Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Barja nie martw się, moja ostatnio też dużo wolniej przybiera. Raz że jest ciepło i mniej je a dwa że zrobiła się mobilna i dlatego pewnie więcej energii spala. Najgorsze co można zrobić to czytać o wszelkich chorobach na sieci. Najważniejsze to szybko zrobić badania.
U mnie ze spaniem koszmar. Budzi się po 5-6 razy w ciagu nocy. Oczy mam na zapałki :/
Co karmiących dziewczyn- jak u was z rozszerzaniem diety? Lidka przed południem je warzywka, albo owoce (3 razy w tygodniu) a po południu mięsko (pożera czasem cały słoik i zastanawiam się czy to nie za dużo?). Teraz pytanie, czy podajecie już kaszki, ile i jakie? Bo zastanawiam się czy jednego karmienia wieczorem nie powinnam zastąpić kaszą.

Odnośnik do komentarza

Lekarka tak napomknela, ze moze zle sie wchlania cos tam. Nie wiem... Tzn jak ona ma przybierac jak je jak ptaszek. Dzis zjadla 180 mleka i moze z 5 lyzeczek obiadku. A juz po 14. Kaszek nie tknie, kleik bleee. Co jeszcze mozna dawac? Dostaje owoce, mleko i obiad. Grudek nie toleruje.
No i spala duzo. Pelza, cwiczy raczkowanie.

Odnośnik do komentarza

Barja nie martw się wiem że łatwo powiedzieć każda z nas by czytała i przeżywała ale na pewno będzie Oki a brak przyrostu wagi to pewnie przez dużą ruchliwość, a ile waży teraz
Też muszę iść sprawdzić wagę bo u nas tez odwieczny problem że za mało przybiera
Olix to ładnie jak zjada cały u nas jeszcze nigdy się tak nie zdarzyło niestety
U nas kaszki tez były ble ale na gęsto jak zrobię to jeszcze trochę zje

Odnośnik do komentarza

No ja z zoltkiem jutro planuje podjac probe,bo ostatnio wyymiotowal.Elka,a zoltko na twardo czy miekko robisz?
W sumie wprowadzilam tylko kasze (w tym gluten) z roznymi owocami na drugie sniadanie i sloiczek miesny/rybny poki co bez grudek lub z bardzo malymi na obiad.
Czasem do lapki dostanie siatke z bananem lub jablkiem (wczoraj znalazlam info ze surowe jablko jest glowna przyczyna zakrztuszen dzieciaczkow...)
Z nabialem wciaz mam watpliwosci,raz ze bylo podejrzenie nietolerancji bialka krowiego,a dwa ze cos kojarze ze moze uposledzac wchlanianie zelaza.
I tak kombinuje co tu jeszcze Maly bedzie mogl zjesc,bo za rowno 3 miesiace Ignasiem opiekowac w ciagu dnia bedzie Tata,a za 4 miesiace Babcia-zadne z nich nie ma cycka...

Odnośnik do komentarza

Barja skoro Mala nie je zbyt duzo to pewnie szybko wszystko spala i dlatego waga stoi w miejscu. Zrobisz wyniki i zobaczysz, ze bedzie dobrze.
Elka a jak zamierzasz podac twarog? Tak po prostu lyzeczka sam czy z czyms? Moze tez sprobuje bo jakos tak stoimy w miejscu z tym jedzeniem. Ostatnio zadbych nowosci, chociaz Maly juz zaczal probowac nasze obiady, ale to bardziej w ramach atrakcji niz posilku.
Dzisiaj mam z nim trzy swiaty, marudny okrutnie, dopiero mam chwile spokoju, bo wyszlam z nim na spacer i zasnal taki juz byl padniety.

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina1984

Barja. Nie stresuj się. Dziecko jest mobilne, duzo sie rusza to spala. Jrst tez goraco,moj tez je teraz mniej. W nocy nie chce jesc. Raczkuje juz. To niby jak ta waga ma iść do góry. moj niby wazy w normie do wieku swojego ale do wzrostu za malo. A kaszki z owocami dajesz? Może któreś owoce polubi. Jest kaszka sinlac kaloryczna. Zamiast 1 porcji mleka można dac.
My żółtko od ponad 2 tyg jemy pół ,co drugi dzień. z nowosci to w sumie słoiczki po 6 mies. Tam sa pomidory. kupilam mleczko kokosowe planuje dac. Aha mąż przeziebiony od tygodnia. Powtarzałem ciągle jemu ze precz od dziecka i ma dużo czosnku jeść. On oczywiście że nie zarazić malego. I co? Smary dziś są,inhaluje jego. Daje syropek. Jak w czwartek nie będzie poprawy to do lekarza trzeba będzie jechać. Kurczę masc majerankowa....zapomniałam a już spi

Odnośnik do komentarza

My juz gluten i jajko mamy za sobą. Pół żółtka ugotowanego na twardo kruszę widelcem i wrzucam do obiadku. Ale faktycznie jak się trafi jakaś większa grudka jajka to wygląda tak jakby chciała to zwymiotować ;)
No właśnie z tymi kaszkami, dajecie te ryżowe smakowe do butli czy jak?
Ja dziś Lidce dałam trochę pociamkać arbuza, ale zastanawiam się nad uruchomieniem siatki do jedzenia owoców. Aga el, jak to się u was sprawdza? I jakie owoce tam wkładasz? Młoda kiepsko toleruje jabłko i po dzisiejszym bananie też jakoś kiepsko wygląda (buzie jej wysypało).

