Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Gosismmr
Kupilam baby sense 5 ale nie wiem czy jest to godne polecenia- wyprobujemy dopiero. Pomyslalam ze dla bezpieczenstwa dziecka przyda sie.
Kiedy sciagaja Ci pessar?

Mnie wlasnie dostarczyli laktator medela swing, wyglada kosmicznie, moj T strasznie sie smial w sklepie z tego, dla niego to jakas abstrakcja.
Renatka
Przeciez jak nie odebralas to nie moga domniemywac ze list byl wyslany a ty odebralas. Poza tym pamietam ze ostatnio zmienily sie przepisy prawa spadkowego I mozna odziedziczyc tylko do wysokosci spadku, czyli bez dlugow- jesli byscie wzieli ten spadek.

Odnośnik do komentarza

Igness, Megomega
Dzięki za informacje, muszę się rozglądnąć za nim. Ja też chce mieć monitor oddechu dla dziecka, będę czuła się o wiele spokojniej. Zwłaszcza teraz jak mój dziadek powiedział, że sfinansuje wózek dla maleństwa, to spokojnie mogę wydać te dodatkowe pieniądze.

Megomega
Jak wszystko będzie dobrze, to pessar ściągną mi w 38 tc.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny prosilabym ponownie o pomoc. Pierwszy porod cc, niedostosowanie glowkowo miednicowe, ciecie wykonane po 10 h proby porodu sn, az corka zaczela sie dusic. Obecnie termin na 09.12 , nie chce znowu przechodzic to samo co przy pierwszym porodzie, dodam ze dziecko bedzie spore a ja niska i chuda... lekarka powiedziala ze jesli nie wyraze zgody na porod sn to bedzie cc... ale trzeba czekac az skurcze sie rozpoczna...nie wiem dlaczego?? Czy nie mozna np. tego ciecia zrobic z 7 dni przed terminem?? Po co mam czekac i tak nie chce rodzic sn...czy isc do poradni gin.albo porozmawiac z polozna ?? Pomozcie czy ktoras tez byla w takiej sytuacji...

Odnośnik do komentarza

cytrynówka
Gosiammr a decydujesz się na Kamieńskiego, czy zmieniłaś zdanie? Nam położna podpowiedziała, że można wziąć do picia wodę z miodem i cytryną, też daje trochę energii :) no i kanapki plus termos z herbatą lub kawą dla osoby towarzyszącej.

O to też dobry pomysł z tą wodą z miodem.
Ogólnie cały czas myślę o 2 szpitalach: Kamińskiego i Chałubińskiego (tam jest moja lekarka, i pracuje jeszcze znajoma rodziny, nie byłabym takim zupełnie anonimowym pacjentem, ale pewnie to i tak nie ma znaczenia, ogólnie mega już się stresuje). Rozmawiałam z położną z tego ostatniego, i poród rodzinny jest też możliwy na tej salce z 3 stanowiskami, z tym że tatuś musi siedzieć za kotarką i nie wychodzić bez uprzedzenia, jest po prostu mniejsza swoboda i można odmówić studentom medycyny, co dla mnie osobiście ma znaczenie.
Cały czas się waham, najbardziej martwi mnie to na Kamińskiego, że odniosłam wrażenie jak tam byłam, jakby mi odradzano rodzenie tam... Nie wiem na co się ostatecznie zdecyduje, a Ty decydowałaś się na indywidualną położną na Kamińskiego? Aha i boję się odsyłania, ja mieszkam prawie na Klecinie, trochę daleko wszędzie, poza Borowską....a tam zdecydowanie nie chce rodzić.

A jak tam Twój nastrój przedporodowy?

Odnośnik do komentarza

Megomega
Gosiammr
To masz jeszcze czas:)

U mnie juz bliskooo do 5 grudnia, az mnie strach oblecial.

Będzie pięknie zobaczysz! Dla nas z końca miesiąca, to też będzie trudne tak czekać na poród, kiedy Wy - Mamy z początku miesiąca będziecie już miały swoje okruszki w objęciach, a przed nami będzie dalej niewiadoma.
Ja i tak mam strach, przy ciąży zagrożonej to trzeba być w pogotowiu non-stop, a teraz jeszcze ta angina, już 7 dni się ciągnie, skoki ciśnienia przez to masakra. I jeszcze mieszkam u rodziców, bo u nas remont, także mam nadzieję, że wprowadzę się do siebie choć na parę dni przed porodem.

