Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Jeny, dziewczyny...jaką Wy tu macie ogromną wiedzę! Żałuje że nie trafiłam tu wcześniej! Ja mieszkam w Anglii i tu będę rodzić. Jest ciut inaczej z opieką nad ciężarnymi, np. Miałam tylko 2 usg podczas ciąży (plus jedno jak byłam w Polsce ale słabe i lekarz też cienki ). Opiekuje się mną położna, a ginekologa tu jeszcze nie widziałam na oczy. Teraz mam wizyty co 3 tygodnie i jedyne co spradzają to mocz i raz na kilka wizyt- krew. Poczytałam sobie trochę forum i jestem w szoku o jakich rożnych przypadłościach ciążowych tu piszecie. Tutaj prawie nic nie mówią, ostatnio dopiero zbadali mi dzidzie ( jeszcze głową do góry - termin 31.12), zmierzyli brzuch, posłuchali serca dziecka i do widzenia. Kiedy zaczęły puchnąć mi nogi udałam się do szpitala, tam położna podotykała mi kostki, zmierzyła ciśnienie i stwierdziła że jest to opuchlizna normalna w ciąży. Podłączyła mnie do ktg na pare minut, po czym stwierdziła ze jest ok i wypuściła. Mierzę sobie sama w domu ciśnienie, bo wyczytałam ze zbyt wysokie (140/90) to juz niedobrze, wiec kontroluje sytuacje. Nogi jak puchły tak puchną dalej, a za tydzień kolejna wizyta z położną..,

Odnośnik do komentarza

Malvina jest tu kilka przyszlych mamusiek z uk i niestety tak jak napisalas opieka tutaj jest do dupy ale coz. W razie wu zawsze mozna isc prywatnie do polskiego ginekologa jesli kogos na to stac ,bo niestety tanie to nie jest :/
Udalo sie na usg podejrzec czy bedziesz miala corcie czy syna?

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Malgosia to chyba roznie, bo u mnie polozna zaznaczyla ze daja gdy rozwarcie jest ok 2-3 cm własnie dlatego zeby na bóle parte odpuscilo, ale chyba Nica wspominala ze u niej daja na obie fazy porodu.
Jak klikniezz ten link w akapicie "lagodzenie bólu"jest odnosnik do pdf o zzo, moze wyczytasz tam to co cie frapuje
http://szpital.szpitalzelazna.pl/poloznictwo/porod-na-zelaznej

Mnie puscilo znieczulenie, a paracetamol cos slabo dziala, bo guzy byly rozleglejsze....oj czarno widze noc...

Odnośnik do komentarza

Malvina
Jest nas tu pare z UK:)
System jest tu zupełnie inny. Ja nie wyobrażam sobie na nim polegać i chodzę prywatnie do Polskiej ginki. Zreszta ja miałam problemy przed ciąża.

Gosiammr
Współczuje anginy, a czy to na pewno ósemka? Ja przy cięższym przeziębieniu tez mam takie uczucie wyrzynania się ósemki. To od spuchniętych dziąseł i zatok.

Aga
Krokiety/ bym zjadła, uwielbiam. Masz jakiś dobry przepis?:)

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

U mnie w szpitalu też raczej są nastawieni na 1fazę ze z nieczuleniem.ostatnio lekarz mi powiedział że teraz jakbym rodziła i chciała też znieczulenue to jakby było już ok9cm rozwarcia to lepiej już nie brać bo zaraz będzie 2 faza A wtedy lepej czuć parcie bo można lepiej a sprawniej urodzić.myślę że to właśnie o to chodzi jakby było znieczulenie na 2fazę to może nie czuło by się skurczów partych spowolnilo by to cała akcję porodowa A tak dzięki parciu szybciej wypchniesz maluszka i to będzie jakby instynktownie zgodnie z tym co Ci podpowiada ciało.

Odnośnik do komentarza

Anusia91- tak udało sie, spodziewamy się dziewczynki! Nie mogę się już doczekać, tak bardzo chciałabym ją już utulić! Natalia- moja pierwsza ciąża też była zakończona chirurgicznie po usg w 12tc. Okazało sie ze nie ma dziecka, tylko samo łożysko, tzw zaśniad groniasty. Bardzo współczuje Twojej przyjaciółce - to ogromna strata!

Odnośnik do komentarza

Ignesse,

A Ty tak cierpisz z powodu bolu dziąseł bo już nie nadazam za forum i za Wami:-)
Ja kiedys mialam ogromne problemy, oprócz standardowej szalwi do plukania używałam Sacholu, zelu stomatologicznego. Jesli uzywasz to dobrze. A jeszcze pozniej ktoś mi poradzil ze dobrze jest natrzec dziaslo goździkami zmielonymi albo olejkiem gozdzikowym. Nigdy nie probowalam bo nie wróciły do mnie zapalenia ale ci ktorzy to stosowali mowili ze rewelka.
Tylko druga sprawa, to nasze ciaze.... Nie wiem czy ten Sachol i te gozdziki mozna stosowac w takim stanie. Niby to miejscowo sie stosuje wiec chyba nic nie powinno sie stac ale może lepiej doczytac w Internecie.