Odnośnik do komentarza

Olix u nas rozszerzanie diety wyglada tak
7-8 cyc
10 cyc
13 obiadek caly 190g plus polowa musu kubus baby.
16 cyc
19 cyc lub mleko modyfikowane ( wprowadzam raz dziennie, ale moje dziecie ma odruchy wymiotne szczegolnie po bebiko, za to bebilon jest do zaakceptowania. Chyba ona wie ze to drogie.)
W nocy 2-3 razy cyc.

Kaszki geste sa bee, musze sprobowac do picia zrobic. Deserki sa bee.

Jak ja jem to podjada ode mnie ziemniaki, buraki, chleb z maslem :p wysysa sok z jablka, arbuza :p

No i raz dziennie dlugiego chrupka kukurydzianego dostaje.

Takze powiedzialabym ze lipa z rozszerzaniem ale mamy czas :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpb8rib1u0app63.png

Odnośnik do komentarza

Elka,sesja stu pytan do...ale chyba najdalej posunelas rozszerzanie diety.
Wyczytalam ze twarog w 11 miesiacu.A Ty masz jakas rozpiske od lekarza czy znalazlas cos rozsadnie rozpisanego w necie?
Olix,najlepiej idzie z siateczki banan.Jablko czy inny owoc musialoby byc bardzo miekkie zeby je przeciumkac przez otworki.Nie probowalam jeszcze z innymi owocami,czekam az zyskaja na smaku,bo nawet arbuz ostatnio slaby byl...ale mysle ze siateczka dobrze by sie sprawdzila przy miekkich brzoskwiniach/nektarynkach czy gruszkach.Ale to tez nie wiem czy to juz 7-miesieczniaki moga.
Wlasnie,Elka jutro Twoja Zosia bedzie 7-miesieczna pannica,nie?

Odnośnik do komentarza

Gdy moje dziecko miało 8 tygodni trafiliśmy do szpitala. Zaczęli doszukiwać się czemu on taki szczupły (już był dlugi) . Wszedł mój mąż do sali. Przedstawilam jego lekarzom A oni na to,ze u dziecka nie ma się czego doszukiwać,po ojcu i matce chudy będzie już. Jak bylam z małym na szczepieniu kiedys to lekarz do mnie czy to ja rodzilam bo kompletnie nic nie widać po mnie

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3ljs43m9t.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3hqvkpympfgoa.png

Odnośnik do komentarza

Maz jest szczuply i wysoki ja wysoka i raczej do szczuplych nie naleze;) jak bylam mala zawsze bylam pulchna, maz raczej chudzina, bo on i maly sie urodzil 2,5 kg, ja 4,5. Starszy syn jest duzy. Najwiekszy w klasie. Ja widze, ze ona raczej drobna bedzie ale zeby nie przybierala... Zeby chociaz te kasze jadla moze to by inaczej wygladalo. Rozne probowalam, wszystkie beee.

Odnośnik do komentarza

Barja,a moze kasze taka metoda jak w BLW sprobuj? Musialabys na Alaantkowe przepisu poszukac-tam kasze podaje sie w takich kulkach/kostkach ktore dziecko samo zjada.
Wiem.ze ja tu o Blw co i rusz pisze,ale trzeba roznych rzeczy probowac,a nasze dzieciaczki juz ciekawskie sa i do buzi pchaja wszystko,wiec moze taka kasza bedzie odpowiadac?

Odnośnik do komentarza

Ratunkuuuu! Czy to możliwe żeby Lidka już się połapała jak stosować cycowy terror? Od kilku dni budzi się co godzina i żąda spania z cycem w zębach.. Nic nie pomaga noszenie, a usypianie na piersi konczy się tym że jak ją próbujemy odłożyć do łóżeczka to zaczyna płakać. Jestem wykończona i nie za bardzo wiem jak ją naprostować :/ Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Tak Zosia dziś skończyła 7 miesięcy
Najdalej to chyba nie jestem z rozszerzeniem diety ciągle szukam co można dać dlatego Was co chwile pytam co dajecie żebym nie przegapila jakiegoś produktu ;-)
Twarogu jeszcze nie dałam na części portali sery kefiry są juz od 7 a na części od 11 i znowu bądź matko mądra
Wiec jeszcze poczekam, ale któryś deserek w słoiczku ma owoce z twarozkiem i to juz młoda jadła 2 razy
Chleb czy bułkę z masłem zawsze daje do rączki ale nigdy nie zostawiam samej zawsze wtedy jestem przy niej
Owoce w siatkę można dać wszystkie odpowiednio do wieku ale już sporo dzieci mogą w tym miesiącu, siatka jest fajna na pewno dziewczyny które używają potwierdza Zosia jak soki z jabłka wycisnie to nie mam prawie już co z siatki wyciągać ;-)
A od kiedy planujecie dawać 3 obiady dziecku ze np o 12 zupa a 13-14 drugie danie
U nas na szczęście jakoś powoli radzi sobie z grudkami

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...