Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Cosmic tak jak pisze Jo tu zalecają dać paracetamol tak czy siak. Pytałam tej położnej czy moge kąpać i powiedziała że tak. Mogłam jej nie słuchać i dać dziecku spokój...na drugi raz bede mądrzejsza. Przespała mi pięknie całą noc, wstała tylko o 5:20 na cyca i poszła dalej spać. Wstała o 8:20, zjadła i teraz gapi sie w karuzele. Jest pogodna i w ogole jak zwykle sie uśmiecha itd...tyle ze ma 37,4 temperatury, to teraz dałam jej jeszcze tego paracetamolu na zbicie i działa :) ( wczoraj miała wieczorem 36,8 a mój juz mowil ze dziecko ma gorączkę :D Dziewczyny, a w nocy jak karmicie i maluszek zasypia na cycu, to jeszcze go odbijacie czy pozwalacie spokojnie spać ?

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Malvina położna powiedziała, że możesz kąpać bo nie ma żadnych przeciwwskazań do tego (my miałyśmy zakaz moczenia przez 24h miejsca po szczepieniu BCG tylko)
Ja w nocy nie odbijałam nigdy a i w dzień rzadko to robię i nigdy nie było z tego powodu problemów. Czasem jej się samej beknie jak ją kładę albo podnoszę, nawet dłuższy czas po jedzeniu.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

My zawsze odbijamy po jedzeniu nawet w nocy + po odbiciu w nocy jeszcze zmieniamy mu pampersa. Ostatnio fajnie mu się odbijało i nie ulewał nawet, a od paru dniu znowu dużo ulewa..nie wiem co jest grane.. ;/ a co do temperatury u maluszków to mój wczoraj mial 37,5 i w ogole byl strasznie marudny, juz troche zaczelam panikowac, ze ma goraczke ale wyczytałam, ze u zdrowych maluchow normalna temp jest od 36,6 do 37,5.
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/zdrowie-dziecka/goraczka-9-pytan-o-goraczke-u-dziecka_35948.html

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Dziewczyny 37,5 to nie jest gorączka u takiego dziecka i podawanie leków na zbicie powinno się podawać od 38.
wiesz chyba tak jak jo ze przrciwskszania nie ma kapania ale mi się wydawało zawsze ze malucha po takich przeżyciach chce odpocząć:)
Ja w dzień do odbicia zawsze biorę i noszę aż się odbije.w nocy też noszę tak 3min ale nie odbija jej się.słychać jak powietrze pochodzi do góry ale buzia bek nie wychodzi:)ona wtedy cały czas śpi.wydaje mi się ze jak ona śpi to nie beknie ale i tak noszę żeby chociaż też powietrze do góry podeszlo.Pampersa nie zmieniam już.kupy w nocy nie robi więc uważam że nie ma sensu jej wybudzac.nigdy nie był przemokniety ani dupa nie była odparzona z tego powodu.

Odnośnik do komentarza

Malvina, piszesz że Twoja
córeczka płakała może z 5 min po szczepieniu i miała aż 3 wklucia.. Jej jak sobie przypomnę co u nas było to aż mi się odechciewa iść na kolejne szczepienie. My mielismy dwa wklucia a dopiero po pół godziny przestała płakać bo po prostu ochrypla i ze zmęczenia zasnela. Jak bedzie tak na następnym szczepieniu to ja dziękuję

Odnośnik do komentarza

Swoja droga to dziwne ze w UK sa takie zalecenia z tym paracetamolem. Przecież my też nie lykamy profilaktycznie tabletek jak nic nam nie dolega. No sama nie wiem..

Ja podnoszę małą do odbicia po każdym karmieniu i dzień i w nocy. Tak naprawdę ona sama się tego domaga bo jak już się naje i wypluje cycka to od razu jest krzyk jakby działo się jej coś najgorszego. Więc od razu do pionu i jest bek. Nie raz śmieje się z moim M ze ładnie juz nas sobie wycwiczyla ta nasza mała krzykaczka ;)

My powoli wchodzimy w rozmiar 68 choć jeszcze niektóre 62 są dobre. Zauważyłam że w porównaniu np do ubranek z H&M ubranka z Pepco mają zanizona rozmiarowke. Wszystkie body jakie mamy z Pepco w roz 62 sa już za małe, tzn rękawki niby jeszcze ok ale po długości sa za krótkie, już nie da rady ich zapiac.

Włączyłam dziś niuni piosenki z you tuba (te skladanki dla dzieci ) i chyba jej się podobalo bo posiedziala nawet grzecznie w bujaczku :)

Odnośnik do komentarza

Ja ide w srode na drugie szczepienie. 3 wklucia plus rotawirusy. Po pierwszym szczepieniu bylo strasznie. Ryczalam z nia w domu. Plakala przy kazdym przebudzeniu sie jakby ja ze skory obdzierali. Nie chciala nic jesc. Nozke miala czerwona i troche spuchnieta. Dalam paracetamol i pomogl

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Oni tu w UK to paracetamol uważają chyba za lek na wszystko i zawsze dają. Wcale mnie tym nie zdziwili ze kazali jej dać. Dzis kończymy 9 tygodni! Emma jest tu chyba najmłodsza ;) udalo mi sie dzis zrobic 23 minuty treningu! Potem mała wstała i juz więcej nie dałam rady zrobic. Teraz pije pyszny soczek. Seler, jabłka, imbir, ogórek i cytrynka.... Pychaaa

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Malvina,

Az przelknelam slinke na Twoj soczek :-)

Ja po szczepieniu nie kapalam Malego az dwa dni. Doktorka mowila zeby obmyc tylko, bo na pewno jego beda bolaly miejsca po wkluciu. Miał troche spuchniete.

