Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marika

Cześć, Dziewczyny, 

postanowiłam napisać do Was, bo trochę się stresuję. Ostatnią miesiączkę miałam 30 marca. Od 26 kwietnia zaczęły mi wychodzić pozytywne testy ciążowe. Miałam telewizytę z ginekologiem i kazał mi przyjść na pierwsze usg za miesiąc, czyli na początku czerwca, to strasznie długo. Nie kazali też badać beta hcg, bo nie ma sensu ryzykować z powodu korony, skoro testy wychodzą pozytywne. Wczoraj poszłam na beta hcg i wynik to 22341. Z kalendarzyka wychodzi mi, że to zaledwie początek 6 tygodnia (stosunek 14.03), natomiast normy są następujące:

6 tydzień: 158 - 31795

7 tydzień: 3697 - 163563

Progesteron wyszedł mi na poziomie 59 ng/ml, a norma w I trymestrze to 11 - 44,3. 

Jutro zrobię dopiero kolejne beta hcg, (żałuję, że posłuchałam tej lekarki i zwlekałam), ale jeśli przyrost będzie dwukrotny, to znaczy, że jest za szybki jak na wiek ciąży? Plus ten zbyt wysoki progesteron. Bardzo mnie to martwi, czy któraś z Was miała podobną sytuację? Naczytałam się już o ciążach zaśniadowych i innych. USG prywatnie mam dopiero w piątek wieczorem. 

Dziękuję, 

Marta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ogvh
8 godzin temu, Gość Marika napisał:

Cześć, Dziewczyny, 

postanowiłam napisać do Was, bo trochę się stresuję. Ostatnią miesiączkę miałam 30 marca. Od 26 kwietnia zaczęły mi wychodzić pozytywne testy ciążowe. Miałam telewizytę z ginekologiem i kazał mi przyjść na pierwsze usg za miesiąc, czyli na początku czerwca, to strasznie długo. Nie kazali też badać beta hcg, bo nie ma sensu ryzykować z powodu korony, skoro testy wychodzą pozytywne. Wczoraj poszłam na beta hcg i wynik to 22341. Z kalendarzyka wychodzi mi, że to zaledwie początek 6 tygodnia (stosunek 14.03), natomiast normy są następujące:

6 tydzień: 158 - 31795

7 tydzień: 3697 - 163563

Progesteron wyszedł mi na poziomie 59 ng/ml, a norma w I trymestrze to 11 - 44,3. 

Jutro zrobię dopiero kolejne beta hcg, (żałuję, że posłuchałam tej lekarki i zwlekałam), ale jeśli przyrost będzie dwukrotny, to znaczy, że jest za szybki jak na wiek ciąży? Plus ten zbyt wysoki progesteron. Bardzo mnie to martwi, czy któraś z Was miała podobną sytuację? Naczytałam się już o ciążach zaśniadowych i innych. USG prywatnie mam dopiero w piątek wieczorem. 

Dziękuję, 

Marta

Marika stosunek był chyba 14.04...I beta prawidłowo pokazuje 6-7tc. Bo jeśli miesiączke miałaś 30.03. To mmija już 6 tydzień, A zaczyna się 7 A dokładnie 6t1d. Dobrze że idziesz prywatnie do lekarza. Podejrzysz pecherzyk i zarodek który powinien mieć 2-4mm. Będzie dobrze. Trzymaj się cieplutko 😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marika
1 godzinę temu, Gość Ogvh napisał:

Marika stosunek był chyba 14.04...I beta prawidłowo pokazuje 6-7tc. Bo jeśli miesiączke miałaś 30.03. To mmija już 6 tydzień, A zaczyna się 7 A dokładnie 6t1d. Dobrze że idziesz prywatnie do lekarza. Podejrzysz pecherzyk i zarodek który powinien mieć 2-4mm. Będzie dobrze. Trzymaj się cieplutko 😊

Tak, miałam na myśli 14.04! Z tego stresu daty mi się już rozmywają 😃 bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, trochę się uspokoiłam. Jutro druga beta i miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze. 
Pozdrawiam serdecznie! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marika

Hej, Dziewczyny, 

przepraszam, że znów pytanie. Dostałam właśnie wyniki beta:

11.05 - 22341

13.05 - 32439

przyrost jest zatem mniejszy niż 50%. Jeszcze wczoraj wariowałam, że mam za wysokie hcg na wiek ciąży, a dziś, że przyrost jest zbyt niski, mimo, że nadal w widełkach 🤦🏻‍♀️ Wiem, że na tym etapie dopiero usg może dać odpowiedź, ale do piątku daleko. Czy możliwe jest, że przyrost już zwolnił? Czy na tym etapie nadal powinno to być minimum 66%? Brzuch mnie pobolewa, piersi są cały zaś powiększone, ale jakby mniej tkliwe. Staram się nie popadać w paranoję, ale mam za sobą jedno poronienie w końcówce 7 tygodnia i bardzo się boję.

pozdrawiam Was, 

Marta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ogvh
2 godziny temu, Gość Marika napisał:

Hej, Dziewczyny, 

przepraszam, że znów pytanie. Dostałam właśnie wyniki beta:

11.05 - 22341

13.05 - 32439

przyrost jest zatem mniejszy niż 50%. Jeszcze wczoraj wariowałam, że mam za wysokie hcg na wiek ciąży, a dziś, że przyrost jest zbyt niski, mimo, że nadal w widełkach 🤦🏻‍♀️ Wiem, że na tym etapie dopiero usg może dać odpowiedź, ale do piątku daleko. Czy możliwe jest, że przyrost już zwolnił? Czy na tym etapie nadal powinno to być minimum 66%? Brzuch mnie pobolewa, piersi są cały zaś powiększone, ale jakby mniej tkliwe. Staram się nie popadać w paranoję, ale mam za sobą jedno poronienie w końcówce 7 tygodnia i bardzo się boję.

pozdrawiam Was, 

Marta

Tak. Później beta już wolniej rośnie. Ważne że wogóle rośnie A nie spada. Do piątku jeszcze 1,5 dnia więc szybko zleci. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jena

Marika, wszystko jest dobrze , nie stresuj sie bo szkodzisz  maluszkowi, gratulacje wkrotce zostaniesz mama:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marika

Dziewczyny, dziękuję Wam za słowa otuchy. Jestem prosto po usg. Moja fasolka ma już 6 mm i widziałam serduszko bijące jak szalone, coś wspaniałego. Pozdrawiam Was cieplutko 🥰

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bebe

Hej, od owulacji minęło ok. 14 dni, dziś 34 dzień cyklu i pojechalam zrobić betę. Wynik 4,31. Na karcie opisano ze wynik poniżej 4 wyklucza ciążę. Pani w laboratorium powiedziała ze u nich wynik poniżej 2 na pewno wyklucza ciąże i żebym przyszła za 3 dni powtórzyć test. Myślicie ze jest jakaś szansa na ciąże? Staramy się z mężem już 5 cykl i nic. Czuje się dosc dziwnie, czuję ciągniecie po bokach macicy do pachwin, podobne jak na okres, ale jednak to nie ten sam ból. temp 37 utrzymuje się cały czas. Czy 4,3 ‚daje jakaś szanse ze to ciąża?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bebe, bardzo niska ta beta, raczej to nie ciąża. No chyba, że masz bardzo długie cykle, a betę zrobiłaś na kilka dni przed @? Powtórz badanie i wtedy będzie wiadomo.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anaev

Hej, mam pytanko! 😉 może pomożecie... w dniu @ testy pozytywne, dwa dni później beta 3152,0 . Zanim zrobiłam badanie umówiłam się dopiero na 8 czerwca na wizytę.. oczywiście już nie mogę wytrzymać .. czy jest sens szybciej udać się na usg ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rio

W 6/7 tygodniu powinno  juz byc serduszko widac. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anaev

Dziękuję za odpowiedź, ostatnim razem niestety nie zdążyłam dotrzeć na wizytę... 😞 oby teraz było wszystko dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wiktoria

Teraz może to nie ma sensu. Na usg jeszcze nic może nie być widać. Ale już 8.06 będzie zarodek. Gratuluję 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anaev, jak wytrzymasz, to poczekaj do 8 czerwca, zobaczysz nie tylko zarodek, ale jeszcze bijące serduszko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anaev

Wytrzymałabym, ale sytuacja jest trochę skomplikowana bo z tego co liczę 1 tydz ciąży wypada w okresie mojego wypowiedzenia co dodatkowo mnie stresuje... czytałam na ten temat, że pracodawca powinien mnie przywrócić na stanowisko bez problemu, aczkolwiek nie wiem jak to wygląda w praktyce.. stąd ten szybszy termin wizyty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anaev, ciąże liczy się od pierwszego dnia ostatniej @. Możesz na wypowiedzeniu spokojnie iść na usg. Od gina weź zaświadczenie o ciąży i dostarcz je pracodawcy, a on wtedy musi przedłużyć umowę do porodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zoe

Anaev nie obawiaj się:-) Jeżeli byłaś w ciąży w momencie podpisywania wypowiedzenia, jeszcze nie wiedząc o tym lub zajdziesz w okresie wypowiedzenia (2 tyg. do 3 mies. w zależności od umowy;-), pracodawca ma obowiązek przywrócić Cię na zajmowane wcześniej stanowisko, na dotychczasowych warunkach i przedłużyć Twoją umowę do dnia porodu.  Poproś lekarza o zaświadczenie potwierdzające ciążę. Przedłóż je pracodawcy wraz krótkim pismem informującym o Twoim stanie i prośbą o przywrócenie do pracy. Możesz to zrobić osobiście - wówczas poproś o pisemne potwierdzenie odbioru dokumentów na Twoim egzemplarzu lub wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru! Pracodawca bez zająknięcia powinien przychylić się do Twojej prośby, bo chroni Cię prawo. Gdyby tego nie zrobił, możesz się sądzić i wygrasz na 100%.

Nie denerwuj się, wszystko będzie dobrze! :-) Sama przerabiałam dokładnie taką sytuację miesiąc temu.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anaev

Dziękuję Wam bardzo za wsparcie, kamień z serca 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zoe

Poprzedni wynik - 3 152,0 tak?  ...czyli rośnie:-):-):-)

A kiedy robiłaś tą poprzednią betę? Ile czasu minęło między badaniami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...