Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Megi.madzia -dzieki Ci kochana, nie, nie widze zadnego przebarwienia na skorze, zgrubienie jest tak wewnatrz piersi i to taki ksztalt rurowaty, nie mam na razie rozstepow. Jak to sie utrzyma jeszcze kilka dni, to pojde na usg. Co do sniadania, ja tez zauwazylam, ze mniej zjem. Mozliwe, ze juz macica uciska zoladek i nie wcisnie sie wiecej. Aga - tez mysle, brak tlenu, ludu tlum ja co prawda rzadko chodze do kosciola, ale jak jestem stoje na powietrzu zawsze i tak bylo nawet jak nie bylam w ciazy. Wodniutka, trzymaj sie mocno, jestes pod opieka, musi byc dobrze. Mokka, kamien z serca :)

Odnośnik do komentarza

Widze Mokka że dokładnie powiela sie u ciebie moj scenariusz - najpierw nastraszyli z tymi nerkami, latanie i obserwowanie, a potem że w zasadzie na granicy normy, wystarczy usg po porodzie... ciesze sie, że to tylko nadmiar strachu najprawdopodobniej :)
megi ja mam wrażenie że moja pojemnośc bardzo spadła - po kilku kęsach robie sie pełna i to tak nieprzyjemnie, z podchodzeniem do gardła blee nawet przestałam tak szybko przybierac na wadze
Aga ja też tak reaguje na przymusowe tkwienie w jednej pozycji, zwłaszcza stanie w bezruchu, do kościoła chodze ekstremalnie rzadko, ale w sierpniu byłam z teściami i też czułam sie bardzo niefajnie i miałam ochote pochodzić między nawami kościelnymi

Odnośnik do komentarza

Witam niedzielnie:)
Igness trzymam kciuki za Twojego małego przyjaciela. Oby trafił do dobrego weta a wszystko dobrze się skończy:)
Wodna kochana jak już dziewczyny pisały 33tc to już dzidziulek silniejszy. I całe szczęście, że jesteście w szpitalu pod stałą opieką. Trzymajcie się dzielnie:*!
Nie pamiętam która z Was dodawała tą listę apteczną, ale bardzo dziękuję, bo jest pomocna:)
Aga mi się często zdarzają momenty 'osłabienia' , tylko że u mnie jest to związane prawdopodobnie z serduchem, które od lat trochę szwankowało. Jeśli Cię to niepokoi to lepiej sprawdź to u lekarza, żebyś nie stresowała niepotrzebnie siebie i maleństwa.
Mokka gratuluję udanej wizyty i wspaniałych informacji:)
Annm ja mam takie zgrubienia jakby podłużne w piersiach po zewnętrznej stronie i po usg okazało się, że mam takie gruczoły i pan dr powiedział, że widocznie taka moja uroda. Czasami mnie to pobolewało, ale to było przed ciążą i odpukać od tamtej pory mi już tamte dolegliwości nie dokuczają. Dla świętego spokoju możesz to skonsultować, żeby się nie denerwować.

A my dziś odpoczywamy, jak tylko się ruszę to brzuch od razu twardy jak kamień, dlatego przestrzegam dziś rygorystycznie nakazu leżenia. Mam nadzieję, że reszta niedzieli upłynie nam wszystkim w lepszych nastrojach:):*

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj44jd8qe32bl.png

Odnośnik do komentarza

Mokka cieszę się,że jest dobrze.Tak jak myślałam,ale w przypadku naszych maleństw lepiej dmuchać na zimne.
Wodna 2 kg. to już spora waga,będzie dobrze,nawet gdybyś urodziła Twoje maleństwo sobie poradzi. Teraz Wy musicie być silni,nie załamywać się i wspierać. Trzymamy za Was kciuki,czekamy na wieści i jesteśmy z Wami.
Co do jedzenia to ja też odjakiś dwóch tygodni jem częściej a mniejsze porcje

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

ignesse ja zamawialam laktator z linka ktory kiedys wrzucalas i on jest w zestawie z butelka http://allegro.pl/laktator-el-canpol-podgrzewacz-butelka-wkladki-i5547721395.html
Mam nadzieje ze piesek szybko wyzdrowieje a Ty nie bedziesz musiala sie martwic
wodna bedzie dobrze najwazniejsze ze jestescie w szpitalu i lekarze moga szybko reagowac
Ja juz tak bardzo chcialabym grudzien,zeby mala byla z nami i zeby bylo wszystko dobrze.puki co analizuje sto razy kazdy bol ,kazdy ruch itd panikuje na zapas a jeszcze glupia sie naogladalam tego porogramu na tvp2 o wczesniaczkach i doslownie schizuje:/

