Skocz do zawartości
Forum

Wynik badania Beta HCG


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Dziubala napisał:

Sandra, na pewno jesteś w ciąży, gratulacje! 🙂
A beta jest mała, bo to bardzo wczesna ciąża, ok. 4/5 tc.

Miało być 19-20 grudnia że owulacja (źle popatrzyłam w kalendarz) więc Nawet jak owulacja była tego 19 grudnia? Wtedy to byłby już 16dpo a widziałam że dużo dziewczyn miało dużo większe te wyniki ;( masakra. Przy pierwszej ciąży nawet nie kontrolowałam bety i nie mam porównania jaką 'powinnam' mieć 

Odnośnik do komentarza
Gość Róża60607

Witam! 🙂 bardzo proszę o poradę i wyrozumiałość. No więc: 13 grudnia i wcześniej odbyłam zbliżenie z facetem. Jakieś plamienie, krwawienie (bo nie wiem czy mogę nazwać to miesiączką) miałam 19 grudnia. 13 stycznia poszłam na bete: <1.10mlU/ml. 18 stycznia dostałam znowu jakieś plamienie. Dziś (29 stycznia) poszłam na bete. I moje pytanie brzmi: skoro jakieś plamienie być może skąpa miesiączka-nie wiem, miałam 18 stycznia czy wynik bety dziś będzie wiarygodny czy zrobiłam za wcześnie?  Mam chyba dni plodne, jestem 6/7 dni po tej skąpej miesiączce

Odnośnik do komentarza

Ja mam dla Was taka litanie że lepiej weźcie tabliczkę czekolady ha. Więc tak w 2018 roku ciąża pozamaciczna w 2019 poronienie 8 tydzień. Tydzień temu dowiedziałam się ze jestem w ciąży. Beta zaczynała się od 54.7 po 48h była 113 pi kolejnych 48h była 160.28 następnego dnia trafiłam do szpitala z bólem brzucha krwawienie na USG nic nie widać beat spadła do 118 lekarze kazali jechać do domu I nastawić się na Bay Bay...... dzisiaj 2 dzień po szpitalu poszłam oznaczyc bete  wynik 145.24 kompletnie nie rozumiem tego ..... krawiaienie ustalili tzn wydzielina jest koloru brazow-czarnego i przez cały dzień jest tyle co nic.  Brałam luteine 2x1 acard 1x1 femibion A teraz nie wiem czy brać dalej czy nie. Lekarz nie odpisuje nie wiem co robić chore to jakoś..... może miała ktoś z was taka sytuacje?

Odnośnik do komentarza

Czy wszystkie badania robiłaś w tym samym laboratorium? Jeśli nie to stąd mogą być nieproporcjonalne wyniki. Poziom Bhcg jest mały i wzrost jest nieprawidłowy. Wygląda to na bardzo wczesne poronienie czyli ciążę biochemiczną. Dlatego na USG jeszcze nic nie widać. Nic zaszkodzisz sobie jak weźmiesz jeszcze leki do czasu odpowiedzi lekarza. Czasem jednak los jest przewrotny.  

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, podpowiedzcie proszę, bo nie mam za bardzo z kim o tym porozmawiać, lekarz odpowiada zdawkowo, a ja się (mam nadzieję niepotrzebnie) stresuję. 

W lutym miałam cykl stymulowany (Clostylbegyt). Nie wiem, kiedy dokładnie była owulacja, ale data ostatniej miesiączki to 04.02. Długość ostatnich cykli wynosiła 28-33 dni. 04.03 na teście pojawiła się druga blada kreska. Od tego czasu 3 razy zbadałam betę (wyniki i pomiary przyrostów poniżej).

05.03 - 97 mIU/mL

08.03 - 432 mIU/mL (średni przyrost w przeliczeniu na 48h - 171,1%)

12.03 - 2095 mIU/mL (średni przyrost w przeliczeniu na 48h - 120,1%)

Czy takie wyniki są ok? Mój lekarz mówi, że ok i żeby przyjść na USG za jakieś dwa tygodnie, ale nie wiem, czy nie wybrać się gdzieś wcześniej prywatnie. Dodam, że czasem czuję jakby lekkie kłucie w okolicach jajnika i świruję, czy to nie ciąża pozamaciczna. I dodatkowo przyrost bety jakby trochę zwolnił, chociaż nadal jest w normie. Wiem, że ostatecznie tylko wizyta u lekarza potwierdzi, czy wszystko jest ok, ale może chociaż tymczasowo zatrzymacie to moje milion myśli na minutę :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,lekarza mam dopiero w poniedziałek wieczorem i chciałam podpytać bardziej doświadczonych koleżanek na forum(to moja 1 ciąża)czy taki przeskok bety jest w normie

22.03- 199mlU/ml

25.03- 1054mlU/ml

🤔

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Ogvh napisał:

Oooo o. To jest dość ciekawe. Zakładam że jesteś w 4tc...czy niżej?

 

2 godziny temu, Gość Ogvh napisał:

Oooo o. To jest dość ciekawe. Zakładam że jesteś w 4tc...czy niżej?

Tak,zaraz zaczynam 5 tydzień 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Ogvh napisał:

Oooo o. To jest dość ciekawe. Zakładam że jesteś w 4tc...czy niżej?

 

4 godziny temu, Gość Ogvh napisał:

Oooo o. To jest dość ciekawe. Zakładam że jesteś w 4tc...czy niżej?

Tak,zaraz zaczynam 5 tydzień 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję😉Zastanawiam się teraz czy jest sens rano w poniedziałek jeszcze raz powtarzać?Wieczorem mam pierwsze USG 🤔...W sumie nic mi oprócz lekkiego pobolewania/pokłuwania(ponoć to przy pierwszej ciąży norma)nie dolega.No i jeszcze od 2-3 dni od rana mdłosci ,ale po jedzeniu albo soku pomidorowym(którego wcześniej wprost niecierpiałam)przechodzi mi😉

Odnośnik do komentarza

Dziękuję😉Zastanawiam się teraz czy jest sens rano w poniedziałek jeszcze raz powtarzać?Wieczorem mam pierwsze USG 🤔...W sumie nic mi oprócz lekkiego pobolewania/pokłuwania(ponoć to przy pierwszej ciąży norma)nie dolega.No i jeszcze od 2-3 dni od rana mdłosci ,ale po jedzeniu albo soku pomidorowym(którego wcześniej wprost niecierpiałam)przechodzi mi😉

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz to możesz zrobić. Pewnie już będzie wychodziła ok 4000. Lecz nie wiem czy nie będzie za wcześnie na badanie ginekologiczne, gdyż na usg może być widoczny puki co dopiero pecherzyk lecz jeszcze bez zarodka. Na 1 usG idzie się dopiero w 6/7tc. Lecz lekarz cie zbada i zobaczy czy wszystko jest okej. To najważniejsze 🙂

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Ogvh napisał:

 

Właśnie o to chodzi,teraz się stresuję i denerwuję czy jest wszystko tak jak powinno.Chociaż w ostatnim pół roku dopochwowe USG wyszło w porządku,cytologia prawidłowo,I brałam witaminki+ kwas foliowy.Ale opinia lekarza jest dla mnie ważna. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...