Cosmic,
Mi w przychodni tez mowili ze 37,5 to zadna goraczka, ze dopiero jak jest 38 i dlugo sie utrzymuje to nalezy ten paracetamol podac. Profilaktycznie nic nie kazali dawac.

Ja mam szczepienie 22 marca. Znowu bedzie wisk. Ostatnio bylam sama i luby mówił ze nie bedzie zle. Teraz on pojedzie i pewnie bedzie beczec razem z tym malym. A co do temperatury. Moj mial tez 37 przez caly czas i luby szykowal go na wyjazd do szpitala. Oni chyba nie czaja ze takie dziecko jeszcze nie ma stałej temperatury 36,6 i ze to sie waha

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

No to ja dzisiaj mam jazdę. Zośka od dwóch godzin historycznie płacze chyba że jest w chuście to się uspokaja i zasypia. Jak ją z niej wyciągam to znowu ryk. Noga czerwona spuchnięta. Dziecko nie jadło od 6 godzin. Pieprzone szczepienie! Dałam jej czapek bo już nie mogłam znieść tego płaczu. Oczy jak zapałki buzia bordowa i brak siły na wrzask. Ryczę razem z nią...

Odnośnik do komentarza

Biedne te nasze maleństwa:( tyle muszą wycierpieć :( mam nadzieje, że Zosieńka szybko wróci do formy ! Ucałuj ją od nas i powiedz, że Emma łączy sie z nią w poszczepieniowym bólu . Dzis jej
Nie bede kąpać, tak jak mówicie to moze ją jeszcze bolec. Przyszedł mi dzis inhalator ze smoczkiem :) obym nigdy nie musiała go używać. Musze sobie włosy pofarbować bo wyglądam jak strach na wrôble

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kalinka spróbuj jeszcze przyłożyć zimny okład w miejsce wkłucia może pomoże. Ja tez muszę iść do fryzjera przed chrzcinami bo odrost do polowy głowy... Zauważyłam, ze małemu z tylu głowy zrobiło się płaskie miejsce od leżenia na placach. W ciągu dnia dużo leży na plecach właśnie, na macie. Na brzuchu maks 5 min reszte płacz ;/ w bujaczku jak nie idzie tv to tez 5 min i już źle, tylko na macie umie się zabawić. Próbowałam go układać na bok ale mimo, ze coś mu podłoże pod plecy to i tak się przekopyrta na plecy.. A tak w ogóle czy wasze maluchy opanowały już, ze same przewracają się z pozycji na plecach, na któryś bok ? Mój kiedyś zrobił ale chyba wyszło mu niechcący bo reszte już tak nie robił. I czy łapią np powieszoną zabawkę nad nimi, mój próbuje i czasem złapie sobie do raczki.

Odnośnik do komentarza

Inferno na ciemny brąz :) bardzo lubię klasyczne, stonowane kolory, bez wariacji i podążania z trendami- trzeba mieć swój styl ;) Emka jeszcze nie wyciąga rączek po zabawki, łapie tylko kocyk ale to przypadkiem . A przekręca mi sie czasem podczas przewijania, jak leży bez pieluchy to wariuje ze szczęścia hehe i nóżki jej chodzą :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Oo tak bez pieluchy to raj na ziemi, mój za to bardzo przebiera nóżkami jakby biegał ;p no i kocyk do spania musi być, wymiętoli chwyci w rączki i zakrywa sobie buźkę, wygląda to komicznie. W ogóle to coraz fajniejsze te nasze dzieciątka, już są takie bystre, chcą poznawać świat a przy tym takie urocze :)

Odnośnik do komentarza

Krasnal potrafi się z pleców na boczki przewracać i z powrotem i jak leży na macie to po jakimś czasie leży w poprzek niej. Raz przekulała się z brzucha na plecy ale to chyba tylko dlatego, że leżała na materacu łóżka, na którym jeszcze zostało wgniecenie po mnie. Natomiast branie czegokolwiek do rąk jeszcze jej nie interesuje. Czasem zahaczy o pieluchę i naciągnie sobie na twarz tylko :)
Wczoraj była strasznie zafascynowana wycieczką na zakupy, oczy co chwila jej mało z orbit nie wyskakiwały ze zdziwienia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Hej ;)
Piszę pracę magisterską na temat oceny satysfakcji z opieki pielęgniarskiej pacjentek przebywających na oddziale patologii ciąży.
Ankieta skierowana jest do kobiet, które przebywają lub w ciągu ostatnich 6 miesięcy przebywały na oddziale patologii ciąży.
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1PgxgZLR6TQlIUxmTnUecC65kmQDa2jOslqAj88FqqUM/viewform

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Grudniowa mama już lepiej. Dziękuję za rady i troskę. Zośka padła o 15 i śpi do tej pory. Pewnie obudzi się na mleczko dopiero ok. 1 w nocy. Ale to było straszne! A jeszcze czeka nas za miesiąc kolejne szczepienie. .. Inferno dziękuję za wsparcie duchowe:) na ciebie zawsze można liczyć:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...