Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam łóżeczko sosnowe z ikea z wyjmowanymi szczebelkami plus też kołderka z ikea, pamiętam, że na razie podusi nie powinno się stosować. U mnie w chacie jest temp stała ok 21 stopni w zimę, więc tak się zastanawiam, czy montować ten ochraniacz na łóżko. Przy Tymonie miałam, bo się naczytałam,że to zwiększa komfort i bezpieczeństwo maluszka niczym w łonie matki hehe, a teraz no cóż czytam, że to może spowodować sids, no bądź tu mądry. Kołdrę mam bawełnianą i bawełniane poszwy, może lepiej ten śpiworek? sama kurcze nie wiem.
Dziewczyny, ponawiam pytanie, bo gdzieś odbiegło, czy zmniejszyły wam się czerwone ciałka krwi rbc?? jesli tak, co bierzecie na podwyższenie?? ja mam 3,7 norma dla kobiet w c. jest 3,5 - lekarz powiedział, że na razie nic nie robimy, tylko obawiam się, że zaczną spadać.

Odnośnik do komentarza

Faith- dobrze trafiłaś, ja uwielbiam czytać, więc pisz i dziewczyny pozostałe piszcie jak najwięcej:) A tak co do lektury też uwielbiam kryminały :) Zaś co do zus, to prowadzę działalność, ale od września a właściwie końca sierpnia przeszłam na L4. Ponieważ wiem jaki jest macierzyński przy płaceniu składki ponad 1 tys, i jest to śmiech, to zwiększyłam sobie zus, bo i tak z przychodów mnie na to stać, ale zus , mimo iż ustawa i tak ma się zmienić, niechętnie patrzy na matki z wyższą podstawą. Będąc tam ostatnio, a muszę stawiać się co miesiac i tak o dziwo spotkałam się z życzliwością babeczek i dobrym podejściem, może dlatego, że wiekiem chyba nie odbiegałam od nich, mam już na karku 38 lat i chyba poczuły jakąś solidarność kobiecą :)

Odnośnik do komentarza

O ja taki sam zestawik oglądałam jak Ewka30 :) i taki chyba zamowie z pościeli tak jak mówię zrezygnuje przez kilka pierwszych miesięcy :) ochraniacze faktycznie mają na celu ochrone dziecka przed uderzeniem się w szczebelki, ale na poczatku nasze maleństwa nie będą się przekrecac :) to można również odstawić na później :) Ja do wózka pościeli też nie kupuję żadnej :) myślę że wystarczy spiworek tzn kombinezonik dla małego i okrycie takim grubszyn kocem np. akrylowym :) są meega cieplutkie :) zastanawiam się jeszcze nad baldachimem, ale nie na takim typowym poscielowym, nie podobają mi się takie wyglądają tak hmmm " ciężko" ale podoba mi się jak łóżeczko jest delikatnie pokryte moskitierka zaraz wam wstawię zdjęcie w nastpenym poscie. Ale z drugiej strony to taki każdy kawał materiału to idealne miejsce na kurz więc z kolei to też jest niezbyt zdrowe dla maluszka

http://www.suwaczek.pl/cache/2bfbc5d877.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny!!!
robi się ze mnie żarłok, na kolacje zjadłam placki ziemniaczane z zsiadłym mlekiem - chyba mnie rozerwie - a później się dziwie że szybciej kg doskakują- ale cóż zrzucę po ciąży - mam stresującą prace więc szybko pójdzie.

Glukoza - ja robiłam badania za jednym razem a byłam po kuta bo pielęgniarka nie mogła trafić mi w żyłę - wiecie jakie śiniaki mam jakbym była ćpunką.

ja miałam zamiar kupić kołderkę i pościel ale widzę że to odradzacie - ja chyba tez kupię później.

3 miesiące temu urodziła moja kuzynką i jak chodziła do niej położna powiedziała jej że od dawna nie spotkała się aby młodzi rodzice mieszkali sami bez dziadków- bo jak ona chodzi po domach to zazwyczaj jest tak że babcia przychodzi do dziecka i się rządzi a ta biedna młoda matka po porodzie stoi z boku bo babcia jest najmądrzejsza. istna masakra .

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie wróciłam z godzinnego spacerku :) a przed spacerkiem zjadłam pół paczki chipsów :) ogólnie w ciąży nie ciągnie mnie do słodyczy :) ale to dobrze mnie kg przebędzie :) jak narazie 2 kg na plusie . nie wiem czy się martwić , że za mało. Ale przed ciążą miałam lekką nadwagę więc chyba nie ma co się martwić. dzidzia rośnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37gu1rcmv5lyjm.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki :) zamierzam zakupić taki zestawik dla maluszka:) tylko jeszcze się wstrzymam :) we wrześniu na wizycie może pani doktor potwierdzi że będzie synek to wtedy zakupię :) z turkusem :)
ignesse - śpiworek superrr :)
Annmm - rbc w karcie ciąży nie mam a wyniki zabrała mi p. doktor . mi się obniżyła hb i przepisała mi hemofer.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37gu1rcmv5lyjm.png

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/sliczne-rozki-rozek-nadia-duzo-nowych-wzorkow-i5630232966.html
a rożek chyba zakupię coś takiego :) jak piszecie , że lepsze bez usztywnienia. Dla córeczki w sumie też miałam taki całkiem mieciutki :) a poduszką dla nie miałam od samego początku w kształcie takiego trójkąta , taka ścięta była , z gąbki. A no i córcia spała tylko na brzuszku ze skulonymi nóżkami i wypiętą pupcią :) ogólnie wózek ja parzył , nie chciała w nim spać . Mam nadzieje , że teraz będzie inaczej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37gu1rcmv5lyjm.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze, te rożki i śpiworki to kojarzą mi się z kaftanami bezpieczeństwa ograniczającymi ruchy. A mąż mi właśnie przypomniał, że my mieliśmy rożek, potem kocyk a potem kołderkę haha, ja nic już nie pamiętałam - jednak ochraniacz mieliśmy po to, żeby mały nie uderzał się o szczebelki i tak go nisko zakładaliśmy, żeby był przepływ powietrza.

Odnośnik do komentarza

A ja dzis weszlam na wage i uwaga +10kg na plusie wiec puki co prowadze w przybieraniu na wadze.Ale martwic sie waga bede po porodzie teraz jem to na co mam ochote :)

Co do kolderki i ochraniaczy to lozeczka to zamierzam zakupic i to i to bo predzej czy pozniej sie przyda.Zamierzam tez kupic cieplutki kocyk wiec mozliwe ze na poczatku Livia bedzie spala wlasnie nim otulona.
Zastanawiam sie nad zakupem podgrzewacza,sterylizatora i laktatora .Co Wy o tym myslicie?
A i dzis dostalam paczke z kombinezonem na zime misiem do ktorego linka niedawno wrzucalam i z czystym sumieniem moge go polecic:)jest tak samo slodziutki jsk na zdjeciach i w dodatku bardzo cieplutki i fobry jakosciowo;) oby Livia byla z niego zadowolona

monthly_2015_08/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_34997.jpg

monthly_2015_08/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_34998.jpg

monthly_2015_08/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_34999.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...