Odnośnik do komentarza

Nie, Inferno ja mam tzw nadziąślaki czyli guzy ciążowe dziąseł. Dwa zrobiły mi się w drugim trymestrze tak pod koniec. Pierwsze rosły dosc wolno ale trzeba było je już usunąć bo bardzo krwawily i nie mogłam jeść. Jednak po usunieciu w 4tyg odrosly większe niż poprzednio. U mnie jest to związane również z problemem z gojeniem. Do tego hormony i efekt taki że dotknak mnie problem spotykany u zaledwie 10% ciężarnych.

Odnośnik do komentarza

gratulecje dla nowej mamusi troche mi czesu zajelo nadganianie stron a bylam tu wczoraj.
Potrzebuje POMOCYnie wiem co to moze byc. Wstalam rano i czuje sie tak jak bym miala zakwasy w podbrUszu moj lekarz nie odbiera a polozna stwierdzila ze skoro nic innego sie nie dzieje to mam tylko odpoczywac. Spedzilam caly dzien w lozku czuje sie lepiej ale nadal mnie to boli szczegolnie przy chodzeniu. Dodam za malutka rusza sie tak jak zawsze, nie mam skurczy ani czop nie odchodzi troche sie martwie bo do porodu jeszcze 5 tygodni.
Moze ktoras z was miala baadz ma podobne uczucie

Odnośnik do komentarza

A ja chyba jakiegoś dola zalapalam... tak teraz myślę jak to wszystko bedzie wygladalo po porodzie, tu niby partner sie cieszy i w ogole, ale mam takie niezdrowe wrazenie, ze jak urodze to zostanie mi tylko sprzątanie, pranie i cala reszta lacznie z dzieckiem. I wszystko sama bede musiala robić. Bo mam cycki z mlekiem. A on pracuje.
Sorry dziewczyny ale musialam to napisac.

Odnośnik do komentarza

Hej. Leze ledwo ledwo,srodki pp co 6 h. Inaczej nie ma szans^^
Boli wszystko,krwiak sie zrobil w miejscu szycia wiec juz antybiotyk dostałam na wszelki wypadek gdyby zakazeniemialo byc:/ pytali o zgodę na przetaczanur krwi ale jak usłyszeli ze mam 0 to pewnie szkoda im bylo bo jednak zmienili zdanie. Biorę teraz szelazo oczywiście na własną kieszeń,myje sue co siku żelem z kory dębu. Boli w chuj^^. Trudno,Laura jest cukierkowa❤ wysle zdj fairh na fb bo tu nigdy przez Tel nie mogę! Nawet wiąd pisze w notatce na Tel i kopiuje na forum! Zal^^
Misiaku dbajcie o siebie. Nicea- jebnij te studia,skup sie na sobie teraz. Koniecznie!

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

roksi widać ze wracasz do siebie - a to najlepsza wiadomość ;)

Inferno aż za dobrze cie rozumiem... właśnie wczoraj jeszcze się ze swoim mężem o to poklocilam... ze jestem tylko od sprzątania, prania, gotowania a na dodatek to za inkubator robie... tak to mi nic nie wolno bo ciąża (wyjść do restauracji ze znajomymi, jeść smieciowego jedzenia - oczywiście okazyjnie! Bo przecież w ciąży jestem i jego dziecko truje - ale szczegół ze do malucha trafia to czego potrzebuje a nie wszystko) i wczoraj mu to wygarnelam ze jestem chora w 9 miesiącu i jak się źle czuje to ma to w dupie bo nie ugotowalam czy nie posprzatalam ale jak czuje się dobrze i chce trochę przyjemności dla siebie to mi nic nie wolno tylko jemu uslugiwac... wiec właśnie od jakiegoś czasu mam te same myśli co ty... ze po urodzeniu ja juz w ogole nie będę się liczyć :( no to zdolowalam -sorry dziewczyny- atmosferę ale lżej myśląc że nie jestem sama w takiej sytuacji

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4v2i13.png
http://s5.suwaczek.com/201512036847.png
http://s8.suwaczek.com/20150926580416.png

Odnośnik do komentarza

Inferno, myślę że każda z nas już na końcówce dopadaja różne refleksje jak to będzie po porodzie :) ale jestem pewna ze zarówno Twój jak i nasi pozostali partnerzy staną na wysokości zadania i tyle ile będą mogli tyle przy malenstwach pomogą, a i w innych obowiązkach domowych nas odciaza :) w każdym razie - głowa do góry, nie ma co się na zapas martwić, zobaczymy jak to będzie po porodzie :) zawsze mamy też siebie tutaj, możemy się pozalic, poplakac, poradzić :) po to tu wszystkie jesteśmy :**

Roksi kochana, jesteś mega silna istotka:* podziwiam Cię za to siłę ! Laura ma szczęście ze ma taką mamusie :) powiedz czy są jakieś wstępne informacje kiedy ewentualnie moglybyscie wyjść do domu ?:) czekamy z niecierpliwością na fotke Twojego cukiereczka :** ! Trzymaj się mocno !

Dziewczyny, kolejny wieczór, pora prawie iść spać i czuje już ze kolejną noc będzie nie przesłana. Zgaga znów się zaczyna, mój brzuszkowy urwis niewyobrazalnie się rozpycha i wkłada mi swoje stopki w zebra ! Jak ja to przeżyje :((((((((

http://www.suwaczek.pl/cache/2bfbc5d877.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...