Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Jo Twoja córcia na pewno będzie piękna :-)
Nica dobrze że jest lepiej. Trzymaj się tam w tym szpitalu
Ewka trzymam kciuki abyś w końcu poznała płeć. Daj znać jak po wizycie
Gosiamr ja mam jedną dużą torbę plus dwie reklamówki które zostaną w aucie. W jednej reklamówce mam jaśka do spania i laktator plus duża butelka z wodą. W drugiej reklamówce mam ubrania dla siebie i małej na wyjście ze szpitala. Kombinezonik itd
Na życzenie zmierzyłam swój brzuchol. Ma 107cm a wzrostu mam 175cm ;-) Rozstępów na razie nie mam ale nie zakładam że mnie to ominie. Oby...Dziś szkoła rodzenia a pogoda do dupy. Pada, wieje a muszę jechać busem i później jeszcze komunikacją po mieście. Mam 10km a nie ma mnie kto zawieźć.
Annmm ja też biorę Macmirror. Lekarz kazał mi wziąć 6globulek i jak przejdzie to odstawić. Tak zrobiłam. Po tygodniu znowu wróciło i teraz biorę drugie 6. Do porodu się nie wykuruję!

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości też się zmierzyłam nigdy tego nie robiłam nie wiem dlaczego bo w kazdej ciąży wazylam się codziennie a wiec mój brzusio ma 95cm ale za to mam juz ponad 15kg na plusie przy 165cm co ciąża to więcej w pierwszej nie dobiłam do 10 kg w drugiej 13 kg a teraz wolę nie myśleć co będzie za miesiąc bo ja jestem z tych co długo nie widać że w stanie blogoslawionym a najwięcej przybierają na koniec ale mam nadzieję że i tym razem uda mi się wrócić do wagi sprzed ciąży a glodny potomek w rym pomoże ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/9ewns65gfia7mbfd.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Annmm,
to było oczywiste dla mnie, że z przymrużeniem oka to Eldorado :)
Ja ich widze na codzień, np. wciąz przefarbowuja łby na aktualną opcję, żeby łatwiej było o stołek - bo władza uzależnia - i niewiele to ma związku z dbałością o dobro obywatela.
Ja tez nie wyobrażam sobie, żeby część babek od nas pracowała do 67 lat, bo juz po 40-stece mają energie równa emerytom, co co dalej :) Ale ja pewnie będę, wrócę do pierwotnego, wolnego zawodu i tak bedziemy z mężem do smierci myszkami klikać :)))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Heej :)

czytam Was od tygodnia i zdecydowałam się napisać.

Termin mam na 3.12, więc zostało jeszcze 2 tygodnie, a ja już nie mogę się doczekać !!
mam 165cm, a w brzuszku 108 już. dla mnie to duuuzo, ale w poniedzialek bylam na pierwszym ktg i wygląda że jednak ten moj brzuch nalezy do mniejszych. rozstępów póki co brak, a skłonności są, bo rozstępy przy dorastaniu się pojawiły. smaruje dzielnie oliwką i mam nadzieje ze nie wyjdą mi pod koniec. juz tak niewiele zostalo !

torby jeszcze nie spakowalam, sporo rzeczy nam jeszcze brakuje przy kompletowaniu wyprawki, ale juz nad tym pracujemy ;)

Odnośnik do komentarza

Gosiammr tak ten, od dwoch matek karmiacych wiem, że dziala jak medela, a cena duuuużo lepsza :)

Annmm no ja paracetamol biorę, ale rezultat marny. Pyralginy nie moge brać, mam na nią uczulenie. Wiec nic mi wiecej nie zostaje jak czekać aż przejdzie

Witam nową mamę Grudniową!
Ja dzis pierwszy raz przy chodzeniu poczułam to kłucie w pochwie jakby, czy u was to był objaw skracania się szyjki? Bo nie wiem czy to to, czy mały coś mi nacisnął po prostu. Ale wieczorem bede wiedziec czy cos sie dzieje :)
Ja 9 kg na plusie, waze 56,5 przy 166cm a obwod zmierze potem bo narazie leze i ledwo dyszę ;)

