Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

hej,
my wychodzimy z rozmiaru 68, dzisiaj kończąc 3 miesiąc.
Pieluszki nadal 3, waga coś ponad 6 kg, dowiem się dokładnie za tydzień na szczepieniu.

Też chce zakupić nosidełko, tula prezentuje się naprawdę super tylko ta cena... 465 zł znalazłam najtańsze :O
Chyba jednak zdecyduje się na coś tańszego, ale jak znajdziecie gdzieś lepszą cenę dajcie znać.

Co do jedzenia myślę, że 4 miesiąc to jednak jeszcze za szybko. Planuje wprowadzić pierwsze warzywka pod koniec 5 miesiąca. Jak u Was z ulewaniem? Brunkowi się zdarza ale na pewno dużo mniej niż kilka tygodni temu.
Też mi przygryza cyca, ale to od samego początku. Jak mam karmić prawą piersią to dostaje białej gorączki. Z lewą wszystko ok, prawa brodawa jakaś upośledzona. Smarowałam maścią ale zero efektów. Jak tylko mały weźmie cyca boli i tak do końca karmienia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

Sh88 ależ ja się wcale nie martwię tym :)

Inferno emilka951 rozmiarówka rozmiarówką ale ja ją mierzyłam w zeszłym tyg i ona po prostu ma te 62 cm

Ja jestem zdecydowana na chustę elastyczną, mam zamiar kupić w najbliższych dniach żeby jeszcze przed wylotem "potrenować"

Gloomcia Krasnal zaczął kąsać dopiero jakieś 2 tygodnie temu i też jednego cycka mniej a drugiego bardziej (lewego). Mam tam taki suchy, popękany naskórek

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Dzisiaj miałyśmy U4 i szczepienie. Zośka mierzy 61 cm waży jak się okazało 6080 a nie jak myślałam 6,5 kg. Były znowu pneumokoki i rotawirusy. Za miesiąc następne szczepienie a później chyba dopiero w czerwcu. Była bardzo dzielna biorąc pod uwagę to że biedulka pół nocy nie spała przez zapchany nos... matka o 4 rano odpalała odkurzacz żeby ulżyć dziecku które później się rozgadało i nie chciało dalej spać... Ah mam nadzieję że niedługo przejdzie katar na jutro zamówiłam fridę bo przecież nie będę odpalać odkurzacza codziennie w nocy bo sąsiedzi mnie wyrzucom z mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Kurcze ciągle zapominam was zapytać jakich słuchacie piosenek z waszymi pociechami. Czy to są konkretne utwory czy jakieś składanki? Możecie przesłać mi jakieś linki do nich? Ja z czasów dzieciństwa pamiętam Fasolki i Natalię Kukulską. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy. .. ostatnio słuchałyśmy dobranocek grechuty. Nie mam już pomysłów...

Odnośnik do komentarza

Sh88 ja mam chustę 5,2m Little frog tkana bawełniana. Elastyczna się sprawdza ale tylko do pewnej wagi. Proponowałabym ponosić jeszcze trochę w tej elastycznej żeby sprawdzić czy w ogóle chce w niej siedzieć i jak coś kupić tkana. Dostajesz z chusta książeczkę z instrukcją jak ją wiązać, fajna sprawa bo możesz sobie przypomnieć jak to się robiło ale najlepiej już się powtarzam iść na warsztaty ja za swoje zapłaciłam 40 zł uważam ze warto bo YouTube to jednak nie to samo. Glomcia: upośledzona brodawka- You made my Day ;) hehe

http://fajnamama.pl/suwaczki/3u88zij.png

Odnośnik do komentarza

Kalinka oprocz tych co Ty napisalas (bo te tez puszczamy) to moja bardzo sie smieje jak jej spiewam i tancze do piosenek z mini mini. Masz na yt skladanke- wpisz Mini disco kaczuszki albo BoogieWoogie to wyskoczy skladanka 50 utworow (my jestesmy krasnoludki itd. :p).

