz suszarka i powiem wam to jest fenomenalne rozwiązanie mała zasneła o 20:30 i spała do 2 w nocy potem butla też było marudzenie i znów szum suszarki i od 3:30 w nocy mała spała di 6:30 oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Malvinateraz i Ciebie zaczną się uroki maciezynstwa które my opisujemy...hehe chodzi mi o te obolale sutki:)walcz dzielnie:)
u mnie w szpitalu też dokarmiamy dzieci bebilonem lub nan.
gloomciamoże głupie pytanie ale powiedz jak to wyszło z tym lozyskiem?to przy normalnym badaniu wychodzi czy trzeba usg zrobic?miałaś jakieś dolegliwości?
ja też dziś pierwszy raz na spacer się wybieram przetestować wozek:)czekam tylko jak księżniczka wstanie i lecimy:)
beatka90moja mała też tak na ze steka jakoś tak się wierci jakby chciała a nie mogła kupy zrobic ale robi normalnie konsystencja i częstotliwość bez zmian.i też tak podejrzewałam że to gazy a jak jeszcze ty piszesz ze twoją położna tak mówiła.też będę trzymać ja dłużej do odbijania może pomoże.

Odnośnik do komentarza

Mi położna powiedziała żeby małej herbatki z kopru nie dawać chyba że będzie ewidentnie miała problem z brzuszkiem. Polecała przegotowaną wodę dać gdy mała będzie po wypiciu z cycka nadal szukała. Mówiła że jak jest gorąco w mieszkaniu to można wodę dawać bez problemu. Na pewno nie zaszkodzi. Na początku podchodziłam sceptycznie bo przecież w mleku ma wszystko. Jednak ostatnio jak jej dałam to z chęcią wypiła a później prykała jak oszalała. Zalecała zakrapiać też solą fizjologiczną nosek po kropelce bo się pytałam. Hania ma pozasychane baby w nosie :-)
Co do mm to my kupiliśmy w razie czego Bebiko 1 i do tej pory używamy. Mała dobrze je toleruje więc nie zmieniamy. Miłego dnia dziewczynki! Ale dziś ładnie słoneczko świeci :-)

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

MMK
U mojego synka tez było trochę krwi na pieluszce i tez lekarz powiedział ze to normalne. I już przeszło. Mój mały tez się od wczoraj męczył z kupcią, ale jak dzisiaj nabąbonil w pampersa to body do wywalenia a plecy caluśkie okupciane he he. Do lekarza mamy za tydzień więc musi nam coś polecić na to bo przez to go brzuszek boli.
Też wypróbowałam dźwięk suszarki z YouTube pomaga ale nie zawsze.
Dziewczyny czy farbowalyscie może włosy po porodzie? Bo ja dziś zafarbowalam i się dopiero teraz zastanawiam czy dobrze zrobiłam skoro karmie piersia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...