Odnośnik do komentarza

Oj dziewczyny rozpisałyście się. Ja po mojej jelitówce miałam problem żeby nadrobić zaległości w czytaniu. Tym bardziej że synek też mi haftnął w pt i razem ostatnio wcinaliśmy kleik ryżowy oglądając bajki - czyli uroki macierzyństwa:)
Roksi
Gratuluję ślicznej kruszynki nic tylko przytulić.
Milak
Ja w najszerszym miejscu mam 109 a jeszcze do terminu ponad 3 tyg więc pewnie będzie mnie jeszcze więcej. Na szczęście kurtka mnie jeszcze mieści.
Plan na dziś - spakować torbę do szpitala i zrobić leczo:) i chyba zacznę od przyjemnych rzeczy - od lecza:)

Odnośnik do komentarza

Mam do Was pytanie. Niektorym moze wydac sie glupie. Mam kotke w domu. Odkad zaszlam w ciaze kotka zaczęła mnie kochać bo wczesniej robila mi na zlosc np kwiatki moje zjadala, niszczyla ubrania itp. No uznawala tylko D. D byl i jest w sumie dla niej najważniejszy.
Czy możliwe jest, aby ta kotka przeczuwala moj porod? Ostatnio kladzie mi sie na brzuch, przytula i lasi się do niego (brzucha) bo nie do mnie. I ogólnie sie na mnie gapi caly czas.
Moze to troche dziwne pytanie z mojej strony, ale zanim zrobilam test ciążowy to ona juz nie dala sie zepchnac z brzucha i chyba obie juz wiedzialysmy co jest na rzeczy. Tak samo bylo jak mialam okres. Czasami potrafila w nocy przyjsc i spac na brzuchu cala noc.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

ignesse też czułam ostatnio kilka razy właśnie takie kłucie.
do tego od kilku dni miewam bóle krzyżowe, więc może to faktycznie znak że małymi krokami zbliża się poród.

Dodam jeszcze, że cała moja ciąża przebiegała bezobjawowo raczej. Od tego tygodnia właściwie dopiero jestem na zwolnieniu lekarskim, a do tego ciągle studiuję dziennie i dopiero teraz powoli zaczyna mi to "ciążyć"

Odnośnik do komentarza

Gosiammr

A to czasem nie chodziło o laktator elektryczny lovi prolactis a nie canpol babies no ten pierwszy kosztuje ok 300 a ten drugi połowę mniej, sama zastanawiam się nad zakupem elektrycznego bo ręczny mam z tommee tippee korzystałam z niego przez dwie laktacje ale był to żmudny proces porównania nie mam z elektrycznym i nie wiem czy się opłaca jego zakup skoro wiem ze będę z niego korzystać okazjonalnie kiedy będę chciała malucha zostawić z mężem czy dziadkami, czy miala któraś z Was takie porównanie i co sądzicie

http://www.suwaczki.com/tickers/9ewns65gfia7mbfd.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Inferno3
Mam do Was pytanie. Niektorym moze wydac sie glupie. Mam kotke w domu. Odkad zaszlam w ciaze kotka zaczęła mnie kochać bo wczesniej robila mi na zlosc np kwiatki moje zjadala, niszczyla ubrania itp. No uznawala tylko D. D byl i jest w sumie dla niej najważniejszy.
Czy możliwe jest, aby ta kotka przeczuwala moj porod? Ostatnio kladzie mi sie na brzuch, przytula i lasi się do niego (brzucha) bo nie do mnie. I ogólnie sie na mnie gapi caly czas.
Moze to troche dziwne pytanie z mojej strony, ale zanim zrobilam test ciążowy to ona juz nie dala sie zepchnac z brzucha i chyba obie juz wiedzialysmy co jest na rzeczy. Tak samo bylo jak mialam okres. Czasami potrafila w nocy przyjsc i spac na brzuchu cala noc.

Co o tym sądzicie?