My jeszcze generalnie w rozmiarze 62 ale rozmiar rozmiarowi nierowny. Wiec np niektore 68 juz nosi, a np z H&M mam kilka ciuszkow to nawet 56 sa dobre- a przeciez moja klusia juz napewno ok 6kg ma. Takze chyba nie ma co sie sugerowac metka tylko raczej brac "na oko". Gloomcia ja duzo rzeczy mam po bratanicy, ciagle tez dostaje ciuchy jak ktos przychodzi wiec praktycznie nic nie kupuje.. nie ma sensu, bo ma tyle rzeczy ze i tak niektorych nie zalozy.. ale ogolnie z H&M sa spoko tylko troche drogie, kilka dostala z mothercare, pepco.. no ale za bardzo nie pomoge w temacie bo jedyne co sami jej kupilismy to tak naprawde kilka ciuszkow z F&F

Odnośnik do komentarza

Kalinka my z Krasnalem słuchamy na YT składanki (piosenki dla dzieci) i są tam: Jagódki, Krasnoludki, Zielone słonie, głowa ramiona.... Śpiewam razem z YT, pokazuję i klaszczę i ogólnie robię z siebie debila :D (przy czytaniu książeczek też). Natomiast jak Krasnal był mniejszy to spała przy Mozzarcie
Gloomcia ja niestety najczęściej w Next (niestety bo dość drogo ale jakie cudeńka tam mają i dobre jakościowo), z H&M mam bardzo fajne body i spodenki dresowe ale poza tym wybór marny jak dla mnie, w Tesco mają czasem bardzo fajne ciuszki (marka się chyba F&F nazywa) no i czasem w Primarku coś znajdę ciekawego

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marla76

Ciuszki kupuje glownie w Reserved.
Bardzo mi sie podoba nowa kolekcja morelowo- szara.
Nie lubie ubranek z cekinami misiami kroliczkami wiec takie stonowane z nielicznymi elementami dekoracyjnymi ( gwiazdki, roslinka, napis) bardzo mi odpowiadaja.
Lubie tez ZARA baby. Ale nie wszystko.
H&M tez jest spoko, ale rowniez wybiorczo.
Czesto zamawiam online.
Tak wygodniej.
No i zwrot bez problemu.
Kupowalam tez pajacyki Next. I kilka ciuszkow. Teraz juz nie kupuje bo nie ma jednokolorowych ubranek a jak cos sie trafi to cena za wysoka.

Odnośnik do komentarza

My mamy najwiecej ciuszków z h&m i next( chociaż faktucznie drogie :/ ) f&f z pepko tez mamy ale nie wiem jakie macie odczucia ale u nas albo zaraz zmechacone albo po praniu jakieś wynaciagane :/ my oprócz czytania książek pokazujemy małemu książeczki kontrastowe z ciekawością patrzy na obrazki :) a z You tuba puszczamy wlasnie te same piosenki co Jo albo Mozart for babies :)

Odnośnik do komentarza

Co do niani elektronicznej ja posiadam takową. Jest kamera i widzę maluszka, słyszę go, mogę do niego mówić i on mnie też słyszy. Jest kilka rodzajów muzyki. No i oczywiście widzę go w ciemności. Ale ja tego używałam do miesiąca a teraz leży gdzieś w koncie bezużyteczne. Boże czego ja nie kupuje żeby odciążyć siebie i żeby maluch był zadowolony a i tak wszystko laduje na dnie szafy. Nosidełko tez dziś przyszło ale jak dziewczyny piszą ze dopiero jak maluch sam siedzi mona go nosić, to zwatpilam i pewnie też wyląduje na dnie szafy. I tak oto nasze pieniążki idą na coś czego później i tak nie używam.
Teraz znowu planuje kupić lampkę która wyświetla gwiazdy różnego koloru na suficie ale się zastanawiam czy aby znowu ta rzecz nie wyląduje w kącie.

Mojemu małemu coś się poprzestawialo czasami tak się rzuca przy piciu mleka ze szok i niechce pic. Wypija często po 120 ml i juz wrzeszczy jak chce mu dać do końca. Aż się martwię.

Nas czeka przeprowadzka od 1 czerwca. Wynajelismy domek piętrowy z ogródkiem i tarasem. W końcu będę mogła swobodnie chodzić na spacerki. Ale przeraża mnie to składanie mebli itd i przewozenie tego no i skręcanie rozpakowanie. Jejku

Odnośnik do komentarza

D3382 akurat ten projektor to fajna sprawa :D Krasnal lubi wlepiać ślepka w poruszające się pingwinki i gwiazdki. Nasz jeszcze ma ruchome części, muzyczkę i odgłosy przyrody.
Moja też się okropnie rzuca przy butli i wygina aż czasem nie da jej się karmić. Teorie były różne ale każda po kolei upada. Czekam teraz na nową butelkę ze specjalnym zaworem a poza tym mam nadzieję, że w końcu uda się porzucić butle. Wczoraj tylko raz jej robiłam mm