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane,

Ciesze sie ze moge tu o cos zapytac,bo kompletnie nie mam kogo. :\
Pierwsze pytanie,to czy jesli zdecyduje sie na cc,to czy robi sie je zawsze przed terminem,czy to od czegos zalezy ??
Drugie pytanie to,czy polecacie jakies materace do lozeczka i buteleczke do karmienia?

Trzymajcie sie cieplutko w ten listopadowy wieczor! :))

Odnośnik do komentarza

Gosiu mam wrażenie, że jesteś mną :D te same pytania i wątpliwości. Ja chcę spróbować porodu w wodzie, wiec zdecydowałam się na własną położną, żeby mnie tam pilnowala. Mieszkamy niedaleko siebie, ja obok parku Skowroniego :) czyli mam Borowska rzut beretem ale też tam nie pojadę. Jeśli mnie odeslali z Kamieńskiego to jadę do Trzebnicy :) moja koleżanka tak zrobiła i była jedyną rodzącą na sali, bardzo sobie chwaliła opiekę :)

Aha, ja nie kupuje ani monitora oddechu ani niani elektronicznej, ale jeśli dostanę od kogoś w prezencie to pewnie skorzystam .

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Czytałam zaległości od ponad godziny i w końcu jestem na bieżąco. :)

Ignesse ja tez jak zamówiłam u nich w środe to przyszło we wtorek albo w środę. Także nie musisz się martwić.

Byłam dziś na wizycie u gin. Ktg wyszło bardzo ładnie. Mała jednak rośnie. Przez dwa tygodnie przybrała pół kilo i waży teraz 2,5kg. Torbielka jednak nadal jest i się nie wchłania. Zapytałam lekarza czy nie widać oznak zblizajacego sie porodu a on odpowiedzial, ze nie jest wróżką... myslalam ze mu walne. Chyba to jego obowiązek zeby to sprawdzic. Powiedzialam specjalnie ze kluje mnie w szyjce, zeby mnie zbadal a on tego nie zrobil. Ahh... dobrze ze to juz koncówka. Mam przyjsc w nastepny piatek na wizytę.

Pytanie do doswiadczonych mam. Jak to jest z dietą przy karmieniu piersia? Czy ja nie będę mogła w święta zjeść nic z wigilijnego stołu? Co jest kategorycznie zabronione a co z pewnoscią i bez obawy mogę jesc?

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze dziewczyny nie moge za Wami nadarzyc po weekendzie. Wieczorkiem sie poloze i wszystko nadrobie a teraz tylko na szybko napisze ze u mnie wszystko ok za to wsrod znajonych ciezarowek dzieje sie kiepsko i coraz bardziej boje sie przez to porodu:(
Kolezanka (15dni po terminie) dwoch probach wywolania miala w koncu cc .Lekarze za dlugo zwlekali i dopiero jak dziecko przestalo pokazywac ruchy na ktg a matka dostala krwotoku to podjeli sie cc i niestety malutka zrobila smółke jeszcze w brzuchu mamy przez co lezy podpieta do jakis urzadzen.stan niby stabilny ale od kilku dni slaby i mimo podawania antybiotykow nie ma poprawy.kolezanka po cc tez zle sie czuje ale jak sama mowi teraz jej corka najwazniejsza.prawdopodobnie czeka je transport do innego szpitala ,bo w tym nie wiedza jak zwalczyc zatrucie organizmu u malej...
Znow mojej szwagierce rozeszlo sie spojenie. Lekarz powiedzial ze niestety musi to przetrwac bo z tym nic sie nie da zrobic i ze ma brac paracetamol...kuzwa nie rozumiem tego ignesse ty chodzilas do osteopaty moglabys mi napisac cos wiecej w tym temacie?jak taka wizyta u niego wygladala?to byly jakies cwiczenia czy co. Szwagierka lezy i placze z bolu a do porodu jeszcze miesiac . Nie rozumiem czemu kazdy lekarz mowi co innego .od czego to zalezy ze jednej kobiecie mozna pomoc wysylajac np. do osteopaty a drugiej mowia ,ze nic sie nie da z tym zrobic :/

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Ausia paracetamol to sobie ten lekarz może w dupe wcisnąć za przeproszeniem to jej nie pomoże. Osteopata to jest generalnie rzadko spotykana specjalizacja w fizjoterapii. U mnie po badaniu podjąl decyzje ze spojenie rozeszlo sie bo kosci miednicy i krzyzowa mialy zblokowane powięzi i miednica nie mogla sie rozszerzyc co normalnie dzieje sie w ciazy. U mnie terapia powieziowa pomogla, bol prawie zniknąl, terapia polega na uciskaniu odpowiednich punktów na ciele, jest bolesna ale przynosi ogromną ulgę. Przyczyna u twojej szwagierki moze byc jednak inna ale wiem ze procz terapii powieziowej stosuje sie tez specjalne pasy. Gdzie mieszka szwagierka? Jeśli w okolicy Warszawy moge ci na priv dac kontakt do mojego osteopaty.