Ja mam wa koty i moja kotka też należała do tych "nieczułych", a teraz często przychodzi do mnie i cichutko miauczy i każe się wpuścić pod kołderkę w nocy i śpi razem ze mną :D raz nawet dostała kopa prosto z brzucha :D

gosiammr, Maaadziulka: lista do pakowania torby jest aktualna, napiszę wam tylko, co konkretnie polecały położne: podpaski/podkłady poporodowe dobrze kupić takie na problemy urologiczne, bo one mają klej, którym łatwo przymocujecie je do bielizny- te zwykłe podobno nie mają żadnego kleju ani skrzydełek;
Majtki poporodowe- takie fioletowe najlepiej, żadnej flizeliny, bo jak lekarz na obchodzie zobaczy to opierniczy :P Do obchodu należy leżeć w ogóle bez bielizny, lekarz ogląda wtedy krocze, w ogóle im więcej będziemy leżeć bez bielizny tym lepiej- ale wiadomo jak to jest, jak na sali 3 babeczki leżą i u każdej goście... trochę to krępujące...;
Maść na brodawki: z Medeli (chyba Maltan) albo FlosLek;
poduszka do karmienia piersią: niekoniecznie, można zwinąć ręcznik, pierzynę (czyli koc obleczony poszewką :D);
Woda mineralna niegazowana najlepiej w butelkach "ze smoczkiem" żeby łatwo się otwierały jak będziemy zajęte karmieniem i nie będzie nam miał kto butelki podać;
do mycia okolic intymnych: biały jeleń;
ręcznik papierowy do wycierania krocza, albo mieć osobny ręcznik bawełniany tylko do tego celu, pod warunkiem, że będzie miał szansę szybko wyschnąć, aby nie rozwijały się na nim żadne bakterie!
Rożków (zwłaszcza tych z usztywnieniem) nie brać, lepiej mieć kocyk;
ja na pewno zabiorę własne sztućce i kubek-na korytarzu są czajniki jakby ktoś chciał ciepłej herbaty, to można sobie wtedy zrobić;
szukam jeszcze takich nakładek higienicznych na sedesy, żeby nie bawić się w obkładanie wc papierem toaletowym ;)
Polecały też przygotować dla osoby towarzyszącej przy porodzie ubrania i klapki na zmianę, żeby nie musiała śmigać w tych zielonych ochraniaczach.
Ja pakuję się w dwie torby, no tyle tego jest że nie ma szansy na jedną.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

Mnie też ostatnio kłuje w pochwie. Momentami bardzo mocno. Ale to tylko sekunda, dwie i puszcza. Bóle krzyżowe mam od połowy ciąży jak tylko brzuch zaczął rosnąć. W nocy jak się przekładam to jest nie do zniesienia. Bardzo ciężko jest oderwać na leżąco tyłek od łóżka. W dzień jak się ruszam jest w miarę ok

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Cytrynowka,

Ja jeszcze nie urodziłam nigdy dziecka, ale możesz mi wytlumaczyc dlaczego lezy sie po porodzie bez bielizny? No podobno organizm sie oczyszcza, krwawimy, i jak tu kuzwa lezec bez niczego.
Dla mnie to jest równoznaczne z tym jakbym miała okres i smigala bez majtek. Dlaczego ma byc opiernicz od lekarza? No ja na chwile obecna z ta wiedza ktora posiadam tego nie rozumiem. Wyjasnijcie prosze, zebym w szpitalu jakiegos babola nie walnela. :-)

Odnośnik do komentarza

dziewczyny,czy tylko ja się tak boję.:(
Będę młodą mamą,bo mam 21l. jestem w ciąży,bo oboje z chłopakiem chcieliśmy tegooo. Jak do tej pory radzimy sobie świetnie, bez pomocy rodziców, ktorzy na początku wieści,że jestem w ciązy zareaogowali wielkim szokiem:''jak wy sobie poradzicie''. Ja poki co jestem na dziekance. Nie narzekamy na nic.. Nie brakuje mi niczego.. Ale boję sie,że kiedy przyjdzie mały smerf,że nie dam sobie rady. Chociaż na pomoc rodzicow zawsze mozemy liczyć. ;) Najbardziej boję się,że kiedy ''zacznie się'' porod nie bede wiedziec co robić. Boję się ,ze kiedy urodze nie bede wiedziala co mam robić. ;(( Czy tylko ja tak mam. :((

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...