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Wole tych programow nie ogladac, ja bym sie tylko denerwowala po nich.
Od jakiegos czasu zastanawialam sie nad zakupem masci, kremu, sprayu poporodowego. Czegos, co by mialo moc znieczulajaca. Poczytalam o Tantum Rosa i natknelam sie na spray Dermoplast- bardzo zachwalany przez babeczki, bo ma mocne wlasciwosci znieczulajace. Niestety jest dostepny tylko w Stanach. Zamowilam wiec na Amazonie. Zobaczymy;)

Odnośnik do komentarza

Annmm
Tez biore jelenia :) a tantum naprawde mnie postawil na nogi. Po tyg. sama wlazlam do auta i pojechalam na zdjecie szwow. Rybka, a jak wam polozna mowila, ze przy kazdej wizycie w toalecie? Czyli ile saszetek dziennie, bo ja juz nie pamietam, chyba dwie stosowalam, ale naprawde ulga, tylko jak dla mnie roztwor musi byc cieply, zimnym sie nie poleje za nic w swiecie:)

Kochana położna tłumaczyła ze jedna saszetka na pol litra wody (mała butelka z dziubkiem) i po każdej toalecie najlepiej się nią podmyc

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4v2i13.png
http://s5.suwaczek.com/201512036847.png
http://s8.suwaczek.com/20150926580416.png

Odnośnik do komentarza

Wodna
Trzymaj się cieplutko! Wszystko powinno być dobrze, a nawet jeśli już poród to Twoje maleństwo jest całkiem duże i ma ogromne szanse!

Mokka
Gratulacje dobrych wyników!

Dzięki za linki dot. laktatorów. Ja ogólnie już przyśpieszam z zamawianiem wyprawki, w pierwszej kolejności tej aptecznej, bo jak jest zagrożenie porodem przedwczesnym, to rzeczy z apteki przydadzą się najprędzej.

Ja teraz ogólnie mam dziwną sytuację. Lekarz mówił mi, że w pierwszym tygodniu z pessarem pobolewanie i kłucie są normalne, tylko silny ból na tabletkę nie. Nakazał mi także spacery i ogólnie trochę ruchu. Ale i tak staram się oszczędnie funkcjonować, wczoraj prawie cały dzień półleżąco spędziłam. Dodatkowo wstałam po 2 miesiącach, choć część dni dalej spędzam na leżąco, to wydaje mi się, że może moje mięśnie dopiero teraz tak naprawdę muszą trzymać małego i przeżywają trochę szoku... Jeśli chodzi o częstotliwość biegania do toalety, to ostatnio wyszły mi szczawiany w moczu i mam ogólnie filtrować nerki piwem 0% (ciężko znaleźć naprawdę 0,0%) i sokiem z żurawiny... Myślałam, że ciąża to będzie taki radosny czas oczekiwania, a raczej to taka walka z własnym organizmem, stres i niepokój. Mam nadzieję, że Wy tego nie odczuwacie w ten sposób i macie wiele radości:) Dobrej Niedzieli!

Odnośnik do komentarza

Gosia- moja pierwsza myśl jako piwosza- ooo piwo super i w jednej sekundzie mysl- ałaaaa gazowane!:) hah ciaza zmienia naprawde nastawienie do ulubionych dan i napojów :D ja czasami wypije dwa male lyki coli- wczesniej dmucham w nią zeby gaz troche odszedł ( nie wiem czy pomaga ale man takie wrażenie chociaż) i po 2 lykach koniec- lóżko :P

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Ignes ty zawsze w sposób sluzbowy tak pięknie sie wypowiadasz:D podziwiam twój spokój ducha❤ .
Ja wam powiem ze czasami jak dostane taki mega skurcz brzucha to pod nosem mowie " kurwa,kurwa,kurwa" i tak z 10 razy jeszcze pod rząd aż minie. Wiem ze przekleństwo nic mi nie pomaga,mogłabym mówić kurczak albo inny wyraz,który ma literę "r" w środku zeby sobie ulżyć,ale zawsze wychodzi mi to pierwsze :D

