Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny,
Witam wśród przyszłych mam.
Może napisze coś w skrócie o sobie:
23 lata, pierwszy raz będę mamą, termin na 23 listopada chodź czuje że będzie grudniowe :)

Co do tabletek ja biore Femion Natal 2 i polecam nie są tanie ale są z metionina nie tylko jako przyszla mama ale jako przyszly dietetyk polecam :)

A teraz mam do Was pytanie, zaokrągla sie Wam brzuch?
Kurde mi tak a jeszcze w pracy nie powiedziałam i mam traume normalnie jak mysle ze mam im powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Ja rozbiłam ostatnio tutaj rozeznanie w witaminach i wyszło mi, że najlepiej opłacają się witaminy LadeeVit, które tu jedna z Was poleciła. W aptece internetowej wychodzą po 20zł, ale w zwykłej kosztują nawet 50zł! Najlepiej jak macie blisko taką z odbiorem osobistym, ja nie mam więc kupię od razu 2 opakowania przez net + przesyłka z 10zł, to wyjdzie tak, jakby kosztowały 25zł. Z tego co czytam, to fajny skład - nie ma niepotrzebnych rzeczy, a są DHA.

Odnośnik do komentarza

Odbiłam sobie za cały weekend. i tak ciężko Was przegonić :)
Eqendi, głowa do góry, będzie wszystko dobrze. trzymamy kciuki!

No właśnie lekarz mi powiedział: "Jakiekolwiek, aby dla kobiet w ciąży" :)
No i mam wrażenie, że nie do końca odżywiam się tak, jakby potrzebowało moje dzieciątko, choć się staram.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371k19ry261.png
18.11.2015

Odnośnik do komentarza

equendi
Silvara, jeszcze troszkę stresu przede mną bo dopiero o 15 mam ale oczywiście napiszę co i jak :)
biiedroona witaj! Mamy ten sam termin, też mam 23.11 :)

To jest termin z okresu? Bo mi niby z okresu i usg to samo wychodzilo.

To moja 1 ciąża, nic nie ogarniam powiem szczerze a jeszcze dodatkowo stresuje sie praca jak im powiedzieć :P
Zazdroszcze tym co mają to juz za sobą.

Odnośnik do komentarza

Tylko mi wyszedł taki sam termin, więc ale moja Fasolka rośnie jak wariat narazie a potem przystanie albo jakaś niespodzianka okresowa :D chodź obstawiam że termin się przesunie jeszcze przy następnych usg.

Wy na prawdę dziewczyny kupujecie już rzeczy dla dziecka?
Jestem przerażona bo mi nawet przez myśl nie przeszło żebym w 3 miesiacu już kupowała cokolwiek..
Ale co ja wiem to w koncu moja 1 ciąża.

Odnośnik do komentarza

Ja pierdziele... Właśnie wróciłam z Lidla. Babeczki dosłownie biły się tam o te topy i luźne bluzki bez rękawków! Zabrałam ostatnie 3 topy w moim rozmiarze. Byłam tam o godzinie 10:00 a już nie było w czym wybierać. Termometrów było naprawdę dużo, ale tak jak pisałam wcześniej, nie zdecyduję się na jego zakup w Lidlu.

Właśnie odebrałam paczkę z ciuszkami dla Kłębka. Zamówiłam na Allegro u Marcinkowskiego (body -14zł, półśpiochy - 12zł). Muszę powiedzieć, że jestem zaskoczona bardzo dobrą jakością tych ubranek! Warte polecenia.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72020.png

Odnośnik do komentarza

ja też już po lidlowych łowach :) byłam w sklepie o 8.20, bo kupowałam jeszcze tą elektryczną tarkę do warzyw dla teściowej i jechałam wcześniej, żeby jeszcze były. Moje miasto nie za duże więc aż takich wojen przy ciuchach nie było, ale ciężko było tam dojść zobaczyć cokolwiek. W końcu jednak zrobiło się trochę luźniej więc zakupiłam dwie pary legginsów, spodnie i stanik do karmienia, wszystko już w domu zmierzyłam i jestem bardzo zadowolona :) ale faktycznie były już resztki, topów było tylko kilka sztuk powyciąganych z pudełek :/ jakby któraś z was się wybierała jeszcze to podpowiadam, że legginsy są dość mocno elastyczne, więc wzięłam rozmiar większy niż noszę normalnie żeby mnie nie uciskały, a spodnie wręcz przeciwnie są dosyć zawyżone rozmiary. Stanik wzięłam największy jaki był, przymierzyłam i na razie się mieszczę, aż żałuję że wzięłam tylko 1, ale z drugiej strony jeszcze kilka miesięcy przede mną :) ja do dziecka nic jeszcze nie kupuję, jedynie rozglądam się za wózkami, porównuję modele i robię rozeznanie, jeśli chodzi o ciuszki i zabawki to dzisiaj jak mi teściowa pokazała jaki ma już zapas przygotowany to już nie kupię nic, bo ona ma tego pół szafy :D
Jeśli o witaminy chodzi to mi lekarz polecił PregnaPlus, Elevit albo Falvit mama, kupiłam Falvit nie wiedząc jeszcze o DHA więc dokończę go i kupię coś z polecanych przez was ;)

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Biedroona, ja jak na razie schudłam, już mi lekarz ostatnio zwrócił uwagę, że w drugim trymestrze już jestem więc pora żeby waga poszła w górę :)
a co do terminów do u mnie na pierwszym USG wychodził identyczny jak z miesiączki (9.11), na drugim USG wyszedł o 2 dni późniejszy (11.11) a na trzecim USG o 2 dni wcześniejszy niż z miesiączki (7.11).

