Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny jak zwykle szalejecie z pisaniem ale to dobrze :) zegary tykaja i najgorsze ze nikt nie wie kto bedzie nastepny.
Ciekawe jak megomega. U nas jest straszny problem z tym odsylaniem do domu .slyszalam wiele historii ze przez to ,ze kogos odeslali to albo kobieta ledwo drugim razem zdarzyla do szpitala albo niestety rodzila np. w domu :/
Dlatego ja mojego Daniela przygotowuje bojowo do akcji z odsylaniem i ma na to nie pozwolic bo mimo wszystko ja wiem ,ze bezpieczniej bede czula die w szpitalu.tym bardziej ,ze auta nie mamy a jakos o porodzie w "ciapackiej" taksowcr nie marze.
Mam nadzieje ze megomega jest w szpitalu,ze drugi raz jej nie odeslali i tuli juz swoje mslenstwo:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Megi. Madzia

obys miała rację bo inaczej będą mieli ze mną dziś przekichane ♡♡hihi . Właśnie się obudziłam po drzemce i włosy jeszcze lepsze hehe. Normalnie piorun trzasnal. Musze jednak prostownice odpalić.

Ewka
pewnie, że tak ♡
napisz mi wiadomość z danymi bo ja mogę tylko odczytac a za Chiny ludowe nie mogę odpisać na telefonie, nie idzie a kompa syn okupuje.
Ta firma Almar coś mi mówi. Ja zamawialam polskie ciuszki m.in. ze sklepu smykus i wydaje mi się, że były tam metki właśnie z logo tej firmy ale wszystkie odcięlam. Musze to sprawdzić. .. bo jakościowo tez dobre.
Co do becikowego to na pewno 1000 jest bez ograniczeń dochodowych ;)

Co do uprzejmości dla kobiet w ciąży to ja ostatnio jestem ciągle mile zaskakiwana.... W aptece mnie puszczają, u lekarza tez się zdarzyło, a ostatnio w rosmannie pani zza kasy jak wydarla buzke na cały sklep żeby mnie przepuścili to byłam pod mega wrażeniem hihi. Taka prawidłowość zauważyłam to,że mężczyźni są czesciej uprzejmi... kobiety chyba są zazdrosne czy cholera wie.

Lecę się szykować i jakaś kiecke wykombinowac bo nie zdarze na 5 aaaa.

Odnośnik do komentarza

Becikowe

Z tytułu urodzenia się dziecka przysługuje jednorazowa zapomoga w wysokości 1000 zł na jedno dziecko popularnie zwana „becikowym”.

Warunkiem uzyskania becikowego jest dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekraczający kwoty 1922 zł netto. W przypadku gdy dziecko urodziło się przed 1 stycznia 2013 r., jednorazową zapomogę przyznaje się bez kryterium dochodowego.

Dochód ustala się tak jak w przypadku ubiegania się o zasiłek rodzinny. Świadczenie to, podobnie jak wszystkie świadczenia rodzinne, jest wolne od podatku dochodowego. Warunkiem jego otrzymania jest pozostawanie matki dziecka pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu. Takie zaświadczenie może wystawić lekarz lub położna.

Wniosek o wypłatę jednorazowej zapomogi należy złożyć w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka.

Bliższe informacje na temat wymaganych do uzyskania becikowego dokumentów możesz uzyskać w jednostce zajmującej się wypłatą świadczeń rodzinnych w gminie, w której mieszkasz.

Świadczenie to jest zwolnione z opodatkowania (podstawa prawna: art. 21 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37gu1rcmv5lyjm.png

Odnośnik do komentarza

"Warunkiem jego otrzymania jest pozostawanie matki dziecka pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu." znaczy, że jak kobieta się dowie, że jest w ciąży później niż w 10 tyg. to nie ma prawa do becikowego? Czy ja dobrze to rozumiem czy mój mózg znów zaczyna mi płatać figle?

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Od stycznia wchodzi jeszcze " złotówka za złotówkę " tzn. że jeżeli.ktoś przekroczy teraz próg dochodowy o 3 zł czy 50 zl to nie dostanie rodzinnego i co za tym.idzie nie dostanie drugiego 1000 zł.
Ale jak.złoży w styczniu i przekroczy ten dochód o te 3 zł czy 50 zl to o taką właśnie kwotę przekroczenia zostanie pomniejszony zasiłek rodzinny , ale zostanie wypłaconych i zaraz za nim zostanie wypłaconych 1000 zł lecz nie jednorazowo tylko rozłożony na miesiące ;).
Do tego są potrzebne dochodem za 2014 r z Urzędu Skarbowego.
Nasze i męża.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23015