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

My dzis mieliśmy pierwsze szczepienie. Był płacz i rozpacz, ale trwało to moze z 5 minut. Położna kazała dać małej paracetamol , gorączki nie ma, pospała z dwie godzinki, a potem wstala, zjadła, kàpiel...i w wodzie dostała szału...chyba zaczęło ją znowu boleć po szczepionkach (3wkucia i 1 doustnie) dałam znowu paracetamol ( zaleciła 3 dawki co 4-5h) i biedaczka ciągle płakała, cyca nie, butelki nie, nosić nie, leżeć nie... Ręce mi opadały z bezsilności. Po pół godzinie lek zaczął działać i zjadła i sie zdrzemnęła. Biedaczka moja mala. Teraz znowu śpi, zobaczymy jak noc przeżyjemy. . Kalinka ja śpiewam jej " idziemy na jagody" " jadą, jadą misie " i " dziadek fajną farmę miał- ija ijaaaa oooooł" :) wpisz w YouTube piosenki dla dzieci, wyskoczy Ci kilka składanek ;) ja puszczam tą pierwszą ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jo

Rozwalilas mnie, mówiąc ze robisz z siebie debila:-) kazda z nas robi to codziennie :-) a moj luby to juz zaczal do mnie rozmawiać jak do dziecka.

Dziewczyny,
Czy kolka moze trwac godzine? Moj Maly od trzech dni miedzy 23 a 24 godzina non stop placze. Jak juz zbliza sie polnoc, uspokaja sie, zje i idzie spać. Myślałam ze to jednorazowa akcja. Ale wczoraj to samo i dzis tez. Jest nakarmiony, przebrany i spiacy, ale sie prezy, wygina i jest ogolnie chujowo, bo coraz częściej sie jemu to zdarza. Nie wiem kuzwa co robic. Doradzicie cos? Bo nie ogarniam...

Odnośnik do komentarza

Ojjj tak. Moj maz tez na mnie dziwnie spojrzal jak wczoraj przed snem wymsknelo mi sie "krowka muuuuwka". No ale kurna, siedzi sie caly dzien i slucha takich piosenek to wchodzi do glowy. Hehe. Przypomnialyscie mi, ze mam taka zabke-lampke, ktora ma piosenki i odglosy natury- na poczatku z niej korzystalam a teraz lezy z wyczerpanymi bateriami. Musze odpalic, bo ma tez ten projektor, wczesniej Lenka byla za mala wiec nie wlaczalam, a moze teraz ja zainteresuje :-)

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Inferno wiem co to jest!:) to poprostu zmęczenie. Twój dzidziol się denerwuje że ze zmęczenia nie może zasnąć. Piszę z autopsji bo moja Zośka codziennie przez ponad miesiąc darła się w niebogłosy od godziny 18 do 19. Była aż purpurowa. Myślałam że to kolki i podawałam jej bezsensu mnóstwo specyfików (lefax, windi, czopki, espumisan itp). Była nakarmiona i przebrana i nic nie pomagało. Później odkryłam że jak ją wsadzę w chustę to nie mija minuta i dziecka już nie ma! Teraz jak zbliża się 18 to karmię przewijam i do wora. Także zośka idzie spać o 18 i pierwszą pobudkę mam ok. 1 w nocy:). Mam nadzieję że szybko sobie z tym poradzisz bo wiem jaki to jest ból.
Do pozostałych dziewczyn:) dziękuję kochane teraz mam repertuar na najbliższe lata:) od dziś będziemy koncertować!

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

inferno myślę że dziewczyny mają rację i to może być powód płaczu swego malucha.Spróbuj ho jakoś wyciszyć może wcześniej.Któraś dziewczyną też pisała o jakimś masażu.
Mslvinakazali Ci dawać paracetamol nawet jak nic się po szczepienia nie dzieje.Poprostu takie założenie z góry ze trzeba dawać Tak?Moim zdaniem nie potrzebnie ja kapalas po tej szczepionce.Ja nigdy nie kapie malucha po szczepieniu i ogólnie staram się w tym dniu żeby maluszka nie obciążać.

Odnośnik do komentarza

cosmicgirl tak, tutaj profilaktycznie zalecają podanie paracetamolu jak najszybciej po szczepieniu. Krasnal natomiast miał inne zdanie i całą dawkę, którą jej podałam elegancko wypluła :D później kolejną po kilku godzinach tak samo z tym, że matka już takiego refleksu nie miała więc wszystko spłynęło jej po szyi i się potem lepiła cała. Też opuściłam wtedy kąpiel bo Krasnal był opału.
Któraś pisała, że po szczepieniu kupa była codziennie. U nas tak samo ale tylko przez jakiś czas a teraz znów co 2 lub 3 dni

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...