Natka tu ciekawy artykuł o diecie mamy karmiącej http://mataja.pl/2014/03/suche-suchary-mokra-woda-dieta-rezim-i-niewygoda-wytrwaj-i-karm-kobieto-dieta-w-czasie-karmienia-piersia/

Odnośnik do komentarza

Cytrynówka
Trzymam kciuki żeby im bliżej do porodu tym mniej wątpliwości było.
A jak decydujesz się na indywidualną opiekę położnej, bo tym Kamińskiego kusi mnie najbardziej, to rozliczasz się przed czy po porodzie, bo różnie słyszałam i czasem nawet opłacenie położnej nie gwarantuje, że nie odeślą.
Moja koleżanka rodziła w czerwcu w Trzebnicy i też sobie bardzo chwali, także to chyba też dobra opcja.

Odnośnik do komentarza

Natka
Niestety z tym jedzeniem z wigilijnego stołu to tak średnio. Trzeba trzymać dietę a w szczególności te pierwsze tygodnie po porodzie. Nic ostrego,żadnych wzdymajacych potraw typu kapusta, fasola itp. , majonez, smazonego, cytrusow. Wiec bigosiki, kapusta z grzybami, pierogin itp odpadają. Ja jadłam wszystko gotowane, pieczone, piłam kawę zbożowa, ciemny chleb , nabiał *choć z tym też trzeba zobaczyć czy dziecko nie będzie miało uczulenia* . Później stopniowo wprowadzałam prawie wszystko i obserwowalam jak reaguje maleństwo. Także sama będziesz widziała :D Ja osobiście uniknelam wszelkich rewolucji ,zaparć i kolek u mojego syna. ..

Odnośnik do komentarza

gosiammr

A jak tam Twój nastrój przedporodowy?

U mnie na razie cisza i spokój :) wizytę u gin mam dopiero 25.11, podejrzewam , że jak obliczy wagę dziecka to się przekręce z wrażenia :D jestesmy z mężem mega pozytywnie nastawieni i mam nadzieję, że ułatwi nam to przebrnięcie przez poród.
Gosia czy z twoim suwaczkiem jest wszystko ok? Bo termin porodu mamy podobny a tobie pisze, że jesteś w 31tc a ja 34:D?

Ausia, Natka nie opuszczajcie nas ba tak długo, bo nie nadążycie z czytaniem zaległości :D

Justyna dobrze jest jeśli przed cc pojawią się skurcze, bo one przygotowują dziecko i macicę do porodu. Z butelką nie pomogę, dostałam w gratisie jakąś i nie mam na razie zamiaru kupować innej.
Materac mam kokosowy.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

natka95
Cytrynówka zaglądałam tu wczoraj późnym wieczorem :) także chyba powinnam być 24/7 :)

Nie mogę sie doczekac porodu. Mąż tez. Juz bysmy chcieli miec przy sobie malutką.

A no to faktycznie tempo pisania od wczoraj wzrosło drastycznie :D

Ciekawe kiedy zajrzy fo nas Roksi i pochwali się córeczką :) Faith wy się znacie prywatnie? Widziałaś juz mała Laure :)?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

cytrynówka

Roksi pisała do mnie na fb, bo jakiś czas temu się wymieniłyśmy się kontami ;) Tam jednak łatwiej sie nie zdenerwować, jak forum czasem szaleje...a wiecie jak forum ostatnio ją denerwowało ucinaniem postów itd ;/
Od rana się nie odezwała...ale musi odpocząć po przeżyciach i wgl. Sama czekam jak na zbawienie aż napisze jak sie mają ;)
Jak coś oczywiście dam Wam znać ( pisałam jej jak jej gratulowałyście i wgl, więc na pewno wie, że Wszystkie jesteśmy myślami z nimi ;) )

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnkqi1ru5hkthy.png
http://s2.suwaczek.com/20140425040113.png
http://www.suwaczek.pl/cache/4fe91960f1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...