Odnośnik do komentarza

oj Megomega jeszcze walczysz! Powodzenia kobitko! może pozwolą ci jakis drobiazg przekąsić? albo chociaż coś z cukrem do picia? trzymaj się :)

ja chyba daruję sobie plan porodu - będę miała swoja położną, to mam nadzieje dopilnuje żeby było po ludzku i bez nadmiaru ingerencji

Któraś mnie wywoływała do kolejki? nie nie, jest tu kilka wcześniejszych :)

Bond jak to Bond - nieprawdopodobny, szybki, niezniszczalny i głosny :) czyli dokładnie to, czego oczekiwałam

nie wiem czy można tak szybko urodzić, żeby spostrzec to w wc bądź nie zdąrzyc się rozebrać - ale pewnie tak, skoro moja babcia mogła rodzic nie wiedxząc że jest w ciąży... urodziła moja ciotkę w 7 miesiącu (cud, że 50 lat temu dziecko przeżyło...), a że była po 40-stce, przy kości i juz miała nieregularny okres wcześniej, myślała że znowu przytyła, nadmiar obowiązków ją wykańcza, i do tego ciągle jej jeździ w jelitach... cała rodzina to potwierdza

Odnośnik do komentarza

Ignesse bez watpienia - jednak kobiety nie zaczęły rodzic teraz, a robia to w taki sam sposób dłużej niż 50 lat ;) a babcia rodziła 4 dziecko, więc raczej była świadoma objawów ciąży :D sama jestes przykładem występowania nietypowych sytuacji, myslę, że w wielu opowiesciach jest sporo przesady, ale są też rzecczy, które nie śniły się filozofom i nam - tyle że ekstremalnie rzadko

Odnośnik do komentarza

Ooo Roksi witaj, jak tam?
No ja zrozumialam ja Renatka, ale zobaczymy. Milak jasne, że są różne objawy, i rownież szybkie porody, ale nie niezauwazalne czy bezbolesne babcia raczej zauważyła, że rodzi prawda, a to że 50 lat temu mogła o ciąży nie wiedziec jestem w stanie zrozumieć.
Daria ja mam tylko kombinezony, do tego zamierzam kocyk wkladać, ale fajne śpiworki dziewczyny wrzucały z allegro, takie do fotelików też przystosowane.

Odnośnik do komentarza

Hej. Nic nie czytam ostatnio ze względów natury zmeczeniowo-psychicznej. Przepraszam.. Wyszłam wczoraj ze szpitala a mala jest przez weekend jeszcze tam bo zoltaczke ma. Ale w pon wychodzi. Przeszłam Zalamanie nerwowe- nie chca wydac mi diecka. ( kurwa trzeba bylo nie rozpierdalac mnie jsk kota na jezdni :/), brak słów. Mateusz dostanie ja na własną odpowiedzialność. I ze on ma sie nią zajmować. Yhy. W dupie ich mam.
Dochodze do siebie przez weekend. W pon urząd stanu ( super,ledwo chodzę,nie siadam wcale- jasne! Czemu nie?!) Mateusz chce żebyśmy zostały z nim do pt ale żaden pożytek niego to nie chce mi się tu siedziec. Zreszra zawiodłam sie znowu,znowu dziwne smsy,biznesy- szkoda gadać. Takze dzis w nocy kolejną dawkę emocji miałam. Teraz to i tak mi wszystko jedno. A ten dalej plany nam uklada. Jakie kurwa NAM?
Jak się czujecie? Widzę ze powoli u niektórych cos rusza. Mam nadzieje,ze będzie dobrze... Życzę wam tego z całego serca.
Boże ciągle wyć mi się chce...jak widzę mamyz dziecmi w tak świetnej formie a ja jak roślina to wyje:( Jestem jak kaleka:( ledwo sue ruszam. Nawet leżeć nie moge. Mleko cieknie jak szalone. Wszystko zalane. Odciągam co 3h chyba ze zasne. Wszystko plywa. Koszmar.
Boże nie słuchajcie mnie... Psychika mi padla:(

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

No ignes masz racje... Poproszę o tego psychologa ale juz u rodziców jak będę. ( ironia losu - moja siora mgr psychologii,po chorobie pracuje jako niepelnosprawna za 1200(boże)).
Codziennie widzę i czuje i przezywam ten poród na nowo. Juz chce ryczec- ryczę. Sni mi się po nocach ze nie chca dać mi dziecka,wszystko co zle. Jestem tak kurwa zdolowana Jezu. A przeciez dbalam o siebie;( los jest okrutny:( wybaczcie ze psuje wam te piękne chwile oczekiwania:( boże nie potrafię trzymać tego w sobie... Pójdę do psychologa. Tak...

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...