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamuśki. Oj DuzOoo tych naszych dolegliwości.... Ja odpukać unormowalam Cukier I JESTEM Dobrej Myśli,że uda mi się zwalczyć ta cukrzyce bez insuliny. Dziennie robie 6 km spacerów, do tego remont i ciągle sprzątanie. 2 kg mi zeszło ale mam dużo więcej energii. To chyba ta dieta. Trochę martwi mnie twardy brzuchol ale za tydzień mam wizytę wiec zobaczymy. A poniżej przesyłam zdjatka mojej małej Emi :D Jak jest mi źle to patrze sobie na to ujęcie gdzie się uśmiecha moja mała Bobinka.

monthly_2015_10/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_36764.jpg

Odnośnik do komentarza

Annmm, jestem, jestem. Przez kilka dni mnie nie było, bo w poniedziałek poszłam na wizytę planowany i jakcesoria mi lekarz zmierzył ciśnienie (od 18 tc biorę leki na nadciśnienie, bo u niego mam zawsze wysokie) to miałam 170/70 i odrazu pogotowie i szpital. Spędziłam tam prawie 3 doby i to były najgorsze 3 dni w czasie tej ciąży. Ciśnienie miałam książkowe w szpitalu, ale 3 dni musiałam zostać, bo szpital nie dostałby kasy, a na własne żądanie nie chciałam, bo to przecież chodziło o moje dziecko...
współczuję wszystkim mamom, które leżą w szpitalach... powiem Wam, że 23.09 miałam usg III trymestru i lekarz mówił, że mała waży 1511g, a tydzień później miałam usg w szpitalu przed wpisem i juz ważyła 1845g i jestem w szoku, bo wszystkie wymiary ma na 33-34 tc, a według okresu wychodził początek 30-go....I w ten sposób nagle termin porodu z usg z 08.12 zmienił się na 26.11. Jak tylko wyszłam ze szpitala wzięłam się za wyprawkę i jeszcze tylko zakupy w aptece, do odebrania z zamówienia łóżeczko, szafa i fotelik i gotowe jesteśmy chyba. Teraz będę tylko pala i pasowała....tak się wystraszyłam wcześniejszego terminu☺
Annmm, widziałam właśnie, że wydłużyli vl, dzięki temu nie będę musiała iść na macierzyński miesiac przed porodem☺
Niestety dostałam przed wylądowaniem w szpitalu wezwanie do złożenia dokumentów potwierdzających, że prowadzę działalność...ledwo udało mi się je złożyć i znowu musze czekać co zdecydują. Od sierpnia zwolnienie a nie dali ani grosza jeszcze, a teraz znowu mają od piątku 30 dni na decyzje...Dobrze, że mąż zarabia, bo na chleb nie dali....
Trzymam kciuki za mamy z problemami i dolegliwościami wszelkimi, bądźcie silne☺

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny.
Jako, ze pierwsza corke rodzilam prawie 15 lat temu, jestem troche zagubiona. Moje kolezanki maja juz raczej starsze dzieci, wiec nie mam sie kogo poradzic :)
Mam na mysli wyprawke dla malenstwa.
W internecie tyle nowosci...
Chcialam kupic pieluchy tetrowe. Widze fajne, kolorowe itp.
Polecaja rowniez inne. Muslinowe? Bambusowe? Czy macie moze takie, czym one sie roznia?
Lozeczka macie 140x70 czy 120x60, bo tez nie wiem jakie wybrac?
Kosmetyki, jakie teraz sie uzywa? Co polecacie?
Rozek czy modne teraz otulacze?
Jak mi sie cos przypomni to zapytam jeszcze. Kiedys nie bylo takiego wyboru. Wszystkie mamy mialy prawie to samo :)
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

To widze ze wiekszosci osob zoladek nie domaga :D zawsze to razniej jak samej sie nie jest w tym :p

Gosienka / ignese / roksi
Ja od poczatku tak uwazam, ze przereklamowane jest to zdanie ze najpiekniejszy czas w zyciu, stan blogowlslawiony, tylko sie lezy i glaszcze beztrosko.po brzuszku :)

Natalka
Jaka slodka ta Twoja Bobinka :D usmieszek wywoluje usmieszek hihiii :) slodko

Doris
Ty to dzielna jestes, a moze aparatura duzo sie "pomylila" na przyklad ? Tak jak na kazdym usg mowia ze blad moze wyniesc +\- 500g !

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...