7.08.17

Odnośnik do komentarza

ja w sumie może z dwa kg przytyłam a na ostatnim USG nie powiedzial mi lekarz zebym miała inny termin, teraz będę chodzić do innego lekarza ze względu na przeprowadzke to może bedzie bardziej ogarnięty bo tematen ostatnio ma chyba za duzo roboty i tylko wejsc wyjsc i tyle..

Cóż, ja nie przygotowuje się pod względem zaopatrzenia jeszcze w ogóle do porodu, ani płci nie znam a co dopiero kupować zabawki :P

Narazie moim jedynym zmartwieniem jest praca bo też w przeciągu miesiąca z połowy etatu mieli dać cały i teraz przyznam szczerze że nie wiem czy powiedzieć czy czekać aż mi dadzą ten etat dać im zaświadczenie. Pracuje w restauracji stoje po 8-9 h nie jest źle tylko że mam tylko pol godziny przerwy a jednak brzuch rośnie klienci też niedlugo jeszcze zaczną zauważać.

Odnośnik do komentarza

Biiedroona ja bym poczekała aż Ci dadzą cały. Zawsze będziesz miała pewność co do większego zasiłku itd. A jeśli powiesz teraz to jest ryzyko, że zostawią Ci połówkę, "bo przecież nie możesz się przemęczać... "
Ja przytyłam 3 kg, ale to ze względu na niedowagę sprzed ciąży i organizm musi nadrobić braki. Pojawiła mi się ostatnio taka dolegliwość jak ból w pachwinach, ponoć to przez rozciąganie się macicy. Z jednej strony fajnie czuć, że coś się dzieje, ale do przyjemnych to niestety nie należy.

http://www.suwaczek.pl/cache/61ec0069ec.png

Odnośnik do komentarza

Linka taki mam zamiar tylko boje sie zeby się nie domyślili wczesniej jednak niecale 700 a niecale 1300 to gruba różnica na l4

no pewnie gdy powiem etatu mi nie dadzą, boje sie tylko żeby sami się nie domyslili :P

Puki co mysle 2-3 dwa wytrzymam potem też nie chcialabym być nie lojalna i dać od razu l4...
Powiem szczerze ze mam cichą nadzieję że razem z przejsciem na całym etat znow nam o te 3 miesiace umowe wydłużą. bo to jednak tylko 3 miesiace macierzynskiego a zasilku nie dostane nie majac calego etatu przerobionego przez rok...
:/ ja tez jestem szczupła, ale moja waga raczej wzrosła przez problemy z żoładkiem zaparcia..

Też tak często chodzicie do ubikcji? Ja chyba z 10-15 razy na dobe.

Odnośnik do komentarza

Velvet znam to :D Tym bardziej, że jak już wstawałam, to później miałam problem z zaśnięciem - ale tak jak mówię, teraz jakoś wytrzymuję do rana :D

Przeglądam z ciekawości zestawy łóżeczko-materac-pościel, ale zakup planuję bardziej koło września/października ;) Spodobały mi się zestawy z tej serii http://allegro.pl/lozeczko-zyrafka-materac-posciel-baldachim-i5306520108.html
Dziewczyny, jak często trzeba zmieniać pościel noworodkowi? (w sensie na czystą;) )

Odnośnik do komentarza

Jak byłam na badaniu genetycznym to doktor nam tłumaczył, że jeśli termin z usg różni się tylko pare dni od OM to bierze się pod uwagę datę wychodzącą z OM. Jezeli różni się o tydzień lub więcej to powinnysmy się spodziewać Dzidziusia wg daty z usg.

Ja jeszcze w nocy wstaje siku. Ostatnio nawet jakbym częściej chodziła!

Co do wagi to najpierw schudłam prawie 3kg a os piątku utrzymuje się, że przybrałam 100gram :P
A brzuszek rośnie, więc wydaje mi się, że schudłam więcej. Ale przed ciążą miałam okolo 3,5 kg nadwagi... Cholerne hormony, jeszcze kilka lat temu byłam szczuplutka chociaż jadłam co chciałam i często na piwko się chodziło ;)

Odnośnik do komentarza

te łóżeczko to takie że to sie do góry i na dol mozna dawać zeby jak dziecko bd większe nie wychodziło?

No ja sikam w nocy nawet tez po 2 razy.

Ja dziś zadzwoniłam do lekarza i mam termin na 2 czerwca bo moj ginekolog powiedział mi ze wszystko jest ok i za miesiąc więc do następnego będę szła w czerwcu,
myslićie że bd widać już płeć?
14 tydzien :>?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...